Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 24 d. 5a kl. mokiniai, lydimi D.Kančiauskienės bei L.Daunienės, Klaipėdoje aplankė Roshen konditerijos įmonę ir Kalvystės muziejų, kur dalyvavo edukacijose. Susipažino su Klaipėdos senamiesčiu bei pasigrožėjo jūra. /Klasės auklėtoja L.Daunienė/.
Balandžio 19 dieną aukuriečių būrys dalyvavo tradicinėje akcijoje „Darom“. Šiemet akcijos organizatoriai skelbė šūkį „Švari šalis – sveiki piliečiai“, kvietė ne tik tvarkytis, bet ir sportuoti gryname ore, skaičiuoti, kokių šiukšlių gamtoje randame dažniausiai, rinkti šiuos duomenis ir įdomiausius radinius talpinti socialiniuose tinkluose su grotažyme #darom2019. Pradinių klasių mokiniai tvarkė mokyklos aplinką, o vyresnieji tokią saulėtą dieną lankėsi miesto pušyne. Šiemet radome labai nedaug besimėtančių butelių, pakuočių, kitų buitinių atliekų. Džiugu, kad žmonės labiau rūpinasi gražia aplinka, kurioje gyvena. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/

Balandžio 18 dieną Kelmės „Aukuro “ pagrindinėje mokykloje vyko renginys „Mokykla visiems“. Tai Lietuvos negalios organizacijų forumo ir JAV ambasados Vilniuje trumpalaikis projektas „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje ir Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje. Moderatorius Dominykas Vaitiekūnas aptarė renginio idėją, kalbėjo apie mokyklų bendruomenių patirtį kuriant draugišką atmosferą visokiems vaikams. Sveikinimo žodį tarė mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė ir Lietuvos negalios organizacijų forumo komunikacijos projektų vadovė Simona Aginskaitė. Savo darbo patirtimi pasidalino vektorinės grafikos ir fotografijos pagrindų būrelio mokytojas Valdas Kančiauskas. Jis pristatė bendrą kražantiškių ir Kelmės specialiosios mokyklos mokinių integracinį tapybos darbą, perkeltą ant vėliavos-aitvaro „Gėlės iš angelų sodų“.

Tos dienos susitikimui abiejų mokyklų 5-7 klasių mokiniai ruošėsi iš anksto- aktyviai skaitė R.J. Palacio knygą „Stebuklas“ (kovo mėnesį ši knyga buvo skaitomiausia ir populiariausia), pamokų metu žiūrėjo režisieriaus S.Čboskio filmą „Gerumo stebuklas“ ir aptarė įvairias situacijas, iškilusias problemas. Progimnazijos mokiniai (mokytojos Irena Kasparavičienė , Asta Žičkienė ) pasidalino įžvalgomis, interpretacijomis, dalinosi savo mokyklos patirtimi. Salėje eksponuota aukuriečių piešinių paroda, kurią parengė dailės mokytoja Milda Jucevičienė. Šeštokė Kamilė Stamburaitė (mokytoja Virginija Balabonienė) perskaitė laišką knygos veikėjui Ogastui, Aina Ralytė (mokytoja Aušra Vaitkevičienė) - pasirinktą ištrauką iš knygos „Stebuklas“. Viltingai nuteikė šokis „Žemės trupiniai“ (mokytoja Jovita Žakarienė). Po filmo ištraukos peržiūros ir diskusijos mokiniai pastebėjo, kad kuriant gerą atmosferą mokykloje pakanka asmeninės drąsos nepritarti patyčioms, draugiško žvilgsnio ar poelgio. Mokyklos bibliotekininkė Jurgita Leščauskienė įsitikinusi, kad po renginio knygą perskaitys dar ne vienas mokyklos bendruomenės narys.

Diskusijoje su mokiniais dalyvavo Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, kuris pasakojo apie savo asmeninę patirtį mokykloje, kai esi atstumtasis. Vaikų psichologė Milda Matulevičiūtė patarė, kaip suvaldyti sunkias situacijas mokykloje. Susirinkusieji dalinosi savo mintimis, pasakojo girdėtas ar pačių patirtas istorijas, dalinosi įspūdžiais apie perskaitytą knygą ar matytą filmą. Susitikimo pabaigoje ryžtingai nuskambėjo visų bendras įsipareigojimas „Niekada vieni prieš kitus, niekada vieni aukščiau kitų, niekada vieni be kitų“. Toks projektas skatina ugdyti platesnį požiūrį į savitumą, išskirtinumą, individualumą. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.
Balandžio 18 dieną 5a klasės mokiniai kartu su auklėtoja L.Dauniene ir lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskiene lankėsi Kelmės krašto muziejaus organizuotame renginyje „Didžiosios savaitės papročiai“. Etnografė Lina Užomeckienė papasakojo apie Didžiojo ketvirtadienio svarbą, priminė privalomus atlikti darbus prieš Velykas, supažindino su kiaušinių dažymo technika, priminė, kad žemaičiai kiaušinius nuo seno margindavo vašku ar nudažytus skutinėdavo. Marginimo vašku būdą teko patiems išbandyti. Linkėdama gražių švenčių, gero derliaus, šviesos ir šilumos, etnografė pakvietė į Vaikų Velykėles prie dvaro balandžio 28 d. /Mokytoja D.Ramanauskienė/
Balandžio 16 d. mokykloje vyko rajoninė 7 klasių mokinių konferencija „Matematikos įdomybės“. Septintokai ir linksmai, ir rimtai skaitė įvairius pranešimus apie tai, kam reikalinga matematika, kaip buvo skaičiuojama senovėje, pristatė skaičių kilmę, kuo svarbus yra nulis, kokie matavimo vienetai ir kaip jie buvo tariami iki šių dienų, įrodinėjo, kuo susijusi matematika ir muzika, kaip matematika atsispindi mene ir architektūroje, paminėtas buvo ir matematikos vadovėlių leidėjas Bronislovas Balčytis. Sveikinimo ir apibendrinimo žodį tarė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė. Dėkojame mokiniams ir jų mokytojoms iš „Kražantės“ progimnazijos, Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos bei gausiam mūsų mokyklos pranešėjų būriui. /Mokytoja I.Kasparienė/.
Balandžio 15 dieną Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko viktorina „Sveikatos skrynelė“, kurios tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, gilinti šios srities žinias, įgūdžius. Viktorinoje dalyvavo 3a ir 3b klasės mokiniai. Atsitiktine tvarka sudarytos 8 komandos po 5 arba 6 mokinius. Klausimų buvo įvairių, susijusių su sveika mityba, asmens higiena bei sveikatos sauga ir stiprinimu. Visos komandos stengėsi nenusileisti žiniomis, išmone bei kūryba, tačiau susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai sveikatos stiprinimo ir saugojimo žinių turi „Morkiukai“. Jie buvo apdovanoti dovanėlėmis bei padėkomis. Nebuvo nuskriausti ir kiti viktorinos dalyviai-jiems įteikti paguodos prizai. Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, kuriai talkino socialinė pedagogė, specialioji pedagogė, mokytojo padėjėja bei 3a ir 3b klasės mokytojos. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.
Balandžio 12 d. Kelmės kultūros centre vyko tradicinė 19-oji vokiečių kalbos šventė, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Koncertinėje programoje „Aukuro“ pagrindinei mokyklai atstovavo gausus 2-8 klasių mokinių būrys. Mokinių meninę programą svečiai iš Vokietijos įvertino puikiai, atkreipdami dėmesį į gerą tarimą, įdomų visos programos apjungimą. Galimybę savo gebėjimus ir žinias pademonstruoti turėjo ne tik vyresnių klasių mokiniai, bet ir pradinukai. Šventės metu buvo apdovanoti mokiniai, kurie rajoniniame vokiečių kalbos testų konkurse užėmė prizines vietas: Vėjūnė Vasiliauskaitė I vieta ir Urtė Linkevičiūtė III vieta šeštokų tarpe, o Agnė Ralovėcaitė ir Ieva Jasėnaitė, surinkusios vienodą skaičių taškų, užėmė I vietą aštuntokų tarpe. Sveikiname Agnę ir Ievą, nes už puikius rezultatus jos gavo dovanų kelionę į Vokietiją dviem savaitėms birželio mėnesį. Džiaugiamės mūsų aštuntokais Agne Ralovėcaite, Ieva Jasėnaite, Milanta Sutkute, Fausta Bankovskaite, Kastyčiu Burba, Pauliu Leščausku, Eva Narbutaite ir Kamile Stonyte, kurie šiais metais išsilaikė savo pirmąjį tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą „Fit in Deutsch A1“ ir gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Po pietų vyko rajoninė vokiečių kalbos vyresnių klasių mokinių konferencija „Mano indėlis į geresnę ateitį“, kurioje savo pranešimus skaitė aštuntokės Fausta Bankovskaitė, Ieva Jasėnaitė ir Agnė Ralovėcaitė. Sveikiname Agnę! Jos pranešimo tema „Mokykla ateityje“ parinkta kitų metų pagrindine konferencijos tema, o pranešimas keliauja į Vokietiją – kartu su autore.../Vokiečių kalbos mokytoja Violeta Truncienė/.
Balandžio 11 d. net 40 „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinių dalyvavo jaunimo festivalyje „VibeLift“. Tai trečius metus Vilniuje Siemens arenoje vykstantis pozityvios energijos festivalis, žinomas susitikimais su garsiais „youtuberiais“ ir „influenceriais“. Neįtikėtinomis gyvenimo istorijomis scenoje dalinosi žymūs Lietuvos žmonės: M.Stonkus, V.Bareikis, Monika Marija, I.Kavaliauskaitė, N.Bierancas ir kiti. Jų pranešimai skatino motyvaciją ir įkvėpimą, mokė pažinti ir realizuoti save, planuoti laiką, pažinti vertybes. Pertraukų metu koncertavo J. Baradulinaitė, E.Jurgaitytė, grupė „Omerta“. Renginį vedė TV laidų vedėjas Justinas Jankevičius ir festivalio VibeLift iniciatorė Gabija Skučaitė. Dėkojame išvyką inicijavusiai 8b klasės seniūnei M.Sutkutei, organizatorei, mokyklos direktorės pavaduotojai I.Siliūnei ir lydėjusioms mokytojoms.. /Ieva Jasėnaitė, 8a klasės mokinė/

Kelmės rajone visą vasario mėnesį vyko piešinių ir pasakų konkursas „Linksmųjų dantukų šalyje“. Šiame rajoniniame konkurse dalyvavo ir mūsų mokiniai. 1-2 klasių mokiniai piešė apie dantukų šalį, 4-5 klasių mokiniai kūrė pasakas tema „Linksmųjų dantukų šalyje“, o 3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Linksmų dantukų šalyje“. Pasakų kūrime I-ąją vietą laimėjo 5b klasės mokinys Herkus Masalskis. Už piešinių ir pasakų kūrimą mokiniai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis bei turėjo galimybę savo pasakas paskaityti Kelmės lopšelio darželio „Kūlverstukas“ auklėtiniams. Pasakas darželio auklėtiniams skaitė Eglė Smilginaitė ir Nojus Bernotas (5b klasė). /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.
Balandžio 4 d. 8a kl. mokinės Karina Ostrauskaitė, Agnė Ralovėcaitė, Kamilė Stonytė, Milanta Sutkutė ir 6a kl. mokinė Vėjūnė Vasiliauskaitė (I amžiaus kategorijoje laimėjo II vietą) dalyvavo Tytuvėnų gimnazijoje organizuotame rajono mokinių angliškų dainų konkurse. Mokines paruošė mokytojos L.Daunienė, I.Janušauskienė, R.Anulienė, V.Katkauskienė. /Mokytoja L.Daunienė/.