Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Ankstyvą gruodžio 27-osios rytą 44 rajono mokytojų ir gabiųjų mokinių grupė už nuopelnus garsinant savo mokyklas rajone ir respublikoje išvyko į pažintinę – edukacinę kelionę į Varšuvą aplankyti Varšuvos Koperniko mokslo centrą, senamiestį, Kultūros ir mokslo centrą ir Karalių rūmus.

Iš mūsų mokyklos vyko 4 mokiniai Agnė, Kastytis, Nedas ir Aldas. Grupė aplankė įspūdingą Turgaus aikštę su Undinės skulptūra, kur vyko kalėdinis mugių šurmulys, gotikinę Šv. Jono Katedrą, Žygimanto III Vazos atminimui skirtą koloną bei A.Mickevičiaus paminklą, matė degančią Amžinąją ugnį nežinomam kareiviui, Lenkijos Parlamentą ir Prezidentūrą. Visi buvo sužavėti Mikalojaus Koperniko muziejumi – mokslo centru, kuriame tarsi patenki į lankomiausią pasaulio vietą – ekspozicijų salės pilnos vaikų, moksleivių ir suaugusiųjų. Čia galima eksperimentuoti, pažinti ir stebėti įvairius tiksliųjų ir gamtos mokslų procesus, fizikinius reiškinius, taip pat yra galimybė susipažinti ir įvertinti emocinį intelektą, baimės lygį ir kitas psichologines paslaptis.

Sutemus teko pabuvoti prie aukščiausio pastato Varšuvoje, miesto simboliu tapusio Kultūros ir mokslo rūmų. Trisdešimtame pastato aukšte (114 m aukštyje) yra įsikūrusi apžvalgos aikštelė, iš kurios galima pasigrožėti panoraminiu Varšuvos vaizdu. Paskutinę kelionės dieną mokinių ir mokytojų grupė apsilankė Karalių rūmuose, kuriuose ne tik jai grožėjosi, bet ir sužaidėme gidės Laimos pristatytą edukacinį žaidimą, ieškodami atsakymų į Lietuvos ir Lenkijos susijusios istorijos klausimus. Ši edukacinė kelionė praturtino mokinių pasaulėžiūrą, žinias ir patirtį. Būtų malonu, kad kuo daugiau mokinių galėtų aplankyti netolimas kaimynines šalis, pasisemtų istorinių, gamtamokslinių ir įvairių kitokių žinių ne tik iš vadovėlių. /Mokytoja Irina Kasparienė/.


Mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai kiekvienais metais mokykloje organizuoja kalėdinę Gerumo akciją „Kalėdinė pasaka visiems“. Šią pasaką jau kuriame trečius metus. Vadovaujant mokytojai M.Jucevičienei, vaikai gamino dekoracijas ir papuošė Kelmės ligoninės vaikų skyriaus koridorių ir palatų langus. Ačiū 7b kl. mokiniams už pagalbą puošiant ligoninę. Taip pat nedideliu koncertu bei dovanėlėmis mokiniai pasveikino ten besigydančius vaikus ir medicinos personalą. Dėkojame mokytojoms I.Makauskienei, A.Vaitkevičienei, L.Daunienei bei 5b, 6b, 7b, 8b ir 9a kl. mokiniams už paruoštą programėlę ir pagamintas „saldžias dovanėles“ sergantiems vaikams, jų tėveliams ir skyriaus darbuotojams. 8a kl. mokiniai kartu su auklėtoja V.Balaboniene pagamino kalėdines dovanėles, kurias įteikė Kelmės slaugos skyriaus pacientams ir personalui. Mokytoja A.Vaitkevičienė su būrelio „Lietuvių šventės ir žygiai“ nariais perengė kalėdinę programėlę, kurią parodė Liolių senelių globos namų gyventojams ir įteikė mūsų mažiausiųjų, pirmokėlių, (1a kl., mokyt. M.Puidokienė) pagamintas dovanėles. Prieš pat Kalėdas tradiciškai mokiniai aplankė Šiaulių gyvūnų globos namų augintinius ir nuvežė jiems maisto. Nuoširdų ačiū tariame 5a kl. mokiniams, jų auklėtojai L. Daunienei už suorganizuotą išvyką į Šiaulių gyvūnų globos namus ir nuvežtą jiems maistą, kurį dovanojo mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Dėkojame mokinių mamytėms S.Vaišvilienei ir D.Volbikienei už pagalbą organizuojant šią akciją. Gerus darbus atlikti yra lengva, tik reikia to panorėti, ačiū visiems, kurie to panorėjote ir suteikėte džiaugsmo kitiems. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.

Gruodžio 21 d. vyko netradicinio ugdymo diena „Kalėdos mokykloje“. Pradinių klasių mokiniai stebėjo muzikinę pasaką „Kaip ežiukas chorą būrė“, vyresnieji patys ruošė pasirodymus. Programos metu nestigo naujų minčių, smagių šokių, skambių dainų, geros nuotaikos. Šventinės asamblėjos metu mokyklos direktorė Asta Zavadskienė sveikino mokyklos bendruomenę gražiausių žiemos švenčių proga ir įteikė kelialapius į Varšuvą. Agnė Ralovėcaitė, Kastytis Burba, Nedas Kasparas ir mokytoja Irina Kasparienė išvyksta į Koperniko mokslo centrą. Tai Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus dovana gabiausiems vyresniųjų klasių mokiniams. Pavaduotojas V.Parnarauskas paskelbė geriausių mokyklos sportininkų penketuką. Sveikiname Paulių Leščauską, Nedą Kasparą, Ainą Ralytę, Igną Grigalaitį, Atėnę Peleckytę. Visiems linkime gražių švenčių, turiningų atostogų. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Gruodžio 19 d. 5a kl. mokiniai (auklėtoja L. Daunienė) vykome į Šiaulių gyvūnų globos namus. Beglobiams gyvūnams nuvežėme skanėstų, maisto ir kitų prieglaudai reikalingų daiktų, kuriuos prieš kelionę surinkome iš mokyklos mokinių bei mokytojų. Prieglaudos darbuotojai ir mes, penktokai, dėkojame direktorei, parėmusiai kelionę, mokytojams bei mokiniams, prisidėjusiems prie šios kilnios ir reikalingos akcijos. Labai smagu daryti gerus darbus! /Mokytoja Laima Daunienė/.Gruodžio 11 dieną mokyklos aktų salėje veikė kalėdinės dirbtuvės „Papuošk savo mokyklą“. Artėjant gražiausioms metų šventėms bendrai veiklai susibūrė ir tėveliai, ir mokiniai, ir mokytojai. Iš surinktų gamtos gėrybių kurtos kalėdinės kompozicijos, gaminti žaisliukai, pinti advento vainikai, karpytos snaigės. Už gražią bendruomenišką veiklą, už kalėdinę dvasią ir jaukumą dėkojame mamoms Simonai Vaišvilienei, Ingai Tamašauskienei, Kristinai Urbelienei, Daivai Jocienei, Jurgitai Bankovskaitei, Renatai Petraitienei, Jolantai Bivainienei, Ingai Jančauskienei, Jurgai Pelenienei, Ingridai Daugirdaitei, Astai Ramančiūnienei ir septintokui Ignui Vaičiuliui. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.


Medžių puošimo diena rengiama pirmąjį gruodžio savaitgalį, pačiu niūriausiu metų laiku, kai medžiai jau numetę lapus. 1990 metais Londone pirmą kartą buvo surengta medžių puošimo šventė. 1994 metais medžius puošiančių šalių gretas papildė ir Lietuva. Mūsų mokyklos mokiniai prie mokyklos dvidešimt antrą kartą papuošė šermukšnį. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas lapus numetusiam medžiui, lyg padėka jam už tai, kad visus metus džiugino mus savo žaluma, valė orą, suteikė pavėsį. Lapuočiai ypač kenčia nuo oro užteršimo, druskos, kuria barstomi keliai, dėl automobilių išmetamų dujų. Genint šakas paliekamos atviros žaizdos, kurios sudaro sąlygas plisti puviniui. Daugelio miesto medžių amžius sutrumpėja perpus. Papuošalus šermukšniui iš popieriaus atliekų sukūrė penktų klasių, o papuošė 7a klasės mokiniai. /D. Butkuvienė/.Mūsų mokyklos 3a klasė dalyvavo Matematikos Ekspertas 2018 ir laimėjo pagrindinį konkurso Matematikos Ekspertas 2018 prizą. Džiaugsmingai sveikiname nugalėtojus!!!

Gruodžio 4 dieną 5 a klasės mokiniai kartu su auklėtoja L.Dauniene ir lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskiene dalyvavo edukacijoje Kelmės kultūros centre. Sužinojome karpinių atsiradimo istoriją, kalbėjome apie jų paskirtį šiandien. Karpinys – tai kūrybinis darbas. Užsiėmimo metu karpėme iš popieriaus gyvybės medį ,gaminome kalėdinį atviruką. Mokytoja Irena pamokė išsikirpti snaigių. Tokia pamoka plėtė akiratį, lavino kūrybiškumą ir teikė praktinę naudą-dažnas pažadėjo, kad tokia atvirutė- geriausia dovana. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Lapkričio 30 d. vakare mokykloje organizuota tradicinė Advento rato įžiebimo šventė. Sveikindama visus susirinkusius mokyklos direktorė Asta Zavadskienė linkėjo meilės, tikėjimo, susikaupimo, vilties ir šviesos. Direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė dėkojo visiems, sukūrusiems šią šventę. Santūraus Šv.Kalėdų laukimo dvasią kūrė mokyklos pradinukai, 6-8 klasių mergaičių choras, gitara grojo Eglė Dambrauskienė, giedojo Sandra Zakarienė. Stebuklingą, užburiantį angelų šokį šoko Viktorija Augustytė, pradinukės Smiltė ir Justė. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Lapkričio 30 dieną mūsų mokyklos septintokai Aldas, Airida, Eva, Jomantė ir aštuntokai Nedas, Ieva, Agnė, Milanta su besidominčiais gamtos ir tiksliaisiais mokslais rajono mokiniais vyko į edukaciją Kauno VII forte. Tai Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus dovana.Dalyvaudami trijų mokomųjų dalykų pasiūlytose šešiose programose mokiniai sužinojo, kokios yra pagrindinės bendrosios metalų savybės, kokių matematinių gudrybių reikia sudarant dėliones, susipažino su mikroskopu ir naudodamiesi juo pažvelgė į kraują, patyrinėjo mus supantį pasaulį. Tokiu būdu smagiai ugdė loginį mąstymą bei kūrybiškumą, plėtė akiratį. /Mokytoja D.Ramanauskienė/

Lapkričio 19 ir 26 dienomis vyko 5-6 klasių mokinių mokomosios mankštos, kurias vedė kineziterapeutai Gintarė Pranaitienė ir Mantas Petrauskas. Šių mankštų tikslas – skatinti ir motyvuoti vaikus būti fiziškai aktyvesnius. Naudojant specialias kineziterapijai skirtas priemones, mokymų metu buvo atliekami įvairūs fiziniai pratimai, padedantys formuoti taisyklingą laikyseną, gerinantys koordinaciją, pusiausvyrą, lankstumą bei stiprinantys tam tikras raumenų grupes.Lapkričio 13-22 d. mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Šių metų simbolis – tolerancijos raktas. Dorinio ugdymo, dailės ir darbelių pamokose bei per logopedines ir specialiąsias pratybas vaikai gamino raktus, ant jų rašė žodžius, ką reiškia tolerancija, aptarė, ką simbolizuoja raktas. Po to visi raktai buvo sukabinti į bendrą stendą „Iš širdies į širdį“. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis M. Parnarauskiene, L. Dauniene ir J. Žakariene surengė koncertą Liolių senelių globos namų gyventojams. Tolerancijos savaitė baigėsi integruota muzikos, dailės ir darbelių bei specialiojo ugdymo pamoka – renginiu 4a ir 4b klasėms „Tu esi ne vienas“, skirtu Tarptautinei tolerancijos dienai ir Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Renginio metu mokiniai susipažino su skiriamaisiais neįgaliųjų ženklais, išsiaiškino, kokių negalių gali turėti žmonės, atliko praktines užduotis, susipažino su neįgaliais žmonėmis – menininkais, aptarė neįgaliųjų problemas visuomenėje. Per šią savaitę visi mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos, pasidalijo savo mintimis, o gamindami bendrus stendus patyrė teigiamų emocijų. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.