Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Kaip ir kasmet 2020 m. vasario 19 dieną Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje buvo sutikti rajoninio meninio skaitymo konkurso „Ir žodžiai turi sparnus“ 1 - 4 klasių dalyviai ir jų mokytojos. Į aktų salę pasitempę ir šventiškai pasipuošę atvyko 36 skaitovai. Visus susirinkusiuosius pasitikome Daivos Bauerienės pasaka „Pati svarbiausia kalba“. Skatinami mylėti savo tėvynę Lietuvą vaikai atliko ritminį pratimą pagal Vytės Nemunėlio eilėraštį „Mano Vytis ir trispalvė“.

Tai jau šeštasis rajoninis pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Jis buvo skirtas vaikų emocinės gerovės metams paminėti. Komisija vertino kalbos taisyklingumą, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai, įtaigiu žodžiu ir emocija veikti klausytojus, sceninę laikyseną. Skaitovus vertino Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Stonienė, Kelmės mažojo teatro aktorė Armida Leščiūtė, Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo - informavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Danguolė Garnienė.

Nugalėtojai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus dovanų kuponais ir diplomais. Visiems dalyviams įteiktos Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos padėkos ir dovanėlės. I laipsnio diplomai įteikti: pirmokei Guodai Januškaitei iš Kelmės „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Laima Antanaitienė), antrokei Augustei Marčiauskaitei iš Liolių pagrindinės mokyklos, trečiokei Augustei Samuilytei iš Pakražančio gimnazijos (mokytoja Sniegina Kalnikienė) ir ketvirtokui Dominykui Laugaliui, kuris mokosi Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje (mokytoja Edita Anglickienė). II laipsnio diplomai įteikti: Liolių pagrindinės mokyklos Maironių skyriaus pirmokei Austėjai Jagminaitei (mokytoja Jolanta Gečienė), antrokei Gabrielei Zaleckytei iš „Kražantės“ progimnazijos (mokytoja Milda Bagdonavičienė), trečiokei Kamilai Demenčiūtei iš Šedbarų pradinės mokyklos daugiafunkcio centro (mokytoja Violeta Sinkienė) ir Pakražančio gimnazijos ketvirtokei Rugilei Dumšaitei (mokytoja Rasa Damanskienė). III laipsnio diplomus pelnė: Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pirmokė Karolina Ivoškytė (mokytoja Aldona Baškienė) ir tos pačios mokyklos antrokė Smiltė Kalytytė (mokytoja Mikalina Puidokienė), Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos trečiokas Dainius Butkevičius (mokytoja Irena Gedvilienė) bei tos pačios mokyklos ketvirtokė Ūla Karpenkaitė (mokytoja Jūratė Kasparienė).

Specialiaisiais prizais skaitovus nudžiugino Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka. Prizą gavo Nojus Brokorius, kuris mokosi Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje (mokytoja Jūratė Laurutienė). Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos prizai nudžiugino Medeinę Pelenytę iš Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos (mokytoja Lida Giržadienė), Jokūbą Navickį iš Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos (mokytoja Nijolė Dirmeikienė), Kariną Kuskytę , kuri mokosi Kelmės rajono Liolių pagrindinėje mokykloje (mokytoja Aušra Baltrušaitienė) ir Gretą Balaišytę iš Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Roma Ramanauskienė). O Kelmės raj. meno mėgėjų draugija „Mūza“ specialiaisiais prizais apdovanojo pirmokę Karoliną Ivoškytę iš Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos (mokytoja Aldona Baškienė) ir trečiokę Austėją Ralytę iš Liolių pagrindinės mokyklos (mokytoja Dalia Savickienė).

Mokinių deklamuojami eilėraščiai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Ir mokiniai, ir klausytojai, ir vertinimo komisija buvo pakylėti. Konkurso organizatoriai sveikina nugalėtojus, dėkoja visiems dalyvavusiems ir konkurso rėmėjams: Kelmės „Aukuro“ pagrindinei mokyklai, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešajai

Vasario 14 d. mokykloje buvo švenčiama ne tik šv. Valentino diena, bet prasidėjo renginiai, skirti Vasario 16-ajai paminėti. Pradinių klasių skaitovai rinkosi į mokyklinį meninio skaitymo konkursą „Ir žodžiai turi sparnus“. Visi mokyklos mokiniai galėjo pinti tautines juostas iš popierinių juostelių. Pravertė ir dailės mokytojos M.Jucevičienės patarimai. Linksmam tautiniam šokiui pakvietė šokių mokytoja J.Žakarienė. Dvi ilgąsias pertraukas aistros nerimo sporto salėje. Čia teisėjaujant mokytojams V.Valiuškai ir V.Milkintui vyko„3 x 3“ krepšinio varžybos.

Sekmadienį kviečiame dalyvauti Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo- renginiuose Kelmės mieste. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.
Vasario 13 d. Kelmės sporto centro salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės stalo teniso varžybos. Mūsų mokyklos komanda D.Simanauskas (4b), D.Nausėda, K.Ramanauskas, E.Dambrauskas (9a kl.) 3:0 nugalėjo Raseinių rajono komandą, 3:1 - Tauragės rajono ir Jurbarko rajono komandas, 3:2 - Šilalės rajono komandą, užėmė I - ąją vietą ir įgijo teisę dalyvauti tarpzoninėse varžybose.


Vasario 7 d. Kelmės Mažajame teatre vyko Meninio skaitymo konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo septintokė Aina Ralytė ir penktokas Neilas Petraitis. Sveikiname Ainą , laimėjusią II vietą, ir konkursui pasiruošti padėjusią mokytoją Aušrą Vaitkevičienę. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Sausio 21 d. Kelmės SMC vyko rajoninis raštingiausio mokinio konkursas. Pirmąsias vietas laimėjo penktokė Rūta Buterlevičiūtė (mokyt. Virginija Balabonienė) ir šeštokė Eglė Smilginaitė (mokyt. Aušra Vaitkevičienė), antrąją – Aina Ralytė iš 7 b kl. (mokyt. Aušra Vaitkevičienė), trečiąją – aštuntokė Austėja Andrulytė (mokyt. Danutė Ramanauskienė). Sveikiname raštingiausią rajono mokinį Justą Miliauską iš 8a kl. (mokyt. D.Ramanauskienė). Justas dalyvaus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime Kelmės kultūros centre. Vasario 16-ąją bus apdovanoti konkurso nugalėtojai. /D.Ramanauskienė/.

Sausio 13 -17 d. mokykloje vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai. Sveikiname mokyklinio raštingiausio mokinio konkurso nugalėtojus – penktokes Skaistę Valiuškaitę, Rūtą Buterlevičiūtę, šeštokes Aistę Jasulaitytę, Eglę Smilginaitę, septintokes Urtę Linkevičiūtę, Ainą Ralytę, aštuntokus Justą Miliauską, Austėją Andrulytę. Šie mokiniai sausio 21 d. Kelmės SMC dalyvaus rajoniniame diktanto konkurse. Linkime sėkmės.

Sausio 13-osios d. rytą aukuriečiai dalyvavo Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Ši iniciatyva Lietuvoje vyksta nuo 2008 metų. Lygiai 8 valandą mokyklos languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties žvakutės, kurios priminė dramatiškas dienas 1991 m., kai atsikūrusi Lietuvos valstybė ir jos piliečiai sugebėjo apginti savo nepriklausomybę.

Mokyklos muziejuje 5-6 klasių mokiniai kartu su mokyklos lituanistėmis surengė meninę kompoziciją, skirtą prisiminti skaudžius 1991-ųjų sausio 13 dienos įvykius ir pagerbti aukų atminimą. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Antrokai aukuriečiai daro mankštą...

Gruodžio 20 dieną nuo pat ryto daug šventinio šurmulio mūsų mokykloje. Pradinukus gražiausių metų švenčių švęsti kvietė kalėdinė popietė „Kalėdų pasaka“. 5-10 klasių mokiniai rinkosi į šventinę asamblėją. Mokyklos direktorė sveikinimo laiške akcentavo, kad mokytis yra naudinga, o Naujaisiais 2020-aisiais kvietė išlaikyti aukštą išorinę ir vidinę kultūrą, linkėjo naujų iniciatyvų, sėkmės. Pavaduotoja Ieva Siliūnė įteikė direktorės įsteigtas dovanas geriausiai žinantiems mokyklos susitarimus ir viziją. Šventinę dieną netrūko apdovanojimų ne tik matematikams, bet ir Konstitucijos žinovams, piešinių ant sienos autoriams. Direktoriaus pavaduotojas Vidimantas Parnarauskas paskelbė sportininkų penketuką. 1 vieta Justui Miliauskui iš 8a klasės, 2 vieta septintokei Ainai Ralytei, 3 vieta šeštokui Rokui Miliauskui , 4 vietoje dešimtokas Jonas Maziliauskas, 5 vietoje penktokas Dovydas Kasputis. Sveikiname.

Socialinė pedagogė apžvelgė „Gerumo akcijos visiems “ veiklas . Dėkojo ir mokiniams, ir jų tėveliams, ir mokytojams už gausiai aukotus pinigus, atneštą maistą, apklotus, keptus sausainius ir kūčiukus, ligoninės vaikų skyriaus puošimą ir apsilankymą Vijurkų vaikų globos namuose.

Mokyklos mokinių prezidentės Gustės Bredelytės atsiųstame video sveikinime linkėta nuostabių švenčių, geros nuotaikos, linksmo vakarėlio. Kalėdiniame aukuriečių talentų šou netrūko dainų, šokių, vaidinimų, tai suteikė gerų emocijų. Juk lankėsi ūkininkai, Eurovizijos dainų atlikėjai, savo šokį sušoko net beždžionėlės. Garbioji komisija ilgai sprendė, kam kokį apdovanojimą skirti, bet geriausiu pasirodymu pripažinti tik šiam vakarui susibūrę Eurovizijos dainų atlikėjai (7a kl.). Pasitikdami 2020-uosius linkime džiaugtis tuo, ką turime, siekti to, ko trokštame. Sėkmingų Naujųjų metų. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Visą gruodžio mėnesį mokykloje vyko jau tradicine tapusi Gerumo akcija „Kalėdų stebuklas visiems“. Tradiciškai puošėme Kelmės ligoninės vaikų skyrių. Dėkojame dailės mokytojai M. Jucevičienei už padarytus eskizus, visiems mokytojams už dekoracijų karpymą, 7b kl. vienos mokinės seneliui už padarytą dekoraciją – namelį, mokiniams, kurie taip pat karpė, spalvino dekoracijas. 8b klasės mergaitėms už langų puošimą ligoninėje.

Ir šiemet aplankėme Šiaulių gyvūnų globos namus. Dėkojame biologijos mokytojai D.Butkuvienei už suorganizuotą išvyką. Ačiū tariame visiems mokiniams ir mokytojams, kurie pirko, nešė maistą, patalynės, apklotų, kad gyvūnėliai gyventų sočiai ir šiltai. 7b klasės mokiniai ir jų auklėtoja S.Rukaitė-Kalytienė vyko į Vijurkų vaikų globos centrą. Visus ten gyvenančius pasveikino su artėjančiomis šventėmis, žaidė žaidimus, vaišinosi arbata. Vienos mokinės mama pagamino nuostabaus grožio tortą.

Technologijų mokytoja I.Makauskienė ir lietuvių k. mokytoja A.Vaitkevičienė su savo neformalaus ugdymo vaikais kepė sausainius ir kūčiukus, kuriais pavaišinome Kelmės ligoninės vaikų skyriaus ligoniukus ir Kelmės miesto vienišus senelius. Pradinukai, 2a ir 2b kl. mokinukai, kartu su savo mokytojomis pagamino atvirukų, kuriuos nunešė į Kelmės Carito skyrių ir padovanojo vienišiems seneliams.

Šiais metais atlikome daug gerų darbų, kurie pradžiugino ne vieną ir jauną, ir pagyvenusį žmogų, net gyvūnėlį. O mūsų širdyse tegul ir toliau rusena troškimas kitiems suteikti džiaugsmo ne tik šventų Kalėdų proga, bet kiekvieną dieną. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.Gruodžio 5 d. grupė mokinių lankėsi Šiaulių gyvūnų globos namuose. Mokiniai susipažino su gyvūnų gyvenimo sąlygomis, jų priežiūra, klausėsi gyvenimo istorijų. Šiems gyvūnams nuvežėme mokinių ir mokytojų ypač dosniai dovanotus maisto produktus, medikamentus, paklotus. Gyvūnų globos darbuotojai nuoširdžiai dėkoja visiems aukotojams už meilę ir atjautą gyvūnams. /Biologijos mokytoja D. Butkuvienė/Gruodžio pirmą savaitgalį prie mokyklos 23 kartą papuošėme šermukšnį. Ši tarptautinė akcija skirta atkreipti dėmesį į lapuočius medžius. Medžiai žiemą kenčia nuo šalčio, oro taršos, gyvūnų ir druskos, kuri beriama ant kelių. Mokiniai iš popieriaus atliekų pagamino medžiui papuošalus ir prie šermukšnio diskutavo apie medžių reikšmę gamtai ir žmogui, žaidė žaidimus. /Biologijos mokytoja D. Butkuvienė/