Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Vasario 14 d. 5-9 klasių mokiniai susitiko su Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos vikaru ir Apsireiškimo koplyčios rektoriumi kunigu Dariumi Vasiliausku. Kunigas prisiminė sunkios vaikystės patirtis, patyčias mokykloje, kalbėjo apie meilę sau ir meilę kitiems, konkrečiais pavyzdžiais įrodė, kad žmogus daug gali, kai pasijaučia esąs vertybė, esąs svarbus. Anot kunigo, kiekvienas žmogus turi galimybę keistis, kurti gyvenimą pats. Svarbu dalintis ir skaudinančiomis patirtimis, ir gerais, džiaugsmingais dalykais. Žodis gali griauti gyvenimą, bet gali prikelti gyvenimui. Juk visi norime būti mylimi.

Dėkojame Ievai Jasėnaitei ir Gustei Bredelytei už suorganizuotą susitikimą. (Mokytoja D.Ramanauskienė).

Vasario 12 d. vyko rajoninė mokinių muzikos, dorinio ugdymo ir socialinių įgūdžių ugdymo viktorina „Atrask savo pasaulį-4“, kuri jau ketvirtą kartą organizuojama Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje. Šiemet viktorinoje dalyvavo Tytuvėnų, Pakražančio, Kražių Žygimanto Liauksmino, Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijų, Kelmės „Aukuro“, Vaiguvos Vl. Šimkaus ir Liolių pagrindinių mokyklų, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos bei Kelmės specialiosios mokyklos šeštų klasių mokinių komandos ir jų mokytojai. Renginio pradžioje mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui I.Siliūnė tarė sveikinimo žodį, palinkėjo visiems kartu prasmingai praleisti laiką, aktyviai dalyvauti atliekant įvairias užduotis ir geros nuotaikos.

Viktorinos pradžioje visos komandos trumpai prisistatė – dainavo, šoko, vaidino, kalbėjo apie savo nuotaikas, pasakojo apie savo mokyklą ar kraštą. Vėliau atlikinėjo viktorinos užduotis. Dalyviai iš fotografijų turėjo atpažinti muzikos atlikėjus, iš grojamos muzikos atspėti muzikos instrumentus, ploti ritmą. Iš dorinio ugdymo srities įminti mįsles, spręsti galvosūkius, perskaityti užšifruotą frazę. Per socialinių įgūdžių ugdymo užduotis vaikai žaidė žaidimus, pildė „Gyvenimo piramidę“, kas galėtų žmogų padaryti laimingą. Mokiniai, atlikdami įvairias užduotis, pagilino savo žinias, draugiškai bendravo tarpusavyje, buvo aktyvūs ir linksmi. Pabaigoje visos komandos ir mokytojai buvo apdovanoti mokyklos įsteigtais padėkos raštais ir prizais už parodytas žinias, kūrybiškumą, artistiškumą, aktyvumą, išmanumą. Viktoriną organizavo muzikos mokytoja L.Daunienė, dorinio ugdymo mokytojos V.Vipartienė, D.Adomaitienė ir socialinė pedagogė D.Kančiauskienė. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.Vasario 12 d. mokykloje švietėjiškos savaitės „MAN RŪPI“ metu lankėsi ir savo įžvalgomis apie motinystę dalinosi aktorė, lektorė, laidų vedėja Kristina Savickytė-Damanskienė.Ji atvirai kalbėjo apie asmeninę patirtį susidūrus su smurtu, pastebėjo, kad kiekvienas mes atsinešame tarsi antspaudus iš vaikystės. Gyvename laiku, kai norime pabėgti nuo smurtinės kultūros, bet nemokame, nežinome, kaip tai padaryti. Patyręs auklėjamąjį smurtą, žmogus turi labai daug dirbti su savimi, reikalinga psichologų ar psichiatrų pagalba tam, kad ateitų ramybė, gebėjimas kitaip pažvelgti į situaciją.

Pasak radijo laidos „Tėvystės įkvėpimai“ vedėjos, didžioji tėvų bėda auklėjant vaikus yra per dideli lūkesčiai. Kai atsipalaiduoji nuo lūkesčių ir leidi vaikui būti vaiku, kyla mažiau problemų, ateina ramybė. Lektorė ne kartą sakė:„Noriu, kad mano vaikams nebeatrodytų tinkama tai, kas mano kartai ir daugumai žmonių dar atrodo norma. „Tėvystės įkvėpimų“ laida gimė tam, kad ne tik pati ieškočiau išeičių, bet padėčiau ir kitiems“. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Vasario 11 d. tradicinė švietėjiška savaitė „MAN RŪPI“ prasidėjo susitikimu su vaikų ir paauglių psichiatru, socialinio emocinio ugdymo programos LIONS QUEST vadovu Linu Slušniu. Svečias kalbėjo apie mokyklos bendruomenės narių įsipareigojimų svarbą akademinei vaikų sėkmei . Jis akcentavo vaiko siekių palaikymo svarbą, nes akademiniai pasiekimai priklauso nuo tėvų dalyvavimo vaikų gyvenime, pastebėjo, kad per aukšti lūkesčiai demotyvuoja. Psichiatras priminė penkias socialinio emocinio ugdymo kompetencijas, pasakojo apie tobuliausias švietimo sistemas pasaulyje. Visai mokyklos bendruomenei-tėvams, mokytojams, mokiniams- linkėjo tapti komanda , siekiančia bendro rezultato. /Mokytoja D.Ramanauskienė/
Vasario 3 d. „Aukuro“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės stalo teniso varžybos. Mūsų mokyklos komanda (N.Tamašauskis - 8a, K.Ramanauskas, E.Dambrauskas, D.Nausėda - 8b) vienodu rezultatu 3:1 nugalėjusi Jurbarko raj. Viešvilės pagrindinės mokyklos, Raseinių raj. Ariogalos gimnazijos, Šilalės S.Gaudiešiaus gimnazijos, Tauragės "Aušros" progimnazijos komandas, užėmė 1 - ąją vietą ir iškovojo teisę kovo mėnesį žaisti tarpzoninėse varžybose. Sveikiname nugalėtojus!

Vasario 1 dieną Kelmės kultūros centre vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas. Mūsų mokyklos šeštokė Aina Ralytė laimėjo antrąją, o penktokas Herkus Masalskis trečiąją vietą. Jie abu skaitė N.Kepenienės kūrinių ištraukas. Mokinius ruošė lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkevičienė. Sveikiname. /Mokytoja D.Ramanauskienė/
Sausio 25 d. vyko mokyklinis Meninio skaitymo konkursas. Konkurso nugalėtojai vasario 1 d. dalyvaus rajoniniame Meninio skaitymo konkurse. Sėkmės linkime šeštokei Ainai Ralytei ir penktokui Herkui Masalskiui. Mokiniams ruoštis padeda lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkevičienė.

Sausio 24 d. mūsų mokyklos mokiniai J. Adomaitis (5a), E. Smilginaitė (5b), U. Linkevičiūtė, V.Vasiliauskaitė (6a), D. Domeikytė, A. Andrulytė (7a), A.Norkutė ir A. Ralovėcaitė (8b) atstovauja mokyklai rajoniniame Raštingiausio mokinio konkurse. Šie mokiniai geriausiai parašė mokykloje diktuojamą diktantą Lietuvių kalbos savaitės metu ir rajoniniame konkurse užėmė šias prizines vietas: Urtė Linkevičiūtė 6a kl. I vieta (mokyt. V.Balabonienė); Austėja Andrulytė 7a kl. II vieta (mokyt. D.Ramanauskienė); Eglė Smilginaitė 5b kl. III vieta (mokyt. A.Vaitkevičienė); Agnė Ralovėcaitė 8b kl. III vieta (mokyt. V.Balabonienė).

Sausio 11 d. , penktadienį, minėjome Sausio 13-ąją– Laisvės gynėjų dieną. Prisijungėme prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 val. ryto uždegėme atminimo žvakutes languose.

Ankstyvą gruodžio 27-osios rytą 44 rajono mokytojų ir gabiųjų mokinių grupė už nuopelnus garsinant savo mokyklas rajone ir respublikoje išvyko į pažintinę – edukacinę kelionę į Varšuvą aplankyti Varšuvos Koperniko mokslo centrą, senamiestį, Kultūros ir mokslo centrą ir Karalių rūmus.

Iš mūsų mokyklos vyko 4 mokiniai Agnė, Kastytis, Nedas ir Aldas. Grupė aplankė įspūdingą Turgaus aikštę su Undinės skulptūra, kur vyko kalėdinis mugių šurmulys, gotikinę Šv. Jono Katedrą, Žygimanto III Vazos atminimui skirtą koloną bei A.Mickevičiaus paminklą, matė degančią Amžinąją ugnį nežinomam kareiviui, Lenkijos Parlamentą ir Prezidentūrą. Visi buvo sužavėti Mikalojaus Koperniko muziejumi – mokslo centru, kuriame tarsi patenki į lankomiausią pasaulio vietą – ekspozicijų salės pilnos vaikų, moksleivių ir suaugusiųjų. Čia galima eksperimentuoti, pažinti ir stebėti įvairius tiksliųjų ir gamtos mokslų procesus, fizikinius reiškinius, taip pat yra galimybė susipažinti ir įvertinti emocinį intelektą, baimės lygį ir kitas psichologines paslaptis.

Sutemus teko pabuvoti prie aukščiausio pastato Varšuvoje, miesto simboliu tapusio Kultūros ir mokslo rūmų. Trisdešimtame pastato aukšte (114 m aukštyje) yra įsikūrusi apžvalgos aikštelė, iš kurios galima pasigrožėti panoraminiu Varšuvos vaizdu. Paskutinę kelionės dieną mokinių ir mokytojų grupė apsilankė Karalių rūmuose, kuriuose ne tik jai grožėjosi, bet ir sužaidėme gidės Laimos pristatytą edukacinį žaidimą, ieškodami atsakymų į Lietuvos ir Lenkijos susijusios istorijos klausimus. Ši edukacinė kelionė praturtino mokinių pasaulėžiūrą, žinias ir patirtį. Būtų malonu, kad kuo daugiau mokinių galėtų aplankyti netolimas kaimynines šalis, pasisemtų istorinių, gamtamokslinių ir įvairių kitokių žinių ne tik iš vadovėlių. /Mokytoja Irina Kasparienė/.


Mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai kiekvienais metais mokykloje organizuoja kalėdinę Gerumo akciją „Kalėdinė pasaka visiems“. Šią pasaką jau kuriame trečius metus. Vadovaujant mokytojai M.Jucevičienei, vaikai gamino dekoracijas ir papuošė Kelmės ligoninės vaikų skyriaus koridorių ir palatų langus. Ačiū 7b kl. mokiniams už pagalbą puošiant ligoninę. Taip pat nedideliu koncertu bei dovanėlėmis mokiniai pasveikino ten besigydančius vaikus ir medicinos personalą. Dėkojame mokytojoms I.Makauskienei, A.Vaitkevičienei, L.Daunienei bei 5b, 6b, 7b, 8b ir 9a kl. mokiniams už paruoštą programėlę ir pagamintas „saldžias dovanėles“ sergantiems vaikams, jų tėveliams ir skyriaus darbuotojams. 8a kl. mokiniai kartu su auklėtoja V.Balaboniene pagamino kalėdines dovanėles, kurias įteikė Kelmės slaugos skyriaus pacientams ir personalui. Mokytoja A.Vaitkevičienė su būrelio „Lietuvių šventės ir žygiai“ nariais perengė kalėdinę programėlę, kurią parodė Liolių senelių globos namų gyventojams ir įteikė mūsų mažiausiųjų, pirmokėlių, (1a kl., mokyt. M.Puidokienė) pagamintas dovanėles. Prieš pat Kalėdas tradiciškai mokiniai aplankė Šiaulių gyvūnų globos namų augintinius ir nuvežė jiems maisto. Nuoširdų ačiū tariame 5a kl. mokiniams, jų auklėtojai L. Daunienei už suorganizuotą išvyką į Šiaulių gyvūnų globos namus ir nuvežtą jiems maistą, kurį dovanojo mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Dėkojame mokinių mamytėms S.Vaišvilienei ir D.Volbikienei už pagalbą organizuojant šią akciją. Gerus darbus atlikti yra lengva, tik reikia to panorėti, ačiū visiems, kurie to panorėjote ir suteikėte džiaugsmo kitiems. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.

Gruodžio 21 d. vyko netradicinio ugdymo diena „Kalėdos mokykloje“. Pradinių klasių mokiniai stebėjo muzikinę pasaką „Kaip ežiukas chorą būrė“, vyresnieji patys ruošė pasirodymus. Programos metu nestigo naujų minčių, smagių šokių, skambių dainų, geros nuotaikos. Šventinės asamblėjos metu mokyklos direktorė Asta Zavadskienė sveikino mokyklos bendruomenę gražiausių žiemos švenčių proga ir įteikė kelialapius į Varšuvą. Agnė Ralovėcaitė, Kastytis Burba, Nedas Kasparas ir mokytoja Irina Kasparienė išvyksta į Koperniko mokslo centrą. Tai Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus dovana gabiausiems vyresniųjų klasių mokiniams. Pavaduotojas V.Parnarauskas paskelbė geriausių mokyklos sportininkų penketuką. Sveikiname Paulių Leščauską, Nedą Kasparą, Ainą Ralytę, Igną Grigalaitį, Atėnę Peleckytę. Visiems linkime gražių švenčių, turiningų atostogų. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.