Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 16 d. mokykloje vyko rajoninė 7 klasių mokinių konferencija „Matematikos įdomybės“. Septintokai ir linksmai, ir rimtai skaitė įvairius pranešimus apie tai, kam reikalinga matematika, kaip buvo skaičiuojama senovėje, pristatė skaičių kilmę, kuo svarbus yra nulis, kokie matavimo vienetai ir kaip jie buvo tariami iki šių dienų, įrodinėjo, kuo susijusi matematika ir muzika, kaip matematika atsispindi mene ir architektūroje, paminėtas buvo ir matematikos vadovėlių leidėjas Bronislovas Balčytis. Sveikinimo ir apibendrinimo žodį tarė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė. Dėkojame mokiniams ir jų mokytojoms iš „Kražantės“ progimnazijos, Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos bei gausiam mūsų mokyklos pranešėjų būriui. /Mokytoja I.Kasparienė/.
Balandžio 15 dieną Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko viktorina „Sveikatos skrynelė“, kurios tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, gilinti šios srities žinias, įgūdžius. Viktorinoje dalyvavo 3a ir 3b klasės mokiniai. Atsitiktine tvarka sudarytos 8 komandos po 5 arba 6 mokinius. Klausimų buvo įvairių, susijusių su sveika mityba, asmens higiena bei sveikatos sauga ir stiprinimu. Visos komandos stengėsi nenusileisti žiniomis, išmone bei kūryba, tačiau susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai sveikatos stiprinimo ir saugojimo žinių turi „Morkiukai“. Jie buvo apdovanoti dovanėlėmis bei padėkomis. Nebuvo nuskriausti ir kiti viktorinos dalyviai-jiems įteikti paguodos prizai. Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, kuriai talkino socialinė pedagogė, specialioji pedagogė, mokytojo padėjėja bei 3a ir 3b klasės mokytojos. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.
Balandžio 12 d. Kelmės kultūros centre vyko tradicinė 19-oji vokiečių kalbos šventė, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Koncertinėje programoje „Aukuro“ pagrindinei mokyklai atstovavo gausus 2-8 klasių mokinių būrys. Mokinių meninę programą svečiai iš Vokietijos įvertino puikiai, atkreipdami dėmesį į gerą tarimą, įdomų visos programos apjungimą. Galimybę savo gebėjimus ir žinias pademonstruoti turėjo ne tik vyresnių klasių mokiniai, bet ir pradinukai. Šventės metu buvo apdovanoti mokiniai, kurie rajoniniame vokiečių kalbos testų konkurse užėmė prizines vietas: Vėjūnė Vasiliauskaitė I vieta ir Urtė Linkevičiūtė III vieta šeštokų tarpe, o Agnė Ralovėcaitė ir Ieva Jasėnaitė, surinkusios vienodą skaičių taškų, užėmė I vietą aštuntokų tarpe. Sveikiname Agnę ir Ievą, nes už puikius rezultatus jos gavo dovanų kelionę į Vokietiją dviem savaitėms birželio mėnesį. Džiaugiamės mūsų aštuntokais Agne Ralovėcaite, Ieva Jasėnaite, Milanta Sutkute, Fausta Bankovskaite, Kastyčiu Burba, Pauliu Leščausku, Eva Narbutaite ir Kamile Stonyte, kurie šiais metais išsilaikė savo pirmąjį tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą „Fit in Deutsch A1“ ir gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Po pietų vyko rajoninė vokiečių kalbos vyresnių klasių mokinių konferencija „Mano indėlis į geresnę ateitį“, kurioje savo pranešimus skaitė aštuntokės Fausta Bankovskaitė, Ieva Jasėnaitė ir Agnė Ralovėcaitė. Sveikiname Agnę! Jos pranešimo tema „Mokykla ateityje“ parinkta kitų metų pagrindine konferencijos tema, o pranešimas keliauja į Vokietiją – kartu su autore.../Vokiečių kalbos mokytoja Violeta Truncienė/.
Balandžio 11 d. net 40 „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinių dalyvavo jaunimo festivalyje „VibeLift“. Tai trečius metus Vilniuje Siemens arenoje vykstantis pozityvios energijos festivalis, žinomas susitikimais su garsiais „youtuberiais“ ir „influenceriais“. Neįtikėtinomis gyvenimo istorijomis scenoje dalinosi žymūs Lietuvos žmonės: M.Stonkus, V.Bareikis, Monika Marija, I.Kavaliauskaitė, N.Bierancas ir kiti. Jų pranešimai skatino motyvaciją ir įkvėpimą, mokė pažinti ir realizuoti save, planuoti laiką, pažinti vertybes. Pertraukų metu koncertavo J. Baradulinaitė, E.Jurgaitytė, grupė „Omerta“. Renginį vedė TV laidų vedėjas Justinas Jankevičius ir festivalio VibeLift iniciatorė Gabija Skučaitė. Dėkojame išvyką inicijavusiai 8b klasės seniūnei M.Sutkutei, organizatorei, mokyklos direktorės pavaduotojai I.Siliūnei ir lydėjusioms mokytojoms.. /Ieva Jasėnaitė, 8a klasės mokinė/

Kelmės rajone visą vasario mėnesį vyko piešinių ir pasakų konkursas „Linksmųjų dantukų šalyje“. Šiame rajoniniame konkurse dalyvavo ir mūsų mokiniai. 1-2 klasių mokiniai piešė apie dantukų šalį, 4-5 klasių mokiniai kūrė pasakas tema „Linksmųjų dantukų šalyje“, o 3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Linksmų dantukų šalyje“. Pasakų kūrime I-ąją vietą laimėjo 5b klasės mokinys Herkus Masalskis. Už piešinių ir pasakų kūrimą mokiniai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis bei turėjo galimybę savo pasakas paskaityti Kelmės lopšelio darželio „Kūlverstukas“ auklėtiniams. Pasakas darželio auklėtiniams skaitė Eglė Smilginaitė ir Nojus Bernotas (5b klasė). /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.
Balandžio 4 d. 8a kl. mokinės Karina Ostrauskaitė, Agnė Ralovėcaitė, Kamilė Stonytė, Milanta Sutkutė ir 6a kl. mokinė Vėjūnė Vasiliauskaitė (I amžiaus kategorijoje laimėjo II vietą) dalyvavo Tytuvėnų gimnazijoje organizuotame rajono mokinių angliškų dainų konkurse. Mokines paruošė mokytojos L.Daunienė, I.Janušauskienė, R.Anulienė, V.Katkauskienė. /Mokytoja L.Daunienė/.
Kovo 22 dieną kiekvienais metais švenčiama Pasaulinė Vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį, akcentuoti didžiulę jo svarbą kiekvienam iš mūsų. Minint šitą dieną pailgintoje dienos grupėje vyko pamokėlė „Vandens lašelio kelionė“, kurios metu mokinukai stebėjo įvairius bandymus su vandeniu bei atliko užduotis. Ketvirtų klasių mokiniai turėjo galimybę apsilankyti įmonėje „Kelmės vanduo“ ir sužinoti apie Kelmės žmonėms teikiamą vandenį bei susipažinti su jo kokybę gerinančiais įrenginiais. Šeštų klasių mokiniai integruotų etikos ir dailės pamokų metu kūrė sveiko gėrimo receptus, kurių sudėtyje buvo tik sveikatai palankūs produktai. Mokykloje per ilgąją pertrauką vyko akcija „Vaišinamės gardžiu vandeniu“. Jos metu mokyklos bendruomenė galėjo atsigerti įvairiais vaisiais ir daržovėmis pagardinto natūralaus vandens bei paragauti beržų sulos. Vyko gardžiausio gėrimo rinkimai – paaiškėjo, kad skaniausias yra apelsinu, citrina ir baziliku pagardintas vanduo. Ši akcija visus maloniai nustebino. Juk ne veltui romėnai sakė: „Pažvelk į vandens lašą ir tu pamatysi visą pasaulį“. /R.Stonienė/
Kovo 18-20 d. mokykloje startavo LIONS QUEST gyvenimo įgūdžių ugdymo programa „Paauglystės kryžkelės“. Tai programa, kuri skatina tarpusavio santykiais paremtos mokymuisi palankios bendruomenės kūrimą. Tris dienas vyko praktiniai užsiėmimai mokytojams. Jų metu buvo nagrinėjama, kaip klasė ir visa mokyklos bendruomenė gali prisidėti ugdant gabias, sveikas ir tvirtą charakterį turinčias asmenybes. Mokėsi, kokios yra šios programos sudedamosios dalys ir patys išbandė mokomąją medžiagą. Sužinojo, kurie socialinio ir emocinio ugdymo, charakterio formavimo, prevencijos ir mokymosi tarnaujant elementai LIONS QUEST programose yra išskiriami kaip svarbiausi. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.Jau septyniolika metų gyvuoja meninės raiškos projektas „Mus sujungė muzika“ - tai draugystė ir bendradarbiavimas, atlikėjiška veikla tarp moksleivių meno kolektyvų ir mokytojų. Veikla ta pati, o mokykla kita (dabar Šilutės raj. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos jaunučių chorelis, vadovė Raimonda Gečienė).

Kovo 15 d. mūsų mokyklos jaunučių chorelis (vad. Laima Daunienė) dalyvavo Šilutės raj. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos metų apdovanojimuose „Aušros“ pakylėti – 2019“. Padėkos vakare posmais, dainomis ir šokiais buvo dėkojama tiems, kurie gerus darbus daro ne dėl naudos ar šlovės, o tiems, kurie nepamiršta, kad gyvena bendruomenėje. Po koncerto aplankėme Rusnę ir stebėjome Šilutės apylinkių potvynį.

Dėkojame mokyklos direktorei Astai Zavadskienei už paramą ir palaikymą vykdant mūsų projektą, kuris suteikia galimybę koncertuoti ir pažinti savo kraštą. /Muzikos mokytoja Laima Daunienė/.


Sukasi laiko ratas, todėl, kaip ir kasmet, 2019 m. kovo 14 dieną „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje buvo sutikti meninio skaitymo konkurso „Ir žodžiai turi sparnus“ 1 - 4 klasių mokiniai ir jų mokytojos. Visus susirinkusiuosius pasitikome daina apie Kelmę. Ritminį pasirodymą atliko būrelio „Žaisk, ritmuok, improvizuok“ mokinukai (mokytoja Jūratė Laurutienė). Sėkmės linkėjo „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė, kuri pabrėžė, jog šiemet sukanka lygiai 800 metų, kai pirmą kartą buvo paminėtas Žemaitijos vardas. Todėl konkursas ir buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti.

5Tai jau penktasis rajoninis ir ketvirtasis Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 32 dalyviai. Pradinukai deklamavo vienaip ar kitaip su Žemaitija susijusių poetų eiles. Komisija vertino kalbos taisyklingumą, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai, įtaigiu žodžiu ir emocija veikti klausytojus, sceninę laikyseną. Skaitovus vertino Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Janušienė, Kelmės Mažojo teatro režisierius, aktorius Gediminas Trijonis, aktorė Rasa Šiaučiūnaitė, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Audronė Stonaitienė.

Nugalėtojai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atminimo dovanėlėmis ir diplomais. Visiems dalyviams įteiktos Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos padėkos ir dovanėlės. Specialiaisiais prizais nudžiugino Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka, SĮ Kelmės knygynas bei Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla.

I laipsnio diplomai įteikti pirmokei Smiltei Kalytytei iš Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos (mokytoja Mikalina Puidokienė), Pakražančio gimnazijos antrokei Augustei Samuilytei (mokytoja Sniegina Kalnikienė), Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos trečiokui Justinui Jurčiukoniui (mokytoja Edita Anglickienė) ir ketvirtokui Neilui Petraičiui, kuris mokosi Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje (mokytoja Aldona Baškienė).

II laipsnio diplomai įteikti Pauliui Nišanovui, Pakražančio gimnazijos pirmokui (mokytoja Roma Vaitkevičienė), antrokui Ervinui Kazlauskui iš „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Lina Šimkevičienė), Ūlai Karpenkaitei, trečiokei iš Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos (mokytoja Jūratė Kasparienė) ir „Kražantės“ progimnazijos ketvirtokei Eglei Rimkutei (mokytoja Laima Antanaitienė).

III laipsnio diplomus pelnė pirmokė Gabrielė Zaleckytė iš „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Milda Bagdonavičienė), Eimantas Žymantas, antrokas iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos, mokytoja Otilija Norvilienė, trečiokė Perlita Motikaitytė iš Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Roma Ramanauskienė) bei ketvirtokė Iveta Jablonskytė iš Liolių pagrindinės mokyklos (mokytoja Aušra Baltrušaitienė). Konkurso organizatoriai sveikina nugalėtojus, dėkoja visiems dalyvavusiems ir konkurso rėmėjams: Kelmės „Aukuro“ pagrindinei mokyklai, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešajai bibliotekai ir Kelmės knygynui. /Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos metodininkės Aldona Baškienė ir Jūratė Laurutienė/.