Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Gegužės 18 dieną būrelio „Senolių paveldas“ mokinių grupelė su dviračiais keliavo po vaizdingas Kelmės apylinkes. Išvyką pradedant buvo karšta, tad nekantriai laukėme, kol įvažiuosime į miško keliukus, kur malonus pavėsis, paukščių čiulbėjimas teikė malonumą. Keliaudami grožėjomis gamta, apžiūrėjome medžiotojų bokštelius ir iš jų atsiveriantį peizažą, vabalų gaudykles, įdomesnius pastatus, užkandžiavome. Vieningai nutarėme, kad tokio išvykos naudingos ir kūnui, ir dvasiai, tad tie numinti kilometrai bus ne paskutiniai. /A.Vaitkevičienė/.

Gegužės 12 dieną į Padėkos koncertą „Mes augame“ Kelmės Kultūros centre rinkosi „Aukuro“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos atstovai, buvę mokiniai, svečiai. Koncertas, kurį surengė aukuriečiai kartu su A.Lipeikos menų mokyklos mokiniais, skirtas „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 30- mečiui paminėti. Koncerte dalyvavo ir Šilutės rajono Žibų pradinės mokyklos dainininkai (vadovė mokyt. R.Gečienė), kuriuos su „Aukuru“ sieja ne vienerių metų draugystė.

Pagrindinis šventės motyvas – augimas ir auginimas. Juk mažas žmogus pradžioje kaip daigelis, metams bėgant užauga tarsi augalas, tarsi galingas medis. Kaip lietus ir vėjas kelia daigelį, taip rūpestis ir meilė užaugina žmogų. Tėvų ir mokyklos paskirtis – užauginti laimingą, pasitikintį savimi, atsakingą, save ir kitus gerbiantį žmogų, ateities visuomenės kūrėją. Todėl koncertas prasidėjo šokio mokytojos J.Žakarienės mokinių šokiu, imituojančiu daigelių augimą. Koncerte skambėjo „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytojos L.Daunienės vadovaujamų, minėtos Žibų pradinės mokyklos dainininkų atliekamos dainos, A.Lipeikos menų mokyklos mokytojų G.Špukienės, N.Jurgelevičienės, D.Skruodžio, G.Dapkevičiaus mokinių atliekami kūriniai. Dainą „Kitoks“, skirtą buvusiai mokyklai, padainavo G.Šurna ir M.Ralovėcas. Eiles mokyklos šventei sukūrė ir skaitė lietuvių kalbos mokytoja A.Vaitkevičienė. Jai talkino mokinukai H.Masalskis, E.Bartkus, buvęs mokinys D.Petkus, tėvų atstovas A.Armonas, mokytoja D.Ramanauskienė. Mokytojos Aušros eilėse išsakyta mokytojo gyvenimo prasmė: metus skaičiuoti rugsėjais, dienas – skambučiais, darbus – išleistais į gyvenimą mokiniais. Jam lemta būti kūrėju, „auginti žmogų kaip mažą sėklą, nukritusią į žemę iš dangaus, <...> sodinti šaknimis į gimtą žemę, o dvasia į dangų ir laukti kantriai, kol užaugs“.

Mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, sveikindama mokyklos bendruomenę su trisdešimtuoju gimtadieniu, akcentavo, kad mokykla nėra viena, atskirai veikianti institucija, ją sieja bendrystė ir sąsajos su miesto bei rajono švietimo įstaigomis. Tai liudija ir jubiliejaus proga surengtas jungtinis koncertas. Direktorė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie šio koncerto, pasidžiaugė mokytojais, dirbančiais mokykloje nuo jos įkūrimo. Tai direktorės pavaduotojas V.Parnarauskas, mokytojai R.Petraitis, R.Šedienė, S.Grišiuvienė, V.Katkauskienė, V.Balabonienė, V.Ivanauskienė, L.Enzelienė. Pagrindinis direktorės sveikinimo akcentas nuskambėjo kaip priesakas, kad visa mokyklos veikla siejasi su pagarba praeičiai, su meile dabarčiai ir su viltimi ateičiai...

Mokyklos bendruomenę su jubiliejumi sveikino ir ilgų gyvavimo metų linkėjo Kelmės rajono savivaldybės meras V.Andrulis, administracijos direktorė I.Sirusienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S.Jokubauskas, rajono tarybos narys, buvęs mokyklos tarybos pirmininkas K.Bilius, A.Lipeikos menų mokyklos direktorė A.Barčiauskienė, J.Graičiūno gimnazijos direktorius R.Bielskis, mokyklos tarybos pirmininkė E.Tamašauskienė. Kelmės parapijos klebonas dekanas M.Grigalius pasidžiaugė, kad šventė surengta prasmingu laikotarpiu – tarp Motinos ir Tėvo dienos.Kalbėjo, kad Rytų išmintis byloja, jog mokyti kitus žmogus gali sulaukęs trisdešimtmečio, tik tuomet išmintis perduodama kitiems, kai remiamasi patirtimi. Taigi trisdešimtmečio sulaukusi mokykla gali išmokyti vaiką svarbiausio dalyko gyvenime - išminties./V.Balabonienė/Gegužės 9 d. mūsų mokyklos stadione vyko Kelmės rajono mokyklų žaidynių lengvosios atletikos keturkovės varžybos. Mūsų mokyklos berniukų komanda (Edvinas Krasauskas, Eitvidas Krasauskas, Jonas Maziliauskas, Matas Stonaitis, Lukas Arbačauskas, Nojus Tamašauskis) užėmė II - ą vietą (dalyvavo 7 komandos), mergaičių komanda (Kamilė Buožytė, Donata Vološinaitė, Gabija Keraitė, Rimantė Keraitė, Monika Paulauskaitė, Gustė Laurinavičiūtė) užėmė V - ą vietą (6 komandos). Kamuoliuko metimas - Kamilė Buožytė - 1 vieta, Jonas Maziliauskas - 3 vieta. Šuolis į tolį - Gustė Laurinavičiūtė - 3 vieta, Edvinas Krasauskas - 3 vieta. 60 m bėgimas - Edvinas Krasauskas - 1 vieta, Matas Stonaitis - 2 vieta, Lukas Arbačauskas - 3 vieta. Sveikiname dalyvius!

Gegužės 8 d. 9a ir 10a klasės mokiniai susitiko su Kelmės valstybine priešgaisrine gelbėjimo komanda. Mokiniai pabendravo su ugniagesiais, kurie parodė, kaip reikia naudotis ugniagesių technika, papasakojo, kokius darbus atlieka ir kaip padeda žmonėms. /Profesijos patarėja I.Makauskienė/.Gegužės 4 d. mūsų mokinės dalyvavo Kelmės rajono mokyklų rusų kalbos šventėje, kurią tradiciškai organizuoja Tytuvėnų gimnazija. 6-8 klasių mokinės dainavo ir šoko. Pasirodė puikiai. Dėkojama rusų klb. mokytojoms D.Parnarauskienei ir R.Šedienei.Balandžio 28 d. mūsų mokykloje vyko tradicinė rajoninė 17-oji vokiečių kalbos šventė.

Šventėje dalyvavo aštuonių Kelmės rajono mokyklų mokiniai, vokiečių kalbos mokytojai ir svečiai ne tik iš Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, bet ir iš Vokietijos. Jau tapo tradicija, kad šventėje dalyvauja Kelmės miesto partneriai iš Wartburgo apskrities bei Lieneno mietelio, Vokietijos ambasados Vilniuje atstovai – vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje Michael Brehm ir ambasados kultūros skyriaus vadovė Milena Dech, Kelmės miesto garbės pilietis ir šventės rėmėjas baronas Wolfgang von Stetten, Erfurto paramos fondo „Vaikai Lietuvoje" tarybos pirmininkas Andreas Malur, Aschaffenburgo paramos fondo „Jaunimas su ateitimi" tarybos pirmininkas Wolfgang Garthe su žmona ir Vilniaus Goethe's instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja. Šventės metu visos dalyvaujančios mokyklos pristatė koncertinę programą, kurią šiais metais vertino 7 garbingų svečių iš Vokietijos komisija. Mūsų mokyklai atstovavo daugiau nei 40 mokinių grupė iš 2-7 klasių. Džiaugėmės, kad visi 7 komisijos nariai vienbalsiai 1-ąją vietą už mokinių meninę programą atidavė „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinių grupei. skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja. Šventės metu visos dalyvaujančios mokyklos pristatė koncertinę programą, kurią šiais metais vertino 7 garbingų svečių iš Vokietijos komisija. Mūsų mokyklai atstovavo daugiau nei 40 mokinių grupė iš 2-7 klasių. Džiaugėmės, kad visi 7 komisijos nariai vienbalsiai 1-ąją vietą už mokinių meninę programą atidavė „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinių grupei. /Vokiečių kalbos mokytoja Violeta Truncienė/.

Vokiečių kalbos konferencija „Mano pasaulis“. Po pietų, pasibaigus vokiečių kalbos šventei, mokykloje vyko pirmoji rajoninė vokiečių kalbos konferencija "Meine Welt" (Mano pasaulis). Konferencijos metu Kelmės rajono mokyklų mokiniai pristatė net 20 pranešimų vokiečių kalba. „Aukuro" pagrindinei mokyklai konferencijoje atstovavo 5a klasės mokiniai Danielė Domeikytė ir Deimantas Gajauskas, pranešimo tema "Unsere Klasse" (Mano klasė), 6a klasės mokinė Ieva Jasėnaitė kalbėjo tema "Litauische Natur" (Lietuvos gamta), 6b klasės mokinė Agnė Ralovėcaitė pristatė pranešimą "Meine Familie" (Mano šeima), 6b klasės mokinė Fausta Bankovskaitė pasakojo apie savo laisvalaikį, jos pranešimo tema - "Meine Freizeit" ir 8a klasės mokinė Viktorija Andrijauskaitė paruošė pranešimą tema "Meine Freundinnen" (Mano darugės) . Mokiniai labai jaudinosi, nes nėra taip paprasta kalbėti vokiškai vienam, kai tave stebi ne tik mokiniai ar mokytojai iš įvairių rajono mokyklų, bet ir vos ne 20 garbingų svečių, kuriems vokiečių kalba yra gimtoji, be to, pranešimų klausėsi tėveliai, net seneliai... Pasibaigus konferencijai visi mokiniai už skaitytus pranešimus gavo konferencijos dalyvio pažymėjimus ir piniginius prizus, kuriuos įteikė Erfurto paramos fondo "Vaikai Lietuvoje" tarybos pirmininkas Andreas Malur ir Aschaffenburgo paramos fondo "Jaunimas su ateitimi" tarybos pirmininkas Wolfgang Garte. Sveikiname pranešėjus, nes jų pasisakymai buvo įvertinti puikiai. /V.Truncienė/

Sveikiname!!! 8a klasės mokinius Viktoriją Andrijauskaitę ir Dajaną Chmieliauską, išlaikiusius tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą "Fit in Deutsch A1". Balandžio 28 d. rajoninės vokiečių kalbos šventės metu šiems mokiniams egzamino sertifikatus įteikė Vilniaus Goethe's instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja. Egzamino metu abiejų mokinių žinios buvo įvertintos labai gerai.
Balandžio 27 dieną Kelmėje, prie kultūros rūmų, vyko viešas renginys – Žemaitės teksto skaitymas, kurio tikslas buvo pasiekti daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordą. Susirinko daugiau kaip 500 žmonių, nors oras nebuvo palankus, lijo. Skaityme, paraginti lietuvių kalbos mokytojų ir jų lydimi, dalyvavo ir mūsų „Aukuro“ mokyklos mokiniai iš įvairių klasių. Ar pavyko pasiekti tikslą, bus paskelbta vėliau. /8b kl. mokinė I.Tučkutė/.

Miškas lyg mūsų antrieji namai. Nuo mažens vaikus mokome mylėti gamtą ir saugoti ją. Mūsų šeštokai balandžio 27 dieną susitiko su Kelmės girininku Egidijumi Želviu. Girininkas papasakojo apie miškininko profesiją, kokios asmenines savybės padeda būti geru miškininku. Šeštokai mokėsi, kaip reikia teisingai sodinti medelius. Visa 6a klasė pasodino 670 putinų medelių. Tikimės, kad po keleto metų medeliai užaugs ir džiugins mus graziais žiedais bei raudonomis uogomis. Kol mokiniai dirbo, keli miško darbuotojai virė ant laužo sriubą. Po darbo visi kartu pasivaišinome sriuba. Girininkas papasakojo apie gamtos saugojimą ir Lietuvos draustinius. Visi kartu aplankėme gamtos paminklą, netoli augantį Reibų šimtametį ąžuolą, kurio kamieno storis apie 6 metrus. /Profesijos patarėja Ingrida Makauskienė/.Balandžio 26 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko akcija „Valdykime triukšmą“. Akcijos metu į pamokas visus kvietė primažintas skambučio garsas, o pertraukų ir pamokų metu visų ausis džiugino malonus paukštelių čiulbėjimas. Ne tik rami muzika, bet ir 7b klasės mokiniai mokyklos bendruomenei priminė apie šią dieną prisegdami ženkliukus su posakiais apie tylą ir triukšmą visiems koridoriuje sutiktiems žmonėms ir taip skatindami visus netriukšmauti. Dar XIX amžiuje žymus vokiečių mikrobiologas R. Kochas pasakė: „Kada nors žmonija bus priversta nugalėti triukšmą taip pat ryžtingai kaip cholerą ir marą“. Panašu, kad mokslininko spėjimai pamažu tampa realybe... /Sveikatos priežiūros specialistė R. Stonienė/.

Mūsų mokyklos mokiniai tradiciškai pavasarį vyksta į Šiaulių vaikų globos namus „Šaltinis“. Šiais metais balandžio 25 d. vaikų namų gyventojus aplankė 1-4 kl. mokinių neformalaus ugdymo būrelis „Žodžio ir dainos studija“ (vadovės pradinių kl. mokytojos A.Baškienė ir A.Narbutienė). Atvykus į vaikų namus, pasitiko laukiančių vaikų būrys. Mes jiems atvežėme dovanų, kurias dovanojo mokyklos mokytojai ir mokiniai: tai rūbai, avalynė, žaislai. Mama R.Dovidauskienė ir mokyklos šeštokai nupirko kamuolių. Mūsų mokyklos pradinukai „Šaltinio“ gyventojams padovanojo spektaklį – S.Paltanavičiaus pasaką „Mėlynių krūmo šeimininkė“. Po spektaklio visi kartu šokome lietuvių liaudies šokius – ratelius. Visiems buvo labai smagu. Globos namų darbuotojai dėkojo už dovanas, už smagias akimirkas, praleistas kartu, visus atvykusius pavaišino saldainiais ir pakvietė dažniau juos aplankyti. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios išvykos ir suteikusiems džiaugsmo globos namų vaikams. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/
Balandžio 21 dieną 6-10 klasių mokiniai ir mokytojai dalyvavo akcijoje „Darom 2017“. Į jubiliejinę, dešimtąją akcija, susirinko virš 100 pilietiškų, aplinkai neabejingų mūsų mokyklos bendruomenės žmonių. Nepabūgo darganoto oro ir aktyviausiai dalyvavo 6a, 8a, 6b klasės. Tradiciškai tvarkėme Kelmės pušyną. Džiugu, kad kasmet surenkame vis mažiau atliekų. Po akcijos Kelmės girininkijos girininkas Egidijus Želvys padėkojo už darbą ir kartu su Kražantės progimnazija visus pavaišino skania koše./D. Butkuvienė/

Mokinių pavasario atostogų metu dalyvavome respublikinėje pradinio ugdymo mokytojų konferencijoje „Mokinių įsitraukimas į veiklą pamokoje – mokymosi kokybės sąlyga“, kuri vyko Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje. Jos metu skaitėme pranešimą „ Mokymąsi aktyvinančių metodų taikymas naudojant Valdorfo pedagogikos metodikos elementus“.

Konferencijos tikslas - pasidalinti gerąja darbo patirtimi apie efektyvaus mokinių įsitraukimo į veiklą pamokoje organizavimą, siekiant pagerinti mokinių mokymosi pasiekimus. Pradinių klasių mokytojos iš įvairių šalies mokyklų dalijosi metodine patirtimi, kaip pamokose padėti mokiniams išsiugdyti gebėjimus, reikalingus kaupti ir tikslingai panaudoti įgytas žinias ir patirtį, atrasti ir kelti idėjas, motyvuoti juos siekti individualios ugdymosi pažangos. Analizavome sėkmės istorijas apie efektyvų mokinių įsitraukimo į veiklą pamokoje organizavimą. Džiaugiamės turėjusios galimybę pagilinti pradinio ugdymo mokytojų dalyko turinio planavimo ir perteikimo pamokoje, inovatyvumo, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijų įgūdžius. Ačiū konferencijos organizatoriams, kurie skatina mokytojų bendradarbiavimą, pozityviosios patirties sklaidą. Po pranešimo kai kurių mokyklų mokytojai, dalyvavę konferencijoje, pareiškė norą atvykti į mūsų mokyklą pasisemti patirties taikant Valdorfo pedagogikos metodikos elementus, kurie padeda mokiniams įsitraukti į aktyvią veiklą pamokoje, geriau įsiminti mokomąją medžiagą. Smagu matyti kolegių nuostabą, jog visi netradiciniai, inovatyvūs, įdomūs dalykai vyksta visai netoli, Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje. /Pradinių klasių mokytojos Aldona Baškienė, Jūratė Laurutienė, Audronė Narbutienė/

Mūsų mokyklos devintokai ir dešimtokai vėl lankosi ir susipažįsta su profesinėmis mokyklomis. Balandžio 6 dieną buvome nuvykę į Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyrių Budraičiuose. Mus pasitiko profesinio mokymo vadovė Alma Grišiutė. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su mokymo programomis, kurias siūlo mokykla baigus 10 klasių: tai kaimo turizmo organizatoriaus, auklės, floristo, konditerio, technikos priežiūros verslo darbuotojo, automobilių mechaniko specialybės. Taip pat mokiniai turėjo galimybę kelias specialybes išbandyti praktiškai. Merginos savo gebėjimus išbandė konditerio srityje, kepė keksiukus. O vaikinai buvo pakviesti į automobilininko mechaniko specialybę. Ten jie apžiūrėjo mokymo klases, bendravo su profesijos mokytojais, apžiūrinėjo automobilius ir juos vairavo. Visi patenkinti, pavaišinti ir pamaloninti grįžome į mokyklą. /Profesijos patarėja Ingrida Makauskienė/.