Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Kovo 5 d. mūsų mokyklos 4-8 klasių mokinių grupė lankėsi Šiauliuose. Keturi 5- 8 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos olimpiadoje, kuri vyko Šiaulių logopedinėje mokykloje. Tuo metu kiti vaikai aplankė Šiaulių botanikos sodą: pasivaikštinėjo po teritoriją, apžiūrėjo ten augančius augalus. Po to vyko edukacinis užsiėmimas „Sėklelės kelionė“. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojamos informacijos apie įvairias sėkleles ir kaip jos „keliauja“ po žemę, bet galėjo jas pamatyti, paliesti, stebėti per mikroskopus.

Vėliau jau visa mokinių grupė vyko į Šiaulių geležinkelio muziejų. Gidė papasakojo apie Lietuvos geležinkelius, supažindino su traukinių, geležinkelių istorija, vaikai apžiūrėjo garvežius, vagonus, galėjo į juos įlipti. Buvo pravesta saugumo pamokėlė, kaip reikia elgtis laukiant traukinio, einant ar važiuojant per traukinių pervažas, vykstant traukiniu. Pabaigoje raštu atsakė į klausimus apie saugų elgesį. Šioje išvykoje mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų ir sužinojo naujos, naudingos informacijos, susijusios su biologija, pasaulio pažinimu ir istorija. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/.Rekomendacijos dėl viruso ...
Vasario 26 dieną mokyklos aktų salėje vyko vyresniųjų klasių mokinių ir mokytojų susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu, atradusiu Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą Berlyne. Svečias paaiškino, kodėl švenčiame net tris valstybines šventes, priminė istorinius faktus apie 1918 m. vykusius įvykius, papasakojo apie Lietuvos Tarybos signatarus bei aplinkybes, kuriomis Vasario 16-osios dokumentas pasirašytas. Klausytojus itin sužavėjo profesoriaus gebėjimas kalbėti įtaigiai ir paprastai. Įdomiausia tai, kad jis net nebūdamas istorikas (pagal išsilavinimą chemikas) sugebėjo rastu dokumentu nustebinti istorikus. Profesorius prisiminė emocijas, radus dokumentą, aptarė galimas kitų aktų saugojimo vietas, pasidalino įžvalgomis apie Europos Sąjungos ateitį. Gera nuotaika ir šypsena profesoriaus veide nedingo ir tada, kai pokalbis pasisuko žadėtojo milijono link.

Į Europos Parlamentą išrinktas kaunietis Liudas Mažylis mokyklos direktorei Astai Zavadskienei įteikė suvenyrą - kokybiškai išleistą dokumento kopiją. Manau, kad dažnas susitikimo dalyvis pasižadėjo apsilankyti Signatarų namuose Vilniuje ir savo akimis pamatyti Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.
Vasario 25 d. vėl pilna mokykla persirengėlių. Čia ir čigonės ateitį būrė, ir daktarai pagalbą teikė, ir Giltinė dalgiu švaistės, ir nuolatinė Kanapinio ir Lašininio kova vyko... Ir blynais kvepėjo. Netrūko juoko, šmaikščių pasakojimų, pokštų ir išdykavimų. Taip švęsti Užgavėnes kvietė mokytojos A.Vaitkevičienės etnografijos būrelio nariai.

Vasario 17-21 d. mūsų mokykloje vyko švietėjiškos savaitės „Man rūpi“ renginiai. Tėveliai rinkosi į klasės tėvų susirinkimus analizuoti I pusmečio rezultatus, individualiai kalbėjosi su dalykų mokytojais, aptarė pažangumo ir lankomumo pasiekimus. Ketvirtadienio vakarą mokykloje svečiavosi lektorė Indrė Stakėnienė, Širvintų „Tėkmės “ mokyklos ugdymo vadovė. Jos paskaitos tema „Pirmūnės išpažintis arba ko iš tikrųjų išmokau mokykloje“. Viešnia pasakojo apie savo kelią nuo ekonomikos studijų iki pedagogikos, apie bendruomeninio darželio ir pradinės mokyklos kūrimo tikslus, apie tai , kas yra gera mokykla ir ko mokytis turi šiuolaikinis jaunimas. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Kaip ir kasmet 2020 m. vasario 19 dieną Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje buvo sutikti rajoninio meninio skaitymo konkurso „Ir žodžiai turi sparnus“ 1 - 4 klasių dalyviai ir jų mokytojos. Į aktų salę pasitempę ir šventiškai pasipuošę atvyko 36 skaitovai. Visus susirinkusiuosius pasitikome Daivos Bauerienės pasaka „Pati svarbiausia kalba“. Skatinami mylėti savo tėvynę Lietuvą vaikai atliko ritminį pratimą pagal Vytės Nemunėlio eilėraštį „Mano Vytis ir trispalvė“.

Tai jau šeštasis rajoninis pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Jis buvo skirtas vaikų emocinės gerovės metams paminėti. Komisija vertino kalbos taisyklingumą, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai, įtaigiu žodžiu ir emocija veikti klausytojus, sceninę laikyseną. Skaitovus vertino Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė, Kelmės mažojo teatro aktorė Armida Leščiūtė, Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo - informavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Danguolė Garnienė.

Nugalėtojai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus dovanų kuponais ir diplomais. Visiems dalyviams įteiktos Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos padėkos ir dovanėlės. I laipsnio diplomai įteikti: pirmokei Guodai Januškaitei iš Kelmės „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Laima Antanaitienė), antrokei Augustei Marčiauskaitei iš Liolių pagrindinės mokyklos, trečiokei Augustei Samuilytei iš Pakražančio gimnazijos (mokytoja Sniegina Kalnikienė) ir ketvirtokui Dominykui Laugaliui, kuris mokosi Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje (mokytoja Edita Anglickienė). II laipsnio diplomai įteikti: Liolių pagrindinės mokyklos Maironių skyriaus pirmokei Austėjai Jagminaitei (mokytoja Jolanta Gečienė), antrokei Gabrielei Zaleckytei iš „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Milda Bagdonavičienė), trečiokei Kamilai Demenčiūtei iš Šedbarų pradinės mokyklos daugiafunkcio centro (mokytoja Violeta Sinkienė) ir Pakražančio gimnazijos ketvirtokei Rugilei Dumšaitei (mokytoja Rasa Damanskienė). III laipsnio diplomus pelnė: Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pirmokė Karolina Ivoškytė (mokytoja Aldona Baškienė) ir tos pačios mokyklos antrokė Smiltė Kalytytė (mokytoja Mikalina Puidokienė), Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos trečiokas Dainius Butkevičius (mokytoja Irena Gedvilienė) bei tos pačios mokyklos ketvirtokė Ūla Karpenkaitė (mokytoja Jūratė Kasparienė).

Specialiaisiais prizais skaitovus nudžiugino Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka. Prizą gavo Nojus Brokorius, kuris mokosi Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje (mokytoja Jūratė Laurutienė). Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos prizai nudžiugino Medeinę Pelenytę iš Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos (mokytoja Lida Giržadienė), Jokūbą Navickį iš Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos (mokytoja Nijolė Dirmeikienė), Kariną Kuskytę , kuri mokosi Kelmės rajono Liolių pagrindinėje mokykloje (mokytoja Aušra Baltrušaitienė) ir Gretą Balaišytę iš Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Roma Ramanauskienė). O Kelmės raj. meno mėgėjų draugija „Mūza“ specialiaisiais prizais apdovanojo pirmokę Karoliną Ivoškytę iš Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos (mokytoja Aldona Baškienė) ir trečiokę Austėją Ralytę iš Liolių pagrindinės mokyklos (mokytoja Dalia Savickienė).

Mokinių deklamuojami eilėraščiai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Ir mokiniai, ir klausytojai, ir vertinimo komisija buvo pakylėti. Konkurso organizatoriai sveikina nugalėtojus, dėkoja visiems dalyvavusiems ir konkurso rėmėjams: Kelmės „Aukuro“ pagrindinei mokyklai, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešajai

Vasario 14 d. mokykloje buvo švenčiama ne tik šv. Valentino diena, bet prasidėjo renginiai, skirti Vasario 16-ajai paminėti. Pradinių klasių skaitovai rinkosi į mokyklinį meninio skaitymo konkursą „Ir žodžiai turi sparnus“. Visi mokyklos mokiniai galėjo pinti tautines juostas iš popierinių juostelių. Pravertė ir dailės mokytojos M.Jucevičienės patarimai. Linksmam tautiniam šokiui pakvietė šokių mokytoja J.Žakarienė. Dvi ilgąsias pertraukas aistros nerimo sporto salėje. Čia teisėjaujant mokytojams V.Valiuškai ir V.Milkintui vyko„3 x 3“ krepšinio varžybos.

Sekmadienį kviečiame dalyvauti Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo- renginiuose Kelmės mieste. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.
Vasario 13 d. Kelmės sporto centro salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės stalo teniso varžybos. Mūsų mokyklos komanda D.Simanauskas (4b), D.Nausėda, K.Ramanauskas, E.Dambrauskas (9a kl.) 3:0 nugalėjo Raseinių rajono komandą, 3:1 - Tauragės rajono ir Jurbarko rajono komandas, 3:2 - Šilalės rajono komandą, užėmė I - ąją vietą ir įgijo teisę dalyvauti tarpzoninėse varžybose.


Vasario 7 d. Kelmės Mažajame teatre vyko Meninio skaitymo konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo septintokė Aina Ralytė ir penktokas Neilas Petraitis. Sveikiname Ainą , laimėjusią II vietą, ir konkursui pasiruošti padėjusią mokytoją Aušrą Vaitkevičienę. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Sausio 21 d. Kelmės SMC vyko rajoninis raštingiausio mokinio konkursas. Pirmąsias vietas laimėjo penktokė Rūta Buterlevičiūtė (mokyt. Virginija Balabonienė) ir šeštokė Eglė Smilginaitė (mokyt. Aušra Vaitkevičienė), antrąją – Aina Ralytė iš 7 b kl. (mokyt. Aušra Vaitkevičienė), trečiąją – aštuntokė Austėja Andrulytė (mokyt. Danutė Ramanauskienė). Sveikiname raštingiausią rajono mokinį Justą Miliauską iš 8a kl. (mokyt. D.Ramanauskienė). Justas dalyvaus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime Kelmės kultūros centre. Vasario 16-ąją bus apdovanoti konkurso nugalėtojai. /D.Ramanauskienė/.

Sausio 13 -17 d. mokykloje vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai. Sveikiname mokyklinio raštingiausio mokinio konkurso nugalėtojus – penktokes Skaistę Valiuškaitę, Rūtą Buterlevičiūtę, šeštokes Aistę Jasulaitytę, Eglę Smilginaitę, septintokes Urtę Linkevičiūtę, Ainą Ralytę, aštuntokus Justą Miliauską, Austėją Andrulytę. Šie mokiniai sausio 21 d. Kelmės SMC dalyvaus rajoniniame diktanto konkurse. Linkime sėkmės.

Sausio 13-osios d. rytą aukuriečiai dalyvavo Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Ši iniciatyva Lietuvoje vyksta nuo 2008 metų. Lygiai 8 valandą mokyklos languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties žvakutės, kurios priminė dramatiškas dienas 1991 m., kai atsikūrusi Lietuvos valstybė ir jos piliečiai sugebėjo apginti savo nepriklausomybę.

Mokyklos muziejuje 5-6 klasių mokiniai kartu su mokyklos lituanistėmis surengė meninę kompoziciją, skirtą prisiminti skaudžius 1991-ųjų sausio 13 dienos įvykius ir pagerbti aukų atminimą. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Antrokai aukuriečiai daro mankštą...