Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 11 d. net 40 „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokinių dalyvavo jaunimo festivalyje „VibeLift“. Tai trečius metus Vilniuje Siemens arenoje vykstantis pozityvios energijos festivalis, žinomas susitikimais su garsiais „youtuberiais“ ir „influenceriais“. Neįtikėtinomis gyvenimo istorijomis scenoje dalinosi žymūs Lietuvos žmonės: M.Stonkus, V.Bareikis, Monika Marija, I.Kavaliauskaitė, N.Bierancas ir kiti. Jų pranešimai skatino motyvaciją ir įkvėpimą, mokė pažinti ir realizuoti save, planuoti laiką, pažinti vertybes. Pertraukų metu koncertavo J. Baradulinaitė, E.Jurgaitytė, grupė „Omerta“. Renginį vedė TV laidų vedėjas Justinas Jankevičius ir festivalio VibeLift iniciatorė Gabija Skučaitė. Dėkojame išvyką inicijavusiai 8b klasės seniūnei M.Sutkutei, organizatorei, mokyklos direktorės pavaduotojai I.Siliūnei ir lydėjusioms mokytojoms.. /Ieva Jasėnaitė, 8a klasės mokinė/

Kelmės rajone visą vasario mėnesį vyko piešinių ir pasakų konkursas „Linksmųjų dantukų šalyje“. Šiame rajoniniame konkurse dalyvavo ir mūsų mokiniai. 1-2 klasių mokiniai piešė apie dantukų šalį, 4-5 klasių mokiniai kūrė pasakas tema „Linksmųjų dantukų šalyje“, o 3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Linksmų dantukų šalyje“. Pasakų kūrime I-ąją vietą laimėjo 5b klasės mokinys Herkus Masalskis. Už piešinių ir pasakų kūrimą mokiniai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis bei turėjo galimybę savo pasakas paskaityti Kelmės lopšelio darželio „Kūlverstukas“ auklėtiniams. Pasakas darželio auklėtiniams skaitė Eglė Smilginaitė ir Nojus Bernotas (5b klasė). /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.
Balandžio 4 d. 8a kl. mokinės Karina Ostrauskaitė, Agnė Ralovėcaitė, Kamilė Stonytė, Milanta Sutkutė ir 6a kl. mokinė Vėjūnė Vasiliauskaitė (I amžiaus kategorijoje laimėjo II vietą) dalyvavo Tytuvėnų gimnazijoje organizuotame rajono mokinių angliškų dainų konkurse. Mokines paruošė mokytojos L.Daunienė, I.Janušauskienė, R.Anulienė, V.Katkauskienė. /Mokytoja L.Daunienė/.
Kovo 22 dieną kiekvienais metais švenčiama Pasaulinė Vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį, akcentuoti didžiulę jo svarbą kiekvienam iš mūsų. Minint šitą dieną pailgintoje dienos grupėje vyko pamokėlė „Vandens lašelio kelionė“, kurios metu mokinukai stebėjo įvairius bandymus su vandeniu bei atliko užduotis. Ketvirtų klasių mokiniai turėjo galimybę apsilankyti įmonėje „Kelmės vanduo“ ir sužinoti apie Kelmės žmonėms teikiamą vandenį bei susipažinti su jo kokybę gerinančiais įrenginiais. Šeštų klasių mokiniai integruotų etikos ir dailės pamokų metu kūrė sveiko gėrimo receptus, kurių sudėtyje buvo tik sveikatai palankūs produktai. Mokykloje per ilgąją pertrauką vyko akcija „Vaišinamės gardžiu vandeniu“. Jos metu mokyklos bendruomenė galėjo atsigerti įvairiais vaisiais ir daržovėmis pagardinto natūralaus vandens bei paragauti beržų sulos. Vyko gardžiausio gėrimo rinkimai – paaiškėjo, kad skaniausias yra apelsinu, citrina ir baziliku pagardintas vanduo. Ši akcija visus maloniai nustebino. Juk ne veltui romėnai sakė: „Pažvelk į vandens lašą ir tu pamatysi visą pasaulį“. /R.Stonienė/
Kovo 18-20 d. mokykloje startavo LIONS QUEST gyvenimo įgūdžių ugdymo programa „Paauglystės kryžkelės“. Tai programa, kuri skatina tarpusavio santykiais paremtos mokymuisi palankios bendruomenės kūrimą. Tris dienas vyko praktiniai užsiėmimai mokytojams. Jų metu buvo nagrinėjama, kaip klasė ir visa mokyklos bendruomenė gali prisidėti ugdant gabias, sveikas ir tvirtą charakterį turinčias asmenybes. Mokėsi, kokios yra šios programos sudedamosios dalys ir patys išbandė mokomąją medžiagą. Sužinojo, kurie socialinio ir emocinio ugdymo, charakterio formavimo, prevencijos ir mokymosi tarnaujant elementai LIONS QUEST programose yra išskiriami kaip svarbiausi. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.Jau septyniolika metų gyvuoja meninės raiškos projektas „Mus sujungė muzika“ - tai draugystė ir bendradarbiavimas, atlikėjiška veikla tarp moksleivių meno kolektyvų ir mokytojų. Veikla ta pati, o mokykla kita (dabar Šilutės raj. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos jaunučių chorelis, vadovė Raimonda Gečienė).

Kovo 15 d. mūsų mokyklos jaunučių chorelis (vad. Laima Daunienė) dalyvavo Šilutės raj. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos metų apdovanojimuose „Aušros“ pakylėti – 2019“. Padėkos vakare posmais, dainomis ir šokiais buvo dėkojama tiems, kurie gerus darbus daro ne dėl naudos ar šlovės, o tiems, kurie nepamiršta, kad gyvena bendruomenėje. Po koncerto aplankėme Rusnę ir stebėjome Šilutės apylinkių potvynį.

Dėkojame mokyklos direktorei Astai Zavadskienei už paramą ir palaikymą vykdant mūsų projektą, kuris suteikia galimybę koncertuoti ir pažinti savo kraštą. /Muzikos mokytoja Laima Daunienė/.


Sukasi laiko ratas, todėl, kaip ir kasmet, 2019 m. kovo 14 dieną „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje buvo sutikti meninio skaitymo konkurso „Ir žodžiai turi sparnus“ 1 - 4 klasių mokiniai ir jų mokytojos. Visus susirinkusiuosius pasitikome daina apie Kelmę. Ritminį pasirodymą atliko būrelio „Žaisk, ritmuok, improvizuok“ mokinukai (mokytoja Jūratė Laurutienė). Sėkmės linkėjo „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė, kuri pabrėžė, jog šiemet sukanka lygiai 800 metų, kai pirmą kartą buvo paminėtas Žemaitijos vardas. Todėl konkursas ir buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti.

5Tai jau penktasis rajoninis ir ketvirtasis Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo 32 dalyviai. Pradinukai deklamavo vienaip ar kitaip su Žemaitija susijusių poetų eiles. Komisija vertino kalbos taisyklingumą, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai, įtaigiu žodžiu ir emocija veikti klausytojus, sceninę laikyseną. Skaitovus vertino Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Janušienė, Kelmės Mažojo teatro režisierius, aktorius Gediminas Trijonis, aktorė Rasa Šiaučiūnaitė, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Audronė Stonaitienė.

Nugalėtojai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atminimo dovanėlėmis ir diplomais. Visiems dalyviams įteiktos Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos padėkos ir dovanėlės. Specialiaisiais prizais nudžiugino Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka, SĮ Kelmės knygynas bei Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla.

I laipsnio diplomai įteikti pirmokei Smiltei Kalytytei iš Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos (mokytoja Mikalina Puidokienė), Pakražančio gimnazijos antrokei Augustei Samuilytei (mokytoja Sniegina Kalnikienė), Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos trečiokui Justinui Jurčiukoniui (mokytoja Edita Anglickienė) ir ketvirtokui Neilui Petraičiui, kuris mokosi Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje (mokytoja Aldona Baškienė).

II laipsnio diplomai įteikti Pauliui Nišanovui, Pakražančio gimnazijos pirmokui (mokytoja Roma Vaitkevičienė), antrokui Ervinui Kazlauskui iš „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Lina Šimkevičienė), Ūlai Karpenkaitei, trečiokei iš Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos (mokytoja Jūratė Kasparienė) ir „Kražantės“ progimnazijos ketvirtokei Eglei Rimkutei (mokytoja Laima Antanaitienė).

III laipsnio diplomus pelnė pirmokė Gabrielė Zaleckytė iš „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Milda Bagdonavičienė), Eimantas Žymantas, antrokas iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos, mokytoja Otilija Norvilienė, trečiokė Perlita Motikaitytė iš Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Roma Ramanauskienė) bei ketvirtokė Iveta Jablonskytė iš Liolių pagrindinės mokyklos (mokytoja Aušra Baltrušaitienė). Konkurso organizatoriai sveikina nugalėtojus, dėkoja visiems dalyvavusiems ir konkurso rėmėjams: Kelmės „Aukuro“ pagrindinei mokyklai, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešajai bibliotekai ir Kelmės knygynui. /Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos metodininkės Aldona Baškienė ir Jūratė Laurutienė/.


Kovo 9 dieną buvo Užgavėnės, kada varoma žiema iš kiemo. Mūsų, žiemos varytojų, „Aukuro“ mokykloje buvo net 17! Kanapinis, Lašininis, ožys, ubagai, dresuotojas su meška, gydytojai, kunigas, čigonės, velnias, giltinė, budelis, arklys aplankė visas 1-4 klases, užsukome ir pas vyresniuosius, pas mokytojus, dalyvavome ir miesto šventėje. Buvo labai smagu juoktis, žaisti, varyti žiemą, kuri mums jau nusibodo. Patiko būti neatpažįstamu tarp savo mokyklos mokinių ir jausti, kad ir kitiems teiki džiaugsmo. Pastebėjome, kad didžioji dalis mokinių moka linksmintis, atsipalaiduoti. Kitąmet visi persirengėliai pasiryžę ir vėl susiburti smagiam žiemos varymui, o kaip teko girdėti, prie kompanijos norėtų jungtis ir daugiau dalyvių. Kas moka pajuokauti, tas moka ir rimtai dirbti! Gero pavasario! /Aina Ralytė, 6b klasė/.
Kovo 8 d. per antrą pamoką į mokyklos I a. fojė susirinko 5-9 kl. mokiniai ir mokytojai, čia vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, Kovo 11-osios, paminėjimas ir rajoninės mokinių piešinių parodos „Žodžio galia“ atidarymas. Į susirinkusius kreipėsi istorijos mokytoja V. Ivanauskienė. Ji visus pasveikino su artėjančia švente ir pakvietė per 365 dienas kiekvienam padaryti po 30 gerų darbų, taip paminint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-tį. Vėliau socialinė pedagogė D. Kančiauskienė kalbėjo apie žodžio galią – kiekvienas žodis griauna bet kokias sienas, net didžiausią pasipriešinimą, kuria pažinties, draugystės, bendravimo stebuklą. Vasario mėnesį rajone buvo organizuojamas ugdymo įstaigų 1-12 kl. mokinių piešinių konkursas „Žodžio galia“. Konkursas skirtas patyčių rizikai mažinti, pozityvių santykių stiprinimui, pavaizduojant gerą žodį. Konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinių piešiniai. Piešinys „Atleisk“ 5-8 kl. mokinių grupėje užėmė 3 vietą, autorė 6b kl. mokinė Deimantė Snitkutė (mokytoja M. Jucevičienė). Nuo šiandien mūsų mokykloje eksponuojama piešinių paroda, tai Kelmės rajono mokyklų mokinių piešiniai, kurie dalyvavo konkurse. Renginio pabaigoje sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė, ji palinkėjo visiems sakyti tik gražius žodžius, kurie žmogų sušildo, suteikia pasitikėjimo ir jėgų, bei pakvietė visus dalyvauti kovo 11 d. (pirmadienį) miesto šventėje, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.
Vasario 15 d. vyko pradinukų ir vyresniųjų mokinių šventinės asamblėjos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti ir I pusmečio rezultatams apžvelgti. Po meninės programos mokyklos bendruomenę sveikino mokyklos direktorė Asta Zavadskienė ir mokiniams linkėjo geresnių mokymosi, lankomumo rezultatų, kvietė būti iniciatyviais mokiniais, palaikyti susitarimą dėl laiku pradedamos pamokos. Šis susitarimas padės pagerinti savo, klasės ir mokyklos rezultatus. Direktoriaus pavaduotojas Vidimantas Parnarauskas paskelbė geriausiai besimokančių 5-6, 7-8 klasių mokinių dešimtukus ir devintokų penketuką. Mokyklos vadovai įteikė padėkas už dalyvavimą mokyklinėse olimpiadose, konkursuose. Geriausiai mokyklą lanko ir mažiausiai be pateisinamos priežasties per I pusmetį praleido 5 b klasės mokiniai, o draugiškiausi - 5 a klasės mokiniai. Šioms klasėms įteikti pereinamieji prizai- katinas ir šuo. Šventės proga susirinkusius sveikino mokyklos prezidentė Gustė Bredelytė. Ji linkėjo kuo geresnių II pusmečio rezultatų, kvietė šeštadienį dalyvauti Vasario 16-osios renginiuose mieste.

Po šventinės asamblėjos, kuri baigėsi bendra daina, ir mokiniai , ir mokytojai susibūrė bendrai nuotraukai i ir prisijungė prie akcijos „Lietuva, su gimtadieniu“. Pamokoms pasibaigus ir mažesnieji, ir vyresnieji smagiai šoko liaudiškų šokių popietėje. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.