Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Nuo 2016 m. spalio 1 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla dalyvauja tarpmokyklinės strateginės partnerystės Erasmus+ projekte „Mokyklos kviečia: Nenaikinkime – mažiau vartokime“. Projekto trukmė 24 mėnesiai. Tikslas – susipažinti su Europos Sąjungos aplinkosaugos politika ir prisidėti prie šios politikos įgyvendinimo. Projekte dalyvauja 7 mokyklos iš šešių šalių: dvi mokyklos iš Turkijos, po vieną mokyklą iš Italijos, Ispanijos, Rumunijos, Graikijos ir Lietuvos. Bendradarbiaudamos minėtų šalių mokyklų bendruomenės mokosi atsakingai taupyti gamtinius išteklius ir spręsti gamtosaugos problemas.

2016 m. lapkričio 21-25 dienomis Turkijos mieste Konijoje įvyko pirmasis mokyklų partnerių susitikimas. Antrasis tarptautinis mokyklų partnerių susitikimas vyko 2017 m. gegužės 15-22 dienomis Ispanijoje Galicijos regiono IES de Pobra do Caraminal miesto mokykloje. O šių metų spalio 16–20 dienomis Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 3 mokytojų delegacija dalyvavo trečiajame tarptautiniame mokyklų partnerių susitikime Rumunijos Galati mieste. Lietuvos komandai vadovavo projekto koordinatorė mokykloje, mokyklos direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė, taip pat vyko mokytojos Ingrida Makauskienė ir Milda Jucevičienė.

Mokytojų delegacija aplankė Galati miestą, svečiavosi technikos mokykloje „Traian Vuia“. Susitikimo metu projekto partneriai vykdė įvairias su projekto tikslu susijusias veiklas, susipažino su rumunų kultūra, tradicijomis, istorija. Lankėsi Galati miesto universiteto inžinerijos fakultete, gamtos inžinerijos ir aplinkosaugos departamente, kur baigiamojo kurso studentai pristatė ir atliko laboratorinius tyrimus: vandens valymą ir filtravimą natūraliu būdu, vandens PH ir garso lygio stiprumo nustatymą. Mokytojai apžiūrėjo ir susipažino su mobiliąja meteorologine stotimi. Taip pat aplankė Galati miesto Istorijos, Etnografijos, Vandens augalijos ir gyvūnijos muziejus. Visa projekto delegacija plaukiojo laivu antroje pagal ilgį Europoje Dunojaus upėje.

Erasmus+ projekte dalyvaujanti Rumunijos technikos mokykla turi partnerį ikimokyklinio ugdymo įstaigą – vaikų darželį „Pinocchio“. Darželio vaikai ir auklėtojos delegacijos nariams surengė žaismingą madų šou „Kostiumai iš antrinių žaliavų“. Projekto komandų nariai susižavėjo mažaisiais modeliais ir dar ilgai dalinosi įspūdžiais apie pasirodymą. Tarptautinė projekto partnerių delegacija lankėsi didžiausioje pietrytinėje Europos dalyje perdirbimo įmonėje „Green Group“, kuri šiukšles paverčia ištekliais. Buzau miesto įmonė užsiima tokių antrinių žaliavų, kaip šaldytuvų, televizorių, baterijų, spausdintuvų, plastiko, stiklo, metalo įrankių, lempučių, laidų, perdirbimu ir panaudojimu buityje.

Projekto Rumunijoje metu Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytojų komanda sužinojo apie mokyklų partnerių atliktas veiklas mokyklose nuo projekto pradžios, patys pristatė savąsias. Be to, lankėsi savivaldybėje, kur susitiko su miesto vicemerais Sorin Enache ir Picu Apostol Roman. Miesto vicemerai džiaugėsi projekto svarba ne tik Rumunijai, bet ir pasauliui, linkėjo sėkmingo veiklų įgyvendinimo ir tęstinumo pasibaigus projektui. Paskutinėmis viešnagės dienomis projekto partneriai susipažino su Rumunijos lankytinomis vietomis. Lankėsi Brano pilyje arba Drakulos pilyje, kuri yra nacionalinis paminklas, įsikūręs Brano mieste. Tvirtovė išsidėsčiusi tarp Transilvanijos ir Valakijos regionų. Projekto partneriai taip pat apžiūrėjo vieną nuostabiausių architektūrinių pastatų visoje Europoje „Peleš“ pilį, kuri yra netoli Sinaia miestelio Prohovo regione. Pilies sienas puošia talentingiausių Europos menininkų darbai, o teritorija žavi nuostabiais fontanais ir paminklais, alsuojančiais senove. Ši pilis yra Rumunijos karališkosios šeimos nuosavybė.

Mokyklų partnerių atstovų susitikimas Rumunijoje baigėsi oficialiu renginiu Sinaia miestelyje. Renginio metu buvo įteikti susitikimo dalyvio pažymėjimai, projekto komandos apsikeitė simbolinėmis dovanėlėmis, dėkojo Rumunijos technikos mokyklos „Traian Vuia“ direktoriui Gelu Homner, projekto koordinatorei mokykloje Elli Vurlis ir kitiems bendruomenės nariams už jaukų priėmimą savo šalyje, mieste, mokykloje. Po pažymėjimų įteikimo ceremonijos vyko šventinė vakariene. Vakarienės metu projekto dalyviai dalinosi susitikimo įspūdžiais, šoko, dainavo. /Projekto koordinatorė mokykloje, mokyklos direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė/

Spalio 21 d. jau šeštą kartą (nuo 2015 m.) mūsų mokyklos mokiniai – savanoriai dalyvavo respublikinėje „Maisto banko“ akcijoje. Jie kartu su Kelmės Samariečiais budėjo miesto parduotuvėje „Iki“ ir, pasitikę pirkėjus, dalino jiems skrajutes, prašydami paaukoti ilgai negendančių maisto produktų. Paaukotas maistas vėliau atitenka nepasiturinčioms šeimoms. Akcijoje dalyvavo mokininės Eva Narbutaitė, Kamilė Stonytė, Erika Gedvilaitė, Donata Valošinaitė (7b klasė), Viktorija Jankauskaitė, Evelina Petravičiūtė, Emilija Tavoraitė, Deimantė Bertašiūtė, Justė Urbonaitė(8a klasė), Viltė Nacaitė, Gabija Jokubauskaitė, Gabrielė Povilaitytė (8b klasė). /Socialinė pedagogė D. Kančiauskienė/.
Spalio 16-20 dienomis Lietuvoje vyko įvairūs renginiai skirti vokiečių kalbos savaitei. Mūsų mokykloje ši savaitė taip pat buvo šiek tiek kitokia. Rytais mokinius pasitiko plakatas su šios akcijos logotipais, prieš pamokas skambėjo vokiškos dainos, vokiečių kalbos pamokų metu mokiniai atliko įvairias veiklas susijusias su šia akcija. Trečiadienį mokyklos atstovai, 7-ų klasių mokinių komanda, dalyvavo rajoniniame renginyje „Deutsche Schule“. Vyresnių klasių mokiniai paruošė stendą „Kodėl verta mokytis vokiečių kalbos“, į kurį sudėjo įžymių žmonių mintis apie tai, ką jiems davė vokiečių kalbos mokėjimas. 6a klasės mokinių komanda pirmadienį apsilankė Kelmės miesto įstaigose ir organizacijose, kur atliko apklausą apie vokiečių kalbos mokėjimą suaugusių žmonių tarpe, o penktadienio rytą aplankė pradinių klasių mokinius ir vaikams, kurie mokosi vokiečių kalbos, padovanojo akcijos lipdukus. /Mokytoja V.Truncienė/.
Spalio 19 d. mūsų mokyklos mokiniai Alginija Mickūnaitė, Viltė Nacaitė, Gabija Jokubauskaitė ir Paulius Leščauskas dalyvavo rajoniniame renginyje „Eina saulelė aplinkui dangų“, kuris vyko Kelmės Etninės kultūros tradicinių amatų skyriuje. 9 komandos pristatė namų darbą -pranešimą konferencijai tradicinių amatų tema. Mūsiškiai kalbėjo apie kankles ir jų gamybą. Renginio dalyviai mokėsi senoviško virvelių vijimo amato. Šį renginį kasmet organizuoja „Kražantės“ progimnazija. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Spalio 17 d. vyko mokyklos bendruomenės tulpių sodinimo akcija „Pasitikime pavasarį su tulpių žydėjimu“. Šiemet tulpes prie mokyklos 5-10 klasių mokiniai sodino jau ketvirtus metus. Džiugu, kad visa mokyklos bendruomenė noriai dalyvauja ir remia šią gražią iniciatyvą. Tikėkime sulaukti ankstyvo pavasario, o su juo ir nuostabaus tulpių žydėjimo, kuris džiugintų kiekvieną žmogų./ D.Butkuvienė/
Spalio 17 d. 6a klasės mokiniai apsilankė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 1-oje ir 3-oje komandose.Ugniagesiai gelbėtojai ne tik parodė mokiniams mašinas, įvairią gelbėjimo techniką, bet ir papasakojo apie savo profesiją. Mokiniai turėjo galimybę patys išbandyti kai kurias fizinio pasirengimo rungtis, pasimatuoti ugniagesių kovinę aprangą bei pamėginti išlaikyti purškiantį vandens švirkštą. Antra išvykos dalis vyko Aušros muziejuje, kur mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Archeologiniai kasinėjimai“. Istorikas archeologas mokinius supažindino su savo darbu. Po to vaikai patys galėjo atkasti, surasti ir pagal atitinkamus reikalavimus lentelėje sužymėti savo archeologinius radinius. /6a kl. auklėtoja V.Truncienė/.Spalio 16 d. mokykloje vyko renginys, skirtas Pasaulinei psichikos dienai. 5-10 kl. mokinių grupės aktų salėje, skambant ramiai muzikai, gamino plakatus tema „Gerų emocijų versmė“. Plakatuose atsispindėjo, kas žmogui teikia gerą nuotaiką bei geras emocijas, tai šypsena, nuoširdus bendravimas, sportas, draugai... /Socialinė pedagogė D. Kančiauskienė/.
Spalio 13 dienos popietę mokykloje lankėsi Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ muzikantai. Teatralizuotame koncerte – edukacinėje programoje „Piemenėlių išdaigos“ skambėjo liaudies dainų melodijos, piemenėlių erzinimai, pasakojimai apie ganymo papročius ir tradicijas. Pailgintos dienos grupės mokiniai susipažino su piemenėliams būdinga amunicija - švilpynėmis, botkočiais, botagais./Lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskienė/.


Spalio 12 d. vyko integruotos pamokos „Daržovės mūsų maistas ir vaistas“ 5 klasių mokiniams. Mokiniai į pamoką atsinešė daržoves – „gamtos išdaigas“, pačių sukurtus darbelius iš daržovių ir puokštes „Rudens spalvos“. Sveikatos priežiūros specialistė R. Stonienė supažindino su Lietuvoje augančių daržovių poveikiu sveikatai, organizavo žaidimą „Verdam sriubą“. Biologijos mokytoja D.Butkuvienė organizavo viktoriną, varžytuves, minė mįsles apie daržoves. Aktyviausių mokinių laukė degustacija iš siurprizų maišelio ir raudoni obuoliukai - gudobelių vaisiai. /Mokytoja D.Butkuvienė/.Spalio 10 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokiniai vyko į Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje įsikūrusią jaunimo inovatyvią erdvę (JIE). Čia mokiniai mokėsi kompiuteriu maketuoti savo sugalvotus daiktus ir juos atsispausdinti 3D spausdintuvu. Taip pat vaikai turėjo unikalią galimybę pabandyti piešti 3D pieštuku bei pasilinksminti stengdamiesi kuo tiksliau atkartoti šokio judesius. Daug džiaugsmo vaikai patyrė žaisdami žaidimus, atlikdami įvairias užduotis interaktyvioje skaitmeninėje žaidimų ir mokymosi vietoje – ant interaktyvių grindų. Antrokėliai susipažino su naujovėmis, naujais žmonėmis, patyrė malonių įspūdžių bendraudami ir bendradarbiaudami su klasės draugais bei mokytojais. /Mokytoja Jūratė Laurutienė/.Spalio 10 d. Lietuvoje vyko akcija, skirta Pasaulinei „Košės dienai“ paminėti. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios akcijos. Pirmokai rytą pasitiko pusryčiams valgykloje valgydami sveiką, gardžią avižinę košę. Prieš pusryčius atliko rytinę mankštą bei išklausė trumpos informacijos apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui. Visų pradinių klasių mokytojams buvo pateikta metodinė medžiaga „Pusryčiauk sveikai“, su kuria mokytojai tą dieną galėjo supažindinti savo klasės mokinius. Šią dieną gardžia ir sočia koše galėjo pasivaišinti ne tik pirmų, bet ir kitų klasių mokiniai bei mokytojai. Šią košę virė valgyklos darbuotojos. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.Spalio 5-ąją dieną gražiausi rudens gėlių žiedai ir nuoširdžiausi žodžiai skamba Mokytojui. Mūsų mokyklos mokytojų kambaryje, kuriame, anot mokinių, įsikūrė gyvenimo meistrai, netrūko juoko, pakilios nuotaikos, šiltų direktorės linkėjimų. Saldžios tėvelių ir mokinių dovanos suteikė dar daugiau energijos dirbant sunkų ir prasmingą darbą.

Po pamokų šventė tęsėsi Kelmės kultūros centre. Tarptautinės mokytojų dienos proga renginį organizavo Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyrius ir ,,Aukuro“ pagrindinė mokykla. Džiugu paminėti, kad Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus padėka už sėkmingas iniciatyvas, skatinančias sveiką gyvenseną, aktyvų, prasmingą ir įdomų neformaliųjų veiklų įgyvendinimą Kelmės rajone ir respublikoje apdovanota Jovita Žakarienė. Kelmės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštu už metodinę veiklą rajone ir mokykloje, kolegų ir mokinių įtraukimą dalyvauti projektinėje veikloje, akcijose, mokinių- savanorių veiklos skatinimą - Dalia Kančiauskienė, už aktyvią metodinę veiklą mokykloje, rajone ir respublikoje, siekiant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymo kokybės gerinimo, - Liuda Bartkuvienė. Šventinę nuotaiką kūrė grupės „el Fuego“ atlikėjų koncertas. D.Ramanauskienė/

Spalio 4d. 4a klasės mokiniai, vadovaujami savo klasės mokytojos, išvyko į Kauną – laikinąją sostinę. Įgyvendinome tikslus ir uždavinius. Susipažinome su Raudondvario krašto kultūrinėmis ir istorinėmis vietovėmis. Raudondvario pilyje susipažinome su vienu iš seniausių amatų – žvakių gamyba. Dalyvavome edukacinėje technologijų pamokoje – magnetukų gamyba „Įvairūs gyvūnai ir vabzdžiai.“ Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje įgijome daugiau žinių apie gyvūnus ir paukščius. Plėtėme istorines, geografines žinias. Išvaikščiojome pėstute Kauną. Velnių muziejus – vienintelis pasaulyje velnių muziejus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys. Garsėja didžiule kolekcija (apie 3000 eksponatų), pradėta rinkti dailininko Antano Žmuidzinavičiaus. Suspėjome ir ten pabuvoti. Susipažinome su meno bei kultūros vertybėmis. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įspūdžiai nepakartojami. Fotosesija prie Vytauto Didžiojo paminklo. Pramoginėse atrakcijose patyrėme teigiamų emocijų, taikėme „Antro Žingsnio“ programos žinias – mokėmės nugalėti vidines savo baimes. Kauno IX Forto ekspozicijos lankymas visus sujaudino. Mokėmės pilietiškumo. Sveikinomės, šypsojomės, kalbėjomės su kitų tautybių, rasių žmonėmis, kuriuos sutikome tą dieną. Oras buvo rudeniškai gražus. Kartu šokome „Megos spalvų šokį“ fontano vandenyje. Ačiū tėveliams už visokeriopą pagalbą. /Mikalina Puidokienė, pradinių klasių mokytoja/.

Spalio 3 d. „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokiniai, lankantys NVŠ būrelį „Kuriu sveiką pasaulį“ ir dalyvaujantys tarptautiniame ERASMUS+ projekte „Mokyklos kviečia: „Nenaikinkime – mažiau vartokime“ lankėsi bendrovėje „Kelmės vanduo”. Mokiniams buvo labai įdomu pamatyti valymo įrengimus ir sužinoti, kaip valomas vanduo, kurį naudojame Kelmės rajone. Ekskursijos vadovas vandens tiekimo tarnybos vyr. inžinierius Gintautas Bagdonavičius papasakojo, kad bendrovės pagrindinė veikla – geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų šalinimas. Taip pat pabrėžė, kad vandens tiekimas gyventojams yra svarbus ir gyvybiškai reikalingas, todėl vanduo tiekiamas nuolat, nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų, metų ar paros laiko. Paskutiniaisiais metais vandens suvartojimas nuolat mažėjo. Prognozuojama, kad požeminio vandens suvartojimas gali padidėti tik dėl naujų vartotojų prisijungimo. Pagrindinė kokybės problema Kelmės rajone, kurią reikia spręsti artimiausioje ateityje, yra padidinta geležies koncentracija požeminiame vandenyje. /Vilma Vipartienė, etikos mokytoja/.

Jau 11-tą kartą vykstanti visuotinė akcija sukvietė aukuriečius laikyti Konstitucijos egzamino. Egzaminą laikė 20 mokinių iš 5-10 klasių. Į II turą pateko 8a klasės mokinė Alginija Mickūnaitė. Sveikiname! /Mokytoja V.Ivanauskienė/.