Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Gruodžio 20 dieną nuo pat ryto daug šventinio šurmulio mūsų mokykloje. Pradinukus gražiausių metų švenčių švęsti kvietė kalėdinė popietė „Kalėdų pasaka“. 5-10 klasių mokiniai rinkosi į šventinę asamblėją. Mokyklos direktorė sveikinimo laiške akcentavo, kad mokytis yra naudinga, o Naujaisiais 2020-aisiais kvietė išlaikyti aukštą išorinę ir vidinę kultūrą, linkėjo naujų iniciatyvų, sėkmės. Pavaduotoja Ieva Siliūnė įteikė direktorės įsteigtas dovanas geriausiai žinantiems mokyklos susitarimus ir viziją. Šventinę dieną netrūko apdovanojimų ne tik matematikams, bet ir Konstitucijos žinovams, piešinių ant sienos autoriams. Direktoriaus pavaduotojas Vidimantas Parnarauskas paskelbė sportininkų penketuką. 1 vieta Justui Miliauskui iš 8a klasės, 2 vieta septintokei Ainai Ralytei, 3 vieta šeštokui Rokui Miliauskui , 4 vietoje dešimtokas Jonas Maziliauskas, 5 vietoje penktokas Dovydas Kasputis. Sveikiname.

Socialinė pedagogė apžvelgė „Gerumo akcijos visiems “ veiklas . Dėkojo ir mokiniams, ir jų tėveliams, ir mokytojams už gausiai aukotus pinigus, atneštą maistą, apklotus, keptus sausainius ir kūčiukus, ligoninės vaikų skyriaus puošimą ir apsilankymą Vijurkų vaikų globos namuose.

Mokyklos mokinių prezidentės Gustės Bredelytės atsiųstame video sveikinime linkėta nuostabių švenčių, geros nuotaikos, linksmo vakarėlio. Kalėdiniame aukuriečių talentų šou netrūko dainų, šokių, vaidinimų, tai suteikė gerų emocijų. Juk lankėsi ūkininkai, Eurovizijos dainų atlikėjai, savo šokį sušoko net beždžionėlės. Garbioji komisija ilgai sprendė, kam kokį apdovanojimą skirti, bet geriausiu pasirodymu pripažinti tik šiam vakarui susibūrę Eurovizijos dainų atlikėjai (7a kl.). Pasitikdami 2020-uosius linkime džiaugtis tuo, ką turime, siekti to, ko trokštame. Sėkmingų Naujųjų metų. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Visą gruodžio mėnesį mokykloje vyko jau tradicine tapusi Gerumo akcija „Kalėdų stebuklas visiems“. Tradiciškai puošėme Kelmės ligoninės vaikų skyrių. Dėkojame dailės mokytojai M. Jucevičienei už padarytus eskizus, visiems mokytojams už dekoracijų karpymą, 7b kl. vienos mokinės seneliui už padarytą dekoraciją – namelį, mokiniams, kurie taip pat karpė, spalvino dekoracijas. 8b klasės mergaitėms už langų puošimą ligoninėje.

Ir šiemet aplankėme Šiaulių gyvūnų globos namus. Dėkojame biologijos mokytojai D.Butkuvienei už suorganizuotą išvyką. Ačiū tariame visiems mokiniams ir mokytojams, kurie pirko, nešė maistą, patalynės, apklotų, kad gyvūnėliai gyventų sočiai ir šiltai. 7b klasės mokiniai ir jų auklėtoja S.Rukaitė-Kalytienė vyko į Vijurkų vaikų globos centrą. Visus ten gyvenančius pasveikino su artėjančiomis šventėmis, žaidė žaidimus, vaišinosi arbata. Vienos mokinės mama pagamino nuostabaus grožio tortą.

Technologijų mokytoja I.Makauskienė ir lietuvių k. mokytoja A.Vaitkevičienė su savo neformalaus ugdymo vaikais kepė sausainius ir kūčiukus, kuriais pavaišinome Kelmės ligoninės vaikų skyriaus ligoniukus ir Kelmės miesto vienišus senelius. Pradinukai, 2a ir 2b kl. mokinukai, kartu su savo mokytojomis pagamino atvirukų, kuriuos nunešė į Kelmės Carito skyrių ir padovanojo vienišiems seneliams.

Šiais metais atlikome daug gerų darbų, kurie pradžiugino ne vieną ir jauną, ir pagyvenusį žmogų, net gyvūnėlį. O mūsų širdyse tegul ir toliau rusena troškimas kitiems suteikti džiaugsmo ne tik šventų Kalėdų proga, bet kiekvieną dieną. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.Gruodžio 5 d. grupė mokinių lankėsi Šiaulių gyvūnų globos namuose. Mokiniai susipažino su gyvūnų gyvenimo sąlygomis, jų priežiūra, klausėsi gyvenimo istorijų. Šiems gyvūnams nuvežėme mokinių ir mokytojų ypač dosniai dovanotus maisto produktus, medikamentus, paklotus. Gyvūnų globos darbuotojai nuoširdžiai dėkoja visiems aukotojams už meilę ir atjautą gyvūnams. /Biologijos mokytoja D. Butkuvienė/Gruodžio pirmą savaitgalį prie mokyklos 23 kartą papuošėme šermukšnį. Ši tarptautinė akcija skirta atkreipti dėmesį į lapuočius medžius. Medžiai žiemą kenčia nuo šalčio, oro taršos, gyvūnų ir druskos, kuri beriama ant kelių. Mokiniai iš popieriaus atliekų pagamino medžiui papuošalus ir prie šermukšnio diskutavo apie medžių reikšmę gamtai ir žmogui, žaidė žaidimus. /Biologijos mokytoja D. Butkuvienė/Lapkričio 29 d. niūrų, tamsų ir lietingą vakarą mūsų mokykloje buvo daug šilumos ir šviesos – vyko tradicinė Advento rato įžiebimo šventė. Į užburiantį angelų šokį ir stebuklingų Šv.Kalėdų giesmių giedojimą jungėsi pradinukai, vyresniųjų klasių choristai, mokytojai, mokyklos administracija, Kelmės bažnyčios dekanas M. Grigalius, tėveliai.

Sveikindama visą mokyklos bendruomenę artėjančių švenčių proga mokyklos direktorė Asta Zavadskienė linkėjo susiklausymo, susikaupimo, vilties ir šviesos. Šventėje dalyvavęs Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios dekanas Mindaugas Grigalius priminė Evangelijos žodžius, kad tas yra išmintingas žmogus, kuris eidamas į naktį pasiima žiburį. Dėkodamas visiems už nuveiktą didelį darbą pastebėjo, kad šįkart leidome vaikams prisiliesti prie ugnies, ko paprastai jiems to daryti neleidžiame. Visi tapome šviesos vaikais. Tai teikia vilčių, kad šviesa, kurią nešėme savo rankose, užsidegs ir širdyse. Užsidegs prasmingiems, geriems ir gražiems darbams. /Mokytoja D.Ramanauskienė/Lapkričio 19 d. Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras mūsų mokykloje suorganizavo susitikimą su psichologe Gintare Mesliniene, kuri skaitė paskaitą tėveliams „Auklėjimo strategijos šiandien – rezultatai rytoj“. Psichologė kalbėjo apie šeimos modelius, vaikų auklėjimą bei bendravimą su jais įvairaus amžiaus tarpsniais. Viešnia akcentavo, kad vaikams turi būti nustatytos ribos, priimtos aiškios taisyklės, kurių privalo laikytis visi šeimos nariai. Psichologė priminė, kaip svarbu vaiko elgesį nukreipti šiandien, kad būtų naudos rytoj. Dėkojame psichologei už naudingą ir prasmingą susitikimą. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/
Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat prisijungė prie šios akcijos: „statė“ švyturį, piešė piešinius, apie toleranciją kalbėjo per klasės valandėles ir pamokas. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/
Lapkričio 15 d. Radviliškyje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos berniukų komanda (S.Urbonas - 5a, D.Kasputis - 5b, R.Miliauskas, E.Chmieliauskas, T.Melėšius - 6a, A.Tifenzenas, K.Dargvainis, D.Ancius, V.Kasparas, L.Mikavičius - 6b) 2:0 nugalėjo Radviliškio Vaižganto progimnaziją, 2:1 - N.Akmenės "Saulėtekio" progimnaziją, 1:2 pralaimėjo Šiaulių Gegužių progimnazijai ir užėmė II - ąją vietą.Lapkričio 14d. mūsų mokyklos 5-8 kl. komanda dalyvavo Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos organizuotame matematikos konkurse gimnazijos įsteigtam prizui laimėti. Šaunuoliai!!! Sveikiname užėmus antrąją vietą!!! (Mokytojos Irina Kasparienė, Sigutė Levickytė-Stonienė)Lapkričio 14-15 d. mokykloje vyko Kultūros paso renginys „Aš ir kitas aš“. 5-10 klasių mokiniai užsiėmimuose, kuriuos vedė programos autorius Andrius Guginis, galėjo geriau pažinti save, patirtinių žaidimų metu tyrinėjo aplinką, išryškino trūkstamas ar siekiamas savo savybes, aptarė darbo grupėje patirtis. /D. Ramanauskienė/Lapkričio 11 d. gana ramų ir šiltą rudens vakarą mokyklos bendruomenė rinkosi paminėti Šv. Martyno dieną ir tradiciškai dalyvauti Žibintų šventėje. Šv.Martynas- paskutinė rudens šventė. Buvo sakoma, kad po Šv. Martyno tik velniai laužo vantas. Taip norėta pasakyti, kad be lapų likusias medžių šakas blaško tik vėjas. Šiuo posakiu pašiepdavo ir tuos, kurie laiku neatliko lauko darbų. Žemaitijoje šią dieną kiekvienuose namuose valgydavo keptą žąsį ir iš jos krūtinkaulio burdavo. Jeigu kaulas iš pradžių persišviečia grynas, baltas, o į galą nešvarus, tai žiemos pradžia bus šalta, o pabaiga nešalta. Ir atvirkščiai, jei prie galo persišviečia, tada reikia laukti, kad ir žiemos pabaiga bus šalta... /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos 8 a klasės mokiniai dalyvavo renginyje „Pilietiškumo mokykla“ Kelmės rajono savivaldybėje. Renginį pradėjęs Kelmės rajono mero pavaduotojas Egidijus Ūksas paskatino jaunus žmones domėtis savivaldos veikla, siūlyti naujas idėjas gimtajam miestui. Susirinkusieji vyresniųjų klasių mokiniai nebijojo imtis atsakomybės sprendžiant miestui aktualias problemas, imitavo rinkimus ir suformuotose frakcijose išsirinko merą. Mero rinkimuose nugalėjo aukurietis Justas Miliauskas. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su aktyviais bendraamžiais, dalyvauti komitetų veiklose. Simuliacijų dalyvių parengtos rezoliucijos bus įteiktos merui, tarybos nariams. Toks renginys jaunus žmones padrąsina aktyviau įsitraukti į demokratinius procesus, skatina domėtis politika. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.