Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Gruodžio 19 d. 5a kl. mokiniai (auklėtoja L. Daunienė) vykome į Šiaulių gyvūnų globos namus. Beglobiams gyvūnams nuvežėme skanėstų, maisto ir kitų prieglaudai reikalingų daiktų, kuriuos prieš kelionę surinkome iš mokyklos mokinių bei mokytojų. Prieglaudos darbuotojai ir mes, penktokai, dėkojame direktorei, parėmusiai kelionę, mokytojams bei mokiniams, prisidėjusiems prie šios kilnios ir reikalingos akcijos. Labai smagu daryti gerus darbus! /Mokytoja Laima Daunienė/.Gruodžio 11 dieną mokyklos aktų salėje veikė kalėdinės dirbtuvės „Papuošk savo mokyklą“. Artėjant gražiausioms metų šventėms bendrai veiklai susibūrė ir tėveliai, ir mokiniai, ir mokytojai. Iš surinktų gamtos gėrybių kurtos kalėdinės kompozicijos, gaminti žaisliukai, pinti advento vainikai, karpytos snaigės. Už gražią bendruomenišką veiklą, už kalėdinę dvasią ir jaukumą dėkojame mamoms Simonai Vaišvilienei, Ingai Tamašauskienei, Kristinai Urbelienei, Daivai Jocienei, Jurgitai Bankovskaitei, Renatai Petraitienei, Jolantai Bivainienei, Ingai Jančauskienei, Jurgai Pelenienei, Ingridai Daugirdaitei, Astai Ramančiūnienei ir septintokui Ignui Vaičiuliui. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.


Medžių puošimo diena rengiama pirmąjį gruodžio savaitgalį, pačiu niūriausiu metų laiku, kai medžiai jau numetę lapus. 1990 metais Londone pirmą kartą buvo surengta medžių puošimo šventė. 1994 metais medžius puošiančių šalių gretas papildė ir Lietuva. Mūsų mokyklos mokiniai prie mokyklos dvidešimt antrą kartą papuošė šermukšnį. Medžių puošimas – tai žmogaus pagarbos ženklas lapus numetusiam medžiui, lyg padėka jam už tai, kad visus metus džiugino mus savo žaluma, valė orą, suteikė pavėsį. Lapuočiai ypač kenčia nuo oro užteršimo, druskos, kuria barstomi keliai, dėl automobilių išmetamų dujų. Genint šakas paliekamos atviros žaizdos, kurios sudaro sąlygas plisti puviniui. Daugelio miesto medžių amžius sutrumpėja perpus. Papuošalus šermukšniui iš popieriaus atliekų sukūrė penktų klasių, o papuošė 7a klasės mokiniai. /D. Butkuvienė/.Mūsų mokyklos 3a klasė dalyvavo Matematikos Ekspertas 2018 ir laimėjo pagrindinį konkurso Matematikos Ekspertas 2018 prizą. Džiaugsmingai sveikiname nugalėtojus!!!

Gruodžio 4 dieną 5 a klasės mokiniai kartu su auklėtoja L.Dauniene ir lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskiene dalyvavo edukacijoje Kelmės kultūros centre. Sužinojome karpinių atsiradimo istoriją, kalbėjome apie jų paskirtį šiandien. Karpinys – tai kūrybinis darbas. Užsiėmimo metu karpėme iš popieriaus gyvybės medį ,gaminome kalėdinį atviruką. Mokytoja Irena pamokė išsikirpti snaigių. Tokia pamoka plėtė akiratį, lavino kūrybiškumą ir teikė praktinę naudą-dažnas pažadėjo, kad tokia atvirutė- geriausia dovana. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Lapkričio 30 d. vakare mokykloje organizuota tradicinė Advento rato įžiebimo šventė. Sveikindama visus susirinkusius mokyklos direktorė Asta Zavadskienė linkėjo meilės, tikėjimo, susikaupimo, vilties ir šviesos. Direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė dėkojo visiems, sukūrusiems šią šventę. Santūraus Šv.Kalėdų laukimo dvasią kūrė mokyklos pradinukai, 6-8 klasių mergaičių choras, gitara grojo Eglė Dambrauskienė, giedojo Sandra Zakarienė. Stebuklingą, užburiantį angelų šokį šoko Viktorija Augustytė, pradinukės Smiltė ir Justė. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Lapkričio 30 dieną mūsų mokyklos septintokai Aldas, Airida, Eva, Jomantė ir aštuntokai Nedas, Ieva, Agnė, Milanta su besidominčiais gamtos ir tiksliaisiais mokslais rajono mokiniais vyko į edukaciją Kauno VII forte. Tai Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus dovana.Dalyvaudami trijų mokomųjų dalykų pasiūlytose šešiose programose mokiniai sužinojo, kokios yra pagrindinės bendrosios metalų savybės, kokių matematinių gudrybių reikia sudarant dėliones, susipažino su mikroskopu ir naudodamiesi juo pažvelgė į kraują, patyrinėjo mus supantį pasaulį. Tokiu būdu smagiai ugdė loginį mąstymą bei kūrybiškumą, plėtė akiratį. /Mokytoja D.Ramanauskienė/

Lapkričio 19 ir 26 dienomis vyko 5-6 klasių mokinių mokomosios mankštos, kurias vedė kineziterapeutai Gintarė Pranaitienė ir Mantas Petrauskas. Šių mankštų tikslas – skatinti ir motyvuoti vaikus būti fiziškai aktyvesnius. Naudojant specialias kineziterapijai skirtas priemones, mokymų metu buvo atliekami įvairūs fiziniai pratimai, padedantys formuoti taisyklingą laikyseną, gerinantys koordinaciją, pusiausvyrą, lankstumą bei stiprinantys tam tikras raumenų grupes.Lapkričio 13-22 d. mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Šių metų simbolis – tolerancijos raktas. Dorinio ugdymo, dailės ir darbelių pamokose bei per logopedines ir specialiąsias pratybas vaikai gamino raktus, ant jų rašė žodžius, ką reiškia tolerancija, aptarė, ką simbolizuoja raktas. Po to visi raktai buvo sukabinti į bendrą stendą „Iš širdies į širdį“. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis M. Parnarauskiene, L. Dauniene ir J. Žakariene surengė koncertą Liolių senelių globos namų gyventojams. Tolerancijos savaitė baigėsi integruota muzikos, dailės ir darbelių bei specialiojo ugdymo pamoka – renginiu 4a ir 4b klasėms „Tu esi ne vienas“, skirtu Tarptautinei tolerancijos dienai ir Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Renginio metu mokiniai susipažino su skiriamaisiais neįgaliųjų ženklais, išsiaiškino, kokių negalių gali turėti žmonės, atliko praktines užduotis, susipažino su neįgaliais žmonėmis – menininkais, aptarė neįgaliųjų problemas visuomenėje. Per šią savaitę visi mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos, pasidalijo savo mintimis, o gamindami bendrus stendus patyrė teigiamų emocijų. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/.
Lapkričio 23 dieną mūsų mokyklos komanda – Gustė Bredelytė, Danielė Domeikytė, Milanta Sutkutė, Viktorija Petravičiūtė ir lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė – dalyvavo Vaiguvoje vykusiame literatūriniame renginyje „Vladas Šimkus ir kiti XX amžiaus pabaigos poetai amžininkai“.

Lapkričio 12 d. vėjuotą žvarbų vakarą mokyklos bendruomenė rinkosi paminėti Šv. Martyno dieną ir dalyvauti Žibintų šventėje. Seniau žmonės iš Šv. Martyno dienos, kuri švenčiama lapkričio 11 dieną, orų spręsdavo, koks oras būsiąs per Kalėdas: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos su bradu, jei Martynas su bradu, tai Kalėdos su ledu“; „Martyns ant ledo, Kalėdos ant vandenio“. Eisena su žibintais miestelio gatvėmis priminė, kad žibintų šviesa simbolizuoja vidinę žmogaus ugnį, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti. Tegul ši šventė sustiprina žmogų tamsiuoju laikotarpiu, įkvepia kūrybai, teikia prasmės kiekvienai dienai. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.