Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Lapkričio 23 dieną mūsų mokyklos komanda – Gustė Bredelytė, Danielė Domeikytė, Milanta Sutkutė, Viktorija Petravičiūtė ir lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė – dalyvavo Vaiguvoje vykusiame literatūriniame renginyje „Vladas Šimkus ir kiti XX amžiaus pabaigos poetai amžininkai“.

Lapkričio 12 d. vėjuotą žvarbų vakarą mokyklos bendruomenė rinkosi paminėti Šv. Martyno dieną ir dalyvauti Žibintų šventėje. Seniau žmonės iš Šv. Martyno dienos, kuri švenčiama lapkričio 11 dieną, orų spręsdavo, koks oras būsiąs per Kalėdas: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos su bradu, jei Martynas su bradu, tai Kalėdos su ledu“; „Martyns ant ledo, Kalėdos ant vandenio“. Eisena su žibintais miestelio gatvėmis priminė, kad žibintų šviesa simbolizuoja vidinę žmogaus ugnį, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti. Tegul ši šventė sustiprina žmogų tamsiuoju laikotarpiu, įkvepia kūrybai, teikia prasmės kiekvienai dienai. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Spalio 26 d. vakare klasių kabinetuose netilo mokinių balsai. Vieni žaidė stalo žaidimus, kiti žiūrėjo filmus, treti sprendė klausimą, ar lietuviams reikalingos naujos tradicijos, ateinančios iš Vakarų. Pasirodo, kad prijaučiančių Helovinui daugėja.../Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Spalio 22-26 dienomis mūsų mokykloje vyko vokiečių kalbos savaitė. Vokiečių kalbos mokytojos Violetos Truncienės iniciatyva buvo parengti du stendai. Vienas jų pasakojo apie 10 metų partnerystę su Dermbacho mokykla, kitas –apie tai, kodėl verta mokytis vokiečių kalbos. Aštuntokai dalyvavo DSD I (vokiečių kalbos pirmo laipsnio diplomo, kuris atitinka tarptautinį egzaminą) įteikime Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje, o septintokai - integruotoje pamokoje ,,Eksperimentuojame vokiškai“. Ši pamoka vyko Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijoje. Rudens atostogų metu septyni vokiečių kalbos besimokantys 6-7 klasių mokiniai kartu su kitų mokyklų mokiniais stovyklavo sodyboje Pakarčemio kaime. Mokinių užimtumu rūpinosi ne tik vokiečių kalbos mokytojos, bet ir du studentai iš Leipcigo. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

2018 spalio 24 dieną būrelio „Senolių šventės ir žygiai“ nariai vyko į Kelmės „Kražantės“ progimnazijos organizuojamą etnokultūrinį renginį „Eina saulelė aplinkui dangų“. Dalyvavo net devynios mokyklos. Tema buvo kalendorinės liaudies šventės. Iš pradžių buvo labai nejauku, bet vėliau pradrąsėjome ir labai naudingai ir smagiai praleidome laiką. Kaip ir visos mokyklos turėjome parengę pasirodymą. Pasiruošti padėjo ir lydėjo į renginį mokytoja A. Vaitkevičienė. Išvyka buvo naudinga ,daug sužinojome apie papročius, tradicijas, mokėmės bendrauti, viešai kalbėti, gimė naujų minčių savo veikloms. /Šeštokai: A.Ralytė, E.Sebestijonaitė, B.Pelenis, A.Vaišvilaitė/.Spalio 17 d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje „Laimės aitvarų diena Kelmėje“, kurį organizavo Kelmės specialioji mokykla. Aitvarų diena prasidėjo Kelmės kultūros centre. Pradžioje mokiniai išklausė į renginį atvykusių garbių svečių sveikinimus ir palinkėjimus smagiai praleisti laiką. „Aitvarų dirbtuvėse“ vaikai kartu su profesionalų komanda, atvykusia iš Kauno, gamino aitvarus bei vėjo gaudykles. Vėliau visi ėjo į „Draugystės“ slėnį išbandyti, kaip skrenda pačių pasigaminti aitvarai ir vėjo gaudyklės. Taip pat į dangų kilo jau anksčiau pagaminti aitvarai – piešiniai. Renginyje vaikai patyrė daug teigiamų emocijų ir įgijo praktinių aitvarų meistravimo įgūdžių. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.

Spalio 15-18 dienomis mokykloje vyko akcija Pasaulinei Psichikos dienai pažymėti „17 naudingų patarimų gerai savijautai“. 1-10 klasių mokiniai klasių valandėlių, integruotų pamokų metu kūrė plakatus su patarimais, ką visi turėtume daryti, norint jaustis gerai. Plakatai papuošė mokyklos foje. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.
Spalio 12 d. mokyklos mokytojų grupelė turėjo galimybę dalyvauti Seimo rūmuose vykusioje konferencijoje „Mūsų mokytojai – Daukantas, Vydūnas“. Konferencijos tikslas – įprasminti Europos paveldo metus, aptarti Simono Daukanto ir Vydūno darbų ir įdėjų aktualumą šiandienos mokyklai, visuomenei, pasidalyti naujausiais literatūros, istorijos, kultūros tyrimais ir įžvalgomis, telkti akademinę ir mokytojų bendruomenę. Dažnai konferencijoje skambėjo žodžiai mokytojo darbas ir mokytojystė, juos akcentavo profesorė Viktorija Daujotytė. Pranešimus įvairiomis temomis skaitė žymūs literatūros ir istorijos tyrinėtojai. Darius Kuolys, skaitydamas pranešimą, sakė, kad mes, šiandien gyvenantys žmonės, buvome praeities žmonių lūkesčiuose. Diskusijose aptartas klausimas, ar mūsų vaikų lietuvybei reikės Simono Daukanto ir Vydūno. /Mokytoja I.Kasparienė/.

Spalio 11-12 d. vyko rudenėlio šventė „Daržovės mūsų maistas ir vaistas“ 5 klasių mokiniams. Renginio tikslas: sveikos mitybos propagavimas ir mokinių kūrybiškumo ugdymas. Mokiniai šiam renginui kūrė įvairiausius darbelius iš gamtinės medžiagos. Sveikatos priežiūros specialistė R. Stonienė praktiškai supažindino mokinius su rudenine daržovių gausa. Ji apibūdino šių daržovių poveikį mūsų sveikatai. Biologijos mokytoja D.Butkuvienė organizavo daržovių žinovų varžytuvės, viktoriną, minė mįsles apie daržoves. /Mokytoja D.Butkuvienė/.
Spalio 15-18 dienomis mokykloje vyko akcija Pasaulinei Psichikos dienai pažymėti „17 naudingų patarimų gerai savijautai“. 1-10 klasių mokiniai klasių valandėlių, integruotų pamokų metu kūrė plakatus su patarimais, ką visi turėtume daryti, norint jaustis gerai. Plakatai papuošė mokyklos foje. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.

Spalio 11 d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje „Būk stiprus ir atsakingas“, skirtame Lietuvos kariuomenės šimtmečiui paminėti. Renginį organizavo ir vedė Lietuvos kariuomenės KAPS Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 605 pėstininkų kuopos kariai savanoriai. Kariai mokiniams papasakojo apie kuopos veiklą, paaiškino, kas toje veikloje gali dalyvauti, nuo kada galima tapti savanoriu. Vėliau stebėjo inscenizuotą karių pasirodymą, kaip iš pagrobėjų buvo išlaisvinti įkaitai. Norintys išmėginti savo jėgas dalyvavo sukarintoje estafetėje, kiti mokėsi rikiuotės elementų. Renginio pabaigoje visi vaišinosi kareiviška koše, taip pat buvo apdovanotos visos komandos, dalyvavusios estafetėje. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/Spalio 10 d. yra minima Pasaulinė košės diena. Mūsų mokykla spalio 9 dieną taip pat prisijungė prie šio minėjimo su akcija „Košės diena“. Visų pradinių klasių mokytojams buvo pateikta metodinė medžiaga „Pusryčiauk sveikai“, su kuria mokytojai tą dieną galėjo supažindinti savo klasės mokinius. Išklausę pamokos apie sveiką mitybą 1-2 klasių mokiniai rytą pasitiko pusryčiams valgykloje valgydami sveiką, gardžią avižinę košę. Prieš pusryčius atliko rytinę mankštą bei išklausė trumpą informaciją apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui. Šią dieną gardžia ir sočia koše galėjo pasivaišinti ne tik 1-2 klasių, bet ir kitų klasių mokiniai bei mokytojai. Košę paruošė valgyklos darbuotojos. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.Spalio 5 d. klasės valandėlė 5b vyko neįprastai: joje dalyvavo ir tėveliai. Auklėtoja suskirstė ir susėdę grupėmis ratu pradėjome darbą. Užduotis buvo stebėti filmo ištraukas ir kartu aptarti, pastebėti įvairias detales, teikti pasiūlymus, kaip išspręsti filme vaizduojamas situacijas. O apie ką filmas? Apie mus visus, apie tai, kaip kartais elgiamės netinkamai, tyčia skaudiname aplinkinius. Dirbdami kartu su tėveliais, pasitardami, nesunkiai įvardinome, kurie asmenys filmo epizode tyčia elgiasi blogai, siūlėme, kaip derėtų keisti elgesį tiek besityčiojantiems iš kitų, tiek aukai, aptarėme, ką blogai daro mokytojas(veikėjas). Vaidinome situacijas iš klasės gyvenimo ir bandėme jas modeliuoti, rasti išeitis. /Klasės auklėtoja A.Vaitkevičienė/.