Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 13 dieną Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko viktorina „Sveikatos skrynelė“. Renginio tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, gilinti šios srities žinias, įgūdžius. Viktorinoje dalyvavo 3a ir 3b klasės mokiniai. 5 komandos po 5 mokinius buvo sudarytos atsitiktine tvarka, t.y. kiekvienas mokinys išsitraukė atitinkamą spalvą, kuri nurodė komandos pavadinimą. Klausimų buvo įvairių: apie maistą, dienos režimą, saugumą, pirmąją pagalbą, net apie taisyklingą kuprinių nešiojimą. Visos komandos stengėsi nenusileisti žiniomis, išmone bei kūryba, tačiau susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausia sveikatos stiprinimo ir saugojimo žinių turi “Vynuogiukai”, kurie buvo apdovanoti Kelmės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis bei padėkomis. Nebuvo nuskriausti ir likę viktorinos dalyviai. Jiems taip pat buvo įteiktos padėkos bei paguodos prizai. Akciją organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, kuriai talkino socialinė pedagogė, logopedė bei 3a ir 3b klasės mokytojai. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.


Balandžio 12 d. 7b kl. mokinės Erika Gedvilaitė, Karina Ostrauskaitė, Agnė Ralocėvaitė, Milanta Sutkutė dalyvavo Kelmės raj. mokinių angliškų dainų konkurse Tytuvėnų gimnazijoje (mokytojos L.Daunienė, I.Janušauskienė)


Kovo 30 dieną per šeštą pamoką I aukšto fojė šurmuliavo ir vyresnieji, ir jaunesnieji. Mat čia rinkosi mokinių ir mokytojų komandos į velykinių kiaušinių ridenimo popietę. Geriausiai sekėsi „Margučiukams“, „Burundukams“, „Dobiliukams“. Varžybų metu išaiškėjo, kad dažniausiai apvalus margutis rieda tiesiai, o smailus suka į šalį. Jei norite, kad margutis riedėtų į kairę pusę, ridenti reikėtų smailiuoju galu į kairę pusę, o jei į dešinę – smaigaliu į dešinę. Siūlome pabandyti, juk Velykos švenčiamos net dvi dienas. Nenuobodžiaukite, o prisiminę senolių tradicinius žaidimus smagiai praleiskite laiką! Smagių švenčių ir turiningų atostogų. /Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Kovo 29 d. mokykloje vyko rajoninė 7 klasių mokinių konferencija „Matematikos įdomybės“. Septintokai ir linksmai, ir rimtai skaitė įvairius pranešimus apie žymius pasaulio ir Lietuvos matematikus, matavimo vienetus senovėje ir dabar, nagrinėjo įdomius posakius apie matematiką, numerologiją, pristatė magiškąjį kvadratą, išsiaiškino, kas yra begalybė. Dėkojame mokiniams ir jų mokytojoms iš „Kražantės“ progimnazijos, Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos bei gausiam mūsų mokyklos pranešėjų būriui.2018 metų kovo 12-16 dienomis mokyklos direktorės pavaduotoja ir projekto koordinatorė Ieva Siliūnė, etikos mokytoja Vilma Vipartienė ir penki aštuntokai vyko į projekto partnerių susitikimą Italijoje.

Kelionė prasidėjo iš Vilniaus atskridus į Italijos sostinę – Romą, miestą, kuris vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Romoje per parą laiko aplankėme aikštę, Vatikano miestą – valstybę, kurioje yra Šventojo Petro bazilika – pagrindinė Romos katalikų bažnyčios šventovė Romoje, viena iš keturių Romos bazilikų, didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia, pavadinta pirmojo popiežiaus, apaštalo Petro vardu. Vietoje, kur dabar stovi bazilika, buvo Romos imperijos imperatoriaus Nerono cirko sodai. Iš visų to meto statinių likęs vienas Heliopolio obeliskas, stovintis Šv. Petro aikštėje.

Pakeliui į viešbutį, jau temstant, užsukome pasigrožėti didžiausiu ir garsiausiu Romos Trevi fontanu. Trevi fontanas yra didelio pastato fasadas. Trys centrinės fontano skulptūros simbolizuoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Jie simbolizuoja dvi prieštaringas jūros būsenas.

Kitą rytą pavalgėme pusryčius ir išsiruošėme aplankyti vieno iš naujųjų pasaulio stebuklų - Koliziejaus, kuris dar kitaip vadinamas Flavijaus amfiteatru – didžiausiu ir seniausiu pasaulyje amfiteatru, garsėjusiu gladiatorių kovomis tarpusavyje ir prieš laukinius gyvūnus. Šalia Koliziejaus - Romos Forumas - didelis architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Romos Kapitolijaus kalvos, Palatino kalvos ir Koliziejaus. Beveik visi čia esantys pastatai siekia Romos respublikos laikus. Ankstyvosios respublikos laikais forumas buvo chaotiška vieta su maisto prekystaliais, viešaisiais namais, šventyklomis ir senato posėdžių sale.

Grįždami į viešbutį užsukome į Romos širdyje įsikūrusią Venecijos aikštę. Po to autobusu išvykome į Campobasso miestą, kuriame turėjo vykti projekto partnerių susitikimas. Campobasso – miestas centrinėje Italijoje, Molizės regiono sostinė. Miestas įsikūręs Apeninų papėdėje, tarp Samnijaus ir Matesų kalnynų. Campobasso plačiai žinomas dėl geležies gaminių (ypač žirklių ir peilių). Kadangi miestas įsikūręs apie 700 m virš jūros lygio ir arti Apeninų kalnų, Campobasso laikomas vienu šalčiausių miestų pietų Italijoje – vidutinė metų oro temperatūra siekia +12 °C. Projekto partnerių susitikimas vyko penkias dienas, per kurias mes aplankėme daug, su mūsų projektu, susijusių objektų.

Pirmasis susitikimas prasidėjo Campobasso antrosios pakopos aukštojo mokslo "Leopoldo Pilla" institute. Mus sutiko instituto vadovai, mokytojai ir studentai, kurie pasakojo apie institute vykdomą ekologinį projektą, kurio tikslas - paskleisti atsakingo vartojimo modelį ir paskatinti geros praktikos, susijusios su energijos taupymu ir efektyvumu, plitimą. Instituto direktorė kalbėjo apie tai, kad gamtinių išteklių naudojimas yra bendra problema šalims partnerėms, nes šiuo tikslu buvo pradėti bendri veiksmai ir mainų bei studijų programa, kuria siekiama ne tik sumažinti šviesos, vandens, popieriaus ir vartojimo išlaidas, bet ir sukurti dinamiškesnę mokyklos aplinką, galinčią padidinti darbuotojų ir studentų bendradarbiavimą. Po pietų lankėmės „GAL Molice“ kūrybinių inovatyvių idėjų centre, kur buvo pristatytas ekologinis kompiuterinis žaidimas, veikė mokinių kūrybinių darbų paroda ekologijos tema. Kitą dieną vykome į Presenzano hidroelektrinę, o po pietų apsilankėme Archeologijos muziejuje Isernijoje.

Trečią susitikimo dieną vykome į Montagano miestelį, kuriame aplankėme diferencijuotų ir nepavojingų kietųjų atliekų valymo įrenginius, o Vinchiaturo miestelyje įgijome žinių apie atskirą nepavojingų buitinių atliekų surinkimo sistemą „Door – to – door“ (nuo durų iki durų). Tos pačios dienos popietę visa delegacija apsilankėme „Palazzo San Giorgio" merijos rūmuose ir susitikome su Campobasso meru. Ketvirtąją projekto mokymo(si) dieną lankėmės Molizės universitete, kur seminaro metu sužinojome įvairių naujų dalykų apie geoterminę energiją ir jos naudą saugant ir tausojant gamtą. Vėliau pasiskirstę į grupes apžiūrinėjome mokyklos aplinką, kiekviena grupė pasodino po granato medelį mokyklos teritorijoje, universiteto studentai pristatė „Agri_For_Food“ programą, stebėjome mocarelos sūrio gaminimo procesą, tyrinėjome ir ragavome iš mokyklos bendruomenės užaugintų alyvuogių spaudžiamą aliejų. Paskutinę veiklų dieną, penktadienį, vykome į Frosolone „ENEL” vėjo jėgainių kompleksą kalnuose apie 1.6 km aukštyje. Išklausę darbuotojų paskaitos, ėjome į jėgainių vidų pučiant stipriam 18 m/s vėjui. Vakare, iškilmingos vakarienės metu, projekto koordinatoriai padėkojo susitikimo Italijoje organizatoriams, o organizatoriai visiems projekto dalyviams įteikė projekto dalyvio pažymėjimus. Paskutinis projekto susitikimas vyks Lietuvoje. Gegužės 13-18 dienomis į Kelmės „Aukuro“ pagrindinę mokyklą atvyks 18 narių iš penkių šalių: Turkijos, Italijos, Ispanijos, Rumunijos, Graikijos. Susitikimo metu dalyviai turės parengti galutinę projekto ataskaitą.

/Projekto dalyvė mokytoja Vilma Vipartienė/


Kovo 19-22 d. mokykla aktyviai dalyvavo respublikinėje veiksmo savaitėje „Be patyčių 2018“. Savaitės pagrindinis tikslas – kurti saugesnę aplinką, mokyti vaikus bendrauti be pykčio, skatinti gerumą, kultūringą elgesį su kitais asmenimis. Visą savaitę mokiniai kartu su klasių auklėtojais „tiesė“ „Draugystės taką“, kuriame įsikūrė gerumas, meilė, bičiulystė, draugystė, pagalba, pagarba, ramybė ir kitos teigiamos emocijos. Antradienį (kovo 20 d.) mokyklos mokiniai ryte į darbą atvykusius mokytojus pasveikino su „Laimės diena“. Linkėdami būti laimingiems, padovanojo jiems po mažytį priminimą „Ką reiškia būti laimingu“. Per dorinio ugdymo pamokas 5-10 kl. mokiniai piešė plakatus „Mes prieš patyčias (mokyt. D.Adomaitienė) ir gamino koliažus „Mes merginos, mes vaikinai“ (mokyt. V.Vipartienė), skatinančius draugystę, pagarbą, kultūringą bendravimą. Pamokų metu ir per klasės valandėles mokytojai su vaikais kalbėjo, žiūrėjo filmuotą medžiagą apie tinkamą elgesį, draugiškus tarpusavio santykius, aiškinosi, kur kreiptis pagalbos, jeigu vaikai patiria patyčias. Penktadienį (kovo 23 d.) šokių mokytoja J.Žakarienė vedė seminarą rajono mokytojams „Judesys ir emocija“. Dėkojame visiems, aktyviai įsijungusiems į veiksmo savaitę, ir tikimės, kad šios savaitės veiklos skatins vaikus gyventi draugiškai. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/.Kovo 14 d. visame pasaulyje yra švenčiama matematinės konstantos PI diena. Šią dieną gimė ir reliatyvumo teorijos pradininkas Albertas Einšteinas. Būtent šią dieną „Kražantės“ progimnazijoje jau ne pirmus metus rajono mokyklų aštuntokams organizuojama Pitagoro diena. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos aštuntokai Erika, Vitas ir Faustas. Sveikiname mokyklos komandą, užėmus III vietą.Kovo 9 dieną pradinių klasių mokiniai ir mokytojos rinkosi į bendrą ryto ratą aktų salėje, o 5-10 klasių mokiniams vyko istorijos ir pilietiškumo pamoka, skirta artėjančiai Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės dienai – paminėti. Mokyklos direktorė įteikė Šimtmečio mokinio pažymėjimą, kuris kiekvienam turėtų priminti dalyvavimą Vasario 16-osios renginiuose.

Kovo 8 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko lietuvių kalbos mokytojų organizuojama viktorina „Žodis žodį veja“. Viktorina skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Šiuo tradiciniu renginiu siekiama ugdyti mokinių komunikacinę, kultūrinę kompetenciją, diegti pagarbą gimtajai kalbai, skatinti domėjimąsi etnine kultūra, krašto tradicijomis, ugdyti mokinių kūrybiškumą. Šiemet susirinko 6 rajono mokyklų - Pakražančio gimnazijos, Tytuvėnų jaunimo mokyklos, „Kražantės “ progimnazijos, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, Liolių pagrindinės mokyklos ir Maironių skyriaus- komandos. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus, paaiškinti frazeologizmų reikšmes, sudėlioti paslėptą posakį, atspėti žodžių grandinėlę, taisyklingai įrašyti praleistas raides, sukirčiuoti, literatūros tekstus prisiminti, liaudies dainą padainuoti... Atrodo, kad pasisekė be didelių pastangų išmokti naujų dalykų bei įtvirtinti jau turimas žinias. Dalyviai prisipažino, kad ne tik linksmai, bet ir naudingai praleido laiką. Pirmąją vietą laimėjo aukuriečiai, keliais taškais nuo jų atsiliko „Kražantės“ progimnazijos ir Liolių pagrindinės mokyklos komandos. /Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Sausio 19 dieną startavo Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota dovana Lietuvai jos nepriklausomybės šimtmečio proga – ,,Laiko kapsulė". Sąjungai kilo idėja sukurti skrynią, kurioje net šimtą metų bus saugomos Lietuvos mokyklų bendruomenes atspindinčios nuotraukos su palinkėjimais ateities kartoms. Kovo 6 d. Kelmės kultūros centre vyko LMS iniciatyvos „Laiko kapsulė" perdavimas. Kelmės rajono tarybos narys, Jono Graičiūno gimnazijos istorijos mokytojas Egidijus Ūksas renginio dalyviams papasakojo apie Kelmę per 100 metų. Rajono mokyklų savivaldų pirmininkai iškilmingai sudėjo nuotraukas į kapsulę, kuri baigusi 5 mėnesių trukmės kelionę po 34 Lietuvos miestus bus užrakinta ir patikėta saugoti Valstybės pažinimo centrui. /Mokyklos mokinių prezidentė Alginija Mickūnaitė/.


Nuo vasario 26 iki kovo 2 dienos Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko „Sveikatingumo pertraukų savaitė 2018“. Akcijoje dalyvavo visi mokyklos mokiniai ir mokytojai. Pagrindinis tikslas - pertraukų metu nebūti kabinetuose, o užsiimti kokia nors siūloma veikla, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo. Visą savaitę pertraukų metu buvo vykdomos įvairios veiklos pagal parengtą planą.

Jau pirmadienį mokiniai per pertraukas rinkosi į aktų salę ir visi kartu atliko akių bei viso kūno mankštą. Pradinių klasių mokiniai kartu su muzikos mokytoja skambant nuotaikingai muzikai atliko mankštą. Antradienį mokiniai sprendė kryžiažodžius apie sveiką gyvenimo būdą, anketoje išsakė savo nuomonę apie laisvalaikį, turėjo galimybę raštu kažkam padėkoti ar „padovanoti“ šypseną. Anketos duomenys parodė, kad vaikai mėgsta laisvalaikį leisti su draugais. Trečiadienį žmogaus saugos mokytojos bei jos paruoštų 8a klasės mokinių dėka vaikai sužinojo ar prisiminė saugų elgesį gatvėje, atliko testus „Sveikatos sauga“, šoko zumbos ritmu. Ketvirtadienį mokiniai pertraukų metu galėjo pajudėti žaisdami stalo tenisą arba pamąstyti žaisdami šaškėmis.

Penktadienį visi norintys vieną pertrauką judėjo zumbos ritmu, o kitą jau skanavo gardžią bei sveikatą stiprinančią arbatą. Smagu, kad ir pradinių, ir vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai noriai įsitraukė į mokykloje vykstančias veiklas.

Akciją organizavo socialinė pedagogė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, muzikos, šokių, technologijų, žmogaus saugos, kūno kultūros mokytojai bei mokytojų padėjėjai. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.