Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Vasario 11 d. tradicinė švietėjiška savaitė „MAN RŪPI“ prasidėjo susitikimu su vaikų ir paauglių psichiatru, socialinio emocinio ugdymo programos LIONS QUEST vadovu Linu Slušniu. Svečias kalbėjo apie mokyklos bendruomenės narių įsipareigojimų svarbą akademinei vaikų sėkmei . Jis akcentavo vaiko siekių palaikymo svarbą, nes akademiniai pasiekimai priklauso nuo tėvų dalyvavimo vaikų gyvenime, pastebėjo, kad per aukšti lūkesčiai demotyvuoja. Psichiatras priminė penkias socialinio emocinio ugdymo kompetencijas, pasakojo apie tobuliausias švietimo sistemas pasaulyje. Visai mokyklos bendruomenei-tėvams, mokytojams, mokiniams- linkėjo tapti komanda , siekiančia bendro rezultato. /Mokytoja D.Ramanauskienė/
Vasario 3 d. „Aukuro“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės stalo teniso varžybos. Mūsų mokyklos komanda (N.Tamašauskis - 8a, K.Ramanauskas, E.Dambrauskas, D.Nausėda - 8b) vienodu rezultatu 3:1 nugalėjusi Jurbarko raj. Viešvilės pagrindinės mokyklos, Raseinių raj. Ariogalos gimnazijos, Šilalės S.Gaudiešiaus gimnazijos, Tauragės "Aušros" progimnazijos komandas, užėmė 1 - ąją vietą ir iškovojo teisę kovo mėnesį žaisti tarpzoninėse varžybose. Sveikiname nugalėtojus!

Vasario 1 dieną Kelmės kultūros centre vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas. Mūsų mokyklos šeštokė Aina Ralytė laimėjo antrąją, o penktokas Herkus Masalskis trečiąją vietą. Jie abu skaitė N.Kepenienės kūrinių ištraukas. Mokinius ruošė lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkevičienė. Sveikiname. /Mokytoja D.Ramanauskienė/
Sausio 25 d. vyko mokyklinis Meninio skaitymo konkursas. Konkurso nugalėtojai vasario 1 d. dalyvaus rajoniniame Meninio skaitymo konkurse. Sėkmės linkime šeštokei Ainai Ralytei ir penktokui Herkui Masalskiui. Mokiniams ruoštis padeda lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkevičienė.

Sausio 24 d. mūsų mokyklos mokiniai J. Adomaitis (5a), E. Smilginaitė (5b), U. Linkevičiūtė, V.Vasiliauskaitė (6a), D. Domeikytė, A. Andrulytė (7a), A.Norkutė ir A. Ralovėcaitė (8b) atstovauja mokyklai rajoniniame Raštingiausio mokinio konkurse. Šie mokiniai geriausiai parašė mokykloje diktuojamą diktantą Lietuvių kalbos savaitės metu ir rajoniniame konkurse užėmė šias prizines vietas: Urtė Linkevičiūtė 6a kl. I vieta (mokyt. V.Balabonienė); Austėja Andrulytė 7a kl. II vieta (mokyt. D.Ramanauskienė); Eglė Smilginaitė 5b kl. III vieta (mokyt. A.Vaitkevičienė); Agnė Ralovėcaitė 8b kl. III vieta (mokyt. V.Balabonienė).

Sausio 11 d. , penktadienį, minėjome Sausio 13-ąją– Laisvės gynėjų dieną. Prisijungėme prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 val. ryto uždegėme atminimo žvakutes languose.

Ankstyvą gruodžio 27-osios rytą 44 rajono mokytojų ir gabiųjų mokinių grupė už nuopelnus garsinant savo mokyklas rajone ir respublikoje išvyko į pažintinę – edukacinę kelionę į Varšuvą aplankyti Varšuvos Koperniko mokslo centrą, senamiestį, Kultūros ir mokslo centrą ir Karalių rūmus.

Iš mūsų mokyklos vyko 4 mokiniai Agnė, Kastytis, Nedas ir Aldas. Grupė aplankė įspūdingą Turgaus aikštę su Undinės skulptūra, kur vyko kalėdinis mugių šurmulys, gotikinę Šv. Jono Katedrą, Žygimanto III Vazos atminimui skirtą koloną bei A.Mickevičiaus paminklą, matė degančią Amžinąją ugnį nežinomam kareiviui, Lenkijos Parlamentą ir Prezidentūrą. Visi buvo sužavėti Mikalojaus Koperniko muziejumi – mokslo centru, kuriame tarsi patenki į lankomiausią pasaulio vietą – ekspozicijų salės pilnos vaikų, moksleivių ir suaugusiųjų. Čia galima eksperimentuoti, pažinti ir stebėti įvairius tiksliųjų ir gamtos mokslų procesus, fizikinius reiškinius, taip pat yra galimybė susipažinti ir įvertinti emocinį intelektą, baimės lygį ir kitas psichologines paslaptis.

Sutemus teko pabuvoti prie aukščiausio pastato Varšuvoje, miesto simboliu tapusio Kultūros ir mokslo rūmų. Trisdešimtame pastato aukšte (114 m aukštyje) yra įsikūrusi apžvalgos aikštelė, iš kurios galima pasigrožėti panoraminiu Varšuvos vaizdu. Paskutinę kelionės dieną mokinių ir mokytojų grupė apsilankė Karalių rūmuose, kuriuose ne tik jai grožėjosi, bet ir sužaidėme gidės Laimos pristatytą edukacinį žaidimą, ieškodami atsakymų į Lietuvos ir Lenkijos susijusios istorijos klausimus. Ši edukacinė kelionė praturtino mokinių pasaulėžiūrą, žinias ir patirtį. Būtų malonu, kad kuo daugiau mokinių galėtų aplankyti netolimas kaimynines šalis, pasisemtų istorinių, gamtamokslinių ir įvairių kitokių žinių ne tik iš vadovėlių. /Mokytoja Irina Kasparienė/.


Mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai kiekvienais metais mokykloje organizuoja kalėdinę Gerumo akciją „Kalėdinė pasaka visiems“. Šią pasaką jau kuriame trečius metus. Vadovaujant mokytojai M.Jucevičienei, vaikai gamino dekoracijas ir papuošė Kelmės ligoninės vaikų skyriaus koridorių ir palatų langus. Ačiū 7b kl. mokiniams už pagalbą puošiant ligoninę. Taip pat nedideliu koncertu bei dovanėlėmis mokiniai pasveikino ten besigydančius vaikus ir medicinos personalą. Dėkojame mokytojoms I.Makauskienei, A.Vaitkevičienei, L.Daunienei bei 5b, 6b, 7b, 8b ir 9a kl. mokiniams už paruoštą programėlę ir pagamintas „saldžias dovanėles“ sergantiems vaikams, jų tėveliams ir skyriaus darbuotojams. 8a kl. mokiniai kartu su auklėtoja V.Balaboniene pagamino kalėdines dovanėles, kurias įteikė Kelmės slaugos skyriaus pacientams ir personalui. Mokytoja A.Vaitkevičienė su būrelio „Lietuvių šventės ir žygiai“ nariais perengė kalėdinę programėlę, kurią parodė Liolių senelių globos namų gyventojams ir įteikė mūsų mažiausiųjų, pirmokėlių, (1a kl., mokyt. M.Puidokienė) pagamintas dovanėles. Prieš pat Kalėdas tradiciškai mokiniai aplankė Šiaulių gyvūnų globos namų augintinius ir nuvežė jiems maisto. Nuoširdų ačiū tariame 5a kl. mokiniams, jų auklėtojai L. Daunienei už suorganizuotą išvyką į Šiaulių gyvūnų globos namus ir nuvežtą jiems maistą, kurį dovanojo mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Dėkojame mokinių mamytėms S.Vaišvilienei ir D.Volbikienei už pagalbą organizuojant šią akciją. Gerus darbus atlikti yra lengva, tik reikia to panorėti, ačiū visiems, kurie to panorėjote ir suteikėte džiaugsmo kitiems. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.

Gruodžio 21 d. vyko netradicinio ugdymo diena „Kalėdos mokykloje“. Pradinių klasių mokiniai stebėjo muzikinę pasaką „Kaip ežiukas chorą būrė“, vyresnieji patys ruošė pasirodymus. Programos metu nestigo naujų minčių, smagių šokių, skambių dainų, geros nuotaikos. Šventinės asamblėjos metu mokyklos direktorė Asta Zavadskienė sveikino mokyklos bendruomenę gražiausių žiemos švenčių proga ir įteikė kelialapius į Varšuvą. Agnė Ralovėcaitė, Kastytis Burba, Nedas Kasparas ir mokytoja Irina Kasparienė išvyksta į Koperniko mokslo centrą. Tai Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus dovana gabiausiems vyresniųjų klasių mokiniams. Pavaduotojas V.Parnarauskas paskelbė geriausių mokyklos sportininkų penketuką. Sveikiname Paulių Leščauską, Nedą Kasparą, Ainą Ralytę, Igną Grigalaitį, Atėnę Peleckytę. Visiems linkime gražių švenčių, turiningų atostogų. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Gruodžio 19 d. 5a kl. mokiniai (auklėtoja L. Daunienė) vykome į Šiaulių gyvūnų globos namus. Beglobiams gyvūnams nuvežėme skanėstų, maisto ir kitų prieglaudai reikalingų daiktų, kuriuos prieš kelionę surinkome iš mokyklos mokinių bei mokytojų. Prieglaudos darbuotojai ir mes, penktokai, dėkojame direktorei, parėmusiai kelionę, mokytojams bei mokiniams, prisidėjusiems prie šios kilnios ir reikalingos akcijos. Labai smagu daryti gerus darbus! /Mokytoja Laima Daunienė/.Gruodžio 11 dieną mokyklos aktų salėje veikė kalėdinės dirbtuvės „Papuošk savo mokyklą“. Artėjant gražiausioms metų šventėms bendrai veiklai susibūrė ir tėveliai, ir mokiniai, ir mokytojai. Iš surinktų gamtos gėrybių kurtos kalėdinės kompozicijos, gaminti žaisliukai, pinti advento vainikai, karpytos snaigės. Už gražią bendruomenišką veiklą, už kalėdinę dvasią ir jaukumą dėkojame mamoms Simonai Vaišvilienei, Ingai Tamašauskienei, Kristinai Urbelienei, Daivai Jocienei, Jurgitai Bankovskaitei, Renatai Petraitienei, Jolantai Bivainienei, Ingai Jančauskienei, Jurgai Pelenienei, Ingridai Daugirdaitei, Astai Ramančiūnienei ir septintokui Ignui Vaičiuliui. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.


Medžių puošimo diena rengiama pirmąjį gruodžio savaitgalį, pačiu niūriausiu metų laiku, kai medžiai jau numetę lapus. 1990 metais Londone pirmą kartą buvo surengta medžių puošimo šventė. 1994 metais medžius puošiančių šalių gretas papildė ir Lietuva. Mūsų mokyklos mokiniai prie mokyklos dvidešimt antrą kartą papuošė šermukšnį. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas lapus numetusiam medžiui, lyg padėka jam už tai, kad visus metus džiugino mus savo žaluma, valė orą, suteikė pavėsį. Lapuočiai ypač kenčia nuo oro užteršimo, druskos, kuria barstomi keliai, dėl automobilių išmetamų dujų. Genint šakas paliekamos atviros žaizdos, kurios sudaro sąlygas plisti puviniui. Daugelio miesto medžių amžius sutrumpėja perpus. Papuošalus šermukšniui iš popieriaus atliekų sukūrė penktų klasių, o papuošė 7a klasės mokiniai. /D. Butkuvienė/.