Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Lapkričio 5 d. Kelmės sporto centre vyko rajono mokyklų žaidynių 5-6 klasių kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo „Aukuro“ pagr. mokyklos, Kražantės progimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos mergaičių ir berniukų komandos. Mūsų mergaičių komanda (A.Bankovskaitė, E.Jokšaitė, U.Kripaitytė, A.Raupytė, S.Valiuškaitė - 5a kl., E.Marcinkutė, M.Šilėnaitė - 5b kl., G.Skaburskytė - 6a kl., U.Milikauskytė - 6b kl.) užėmė III-ią vietą, o berniukų komanda (S.Urbonas - 5a, D.Kasputis - 5b, R.Miliauskas, E.Chmieliauskas, T.Melėšius - 6a, A.Tifenzenas, K.Dargvainis, D.Ancius, V.Kasparas - 6b) vienodu rezultatu 2:0 nugalėjo Kražantės progimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos komandas ir iškovojo I-ą vietą. Ji įgijo teisę atstovauti Kelmės rajonui Lietuvos mokyklų žaidynių zoninėse varžybose, kurios vyks lapkričio mėnesį Radviliškyje. /Mokytojas V.Valiuška/.
Spalio 25 dieną mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai A.Liškauskaitė, G.Bredelytė, I.Vaičiulis ir D.Gajauskas dalyvavo Lietuvos mokyklų Pirmosios medicinos pagalbos varžybose, kurias organizavo Lietuvos Paramedikų Asociacija, VŠĮ Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centras „IRTA“ ir Kauno „Santaros“ gimnazija. Dalyvavo 21 komanda. Varžybų metu mokiniai turėjo atlikti tiek praktines, tiek teorines užduotis, susijusias su pirmosios pagalbos teikimu. Užduočių atlikimas buvo vertinamas atsižvelgiant į bendrą situacijos supratimą ir mokėjimą paaiškinti savo veiksmus, pirmosios pagalbos veiksmus, jų seką ir pagalbos kokybę. Mūsų mokyklos komanda gavo papildomą apdovanojimą kaip jauniausia komanda. Mokiniai varžybų metu ne tik parodė jau turimas žinias, bet įgijo patirties ir naujų įgūdžių. /VSP specialistė Rita Stonienė/.
Spalio 24 dieną jau septintą kartą „Aukuro“ mokyklos komanda (K.Dargvainis, V.Ivoškis (6b kl.) ir A.Ralytė, A.Vaišvilaitė 7b kl.) dalyvavo rajoniniame etnokultūriniame renginyje „Eina saulelė aplinkui dangų“, kurį organizavo Kražantės pagrindinė mokykla. Šiemet renginys vyko Kelmės dvaro muziejuje ir buvo skirtas Žemaitijos regiono kultūrai. Mokiniai atstovavo mokyklai dalyvaudami įvairiose veiklose: žaidimuose, viktorinoje. Mokiniai atliko paruoštus namų darbus. Džiaugiamės puikiu renginiu, galimybe tobulėti. /Mokytoja A. Vaitkevičienė/.
Spalio 14-20 dienomis visoje Lietuvoje vyksta vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“, kurioje dalyvauja mokyklos, įvairios įstaigos ir organizacijos. Mūsų mokykla taip pat prisidėjo prie šios akcijos. Spalio 15 dieną aštuntų klasių mokiniai trečiame aukšte paruošė stendą „Hergestellt in Deutschland“ (Pagaminta Vokietijoje), o spalio 16 dieną pertraukų metu mokykloje skambėjo grupės Skamp daina „Ja, ich kann“, kuri jau keleri metai yra šios akcijos himnas, bei kitos vokiškos mokiniams jau žinomos dainos. Po pietų 6-8 klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje „Sustok, akimirka, žavinga“ Kelmės Algirdo Lipeikos meno mokykloje. Ten mokiniai ir mokytojai skaitė vokiečių poetų eiles lietuvių ir vokiečių kalbomis, skambėjo puiki muzika. /Vokiečių k. mokytoja V.Truncienė/Spalio 11 d. mokykloje vyko visų laukiama šventė – penktokų krikštynos. Tai buvusių pradinukų įšventinimas į vyresniuosius – pagrindinės mokyklos mokinius. Užduotimis, kurias rengė dešimtokai ir devintokai, buvo tikrinama penktokų ištvermė ir sportinis pasirengimas. Oi ne kiekvienas, jau anksčiau krikštą gavęs, būtų atlaikęs tokius išbandymus...Tvirti tie mūsų penktokai. Dar ir diskotekoje linksmintis jėgų užteko. /Mokytoja D. Ramanauskienė/

Spalio 8 dieną visa mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Sutikime pavasarį su tulpių žydėjimu“. Jau šeštus metus prie mokyklos sodinome tulpes. Kasmet sužydę įvairiaspalviai tulpių žiedai abejingų nepalieka. Tai lyg mokyklos vizitinė kortelė. Todėl mokiniai, mokytojai, personalo darbuotojai kasmet vis aktyviau dalyvauja akcijoje. Šiemet daugiausiai tulpių svogūnėlių padovanojo 2a, 5b, 5a, 1b, 6b, 4a klasės ir mokytojai. Visi kartu , lyg besisukančiame metų rate, pasodinome dar 660 tulpių svogūnėlių, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame visai mokyklos bendruomenei. /Mokytoja D.Butkuvienė/Spalio 4 d. mokyklos aktų salėje vyko šventinė mokytojų asamblėja, skirta Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Į mokinių ir tėvelių pagamintų rudeninių skėčių galeriją rinkosi mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai. Pradėdami renginį „Tau, mokytojau“ aštuntokai sudėjo akrostichą ir dėkojo mokytojams už sunkų darbą, pilną ieškojimų ir atradimų.

Sveikinimo žodį tarė ir mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, kuri priminė Mokytojo, Kario ir Gydytojo darbo svarbą, už svarius darbo pasiekimus Padėkos raštus įteikė mokytojams Jovitai Žakarienei, Jūratei Laurutienei, Violetai Truncienei, Kęstučiui Leškiui, mokytojo padėjėjoms Dainai Paulauskienei, Miglei Grigalaitienei, Ingridai Visockienei, Zitai Petraitienei, pavaduotojai Ievai Siliūnei. Už atvirą požiūrį ir palaikymą inicijuojant bei įgyvendinant nestandartines idėjas ir už įkvepiantį lyderiavimą bei drąsą eksperimentuoti priimant kasdienius iššūkius mokykloje padėkota ir mokyklos direktorei Astai Zavadskienei.

Mokyklos tarybos pirmininkė Edita Tamašauskienė kalbėjo apie svarbų trinario-mokytojo, mokinio ir tėvų – bendradarbiavimą. Mokytojus mokinių vardu sveikino mokinių prezidentė Gustė Bredelytė ir linkėjo kūrybinės sėkmės. Prasmingus ir nuoširdžius sveikinimo žodžius išsakė kiekvienos klasės atstovai įteikdami dovaną- gamtine medžiaga puoštą skėtį (su šiais skėčiais mokytojai fotografavosi lauko klasėje). Maža šermukšnio - magiško medžio, nešančio sėkmę, – šakelė pradžiugino mokytojus. Trumpai atokvėpio valandėlei kolektyvą subūrė tėvelių dovanotos saldžios vaišės ir puodelis kavos. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.


2019 metų spalio, lapkričio mėnesiais mokykloje dirbs Strateginio mokyklos plano 2020-2024 m. darbo grupė, kuri kurs naują penkerių metų Mokyklos strategiją. Kviečiu visus būti aktyviais kūrėjais, planuojant mūsų mokyklos ateitį. Visos trys grandys - tėvai, mokytojai, mokinai kviečiami išsakyti savo mintis apie mokyklos ateitį, mus siejančias vertybes. Ką turėtume išlaikyt, tęsti, plėtoti, o ko atsisakyti arba pasirinkti atlikti reikšmingą posūkį. Jūsų mintys labai laukiamos. Nepasididžiuokite ir skirkite šiek tiek laiko pamąstyti apie tai.

Tėveliai savo nuomonę galite pareikšti per klasių komitetus, klasių vadovus arba savo nuomonę siųsti Mokyklos tarybos pirmininkei Editai Tamašauskienei e-paštu edita.tamasauskiene@gmail.com. Su mokiniais dirbs pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė, e-paštas ieva.siliune@gmail.com. Su mokytojais dirbs pavaduotojas ugdymui Vidimantas Parnarauskas, e-paštas v.parnarauskas@gmail.com

Rašydami nurodykite Mokyklos Strategija 2020-2024. Kvietimas...

Rugsėjo 27 dieną, minint „Tyrėjų naktį 2019”, 6-8 klasių mokiniai vyko į Šiaulių universiteto botanikos sodą. Demonstracijose susipažinome su kvapiaisiais botanikos sodo augalais. Stebėjome, kaip alembiko pagalba gaminamas rožių hidrolatas. Mikroskopu ištyrinėjome tvenkinio titnagdumblius. Apžvelgėme uždarą gyvybės oazės sistemą, vaizduojančią tikrąjį gyvybės ciklą gamtoje. Apžiūrėjome botanikos sodo florariumus. Pažintinę ekskursiją apie tvenkinio florą ir fauną ir botaninėse kolekcijose vedė botanikos sodo direktorius Dr. Martynas Kazlauskas, kurio pasakojimu liko sužavėti ne tik mokiniai, bet ir išvyką organizavusios mokytojos D. Butkuvienė ir S. Rukaitė – Kalytienė. /Mokytoja Danutė Butkuvienė/