Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Rugsėjo 2 dieną mokyklos bendruomenė susirinko į 2019-2020 m. m. pradžios netradicinio ugdymo dieną „Palankaus vėjo keliaujant į pažinimo šalį“. Tradiciškai į mokyklą pirmokus atlydėjo vyriausieji mokyklos mokiniai – dešimtokai ir devintokai. Tardama sveikinimo žodį mokyklos direktorė Asta Zavadskienė linkėjo įkvėpimo, kūrybiškumo ir kantrybės. Šventėje dalyvavusi Kelmės savivaldybės tarybos narė Janina Skeberdienė perdavė Seimo nario Juozo Rimkaus sveikinimą, simbolinę dovaną ir įteikė valstybinę vėliavą. Mokyklos mokinių prezidentė Gustė Bredelytė linkėjo siekti ir kurti, nebijoti klysti ir žinoti, ko norime ateityje. Su Mokslo ir žinių diena, tikėdamiesi sėkmingų mokslo metų, pasveikino tėvų atstovai.

Po šventinės ceremonijos susitikimai ir pokalbiai su auklėtojais, mokytojais vyko kabinetuose. Čia aptartos svajonės ir lūkesčiai. Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, mokykloje kasdien esame kviečiami į vis įdomesnę pažintį su savo šalimi, pasauliu, mokslo ir meno pasiekimais. Tad palankaus vėjo visiems! /Mokytoja D.Ramanauskienė/.
2018 – 2019 mokslo metai


Vaiko profilaktinis patikrinimas. Kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus mokslo metams jau rugsėjo 1 – ąją vaikas turi būti pasitikrinęs sveikatą. Sveikatos patikros metu gydytojai pagal vaiko amžių įvertina: kalbą, psichomotorinę raidą, regėjimą, klausą, atramos judamąjį aparatą, kraujo tyrimą, šlapimo tyrimą, ūgį, svorį, elektrokardiogramą (EKG), arterinį kraujospūdį (AKS), psichikos sveikatos būklę, mitybos ir higienos įgūdžius. Gydytojas odontologas įvertina dantų ir sąkandžio būkles.

Nuo šiol duomenys apie vaiko sveikatos būklę yra tvarkomi elektroniniu būdu. Patikros metu gydytojas išrašo elektroninį pažymėjimą, kuris patenka į vaikų sveikatos stebėjimo sistemą su kuria dirba mokyklose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai (jeigu šeimos gydytoja užpildė el. pažymėjimą, popierinių pažymėjimų į mokyklą nešti nereikia). Elektroniniu būdu tvarkant vaiko sveikatos duomenis yra užtikrinamas jų konfidencialumas. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.


Dėl informacijos sklaidos apie korepetitorių/laisvai samdomų mokytojų skaidrią veiklą. VMI informacija...; Informacija korepetitoriams...

Birželio 20 d. į šventinę asamblėją rinkosi 5-9 klasių mokiniai ir mokytojai. Po nuotaikingos mergaičių dainų ir šokių programos mokyklos direktorė Asta Zavadskienė palinkėjo geros vasaros ir kartu su pavaduotoja Ieva Siliūne įteikė Garbės ir Padėkos raštus pažangiausiems mokyklos mokiniams. Socialinė pedagogė apžvelgė socialinę - pilietinę veiklą ir padėką įteikė 7 a klasės mokiniui Ignui Vaičiuliui, aktyviausiam šios veiklos dalyviui. Direktorės įsakymu į mokyklos Garbės knygą įrašyti Ieva Jasėnaitė, Nedas Kasparas, Kastytis Burba, Paulius Leščauskas (8a kl.), Milanta Sutkutė, Agnė Ralovėcaitė (8b. kl.).

Po pertraukėlės atsisveikinimo žodį tarė aštuntokai, kurie dėkojo mokytojams už galimybę augti kartu, mokyklos direktorei įteikė dovaną – keturis rožių krūmus. Tikimės, kad tai taps gražia tradicija. Ir mokyklos kieme žydės ne tik tulpės, bet ir rožės. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Birželio 14 d. 7 ir 8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų I.Kasparienės, I.Makauskienės ir S.Stonienės, išvykome į Molėtus. Kartu keliavo Šaukėnų ir Kražių gimnazijų aštuntokai su savo mokytojomis. Išvyka organizuota pagal projektą „Aštuntų klasių mokinių matematikos pasiekimų gerinimas Kelmės rajono partnerinėse mokyklose“.

Pirmiausia aplankėme žymias Molėtų apylinkes. Šalia Molėtų observatorijos vaizdingoje Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios senos etnografinės sodybos statiniai - rūsys, tvartas, pirtis. Ši sodyba, kaip ir visa pietinė Lenktinio ežero pakrantė, priklauso Molėtų krašto muziejui. 1996 metais šalia sodybos buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla - šventvietė. Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia apsilankę galėjome susidaryti įspūdį, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai.

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje lydimi gido susipažinome su kosminiu pasauliu, rankomis lietėme meteoritus, o pakilus į apžvalgos aikštelę atsivėrė puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama.

Ekskursijos metu Molėtų observatorijoje klausėmės paskaitos, susipažinome su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis, pamatėme 165 cm skersmens teleskopą (tai didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje).

Visi sveiki ir laimingi, nors ir karščio išvarginti, grįžome į namus kupini emocijų ir žinių. Dėkojame mūsų mokyklos administracijai už padovanotą išvyką į Molėtus. /Kamilė Stonytė (8b kl.)/.


Birželio 14 d. minima Gedulo ir vilties diena. Šiemet Tarptautinė komisija Lietuvos mokykloms siūlė organizuoti renginius tema „Tremties vaikų žaislai“. Norėdami dalyvauti šioje pilietinėje akcijoje mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai skaitė ir aptarė tremtinių prisiminimus, bandė įsivaizduoti, kokiais žaislais žaidė vaikai tremtyje. Iš perskaitytų atsiminimų aiškėjo, kad žaislai buvo patys paprasčiausi, pagaminti iš laikraščių, medžio, medžiagos skiaučių ar senų skudurų. Mūsų mokyklos mokinių sukurti žaislai ir piešiniai buvo eksponuoti mokyklos fojė, o penktadienį 6 b kl. mokiniai su auklėtoja ir istorijos mokytoja juos nunešė prie Kelmės kapinėse esančio paminklo Tautos kančiai atminti. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Birželio 14 d. gaivų rytą 5 a ir 7 b klasės mokiniai kartu su auklėtojomis L.Dauniene ir D.Ramanauskiene dalyvavo Kelmės turizmo centro organizuotoje pažintinėje ekskursijoje pėsčiomis po Kelmę ir apžiūrėjo akmenines skulptūras. Gidė Lina pasakojo apie akmentašį J.Liaudanskį, skulptūrų atsiradimo istorijas, jų simbolines reikšmes. /Mokytoja D.Ramanauskienė/

Gegužės 31 d., minint „Pasaulinę dieną be tabako”, mūsų mokykloje vyko renginys „Leisk laisvalaikį sveikai - nerūkyk“. Jo metu 9a kl. mokinės Deimantė, Gabija, Justina, Viktorija ir 8b kl. mokinės Monika B, Gabrielė M., Eva, Gabrielė R., Kamilė, Gabrielė V. skaitė 5 – 7 klasių mokiniams pranešimus apie rūkymo žalą žmogaus organizmui. Atidžiai išklausę pranešimų mokiniai turėjo galimybę atsakyti į 11 pateiktų klausimų bei laimėti prizų. Pranešėjai už išsamius pranešimus ir dalyviai už teisingus atsakymus buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėkomis bei prizais. Visi dalyviai renginio metu buvo vaišinami obuoliais. Renginį organizavo sveikatos priežiūros specialistė ir socialinė pedagogė.Gegužės 23 d. Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinėje mokykloje vyko Gamtosauginių mokyklų apdovanojimai. Menine programa svečius pasveikino Vaiguvos mokiniai. Visos Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvaujančios mokyklos savo gamtosauginę veiklą pristatė stendiniuose pranešimuose. Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje R.Rimavičius priminė, kad Tarptautinė gamtosauginių mokyklų programa šiemet švenčia dvidešimt penkerių metų sukaktį. Dabar GMP dalyvauja daugiau nei 55000 ugdymo įstaigų iš 67 pasaulio valstybių. Už mokyklų aktyvią gamtosauginę veiklą Kelmės „Aukuro“ , Elvyravos, Vaiguvos Vlado Šimkaus, Liolių pagrindinių mokyklų bendruomenės apdovanotos Žaliąja vėliava ir tarptautiniu Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu. Šis aukščiausias apdovanojimas mūsų mokyklai suteiktas 14 kartą. /Biologijos mokytoja D.Butkuvienė/Sertifikatas
Gegužės 21-23 dienomis etikos pamokų metu 5-9 klasių mokiniai dalyvavo pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“. Mokiniai kalbėjo apie labai svarbią visiems vertybę – KANTRYBĘ. Diskutavo apie tai, kiek kiekvienas turi kantrybės ir kaip ją ugdyti. Atlikdami kūrybinę užduotį mokiniai siekė asmeninio ir klasės kantrybės rekordo.
Gegužės 16 dieną įvyko antrokų užsienio kalbų abėcėlės šventė. Šventėje antrokai parodė, kaip gerai moka anglų ir vokiečių kalbų abėcėlę, kalba poroje, supranta klausimus ir moka atsakyti, žino daug žodžių ir posakių. Vaikai davė užduočių ir savo tėveliams bei svečiams, pakvietė pašokti pagal šiuo metu labai populiarią anglišką daina „Baby shark“. Kadangi šventės metu tikrai visko neįmanoma parodyti, tai mokytojos sukūrė filmuką, ko vaikai mokosi per pamokas. Šventės pabaigoje įteikti pažymėjimai, kurie liudija, kad mažieji puikiai išmoko pradžių pradžią – abėcėlę. Smagu visiems kartu nusifotografuoti ir tuomet ištarti Goodbye! /Mokytoja I.Janušauskienė/