Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

2017-09-29 dieną dalyvavome projekte „Europos tyrėjų naktis 2017“ mokyklose. 5-8 klasių mokiniai mikroskopavo klasėje augančių gėlių audinius. Teleskopu stebėjo įvairius gamtos objektus ir net Kelmės bažnyčią. Mokyklos parkelyje atrado galus ant ąžuolo lapų. Analizavo žiedų ir žiedynų sandarą. Žaidė protmūšį, kurį laimėjo 7b klasės mokinė Milanta Sutkutė. /Mokytoja D.Butkuvienė/.


Rugsėjo 28 d. šokių mokytoja Jovita Žakarienė organizavo ir kvietė dalyvauti Europos sporto savaitės renginyje „Beactive“. Kas tai BEACTIVE? Tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama populiarinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje nepriklausomai nuo amžiaus, patirties ir fizinio pasirengimo. Mokyklos kiemelyje zumbos ritmu judėjo ne tik mūsų mokyklos mokiniai, tėveliai ir mokytojai, bet ir svečiai iš Kelmės specialiosios mokyklos ir Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centro. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Rugsėjo mėnesio 25 dieną tradiciškai būrelio „Senolių šventės ir žygiai“ dalyviai vyksta į gamtą atšvęsti rudens lygiadienio.Puikus oras ir skaisti saulė priminė praėjusią vasarą, leido pasimėgauti vaizdais ir kvapais. Pirmiausia pasiruošėme šventei: krovėme laužus, pynėme šiaudinį ožį, rinkome grybus košei, puošėme didįjį Graužikų aukurą. Šokome, dainavome, linkėjome vieni kitiems gražiausių dalykų, valgėm košę, deginom laužus, vertėmis ant rankų iš vasaros į žiemą, išsiruošėm net į naktinį žygį! Koks nuostabus buvo dangus! Septyni aidai atsiliepė mums, šaukiantiems nuo Gineikių kaimo akmens, iš už miško... Geri prisiminimai lydės iki pat pavasario lygiadienio. /Mokytoja A.Vaitkevičienė/.
Rugsėjo 19 dieną mokykloje viešėjo svečiai iš Vokietijos, Erfurto paramos fondo "Kinder in Litauen" tarybos narys ponas Malur su žmona ir fondo atstovas ponas Daniel su žmona. Ponas Malur mūsų mokykloje lankosi jau trečią kartą. Pirmus du kartus jis buvo rajoninės vokiečių kalbos šventės svečias ir mokinių meninių programų vertintojas. Šio vizito tikslas - apsilankyti pamokose, pamatyti mokinių darbą ir gebėjimus. Svečiai stebėjo vokiečių kalbos pamokas 6a ir 7b klasėse. Jie liko maloniai nustebinti ramia ir darbinga atmosfera pamokų metu, mokinių aktyvumu ir gebėjimu demonstruoti geras vokiečių kalbos žinias. Ponas Daniel ne tik pristatė mokiniams savo policininko profesiją, bet ir atsakė į įvairius mokinių klausimus. Ponas Malur paaiškino vaikams, kodėl jie šį kartą į svečius atvyko rudenį, o ne, kaip jau įprasta, pavasarį: paramos fondas "Kinder in Litauen" rugsėjo 22 dieną Vilniuje šventė savo veiklos - paramos vaikams ir šeimoms Lietuvoje 25 metų jubiliejų. Atsisveikindami svečiai palinkėjo mokiniams gerai išmokti kuo daugiau užsienio kalbų bei būti kultūringais ir atsakingais savo šalies ir Europos piliečiais. O paskatinimas už gerą darbą vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams: Haribo saldumynai ir kelionė į kalėdinį Vilnių. /Mokytoja V. Truncienė/.Rugsėjo 18 dieną mūsų mokyklos 4a klasės mokiniai lietuvių kalbos ilgojoje pamokoje skaitėme eilėraščius, klausėmės etnografinio ansamblio dainuojamos „Lek gervė, lek gervelė“. Pasaulio pažinimo pamokoje prisiminėme ekskursiją Tytuvėnų regioniniame parke - draustinyje. Gebėjimas kurti ir keisti aplinką – tai individualus, dinamiškas, kūrybiškas procesas. Mokymosi aplinkos – tai edukacinę vertę turinčios žmonių gyvenimo bei veiklos erdvės, įgalinančios individo asmeninį tobulėjimą, realizuojamą per mokymosi pastangas. Integruotos temos plėtojimas vyko mokyklos tinklinio aikštelėje, kuri virto didžiuliu molbertu, ant kurio buvo 16 didelių „smėlio lapų“. Dailės ir technologijų pamokoje iš smėlio, juodžemio, akmenukų, džiovintų šermukšnių kekių gimė tikra gervelių buveinė. Pasidžiaukime mūsų darbo rezultatais. /Mikalina Puidokienė, 4a klasės mokytoja/.


Rugsėjo 1-osios skambutis sukvietė Kelmės ,,Aukuro“ mokyklos mokytojus, mokinius ir jų tėvelius į mokslo metų pradžios šventę. Netradicinio ugdymo diena pavadinta ,,Spalvotais takais į žinių šalį“. Visus susirinkusius su Mokslo ir žinių diena pasveikino mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, turiningų mokslo metų linkėjo mokyklos tarybos pirmininkė Edita Tamašauskienė.

1-4 klasių mokiniams vyko pirmasis bendras ryto ratas „Aš esu rugsėjis - rudens nešėjas, o Tu, vaike, būki mokinys“. Vyresniųjų klasių mokiniai rašė spalvotus linkėjimus savo mokyklai, prisiminė saugaus elgesio kelyje taisykles. Šventė tęsėsi vakare. Po Šv. Mišių Kelmės bažnyčioje dalyvavome rajono mokyklų vėliavų eisenoje. Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, linkėdamas sėkmingų mokslo metų, kiekvienai mokyklai įteikė Lietuvos valstybinę vėliavą. Linksmai nuteikė šventinis koncertas prie A.Lipeikos menų mokyklos. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.2017 – 2018 mokslo metai


Birželio 5–9 d. mokykloje vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Atostogauk, sportuok, sveikai gyvenk!“, kurioje dalyvavo 2-5 klasių mokiniai. Stovykla buvo organizuojama pagal Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programą. Stovyklos metu mokiniai susitiko su asmenimis, propaguojančiais sveiką gyvenimo būdą, vyko į turistines išvykas, sportavo.

Pirmą dieną visi stovyklautojai apsilankė Kelmės jaunimo centre. Čia Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Palubinskienė mokė vaikus, kaip reikia teikti pirmąją pagalbą atsitikus nelaimingam įvykiui. Vėliau su mokyklos choreografijos mokytoja mokėsi linijinių šokių, su jaunimo centro specialistais žaidė stalo ir judriuosius žaidimus. Antrą dieną prie Kražantės įvyko susitikimas su KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės savanoriais. Kariškiai suorganizavo keturis punktus, kuriuose vaikai, suskirstyti į komandas, turėjo atlikti įvairias užduotis. Kitą dieną visi stovyklautojai aplankė Minaičiuose (Šiaulių rajonas) įsikūrusį Rūtos Petkauskienės ūkį „Rūtos žolelės“. Ten apžiūrėjo vaistažolių lauką „Meditacinis laukasׅ“, kuriame susipažino su tradicinėmis ir retesnėmis vaistažolių rūšimis. Akmenų rate paliko visas blogybes ir mintis bei pasikrovė teigiamos energijos. Išsirinkę patikusių žolelių, gėrė arbatą Žolelių namelyje, o išvykos pabaigoje visi dalyviai prisiminimui gavo po mažą arbatos dovanėlę. Ketvirtą dieną vaikai susitiko su gen. Povilo Plechavičiaus Šaulių 6-osios rinktinės 605 Tytuvėnų kuopos jaunaisiais šauliais. Buvo suorganizuotos sportinės varžybos – estafetės, komandos nugalėtojos apdovanotos diplomais. Paskutinę dieną buvo organizuojama išvyka į Tytuvėnų regioninį parką. Vaikai pramogavo prie Bridvaišio ežero, o po to dalyvavo edukacinėje programoje - žaidime „Aktyvus protas“: atliko užduotis gamtoje, susijusias su gamtos pažinimu, matematika ir fiziniu aktyvumu.

Stovyklos metu mokiniai turiningai praleido laiką. Edukacinės bei turistinės išvykos, sportiniai žaidimai, susitikimai, buvimas gryname ore sustiprino jų sveikatą bei norą sveikai gyventi. Didėjo pasitikėjimas savimi, savikontrolė, valia, gebėjimas laikytis taisyklių ir kiti gyvenimo įgūdžiai. Stovykloje dirbo mokyklos švietimo pagalbos teikimo specialistai ir sveikatos priežiūros specialistė. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/
Paskutinė mokslo metų diena mokykloje skirta netradiciniam ugdymui „Kartu į sveiką ir saugią vasarą“. Birželio 2 dieną mokiniai Iš pat ryto rinkosi klasių kabinetuose, bendravo su auklėtojomis, užbaigė tvarkyti reikalus. Vėliau vienų laukė sveikos gyvensenos protmūšis „Kartu į sveikesnį rytojų“, kitų užsiėmimas „Interaktyvieji kubai“.

Vidurdienį pakviesti dešimtokų mokytojai, mokiniai rinkosi aktų salėje į šventinį renginį – paskutinę pamoką. Pirmiausia aštuntokai labai gražiai padėkojo mokytojams, auklėtojoms už praleistus mokykloje metus, apdovanojo atminimo dovanėlėmis, nes ne visi toliau tęs mokymąsi „Aukure“. Po to dešimtokus baigus pagrindinio ugdymo pakopą pasveikino devintokai, nustebinę originaliomis dovanėlėmis-pačių keptais skanėstais. Dešimtokai, jau ryte pradžiuginę mokytojus sveikinimais, dabar kvietė pedagogus pademonstruoti, kaip parengė iš anksto skirtas užduotis. Vieni rodė mokėjimą kurti eiles, kiti aiškino svetimų kalbų tekstus, sprendė užduotis, mokė ritmo, vaizdžiai paaiškino, kas yra kompiuteris ir atsinešė parodyti pelę (žaisliukas). Mokytojams atlikus namų darbus, dešimtokai dainavo, sveikino ir nuoširdžiai dėkojo savo auklėtojai S.Rukaitei-Kalytienei, visiems mokytojams, įteikė gėlių.

Šventė buvo nuoširdi ir jauki, puikia nuotaika užbaigę mokslo metus mokiniai išeina atostogauti. Tiems, kas rengė šventę, kas tęs mokymąsi kitose ugdymo įstaigose, nuoširdi padėka ir kuo geriausi linkėjimai. Gražios vasaros ir sėkmingų kitų mokslo metų.

Gegužės 31 d. pasaulis jau 28-ąjį kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako, prie kurios paminėjimo prisidėjo ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla vykdydama akciją „Obuolys vietoj cigaretės“. Tą dieną mokyklos stendą papuošė mokinių sukurti koliažai, kuriuos etikos ir tikybos pamokų metu kūrė mūsų mokyklos mokiniai, pateikdami daug išsamios ir naudingos informacijos apie tabako bei elektroninių cigarečių daromą žala sveikatai, grožiui ir aplinkai. Akcijos metu 7b klasės mokiniai dalino skrajutes „Obuolys vietoj cigaretės“ bei vaišino mokinius obuoliais. Renginio tikslas paskatinti rinktis sveiką gyvenimo būdą bei atsikratyti žalingų ir sveikatai pavojingų įpročių, juk nerūkymas – svarbiausia ir pigiausiai kainuojanti sveikatos išsaugojimo priemonė. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/Gegužės 30 d. mokykloje vyko 1–4 ir 5–10 klasių mokinių šventinės asamblėjos bei 1-5 klasių mokinių Netradicinio ugdymo diena „Mokslo metai baigės“, kurios metu 1-4 klasių mokiniai dalyvavo susitikime „Saugi vasara“ su sveikatos priežiūros specialiste Rita Stoniene, stebėjo mokyklos neformaliojo švietimo „Žodžio ir dainos studijos“ spektaklį „Jausmų jūra“ (vadovės Audronė Narbutienė ir Aldona Baškienė) pagal Nijolės Balužytės ir Ingridos Ūsienės scenarijų „Jausmai spalvų jūroje“. Tuomet penktų klasių mokiniams vyko netradicinės pamokos ir veiklos.

Tądien vyko 1-4 klasių mokinių šventinė asamblėja, skirta 2016-2017 mokslo metų pabaigai paminėti. Mokyklos direktorė Asta Zavadskienė džiaugėsi, kad gali visus pasveikinti sėkmingai įveikus mokslo metus, dėkojo mokytojoms už kantrybę, rūpestį, nuoširdų atsidavimą. Taip pat pasveikinimo asamblėjoje dalyvavusius tėvus bei dėkojo už jų bendravimą bei bendradarbiavimą, siekiant geresnių mokinių rezultatų. Geriausiai besimokantiems buvo įteikti Garbės raštai ir padėkos, o ketvirtokams – bendrojo ugdymo pradinės programos baigimo pažymėjimai. Šventėje dalyvavę svečiai Vytautas Barkauskas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininkas ir Janina Skeberdienė, Kelmės rajono nevyriausybinių organizacijų asociacijos vadovė, mokyklos bibliotekai padovanojo po keletą egzempliorių įvairių knygų be to J.Skeberdienė įteikė Seimo nario Juozo Rimkaus įsteigtą asmeninę dovaną trečiokui Herkui Masalskiui už nuolatinį dalyvavimą ir puikius pasiekimus miesto, rajono, apskrities pasakorių konkursuose.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė dėkojo mokiniams už mokyklos vardo garsinimą bei aktyvų mokinių įsitraukimą į įvairius renginius, veiklas ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų, džiaugėsi mokinių pasiekimais ir sveikino mokytojas išugdžius gražius, sveikus ir atsakingus mokinius. Šventės pabaigoje mokyklos mokinių prezidentė Alginija Mickūnaitė sveikino mokinius su gražiais pasiekimais, džiaugėsi puikiai jų rezultatais ir linkėjo smagios, saugios, kupinos įdomių akimirkų vasaros ir kvietė visus sugrįžti pailsėjusius. Šventinė 1-4 klasių mokinių asamblėja baigėsi mokyklos himno giedojimu bei mokyklos vėliavos išnešimu.

Kiek vėliau į paskutinę, šventinę asamblėją rinkosi ir 5–10 klasių mokiniai, kuria baigė ne tik šiuos mokslo metus, bet ir mokyklos jubiliejui skirtus renginius. Mokyklos direktorė A. Zavadskienė pasveikino visus ir pakvietė pasidžiaugti pasiekimais, kurie, kaip sakė mokyklos vadovė, yra ne tik pažymiai, bet įvairūs sporto pasiekimai, dalyvavimas įvairiose veiklose. Pavaduotojui V.Parnarauskui padedant buvo įteikta nemažai Garbės raštų, padėkų. Aštuntos klasės mokinės Estera Pelenytė ir Evelina Grigalaitytė pasirašė mokyklos Garbės knygoje, to nusipelnė ne tik už labai gerą mokymąsi, bet ir už aktyvų dalyvavimą įvairiose dalykinėse ir kitokio pobūdžio veiklose. Prizas už geriausią lankomumą pasiliko 5a klasės rankose, nes niekam nepavyko pralenkti jų rezultato. Direktorė priminė, kad praeitą asamblėją kai kurioms klasėms buvo įteikti paslaptingi vokai su užduotimis ir pakvietė gavusius atskleisti , kas juose buvo. Sužinota, kad vienų užduotis buvo pagerinti klasės lankomumą, kitų pažangumą, dar kiti turėjo sugalvoti, kaip išmokyti vaikus uždarinėti duris (ant jų atsirado kūrybingi priminimai). Visiems, tegu ir ne tobulai, užduotis pavyko atlikti ir direktorė kiekvienai klasei įteikė savo įsteigtas dovanėles. Asamblėją linkėjimais sėkmingai užbaigti mokslo metus ir puikiai praleisti vasarą užbaigė mokyklos prezidentė A. Mickūnaitė. Sugiedojus himną pirmi išėjo penktokai, kurie iki rugsėjo atsisveikino su mokykliniu gyvenimu, o visi toliau tęsti darbą, kad atostogos būtų ramios. /I.Siliūnė ir A.Vaitkevičienė/
Gegužės 30 d. 10a klasės merginos Jurgita, Eglė, Laura ir Kamilė dalyvavo susitikime su profesijos atstovais, susipažino su kirpėjos ir kosmetologės–visažistės profesijomis. Mokiniai lankėsi grožio salone „Salomėja“ ir susitiko su kirpėja bei salono savininke Salomėja Šlentneriene, taip pat kosmetologe Kristina Augiene. Mergaitės stebėjo profesionalų darbą ir bendravimą su klientais, aptarė kokios charakterio savybės reikalingos dirbant šį darbą, ar sunkus ir įdomus šis darbas. /Profesijos patarėja I.Makauskienė/1b klasės mokiniai ruošėsi „Abėcėlės“ šventei. Kiekvienas mokinukas išmoko eilėraštukus apie raideles iš kurių sudėjo svarbiausius žodžius: mama, tėtis, močiutė, senelis, mokykla. Gegužės 26 d. vyko pati šventė. Dainavome daineles, šokome, vaidinome. Įvyko graži šventė, į kurią pasikvietėme tėvelius, senelius, sesutes ir broliukus. Šventės pabaigoje pasirašėme po tikro mokinio pasižadėjimu. Kiekvienam buvo įteiktas abėcėlės baigimo pažymėjimas. /Mokytoja Marytė Parnarauskaienė/.


2 a ir 2 b klasių mokiniai ruošėsi anglų klb. „Abėcėlės“ šventei, o gegužės 24-25 d. vyko pati šventė, į kurią pasikvietėme tėvelius, senelius, broliukus ir sesutes. Kalbėjome angliškai, žaidėme ir šokome kartu su svečiais. Kiekvienam antrokėliui buvo įteiktas angliškos abėcėlės baigimo pažymėjimas. /Mokytojos Ilona Janušauskienė ir Vida Katkauskienė/.

Gegužės 23 d. vyko Kelmės rajono pagrindinių mokyklų žaidynių lengvosios atletikos varžybos: 60 m bėgimas – 2 vieta – Ema Staševičiūtė (8a), 3 vieta – Klaidas Pluščiauskis (10a). Šuolis į tolį – 1 vieta – Kristupas Gečas (8b), 3 vieta – Aina Rimkutė (8a). Kamuoliuko metimas – 2 vieta – Kamilė Buožytė (6a), 2 vieta – Eligijus Ancius (9a). 800 m bėgimas – 3 vieta – Nedas Kasparas (6a). SVEIKINAME NUGALĖTOJUS IR PRIZININKUS!