Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Kelmės „Aukuro “ pagrindinėje mokykloje jau tradicine tampa akcija „Sutikime pavasarį su tulpių žydėjimu“. Šeštus metus prie mokyklos sodinome tulpes – tai lyg mokyklos vizitinė kortelė. Džiugu, kad visa mokyklos bendruomenė noriai dalyvauja ir remia šią gražią mokyklos direktorės Astos Zavadskienės iniciatyvą. Mokiniai, mokytojai, personalo darbuotojai kasmet vis aktyviau dalyvauja akcijoje – pasodinta daugiau nei 3500 tulpių svogūnėlių. Dėkojame visiems už geranoriškumą puošiant mokyklos aplinką ir kviečiame pasigrožėti spalvingais ir kvapniais tulpių žiedais. /Biologijos mokytoja D.Butkuvienė/Tik sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą. Šiuo sunkiu metu norime padėkoti medikams. Atsiliepkime į aktorės Nijolės Narmontaitės sugalvotą akciją- gėlės languose medikams. „Padėkokime medikams. Tegu mūsų namų langai pražysta gėlėmis. Iškarpykime, nupieškime gėlių puokštes ir priklijuokime ant langų, kad medikai, keliaudami į darbą ar važiuodami greitosios pagalbos automobiliu, visuose languose matytų jiems siunčiamus pagarbos ir dėkingumo ženklus. Susivienykime ir iki balandžio 27 dienos, kai minima Medicinos darbuotojų diena, tepražysta visi Lietuvos langai“, – kvietime rašo aktorė.

Ar teko girdėti apie ALFA klasę? Tai XXI a. standartus atitinkanti papildomo ugdymo akademija. Sveikiname mūsų 1b klasės mokinę Rusnę, gavusią Alfa klasės dovaną - individualias ir nemokamas lietuvių kalbos pamokas iki karantino pabaigos.

1a klasės mokinė Mingailė laimėjo Alfa klasės nemokamas anglų kalbos pamokas. Mergaičių mamos papasakojo, kad pamokos individualios, mokytoja atsiunčia pamokos medžiagą bei refleksiją. Mokinės gauna ir būsimos pamokos planą, tai - palengvina mokymąsi. Pamokos neprailgsta, pirmokės su nekantrumu laukia kitų pamokų. Linkime joms sėkmės./Mokytoja D.Ramanauskienė/
Mūsų mokykla yra gamtą sauganti mokyklą ir jau daug metų dalyvaujame akcijoje „DAROM“Tikiuos, tau bus įdomu, kad šių metų akcija taps neeilinio projekto pradžia – „DAROM“ IKI GALO. IŠVALOM VISĄ LIETUVĄ!" Projekto tikslas – per 1,5 metų išvalyti žymėtojų užfiksuotas vietas visoje Lietuvos teritorijoje. Šiai akcijai vykdyti prireiks apie 10 000 savanorių. Vienu iš savanorių gali tapti ir tu. Siūlome parsisiųsti specialią Google Play programėlę ir pažymėti tvarkytinas vietas. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Balandžio 7-ąją pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena, kurią nuo 1950 metų inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija.Tad norėdamas paminėti šią dieną Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras inicijavo piešinių konkursą „Sveikatos vaivorykštė”, kuriame galėjo dalyvauti visos Kelmės rajono mokyklos.Konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 1a,1b, 2a, 4a, 4b klasių mokiniai. Keturi mokiniai, surinkę daugiausia paspaudimų „ patinka,” tapo nugalėtojais bei buvo apdovanoti Kelmės visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis dovanomis. Tarp nugalėtojų buvo ir mūsų mokyklos 4a klasės mokiniai Elzė Kaminskaitė, Tomas Raila, Airingas Žakaris. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.

Balandžio 3 d. startavo Lietuvos mokyklų žaidynių projektas „Sportuoju namuose – saugau tave“, kurio metu bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai siuntė namuose sportuojančių mokinių filmuotą medžiagą. Šiame projekte dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai- Atėnė, Ignas su broliu gimnazistu Paulium, Rokas, Justas, Edvinas. Džiugu, kad mokiniai savo sveikata ir gera fizine forma rūpinasi ir karantino metu. /Mokytoja D.Ramanauskienė/

Kovo 10 dieną mokykloje organizuota netradicinio ugdymo diena „Trys žodžiai Lietuvai“. Visos tos dienos veiklos skirtos Kovo 11-osios trisdešimtmečiui. II aukšto fojė trispalvė „Paskelbėme, atkūrėme, apgynėme“ sukurta iš širdelių su nuoširdžiausiais aukuriečių linkėjimais Lietuvai.

Kiekvienas mokinys galėjo rinktis iš anksto pasiūlytas veiklas ir burtis į skirtingų klasių grupeles įdomiems užsiėmimams- taip sudarytos sąlygos saviraiškai. Tai ir origamis, ir koliažas, ir mozaika, ir ketureilio kūrimas, ir viktorina, ir stalo žaidimai, ir kryžiažodžių sprendimai, filmų peržiūros, laisvės malūnėlių gaminimas, sporto varžybos, etnografinio žemėlapio kūrimas, edukacinės išvykos į miesto biblioteką ir krašto muziejų, susitikimas su savanoriškos krašto apsaugos kariškiais. Mokiniams tokios veiklos pasirodė aktualios ir patrauklios, skatinančios bendruomeniškumą, ugdančios kritinį mąstymą, kūrybiškumą. Tą dieną į šventines asamblėjas rinkosi pradinukai, 5-10 klasių mokiniai ir mokytojai. Sveikinimo kalboje mokyklos direktorė Asta Zavadskienė paminėjo ir savo tris žodžius Lietuvai- „Tu didinga valstybė“, pastebėjo, kad Lietuva toli pažengusi per 30 metų, prie pažangos prisidedame kiekvienas darydamas gerus darbus. Šventėje dalyvavusi Kelmės visuomenės sveikatos biuro vadovė Lina Balčiūnienė prisiminė įvykius prieš 30 metų, dėkojo bendruomenei už bendradarbiavimą ir įteikė Sveikatą stiprinančių mokyklų vėliavą, apdovanojo Elingą Marcinkutę už rašinį „Kariesiuko kelionė dantukų šalyje“. Istorijos mokytoja V.Ivanauskienė ir septintokė Aina Ralytė paruošė pranešimą apie tai, kaip keitėsi mūsų mikrorajonas ir visas Kelmės miestas. Direktoriaus pavaduotojas Vidimantas Parnarauskas apibendrino 2019-2020 m. m. I-ojo pusmečio pasiekimus. Paskelbė penkių mokinių, geriausiai baigusių I-ąjį pusmetį, pavardes. Tai Edvinas Averlingis, Aldas Kasparas, Justas Miliauskas, Airida Liškauskaitė (visi 8a klasės mokiniai) ir šeštokas Rokas Miliauskas. Pakalbintieji pirmūnai patvirtino, kad norint pasiekti tikslų, reikia dirbti. Lankomumo katinas iškeliavo į 7 b klasę, o draugiškiausios klasės simbolis šuniukas liko 6a klasės kolektyve. Padėkos įteiktos įvairių konkursų, olimpiadų, žaidynių nugalėtojams. Ne kartą skambėjo aštuntoko Justo Miliausko pavardė. Šventinė asamblėja pabaigta bendra daina „Namai, kur tebelaukia“. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Kelmės rajone visą vasario mėnesį vyko piešinių ir pasakų konkursas „Kariesiuko kelionė dantukų šalyje“. Šiame rajoniniame konkurse dalyvavo ir mūsų 1-5 klasių mokiniai. Kiekvienam pirmokui buvo įteikti kalendoriai „Sveikos šypsenos pažadas“, kuriuose vaikai išsivalę dantukus turėjo priklijuoti lipdukus. Vyko integruotos pamokos, kurių metu vaikai išklausė pamokėlių apie dantukų priežiūrą, piešė, dalyvavo viktorinoje, kūrė pasakas. 1-2 klasių mokiniai piešė, 4-5 klasių mokiniai kūrė pasakas tema „Kariesiuko kelionė dantukų šalyje“, o 3 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Kariesiuko kelionė dantukų šalyje“. Šis konkursas vyko Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Mokyklos fojė organizuota piešinių paroda, kurios metu mokyklos bendruomenė galėjo balsuoti už labiausiai patikusį piešinį. Trys mokyklos bendruomenės išrinkti piešiniai bei kūrybiškiausios trys pasakos buvo pristatytos į Kelmės VSB, kuriame vyko rajoninis pasakų bei piešinių konkursas.

Už pasakų kūrimą mokiniai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėkomis. Pasakų kūrime III-ąją vietą užėmė 5b klasės mokinė Elinga Marcinkutė, kuriai padėką ir dovaną įteikė Kelmės VSB direktorė Lina Balčiūnienė. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.

Kovo 6 dieną mūsų mokykloje vyko rajoninė lietuvių kalbos ir literatūros viktorina „Žodis žodį veja“, skirta Kovo 11-osios trisdešimtmečiui. Viktoriną organizavo Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, dalyvavo rajono mokyklų septintų klasių mokiniai. Renginio uždaviniai – gilinti gimtosios kalbos žinias, kelti mokymosi motyvaciją, ugdyti kūrybiškumą, skatinti mokinių domėjimąsi etnine kultūra, krašto tradicijomis. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir džiaugiamės aukuriečių sėkme. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Kovo 5 d. mūsų mokyklos 4-8 klasių mokinių grupė lankėsi Šiauliuose. Keturi 5- 8 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos olimpiadoje, kuri vyko Šiaulių logopedinėje mokykloje. Tuo metu kiti vaikai aplankė Šiaulių botanikos sodą: pasivaikštinėjo po teritoriją, apžiūrėjo ten augančius augalus. Po to vyko edukacinis užsiėmimas „Sėklelės kelionė“. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojamos informacijos apie įvairias sėkleles ir kaip jos „keliauja“ po žemę, bet galėjo jas pamatyti, paliesti, stebėti per mikroskopus.

Vėliau jau visa mokinių grupė vyko į Šiaulių geležinkelio muziejų. Gidė papasakojo apie Lietuvos geležinkelius, supažindino su traukinių, geležinkelių istorija, vaikai apžiūrėjo garvežius, vagonus, galėjo į juos įlipti. Buvo pravesta saugumo pamokėlė, kaip reikia elgtis laukiant traukinio, einant ar važiuojant per traukinių pervažas, vykstant traukiniu. Pabaigoje raštu atsakė į klausimus apie saugų elgesį. Šioje išvykoje mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų ir sužinojo naujos, naudingos informacijos, susijusios su biologija, pasaulio pažinimu ir istorija. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/.Rekomendacijos dėl viruso ...
Vasario 26 dieną mokyklos aktų salėje vyko vyresniųjų klasių mokinių ir mokytojų susitikimas su profesoriumi Liudu Mažyliu, atradusiu Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą Berlyne. Svečias paaiškino, kodėl švenčiame net tris valstybines šventes, priminė istorinius faktus apie 1918 m. vykusius įvykius, papasakojo apie Lietuvos Tarybos signatarus bei aplinkybes, kuriomis Vasario 16-osios dokumentas pasirašytas. Klausytojus itin sužavėjo profesoriaus gebėjimas kalbėti įtaigiai ir paprastai. Įdomiausia tai, kad jis net nebūdamas istorikas (pagal išsilavinimą chemikas) sugebėjo rastu dokumentu nustebinti istorikus. Profesorius prisiminė emocijas, radus dokumentą, aptarė galimas kitų aktų saugojimo vietas, pasidalino įžvalgomis apie Europos Sąjungos ateitį. Gera nuotaika ir šypsena profesoriaus veide nedingo ir tada, kai pokalbis pasisuko žadėtojo milijono link.

Į Europos Parlamentą išrinktas kaunietis Liudas Mažylis mokyklos direktorei Astai Zavadskienei įteikė suvenyrą - kokybiškai išleistą dokumento kopiją. Manau, kad dažnas susitikimo dalyvis pasižadėjo apsilankyti Signatarų namuose Vilniuje ir savo akimis pamatyti Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.
Vasario 25 d. vėl pilna mokykla persirengėlių. Čia ir čigonės ateitį būrė, ir daktarai pagalbą teikė, ir Giltinė dalgiu švaistės, ir nuolatinė Kanapinio ir Lašininio kova vyko... Ir blynais kvepėjo. Netrūko juoko, šmaikščių pasakojimų, pokštų ir išdykavimų. Taip švęsti Užgavėnes kvietė mokytojos A.Vaitkevičienės etnografijos būrelio nariai.

Vasario 17-21 d. mūsų mokykloje vyko švietėjiškos savaitės „Man rūpi“ renginiai. Tėveliai rinkosi į klasės tėvų susirinkimus analizuoti I pusmečio rezultatus, individualiai kalbėjosi su dalykų mokytojais, aptarė pažangumo ir lankomumo pasiekimus. Ketvirtadienio vakarą mokykloje svečiavosi lektorė Indrė Stakėnienė, Širvintų „Tėkmės “ mokyklos ugdymo vadovė. Jos paskaitos tema „Pirmūnės išpažintis arba ko iš tikrųjų išmokau mokykloje“. Viešnia pasakojo apie savo kelią nuo ekonomikos studijų iki pedagogikos, apie bendruomeninio darželio ir pradinės mokyklos kūrimo tikslus, apie tai , kas yra gera mokykla ir ko mokytis turi šiuolaikinis jaunimas. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.