Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Gruodžio pirmą savaitgalį prie mokyklos 23 kartą papuošėme šermukšnį. Ši tarptautinė akcija skirta atkreipti dėmesį į lapuočius medžius. Medžiai žiemą kenčia nuo šalčio, oro taršos, gyvūnų ir druskos, kuri beriama ant kelių. Mokiniai iš popieriaus atliekų pagamino medžiui papuošalus ir prie šermukšnio diskutavo apie medžių reikšmę gamtai ir žmogui, žaidė žaidimus. /Biologijos mokytoja D. Butkuvienė/Lapkričio 29 d. niūrų, tamsų ir lietingą vakarą mūsų mokykloje buvo daug šilumos ir šviesos – vyko tradicinė Advento rato įžiebimo šventė. Į užburiantį angelų šokį ir stebuklingų Šv.Kalėdų giesmių giedojimą jungėsi pradinukai, vyresniųjų klasių choristai, mokytojai, mokyklos administracija, Kelmės bažnyčios dekanas M. Grigalius, tėveliai.

Sveikindama visą mokyklos bendruomenę artėjančių švenčių proga mokyklos direktorė Asta Zavadskienė linkėjo susiklausymo, susikaupimo, vilties ir šviesos. Šventėje dalyvavęs Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios dekanas Mindaugas Grigalius priminė Evangelijos žodžius, kad tas yra išmintingas žmogus, kuris eidamas į naktį pasiima žiburį. Dėkodamas visiems už nuveiktą didelį darbą pastebėjo, kad šįkart leidome vaikams prisiliesti prie ugnies, ko paprastai jiems to daryti neleidžiame. Visi tapome šviesos vaikais. Tai teikia vilčių, kad šviesa, kurią nešėme savo rankose, užsidegs ir širdyse. Užsidegs prasmingiems, geriems ir gražiems darbams. /Mokytoja D.Ramanauskienė/Lapkričio 19 d. Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras mūsų mokykloje suorganizavo susitikimą su psichologe Gintare Mesliniene, kuri skaitė paskaitą tėveliams „Auklėjimo strategijos šiandien – rezultatai rytoj“. Psichologė kalbėjo apie šeimos modelius, vaikų auklėjimą bei bendravimą su jais įvairaus amžiaus tarpsniais. Viešnia akcentavo, kad vaikams turi būti nustatytos ribos, priimtos aiškios taisyklės, kurių privalo laikytis visi šeimos nariai. Psichologė priminė, kaip svarbu vaiko elgesį nukreipti šiandien, kad būtų naudos rytoj. Dėkojame psichologei už naudingą ir prasmingą susitikimą. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/
Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat prisijungė prie šios akcijos: „statė“ švyturį, piešė piešinius, apie toleranciją kalbėjo per klasės valandėles ir pamokas. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/
Lapkričio 15 d. Radviliškyje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos berniukų komanda (S.Urbonas - 5a, D.Kasputis - 5b, R.Miliauskas, E.Chmieliauskas, T.Melėšius - 6a, A.Tifenzenas, K.Dargvainis, D.Ancius, V.Kasparas, L.Mikavičius - 6b) 2:0 nugalėjo Radviliškio Vaižganto progimnaziją, 2:1 - N.Akmenės "Saulėtekio" progimnaziją, 1:2 pralaimėjo Šiaulių Gegužių progimnazijai ir užėmė II - ąją vietą.Lapkričio 14d. mūsų mokyklos 5-8 kl. komanda dalyvavo Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos organizuotame matematikos konkurse gimnazijos įsteigtam prizui laimėti. Šaunuoliai!!! Sveikiname užėmus antrąją vietą!!! (Mokytojos Irina Kasparienė, Sigutė Levickytė-Stonienė)Lapkričio 14-15 d. mokykloje vyko Kultūros paso renginys „Aš ir kitas aš“. 5-10 klasių mokiniai užsiėmimuose, kuriuos vedė programos autorius Andrius Guginis, galėjo geriau pažinti save, patirtinių žaidimų metu tyrinėjo aplinką, išryškino trūkstamas ar siekiamas savo savybes, aptarė darbo grupėje patirtis. /D. Ramanauskienė/Lapkričio 11 d. gana ramų ir šiltą rudens vakarą mokyklos bendruomenė rinkosi paminėti Šv. Martyno dieną ir tradiciškai dalyvauti Žibintų šventėje. Šv.Martynas- paskutinė rudens šventė. Buvo sakoma, kad po Šv. Martyno tik velniai laužo vantas. Taip norėta pasakyti, kad be lapų likusias medžių šakas blaško tik vėjas. Šiuo posakiu pašiepdavo ir tuos, kurie laiku neatliko lauko darbų. Žemaitijoje šią dieną kiekvienuose namuose valgydavo keptą žąsį ir iš jos krūtinkaulio burdavo. Jeigu kaulas iš pradžių persišviečia grynas, baltas, o į galą nešvarus, tai žiemos pradžia bus šalta, o pabaiga nešalta. Ir atvirkščiai, jei prie galo persišviečia, tada reikia laukti, kad ir žiemos pabaiga bus šalta... /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos 8 a klasės mokiniai dalyvavo renginyje „Pilietiškumo mokykla“ Kelmės rajono savivaldybėje. Renginį pradėjęs Kelmės rajono mero pavaduotojas Egidijus Ūksas paskatino jaunus žmones domėtis savivaldos veikla, siūlyti naujas idėjas gimtajam miestui. Susirinkusieji vyresniųjų klasių mokiniai nebijojo imtis atsakomybės sprendžiant miestui aktualias problemas, imitavo rinkimus ir suformuotose frakcijose išsirinko merą. Mero rinkimuose nugalėjo aukurietis Justas Miliauskas. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su aktyviais bendraamžiais, dalyvauti komitetų veiklose. Simuliacijų dalyvių parengtos rezoliucijos bus įteiktos merui, tarybos nariams. Toks renginys jaunus žmones padrąsina aktyviau įsitraukti į demokratinius procesus, skatina domėtis politika. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.


Lapkričio 5 d. Kelmės sporto centre vyko rajono mokyklų žaidynių 5-6 klasių kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo „Aukuro“ pagr. mokyklos, Kražantės progimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos mergaičių ir berniukų komandos. Mūsų mergaičių komanda (A.Bankovskaitė, E.Jokšaitė, U.Kripaitytė, A.Raupytė, S.Valiuškaitė - 5a kl., E.Marcinkutė, M.Šilėnaitė - 5b kl., G.Skaburskytė - 6a kl., U.Milikauskytė - 6b kl.) užėmė III-ią vietą, o berniukų komanda (S.Urbonas - 5a, D.Kasputis - 5b, R.Miliauskas, E.Chmieliauskas, T.Melėšius - 6a, A.Tifenzenas, K.Dargvainis, D.Ancius, V.Kasparas - 6b) vienodu rezultatu 2:0 nugalėjo Kražantės progimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos komandas ir iškovojo I-ą vietą. Ji įgijo teisę atstovauti Kelmės rajonui Lietuvos mokyklų žaidynių zoninėse varžybose, kurios vyks lapkričio mėnesį Radviliškyje. /Mokytojas V.Valiuška/.
Spalio 25 dieną mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai A.Liškauskaitė, G.Bredelytė, I.Vaičiulis ir D.Gajauskas dalyvavo Lietuvos mokyklų Pirmosios medicinos pagalbos varžybose, kurias organizavo Lietuvos Paramedikų Asociacija, VŠĮ Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centras „IRTA“ ir Kauno „Santaros“ gimnazija. Dalyvavo 21 komanda. Varžybų metu mokiniai turėjo atlikti tiek praktines, tiek teorines užduotis, susijusias su pirmosios pagalbos teikimu. Užduočių atlikimas buvo vertinamas atsižvelgiant į bendrą situacijos supratimą ir mokėjimą paaiškinti savo veiksmus, pirmosios pagalbos veiksmus, jų seką ir pagalbos kokybę. Mūsų mokyklos komanda gavo papildomą apdovanojimą kaip jauniausia komanda. Mokiniai varžybų metu ne tik parodė jau turimas žinias, bet įgijo patirties ir naujų įgūdžių. /VSP specialistė Rita Stonienė/.
Spalio 24 dieną jau septintą kartą „Aukuro“ mokyklos komanda (K.Dargvainis, V.Ivoškis (6b kl.) ir A.Ralytė, A.Vaišvilaitė 7b kl.) dalyvavo rajoniniame etnokultūriniame renginyje „Eina saulelė aplinkui dangų“, kurį organizavo Kražantės pagrindinė mokykla. Šiemet renginys vyko Kelmės dvaro muziejuje ir buvo skirtas Žemaitijos regiono kultūrai. Mokiniai atstovavo mokyklai dalyvaudami įvairiose veiklose: žaidimuose, viktorinoje. Mokiniai atliko paruoštus namų darbus. Džiaugiamės puikiu renginiu, galimybe tobulėti. /Mokytoja A. Vaitkevičienė/.