Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Vasario 13 dieną mokykloje švietėjiškos savaitės tėvams, mokiniams ir mokytojams metu lankėsi edukologė, socialinių mokslų daktarė, keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė. Ji aptarė dvi temas: kodėl stereotipinis ugdymas kenkia vaikams, kaip atskleisti tikrąjį potencialą ir apžvelgė pagrindinius XXI amžiaus tėvystės principus. Pranešėja pastebėjo, kad gyvenimo tempas bei aplinkos lūkesčiai tėvams ir mokytojams yra didžiuliai, patarė, ką daryti, kad vaikas augtų laimingas, kad mes, suaugusieji, neprarastumėme sveiko proto. Edukologė rėmėsi moksliniais tyrimais ir konkrečiais pavyzdžiais įrodė, kaip mokytojai ir tėvai šiuos tyrimus gali taikyti realybėje. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.
Vasario 13 dieną mūsų mokykloje galėjai sutikti Užgavėnių persirengėlių pulką, paragauti mielinių blynų, ateitį išsiburti, nelygioje kovoje su Lašininiu ir Kanapiniu susigrumti, jaunąją išsirinkti, amžinos meilės įžadus duoti... Taip nuotaikingai užsibusią žiemą iš kiemo varė aukuriečiai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkevičiene. / Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.
2018 m. vasario mėnesį atvira švietėjiška savaitė tėvams, mokiniams ir mokytojams „Man rūpi“ pradėta susitikimu su menininke, televizijos laidų vedėja, visuomenės veikėja Nomeda Marčėnaite tema „Pozityvios provokacijos ugdant kūrybišką, laimingą ir atsakingą ateities asmenybę“. Pokalbio pradžioje pateikta provokuojančių klausimų auditorijai apie kūrybiškumo apraiškas kasdieniniame gyvenime. Menininkė prisipažino, kad augina vaikus klysdama, stengdamasi klaidas taisyti, suprasdama, kad tobulėjimui reikia pastangų, kartais tenka peržengti per visas negatyvias patirtis, kad pasiektum norimą rezultatą.

Kai vaikas gauna pakankamai dėmesio, tada ugdomas jo kūrybiškumas. Kūrybingumo ugdyti nereikės, jei jo niekas nežlugdys. Anot Nomedos Marčėnaitės, daug kūrybiškumo matematikoje. Šiai minčiai pritarė ir projekto „Aštuntų klasių mokinių matematikos pasiekimų gerinimas Kelmės rajono partnerinėse mokyklose“ dalyviai, atvykę iš Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio–Putvinskio, Kražių Žygimanto Liauksmino ir Pakražančio gimnazijų. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.
Vasario 7 dieną Kelmės kultūros centre vyko rajoninė mokinių konferencija „Aš norėčiau, kad...“. Pranešimus ruošė ir skaitė 6 a klasės mokinės Austėja Andrulytė ir Gustė Bredelytė, septintokai Nedas Kasparas, Gerda Dembskytė, Ieva Jasėnaitė, aštuntokė Viltė Nacaitė. Konferencijos moderatoriai- irgi mūsų mokyklos mokiniai. Tai šeštokai Danielė Domeikytė ir Deimantas Gajauskas. Dėkojame už pagalbą Aušrinei Tamašauskaitei, Aldui Kasparui, Justui Miliauskui ( 6 a kl.). Mokiniams pasiruošti padėjo mokytojos Virginija Balabonienė, Aušra Vaitkevičienė, Vilma Vipartienė ir Danutė Ramanauskienė. Konferenciją organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba ir Kelmės savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras. /Mokyt. Danutė Ramanauskienė/.
Vasario 4 d. mūsų mokyklos sporto salėje vyko zoninės mokyklų žaidynių stalo teniso varžybos.

Dalyvavo 5 berniukų komandos: Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, Laukuvos N.Vėliaus, Nemakščių M.Mažvydo, Eržvilko, Skaudvilės gimnazijų ir 4 mergaičių komandos: Kelmės „Aukuro" pagrindinės mokyklos, Laukuvos N.Vėliaus, Skaudvilės, Smalininkų L.Meškaitytės gimnazijų. Mūsų mergaičių komanda (D.Domeikytė, G.Bredelytė (6a) 3:2 nugalėjo Laukuvos, 2:3 pralaimėjo Skaudvilės, 0:3 pralaimėjo Smalininkų gimnnazijų žaidėjams ir užėmė 3-ią vietą. Berniukų komanda (N.Tamašauskis (7a), K.Ramanauskas (7b), M.Simanauskas (8b) 3:0 nugalėjo Skaudvilės, 3:0 - Nemakščių, 3:1 - Eržvilko, 2:3 pralaimėjo Laukuvos gimnnazijų komandas, užėmė 2-ą vietą ir pateko į tarpzonines varžybas, kurios vyks kovo 11 d. Sveikiname prizininkus. /Treneris V. Valiuška/

Vasario 2 dieną 5 b klasės mokinė Aina Ralytė dalyvavo rajoniniame Meninio skaitymo konkurse ir laimėjo pirmąją vietą 5-8 klasių mokinių grupėje. Ji skaitė ištrauką iš Nijolės Kepenienės apysakos „Vasarnamis saulės zuikučiams“. Mokinę konkursui ruošė lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkevičienė.
Sausio 29 dieną mokykloje lankėsi „Misija Sibiras 2017“ dalyvis geografas Laimis Kasperavičius. Jis pasakojo apie dvi savaites trukusią ekspediciją Irkutsko srityje. 16 jaunuolių tvarkė tremtinių kapines ir susitiko su iki šiol tose apylinkėse gyvenančiais lietuviais bei jų palikuonimis Ekspedicijos dalyviai, kaip ir kasmet, buvo kruopščiai atrinkti. Jiems teko ne tik pildyti specialias anketas, bet ir dalyvauti bandomajame žygyje. Misijos komanda buvo atrinkta iš 900 pretendentų. Šios misijos esmė – surinkti, išsaugoti ir grįžus paskleisti istorijas, pasakojimus, potyrius ir patirtis. /Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Sausio 26 dieną mūsų mokykloje pristatytas projektas „Aštuntų klasių mokinių matematikos pasiekimų gerinimas Kelmės rajono partnerinėse mokyklose“. Projekto trukmė dveji metai. Dalyvauja Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla ir mokyklos partnerės – Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio–Putvinskio, Kražių Žygimanto Liauksmino ir Pakražančio gimnazijos. Šio projekto tikslas – pagerinti aštuntokų matematikos pasiekimus diegiant Valdorfo pedagogikos metodų ir modelio elementus aštuntos klasės matematikos pamokose. Apie projekto svarbą kalbėjo projekto vadovė, mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, savo įžvalgomis pasidalino projekto mokyklų konsultantas Algirdas Ališauskas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas. Projekto uždavinius ir veiklas apžvelgė projekto administratorė, matematikos ir informatikos mokytoja Irina Kasparienė, veiklų kalendorių aptarė projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė. Apie bendradarbiavimo svarbą mokant aštuntokus matematikos kalbėjo mokyklų partnerių atstovai.

Sausio 25 dieną Kelmės SMC vyko Raštingiausio mokinio konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo penktokės Urtė Linkevičiūtė, Aina Ralytė, šeštokės Danielė Domeikytė, Aušrinė Tamašauskaitė, septintokai Kastytis Burba ir Agnė Ralovėcaitė, aštuntokės Viltė Nacaitė ir Alginija Mickūnaitė. Labai gerai diktantą parašė Urtė Linkevičiūtė – III vieta, Agnė Ralovėcaitė – I vieta. Raštingiausia tapo aštuntokė Alginija Mickūnaitė. Sveikiname!!!


Sausio 24 d. Pakražančio gimnazijos sporto salėje vyko rajono mokyklų žaidynių stalo teniso varžybos. Dalyvavo Elvyravos, „Aukuro“, Liolių pagrindinių mokyklų ir J.Graičiūno, Pakražančio gimnazijų berniukų komandos. Mūsų mokyklos komanda (N.Tamašauskis (7a kl.), D.Nausėda, K.Ramanauskas (7b kl.), M.Simanauskas (8b kl.)) 3:0 nugalėjo Elvyravos, Liolių, J.Graičiūno stalo tenisininkus, o finale 3:2 Pakražančio komandą ir iškovojo 1-ą vietą.