Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Šiemet Mokslo ir žinių diena mokykloje minėta rugsėjo 3 dieną. Šventinė pamoka „Į pažinimo šviesią šalį “ vyko vidiniame kiemelyje prie uždegto mokyklos simbolio–aukuro. Mokyklos direktorė Asta Zavadskienė sveikino moksleivius, mokytojus ir tėvelius su naujų darbų pradžia. Mokyklos mokinių prezidentė septintokė Gustė Bredelytė linkėjo sėkmingo starto, išminties, kūrybiškumo, nuolatinio judėjimo pirmyn. Šventėje dalyvavęs Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis visiems bendruomenės nariams linkėjo prasmingų mokslo metų.

Vakare po Kelmės bažnyčioje aukotų Šv. Mišių iškilminga mokyklų bendruomenių eisena pajudėjo kultūros centro link. Atgimimo aikštėje savivaldybės vadovai, tarybos nariai sveikino moksleivius, mokytojus ir tėvelius mokslo metų pradžios proga. Mokyklų atstovams įteiktos valstybinės vėliavos. Susirinkusiems koncertavo grupė LT PROJECT. /Lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskienė/.2018 – 2019 mokslo metai


Birželio 15 d. mokyklos aktų salėje vyko 5-10 klasių mokinių šventinė asamblėja „Saulėtu taku į vasarą“, skirta mokslo metų užbaigimui. Po penktokių šokio, direktorė Asta Zavadskienė pasveikino mokinius sėkmingai pabaigus 2017-2018 m. m., priminė svarbiausius mokslo metų įvykius, padėkojo mokyklos rėmėjams partneriams, įteikė Padėkos raštus geriausiai besimokantiems ir aktyviausiems mokiniams. Į Garbės knygą įrašyti aštuntokai Alginija Mickūnaitė, Erika Vasiliauskaitė, Vitas Račkauskas. Mokyklos direktorė A.Zavadskienė patvirtino naujosios mokyklos prezidentės Gustės Bredelytės pasirašytą priesaiką. Nostalgiškus jausmus apie mokykloje prabėgusias dienas sukėlė dešimtokų ir aštuntokų atsisveikinimo žodis, daina, gėlės.../Mokytoja D.Ramanauskienė/

Birželio 13 dieną 7a, 7b ir 6b klasių mokiniai su auklėtojomis vykome į edukacinę kelionę, kurios metu aplankėme Baroko architektūros perlą Lietuvoje – Pažaislio bažnyčią ir vienuolyną. Kamaldulių vienuoliai šioje išskirtinai gražioje vietoje įsikūrė 17 a. Nors pastatus ne kartą niokojo gaisrų ir karų ugnys, iki mūsų dienų išliko nemažai autentikos : grindys, marmurinės navų sienos, freskos. Trakuose mokėmės viduramžių karybos, grožėjomės pačia pilimi, sužinojome, kad pilį statė ne tik kunigaikštis Kęstutis, bet ir jo sūnus Vytautas. Labiausiai visiems patiko pasimatuoti šarvus, įvertinti, kiek svėrė tuometiniai ginklai. Kelionė buvo įdomi, prasminga ir oras buvo palankus, nelijo, švietė saulė, o karšta nebuvo. /Ieva Jasėnaitė 7a/.

Birželio 5-8 dienomis mūsų mokykloje vyko tarptautinė projektinė savaitė su mokiniais iš Vokietijos. 2008 metais Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Dermbach pagrindine mokykla. Jau 10 metų vyksta mokinių mainai, susitikimai, bendravimas laiškais. Dvidešimties mokinių grupė iš Dermbach pagrindinės mokyklos ir iš „Aukuro“ pagrindinės mokyklos visą savaitę dalyvavo bendrose pamokose bei edukacinėse veiklose mokykloje ir Kelmės krašto muziejuje. Mokiniai kartu vyko į Rumšiškes, Klaipėdą, Šiaulius, poilsiavo Tytuvėnuose prie ežerų. /Vokiečių kalbos mokytoja Violeta Truncienė/.Birželio 6 d. - istorinė diena Kelmės „Aukuro" pagrindinei mokyklai. Jau dešimtus metus iš eilės Kauno „Žalgiris“ kvietė jaunuosius krepšinio gerbėjus dalyvauti akcijoje „Žalgiris – tavo mokykloje“. Akcijos metu, kaip ir ankstesniais sezonais, mokyklos registravosi ir lankėsi Kauno „Žalgirio“ namų rungtynėse, o aktyviausia mokykla sulaukė ypatingos dovanos – besibaigiant mokslo metams visi žalgiriečiai atvyko į mūsų mokyklą. Pasak vieno susitikimo organizatorių D.Štaboko, nuvažiuota 5500 km., nupirkta 1319 bilietų, surinkta 1879 taškai.

Svečius pasitiko mokyklos direktorė A.Zavadskienė, pavaduotojai I.Siliūnė ir V.Parnarauskas, pasveikino Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas A. Brazas. Rėmėjų grupės vardu kalbėjęs D.Štabokas linkėjo pergalių komandai, sportininkus ir jų trenerius papuošė ąžuolo vainikais, o 2017-2018 m. 3-ąją vietą Eurolygoje užėmusios „Žalgirio“ komandos treneriui Šarūnui Jasikevičiui įteikė originalią dovaną-kardą. Trumpoje spaudos konferencijoje, kurią vedė pavaduotojas V.Parnarauskas, komandos treneriai ir žaidėjai šmaikščiai atsakinėjo į susirinkusiųjų pateiktus klausimus. Mokyklos direktorė A.Zavadskienė pakvietė kartu pasodinti ąžuoliuką- stiprybės simbolį. Krepšininkai pasirašė mokyklos Svečių knygoje, noriai mėtė tritaškius, demonstravo savo žaidimo subtilybes. Po šilto sutikimo žalgiriečiai dar ilgai dalino autografus ir noriai fotografavosi su mokiniais, jų šeimos nariais, mokytojais. Dar ilgai skambėjo skanduotės „ Žalia balta“,„Žalgiris“, „Ačiū“... Ačiū žalgiriečiams, susitikimo organizatoriams, rėmėjams. Ačiū visai bendrų tikslų siekiančiai bendruomenei. /Lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskienė/.Birželio 4 d. mokykloje startavo vaikų vasaros poilsio stovykla „Atostogauk, sportuok, sveikai gyvenk-3“, kuri mūsų mokykloje jau vyksta trečius metus. Pirmą stovyklos dieną mokiniai su vadovais lankėsi Kelmės jaunimo centre, ten žaidė judriuosius žaidimus, kūrė stovyklos vėliavą – aitvarą, gamino žaisliukus – minkštukus, su šokių mokytoja Jovita Žakariene mokėsi šokti zumbą. Po pietų pramogavo prie Kražantės.

Antrą stovyklos dieną visi mokėsi, kaip saugiai praleisti vasarą, kaip, atsitikus nelaimei, suteikti pirmąją pagalbą. Vėliau su badmintono klubo „Gintaras“ sportininkais stovyklos vaikai ir vadovai mokėsi žaisti badmintoną. Papietavę visi stovyklautojai vyko į sporto salę „LiepsnaGym“, ten ant treniruoklių atliko įvairius pratimus: kilnojo svarmenis, važiavo dviračiu, išbandė jėgos, tempimo pratimus. Dėkojame sporto salės „LiepsnaGym“ treneriams bei sportininkams už įdomiai praleistą laiką.

Trečia stovyklos diena vėl buvo pilna įspūdžių. Stovyklautojai vyko į Kražius, ten susitiko su žolininke Kristina Šilinskiene Naktižiede, vaikštinėjo po Medžiokalnį, rinko vaistažoles, gėrė beržų sulą, mokėsi rišti vantas. Vėliau Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centre žiūrėjo mokinių spektaklį „Bitutės Zin klajonės“ (pagal N.Kepenienę), vėliau patys žaidė dėmesio sukaupimo bei judriuosius žaidimus.

Ketvirtą dieną visi stovyklautojai lankėsi Kelmės kultūros centre, ten mokėsi lipdyti iš molio, vaišinosi žolelių arbata bei sveikuoliškais sausainiais. Po pietų lankėsi aikido ir jogos studijoje „Visata“ ir kartu su trenere Jurgita „pasinėrė“ į jogos pasaulį: atliko įvairius pratimus, klausė gongų muzikos.

Paskutinę stovyklos dieną visi nuvyko į Vainagių medelyną (Kurtuvėnų regioninis parkas), susipažino su auginamais medeliais. Vėliau ėjo Vainagių pažintiniu taku, apžiūrėjo augančius augalus bei sužinojo, kokie gyvena gyvūnai. Stovyklą užbaigė iš gamtinių medžiagų sukūrę stovyklos emblemą. Visi vaikai į namus išsiskirstė pavargę, bet kupini įspūdžių, sužinoję ir pamatę daug naujo ir su mintimis, kad kitą vasarą vėl laiką praleis stovykloje. Dėkojame stovyklos vadovėms Dainai Paulauskienei, Vidai Valauskienei, Ingridai Visockienei, Irenai Gedvygienei, Miglei Grigalaitienei, Ritai Stonienei, Liudai Bartkuvienei ir Danutei Venckutei. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.


Gegužės 30 d. mūsų mokykla vykdė akciją „Rūkymui NE“. Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Jos tikslas - pabrėžti tabako ir tabako gaminių vartojimo sukeliamas sveikatos problemas, skatinti vartojimo mažinimą. Norėdami paminėti šią dieną aukuriečiai aštuntokai dalyvavo sveikatos priežiūros specialistės paruoštoje pamokoje apie rūkymą, jo žalą. Mokyklos socialinė pedagogė supažindino su įstatymais, susijusiais su rūkymu, mokiniai atliko praktines užduotis grupėse, kurias vėliau pristatė klasės draugams. Ketvirtos pamokos metu 6b klasės mokinės, lydimos socialinės pedagogės bei sveikatos priežiūros specialistės, dalino miestiečiams skirtukus bei skrajutes apie rūkymo žalą. Gegužės 31 d. mokytojai pirmosios pamokos pradžioje pristatė mokiniams skaidres „Pasakyk rūkymui NE, nes nerūkymas – svarbiausia ir pigiausiai kainuojanti sveikatos išsaugojimo priemonė. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.
Gegužės 29 d. mūsų mokykloje vyko Gamtosauginių mokyklų apdovanojimai.Žaliųjų judėjimas nusprendė, kad už nuopelnus vykdant Gamtosauginių mokyklų programą keturios Kelmės rajono mokyklos apdovanojamos Žaliosios vėliavos tarptautiniu Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu. Šis aukščiausias, sėkmingai dirbančių aplinkosaugos srityje mokyklų apdovanojimas mūsų mokyklai suteikiamas 13 kartą. Šventėje skambėjo mokinių dainos ir eilėraščiai. Stebėjome mokinių iš atliekų sukurtą šios vasaros madų kolekciją. Įžvalgomis apie gamtosaugą pasidalino Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Ieva Siliūnė. Mokiniai dalyvavo Protų mūšyje. Mokyklų bendruomenes sveikino Kelmės rajono meras V.Andrulis ir Kelmės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S.Jokubauskas. Visos mokyklos savo gamtosauginę veiklą pristatė stendiniuose pranešimuose. Renginyje dalyvavęs Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje R.Rimavičius apibendrino mokyklų gamtosauginę veiklą ir įteikė apdovanojimus Elvyravos, Vaiguvos Vlado Šimkaus, Liolių ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinėms mokykloms. Mokyklos direkrorė A.Zavadskienė padėkojo visiems renginio svečiams ir Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorėms. /Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorė mokykloje Danutė Butkuvienė/


Gegužės 21 d. 9-10 klasių mokiniai lankėsi Kelmės darbo biržoje esančiame Jaunimo darbo centre, kuriame susitikimo su centro atstove Regina Daukšaite ir Šiaulių valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausiuoju darbo inspektoriumi Stanislovu Tamučiu. Susitikimo „Pirmasis darbas“ metu buvo pateikta svarbi informacija dėl 14-16 metų vaikų / paauglių įdarbinimo, todėl trumpai pristatytos darbo sutartys, pameistrystės sutartys, darbo santykiai, darbo trukmė valandomis per savaitę. Mokiniai taip pat atliko aktyvius testus, kurių metu sužinojo, kokia specialybė jiems labiausiai tinka pagal jų mėgstamą veiklą, asmeninius pomėgius, stipriąsias puses. /Profesinio orientavimo koordinatorė Ieva Siliūnė/Gegužės 14–17 dienomis „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko ketvirtas mokyklų partnerių, dalyvaujančių Erasmus+ projekte „Mokyklos kviečia: nenaikinkime – mažiau vartokime“, susitikimas. Jame dalyvavo 6 mokyklos iš užsienio šalių (dvi iš Turkijos, po vieną iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos ir Graikijos), Lietuvai atstovavo „Aukuro“ pagrindinės mokyklos komanda. Komandos vadovė mokyklos direktorės A.Zavadskienės pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė mokykloje I.Siliūnė, jai talkina I.Makauskienė, I.Kasparienė, M.Jucevičienė, V.Vipartienė, V.Balabonienė, D. Butkuvienė, L.Žukauskienė.

Viešnagės metu užsienio svečiai susipažino su Lietuva: lankėsi Vilniuje, Trakuose, Nidoje, Tytuvėnuose, Šiauliuose, stebėjo 3-4 klasių mokinių atvirą jungtinę pamoką gamtosaugine tema (mokyt. J.Laurutienė, A.Narbutienė, A.Baškienė), susitiko su Kelmės rajono meru V.Andruliu, susipažino su Kelmės rajono gamtosauginėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. Šiaulių regiono vandens valymo įmonėje domėjosi, kaip vyksta vandens valymo procesas mūsų regione. Svarbiausias šio tarptautinio mokyklų partnerių susitikimo tikslas apibendrinti beveik dvejų metų darbą, todėl mokyklų komandų koordinatoriai rengė galutinę ataskaitą, kurią kiekviena šalis pateiks Nacionalinei vertinimo agentūrai. Taip pat numatytos veiklos, kurios vyks iki 2018 metų rugsėjo 30 dienos, nes tuomet tarptautinis projektas finišuos. Iki tol numatyta surengti vebinarą su mokyklų partnerių komandomis, o mokyklų bendruomenėms surengti parodas, apibendrinančias projekto veiklas, parengti trečiąjį naujienlaikraštį, aptarti būsimos knygos, kaip galutinio projekto produkto, turinį ir leidimo galimybes.

Gamtosauginiame tarpmokyklinių strateginių partnerysčių Erasmus+ projekte „Aukuro“ pagrindinė mokykla dalyvauja nuo 2016 metų spalio. Per beveik dvejus projekto veiklos metus aukuriečių komanda dalijosi patirtimi, mokėsi spręsti gamtosaugines problemas lankydamasi Turkijos, Graikijos, Ispanijos, Rumunijos ir Italijos mokyklose. Graikijoje ir Italijoje lankytasi kartu su mokiniais, kur šie dalyvavo įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose, mokydamiesi taupyti gamtinius išteklius, mažinti vartojimą, atsakingai rūšiuoti ir kitų su gamtosauga susijusių veiklų. Dalyvauti tarptautiniame gamtosauginiame Erasmus+ projekte, kurio tikslas susipažinti su ES aplinkosaugos politika ir prisidėti prie šios politikos įgyvendinimo, pasirinkta neatsitiktinai. „Aukuro“ pagrindinė mokykla jau ne vienerius metus dalyvauja tarptautinėje gamtosauginių mokyklų programoje ir už aktyvią veiklą šiemet jau tryliktą kartą apdovanota Žaliąja vėliava ir tarptautiniu Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu.

Mokyklos komanda už pagalbą sėkmingai vykdant projekto Erasmus+ veiklas dėkoja mokyklos bendruomenei, „Mažojo dvaro“ savininkams Redai ir Albertui Margiams, Kelmės rajono merui V.Andruliui, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tytuvėnų regioninio padalinio Kelmės girininkijos girininkui Egidijui Želviui, Dariaus Štaboko IĮ vadovui D.Štabokui, Kelmės profesinio rengimo centro l. e. p. direktorei S.Jakšienei, VŠĮ Tytuvėnų Piligrimų centrui, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus mokytojoms N.Astašauskienei, H.Barkauskienei ir D.Zikienei, Kelmės autobusų parkui, Kelmės krašto muziejaus direktorei D.Žalpienei.

/Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytoja Virginija Balabonienė/