Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Gruodžio 12 dieną 6-8 klasių mokinių grupė turėjo galimybę susipažinti su Vilniaus Goethe's instituto darbu ir veiklomis jaunimui. Išvyka į kalėdinį Vilnių - tai Erfurto vaikų rėmimo draugijos "Kinder in Litauen" dovana gabiausiems vokiečių kalbos grupių mokiniams. Mokiniai dalyvavo trumpoje vokiečių kalbos pamokoje. Po pietų visi apsilankė Katedros aikštėje esančioje Kalėdų mugėje. Vėliau dalyvavo Bažnytinio paveldo muziejaus edukacinėje programoje ,,Rask lobį". Mokiniams tai buvo ne tik puiki istorijos pamoka, bet ir įdomi veikla, kurioje jie galėjo pasitikrinti savo žinias, ką gebėjo išgirsti ir įsiminti trumpos ekskursijos po šį muziejų metu. Vakarop, sulaukę tamsos, dar kartą pasigrožėjo gražiausia eglute ir šventiškai nusiteikę grįžo namo. /Vokiečių kalbos mokytoja V.Truncienė/.Gruodžio 1-oji – pirmas gruodžio savaitgalis ir mūsų mokykla dvidešimt pirmą kartą pažymėjo tarptautinę medžių puošimo dieną. Medžiai mus maitina, gydo, sutvirtina dirvožemį, mažina taršą ir eroziją, valo ir drėkina orą, suteikia prieglobstį ir pavėsį, stebina savo grožiu. Medžius naudojame būsto statybai, baldų ir įvairiausių daiktų gamybai. Mokiniai prie mokyklos papuošė vieną medelį, atkreipdami dėmesį į lapuočius medžius, nes miestų medžiams ypač reikia žmonių globos. Jie kenčia nuo užteršimo, ypač nuo druskos, kuria barstomi keliai, dėl automobilių išmetamų dujų. Papuošalus medeliui iš popieriaus atliekų sukūrė 5b, 6a,6b, 9a klasių mokiniai. /D. Butkuvienė/GRUODŽIO 1 D. – PASAULINĖ KOVOS SU AIDS DIENA. Minint šią dieną, mūsų mokykloje vyko protų mūšis „AIDS geriau žinoti “, kuriame dalyvavo 7a ir 7b klasių mokiniai. Dalyviai buvo suskirstyti į komandas po šešis narius. Kiekviena komanda turėjo savo spalvą. Protmūšio klausimai buvo sudėtingi ir reikalavo iš mokinių susikaupimo, žinių bei loginio mąstymo. Po renginio visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei padėkomis. Protų mūšį organizavo socialinė pedagogė, dorinio ugdymo ir tikybos mokytojos bei sveikatos priežiūros specialistė.Gruodžio 1-ąją jau penktą kartą į tradicinį „Advento ratą“ rinkosi mūsų mokyklos pradinukai, mokytojai, tėveliai, svečiai. Ir vėl apsisuko laiko ratas. Ir vėl sustojome prie Advento slenksčio. Laikas susitaikyti, laikas meilei, pagalbai, padrąsinimui, prieškalėdiniam susikaupimui, apmąstymams... Laikas didžiųjų metų švenčių laukimui.

Visus susirinkusius su Advento pradžia pasveikino mokyklos direktorė Asta Zavadskienė ir parapijos klebonas dekanas Mindaugas Grigalius. Baltas angelas įžiebė Advento žvakeles. Renginio metu skambėjo mokinių ir mokytojų giedamos giesmės.

Dėkojame pradinių klasių mokytojoms ir mokiniams, technologijų mokytojai I.Makauskienei, dailės mokytojai M.Jucevičienei, šokio mokytojai J.Žakarienei, muzikos mokytojai L.Daunienei, ūkio dalies darbuotojams už sukurtą šventinę nuotaiką.Lapkričio 27 dieną 5a klasės mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vyko netradicinėje erdvėje. Mokiniai lankėsi Kelmės krašto dvare, kur pamokas vedė muziejaus darbuotojai. Penktokai sužinojo, kaip lietuviai gyveno prieš šimtą metų (programa taip ir vadinosi), piemenavimo papročius, žaidė tuometinius vaikų žaidimus (programa „ Tradiciniai lietuvių piemenavimo papročiai“), skanavo bulves su lupynomis ir linų sėmenų dažiniu. /mokyt. V.Balabonienė/
ĮKVEPIANČIOS SĖKMĖS ISTORIJOS ATEITIES KŪRĖJAMS. 2017 m. lapkričio 20–24 d. vyko Nacionalinė karjeros savaitė 2017, o lapkričio 23 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 8-10 klasių mokiniai vyko į iniciatyvą–projektą „Būsiu: kūrėjas_/kūrėja_!“, kuris vyko Nacionalinėje Lietuvos Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje. Renginys prasidėjo Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sveikinimo žodžiais, kuriais susirinkusius mokinius kvietė ieškoti, atrasti mėgstamą veiklą, ją paversti profesija ir būti laimingais žmonėmis.

Pirmąjį pranešimą skaitė edukologė, kontekstinio ugdymo pradininkė Lietuvoje dr. Austėja Landsbergienė, kuri pasidalino asmenine pedagogės, savanorės patirtimi. Iniciatyvi švietimo atstovė sakė, kad mokytojo profesija yra pati geriausia, nes mokytojai dirba dėl ateities, todėl kvietė drąsiai rinktis šią profesiją, jei yra noras keisti Lietuvos švietimo sistemą, kuriai labai reikia stiprių asmenybių. Daktarės nuomone, mokytojo profesija reikalauja pašaukimo, kūrybiškumo bei atsidavimo neskaičiuojant nei laiko, nei jėgų. Taip pat pabrėžė, jog ateityje keletą kartų keisime ne tik darbą, bet ir profesiją, todėl skatino savęs ieškoti savanoriaujant, nes tai yra prasminga.

Renginį tęsė Alfas Ivanauskas, kuris yra virtuvės šefas, žurnalo „Virtuvės mitų griovėjai“ idėjinis lyderis, kurio, kaip virtuvės virtuozo, sugebėjimai pasireiškė esant devynerių metų mamos virtuvėje bekepant agurkus keptuvėje. Savo pranešimą profesionalus virėjas, pradėjęs nuo konfeti iššovimo (tai simbolizavo svajonių laukimą), skatino mokinius naudotis galimybėmis, kurios yra mūsų „kišenėse“. Jis taip pat ragino savęs ieškantiems žmonėms pradėti nuo sąrašo, kuo nenori būti užaugę, leisti laiką tik su pozityviais žmonėmis, būti drąsiems ir atkakliems siekiant užsibrėžtų tikslų, tapti savo srities profesionalu ir nuolat sunkiai dirbti. Baigdamas savo pranešimą Alfas Ivanauskas skatino pradėti ne šiandien, o dabar.

Po įkvepiančio Alfo Ivanausko pranešimo Ministro pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais, rašytoja ir visuomenininkė Unė Kaunaitė pranešimo metu drąsino mokinius nebijoti savo pasirinkimų ir kvietė tapti naujos bangos žmonėmis Lietuvoje, nes mūsų šaliai labai reikia naujų lyderių bei stiprių asmenybių, kurios būtų pasiryžusios efektyviai ir prasmingai keisti Lietuvos ateitį.

Berta Tilmantaitė, žurnalistė, fotografė, lektorė, Nanook.lt bendraįkūrėja, socialinių projektų iniciatorė, žurnalo „National Geographic“ dviejų viršelių autorė dalinosi savo istorijomis, kurias pateikė nuotraukose iš kelionių. Mergina „gyvenanti pakeliui“ teigė, kad Lietuvoje dar daug kas nepadaryta, todėl yra labai daug sričių, kuriose galima išsiskirti, tapti ne tik pradininku, bet ir geriausiu. Baigdama asmeninių istorijų pasakojimą vaizdais kvietė nedaryti prielaidų, nes istorijas reikia patirti, išgyventi, o su savo gyvenimu daryti taip, kaip tu pats žinai geriausiai.

Paskutinį susitikimo pranešimą skaitė interneto milijonierius, paramos fondo įkūrėjas Benediktas Gylys, kuris teigė, kad 95 proc. laiko žmonės leidžia internete, o likusius 5 proc. susitikę kalbasi apie internetą, todėl privalu išnaudoti šią galimybę savirealizacijai. Jaunasis milijonierius pristatė principus, kurie padės tapti geriausiu savo srityje. Anot jo, savyje reikia kurti nepakeičiamumą, nuspėti ir susikurti ateitį, nuolat būti visapusiškai susikaupusiu, programuoti save sėkmei, pozityviems dalykams, užsirašyti tikslus ant popieriaus lapo, kad jie nepasiklystų tarp 35 tūkst. minčių, kurios kasdien aplanko kiekvieną žmogų, mėgstamą veiklą paversti profesija ir būti išskirtiniu žmogumi, turinčiu argumentuotą nuomonę.

Charizmatiškoji Austėja Landsbergienė mokinius sužavėjo energingumu, nuotaikingumu, nuoširdumu, įtaigumu ir paprastumu, pripažintas virtuvės šefas įkvėpė mokinius siekti savo tikslų jau dabar, Unės Kaunaitės patirtis suteikė drąsos renkantis savo ateities profesiją, Berta paskatino elgtis taip, kaip tau atrodo geriausiai, o Benedikto išsakytos mintys privertė atrasti savyje unikalumą ir jį tobulinti kasdien. /Ieva Siliūnė, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui/.
Lapkričio 23 dieną Enrika Sebestijonaitė, Aina Ralytė (5b kl.), Gustė Bredelytė (6a kl.), Justė Urbonaitė (8a kl.) dalyvavo Kelmės J.Graičiūno gimnazijoje vykusiame Kelmės krašto jaunųjų kūrėjų renginyje. Jaunuosius poetus pasveikino ir padrąsino gimnazijos direktorius Rimas Bielskis. Dalyvių parašytas eiles vertino komisija. Sveikiname laureate tapusią penktokę Enriką. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Lapkričio 22 d. mokyklos bibliotekininkė Jurgita Leščauskienė, dailė mokytoja Milda Jucevičienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė dėkojo 1-4 klasių mokiniams už aktyvų dalyvavimą vaikų piešinių konkurse „Mano herojus 2017“, kurį jau penktus metus organizavo Vivacolor. Konkurso tikslas – gražinti aplinką, kurioje didžiąją laiko dalį praleidžia Lietuvos vaikai.

Lapkričio 21 d. – Pasaulinė sveikinimosi diena. Mūsų mokykloje šią dieną paminėti ėmėsi mokinių savivalda. Mokiniai priminė ne tik gražius lietuviškus pasisveikinimo žodžius, bet kabinetų duris papuošė sveikinimosi žodžiais įvairiomis pasaulio kalbomis. Taigi lapkričio 21-ąją siūloma išsiųsti kuo daugiau sveikinimų visiems savo draugams ir pažįstamiems. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Lapkričio 17 d. Kino buso komanda atvyko į mūsų mokyklą bei surengė 3 kino peržiūras su diskusijomis įvairaus amžiaus moksleiviams. Filmų programa sudaryta iš geriausių Europos vaikų ir jaunimo kino festivalių filmų. Žemesniųjų klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Eleonoros paslaptis“, vyresnieji – „Arčiau debesų“. Visų klasių atstovai pakviesti į pokalbius apie knygų skaitymo svarbą, svajonių pasaulį, tėvų ir vaikų bendravimą, draugystę. Diskusijas vedė režisierius Marat Sargsyan. /D.Ramanauskienė/.Lapkričio 17 dieną grupė mūsų mokyklos devintokų ir dešimtokų lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) renginyje „Matuokis profesiją 2017“. „Matuokis profesiją“ – tai jau tradicija tapęs informacinis renginys, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams, siekiantiems susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Renginio metu moksleiviai galėjo laisvai diskutuoti su universiteto atstovais, absolventais ir sužinoti atsakymus į visus su studijomis universitete, aukštuoju išsilavinimu bei karjeros planavimu susijusius klausimus. Mokinius lydėjo mokytojos Ieva Siliūnė ir Milda Jucevičienė.
Lapkričio 16 d. Šiaulių St. Šalkauskio gimnazijoje vyko komandinis matematikos konkursas gimnazijos įsteigtam prizui laimėti. Į 5-8 klasių matematikos konkursą susirinko 28 komandos iš įvairių Šiaulių krašto mokyklų. Mūsų mokyklos komandą sudarė penktokė Aina Rimkutė, šeštokas Edvinas Averlingis, septintokas Paulius Leščauskas, aštuntokai Erika Vasiliauskaitė ir Vitas Račkauskas. Dėkojame komandai už sėkmingą mokyklos atstovavimą.