Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Spalio 17 d. vyko mokyklos bendruomenės tulpių sodinimo akcija „Pasitikime pavasarį su tulpių žydėjimu“. Šiemet tulpes prie mokyklos 5-10 klasių mokiniai sodino jau ketvirtus metus. Džiugu, kad visa mokyklos bendruomenė noriai dalyvauja ir remia šią gražią iniciatyvą. Tikėkime sulaukti ankstyvo pavasario, o su juo ir nuostabaus tulpių žydėjimo, kuris džiugintų kiekvieną žmogų./ D.Butkuvienė/
Spalio 17 d. 6a klasės mokiniai apsilankė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 1-oje ir 3-oje komandose.Ugniagesiai gelbėtojai ne tik parodė mokiniams mašinas, įvairią gelbėjimo techniką, bet ir papasakojo apie savo profesiją. Mokiniai turėjo galimybę patys išbandyti kai kurias fizinio pasirengimo rungtis, pasimatuoti ugniagesių kovinę aprangą bei pamėginti išlaikyti purškiantį vandens švirkštą. Antra išvykos dalis vyko Aušros muziejuje, kur mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Archeologiniai kasinėjimai“. Istorikas archeologas mokinius supažindino su savo darbu. Po to vaikai patys galėjo atkasti, surasti ir pagal atitinkamus reikalavimus lentelėje sužymėti savo archeologinius radinius. /6a kl. auklėtoja V.Truncienė/.Spalio 16 d. mokykloje vyko renginys, skirtas Pasaulinei psichikos dienai. 5-10 kl. mokinių grupės aktų salėje, skambant ramiai muzikai, gamino plakatus tema „Gerų emocijų versmė“. Plakatuose atsispindėjo, kas žmogui teikia gerą nuotaiką bei geras emocijas, tai šypsena, nuoširdus bendravimas, sportas, draugai... /Socialinė pedagogė D. Kančiauskienė/.
Spalio 13 dienos popietę mokykloje lankėsi Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ muzikantai. Teatralizuotame koncerte – edukacinėje programoje „Piemenėlių išdaigos“ skambėjo liaudies dainų melodijos, piemenėlių erzinimai, pasakojimai apie ganymo papročius ir tradicijas. Pailgintos dienos grupės mokiniai susipažino su piemenėliams būdinga amunicija - švilpynėmis, botkočiais, botagais./Lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskienė/.


Spalio 12 d. vyko integruotos pamokos „Daržovės mūsų maistas ir vaistas“ 5 klasių mokiniams. Mokiniai į pamoką atsinešė daržoves – „gamtos išdaigas“, pačių sukurtus darbelius iš daržovių ir puokštes „Rudens spalvos“. Sveikatos priežiūros specialistė R. Stonienė supažindino su Lietuvoje augančių daržovių poveikiu sveikatai, organizavo žaidimą „Verdam sriubą“. Biologijos mokytoja D.Butkuvienė organizavo viktoriną, varžytuves, minė mįsles apie daržoves. Aktyviausių mokinių laukė degustacija iš siurprizų maišelio ir raudoni obuoliukai - gudobelių vaisiai. /Mokytoja D.Butkuvienė/.Spalio 10 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokiniai vyko į Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje įsikūrusią jaunimo inovatyvią erdvę (JIE). Čia mokiniai mokėsi kompiuteriu maketuoti savo sugalvotus daiktus ir juos atsispausdinti 3D spausdintuvu. Taip pat vaikai turėjo unikalią galimybę pabandyti piešti 3D pieštuku bei pasilinksminti stengdamiesi kuo tiksliau atkartoti šokio judesius. Daug džiaugsmo vaikai patyrė žaisdami žaidimus, atlikdami įvairias užduotis interaktyvioje skaitmeninėje žaidimų ir mokymosi vietoje – ant interaktyvių grindų. Antrokėliai susipažino su naujovėmis, naujais žmonėmis, patyrė malonių įspūdžių bendraudami ir bendradarbiaudami su klasės draugais bei mokytojais. /Mokytoja Jūratė Laurutienė/.Spalio 10 d. Lietuvoje vyko akcija, skirta Pasaulinei „Košės dienai“ paminėti. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios akcijos. Pirmokai rytą pasitiko pusryčiams valgykloje valgydami sveiką, gardžią avižinę košę. Prieš pusryčius atliko rytinę mankštą bei išklausė trumpos informacijos apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui. Visų pradinių klasių mokytojams buvo pateikta metodinė medžiaga „Pusryčiauk sveikai“, su kuria mokytojai tą dieną galėjo supažindinti savo klasės mokinius. Šią dieną gardžia ir sočia koše galėjo pasivaišinti ne tik pirmų, bet ir kitų klasių mokiniai bei mokytojai. Šią košę virė valgyklos darbuotojos. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/.Spalio 5-ąją dieną gražiausi rudens gėlių žiedai ir nuoširdžiausi žodžiai skamba Mokytojui. Mūsų mokyklos mokytojų kambaryje, kuriame, anot mokinių, įsikūrė gyvenimo meistrai, netrūko juoko, pakilios nuotaikos, šiltų direktorės linkėjimų. Saldžios tėvelių ir mokinių dovanos suteikė dar daugiau energijos dirbant sunkų ir prasmingą darbą.

Po pamokų šventė tęsėsi Kelmės kultūros centre. Tarptautinės mokytojų dienos proga renginį organizavo Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyrius ir ,,Aukuro“ pagrindinė mokykla. Džiugu paminėti, kad Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus padėka už sėkmingas iniciatyvas, skatinančias sveiką gyvenseną, aktyvų, prasmingą ir įdomų neformaliųjų veiklų įgyvendinimą Kelmės rajone ir respublikoje apdovanota Jovita Žakarienė. Kelmės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštu už metodinę veiklą rajone ir mokykloje, kolegų ir mokinių įtraukimą dalyvauti projektinėje veikloje, akcijose, mokinių- savanorių veiklos skatinimą - Dalia Kančiauskienė, už aktyvią metodinę veiklą mokykloje, rajone ir respublikoje, siekiant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymo kokybės gerinimo, - Liuda Bartkuvienė. Šventinę nuotaiką kūrė grupės „el Fuego“ atlikėjų koncertas. D.Ramanauskienė/

Spalio 4d. 4a klasės mokiniai, vadovaujami savo klasės mokytojos, išvyko į Kauną – laikinąją sostinę. Įgyvendinome tikslus ir uždavinius. Susipažinome su Raudondvario krašto kultūrinėmis ir istorinėmis vietovėmis. Raudondvario pilyje susipažinome su vienu iš seniausių amatų – žvakių gamyba. Dalyvavome edukacinėje technologijų pamokoje – magnetukų gamyba „Įvairūs gyvūnai ir vabzdžiai.“ Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje įgijome daugiau žinių apie gyvūnus ir paukščius. Plėtėme istorines, geografines žinias. Išvaikščiojome pėstute Kauną. Velnių muziejus – vienintelis pasaulyje velnių muziejus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys. Garsėja didžiule kolekcija (apie 3000 eksponatų), pradėta rinkti dailininko Antano Žmuidzinavičiaus. Suspėjome ir ten pabuvoti. Susipažinome su meno bei kultūros vertybėmis. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įspūdžiai nepakartojami. Fotosesija prie Vytauto Didžiojo paminklo. Pramoginėse atrakcijose patyrėme teigiamų emocijų, taikėme „Antro Žingsnio“ programos žinias – mokėmės nugalėti vidines savo baimes. Kauno IX Forto ekspozicijos lankymas visus sujaudino. Mokėmės pilietiškumo. Sveikinomės, šypsojomės, kalbėjomės su kitų tautybių, rasių žmonėmis, kuriuos sutikome tą dieną. Oras buvo rudeniškai gražus. Kartu šokome „Megos spalvų šokį“ fontano vandenyje. Ačiū tėveliams už visokeriopą pagalbą. /Mikalina Puidokienė, pradinių klasių mokytoja/.

Spalio 3 d. „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokiniai, lankantys NVŠ būrelį „Kuriu sveiką pasaulį“ ir dalyvaujantys tarptautiniame ERASMUS+ projekte „Mokyklos kviečia: „Nenaikinkime – mažiau vartokime“ lankėsi bendrovėje „Kelmės vanduo”. Mokiniams buvo labai įdomu pamatyti valymo įrengimus ir sužinoti, kaip valomas vanduo, kurį naudojame Kelmės rajone. Ekskursijos vadovas vandens tiekimo tarnybos vyr. inžinierius Gintautas Bagdonavičius papasakojo, kad bendrovės pagrindinė veikla – geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų šalinimas. Taip pat pabrėžė, kad vandens tiekimas gyventojams yra svarbus ir gyvybiškai reikalingas, todėl vanduo tiekiamas nuolat, nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų, metų ar paros laiko. Paskutiniaisiais metais vandens suvartojimas nuolat mažėjo. Prognozuojama, kad požeminio vandens suvartojimas gali padidėti tik dėl naujų vartotojų prisijungimo. Pagrindinė kokybės problema Kelmės rajone, kurią reikia spręsti artimiausioje ateityje, yra padidinta geležies koncentracija požeminiame vandenyje. /Vilma Vipartienė, etikos mokytoja/.

Jau 11-tą kartą vykstanti visuotinė akcija sukvietė aukuriečius laikyti Konstitucijos egzamino. Egzaminą laikė 20 mokinių iš 5-10 klasių. Į II turą pateko 8a klasės mokinė Alginija Mickūnaitė. Sveikiname! /Mokytoja V.Ivanauskienė/.


2017-09-29 dieną dalyvavome projekte „Europos tyrėjų naktis 2017“ mokyklose. 5-8 klasių mokiniai mikroskopavo klasėje augančių gėlių audinius. Teleskopu stebėjo įvairius gamtos objektus ir net Kelmės bažnyčią. Mokyklos parkelyje atrado galus ant ąžuolo lapų. Analizavo žiedų ir žiedynų sandarą. Žaidė protmūšį, kurį laimėjo 7b klasės mokinė Milanta Sutkutė. /Mokytoja D.Butkuvienė/.


Rugsėjo 28 d. šokių mokytoja Jovita Žakarienė organizavo ir kvietė dalyvauti Europos sporto savaitės renginyje „Beactive“. Kas tai BEACTIVE? Tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama populiarinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje nepriklausomai nuo amžiaus, patirties ir fizinio pasirengimo. Mokyklos kiemelyje zumbos ritmu judėjo ne tik mūsų mokyklos mokiniai, tėveliai ir mokytojai, bet ir svečiai iš Kelmės specialiosios mokyklos ir Kražių M.K.Sarbievijaus kultūros centro. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Rugsėjo mėnesio 25 dieną tradiciškai būrelio „Senolių šventės ir žygiai“ dalyviai vyksta į gamtą atšvęsti rudens lygiadienio.Puikus oras ir skaisti saulė priminė praėjusią vasarą, leido pasimėgauti vaizdais ir kvapais. Pirmiausia pasiruošėme šventei: krovėme laužus, pynėme šiaudinį ožį, rinkome grybus košei, puošėme didįjį Graužikų aukurą. Šokome, dainavome, linkėjome vieni kitiems gražiausių dalykų, valgėm košę, deginom laužus, vertėmis ant rankų iš vasaros į žiemą, išsiruošėm net į naktinį žygį! Koks nuostabus buvo dangus! Septyni aidai atsiliepė mums, šaukiantiems nuo Gineikių kaimo akmens, iš už miško... Geri prisiminimai lydės iki pat pavasario lygiadienio. /Mokytoja A.Vaitkevičienė/.
Rugsėjo 19 dieną mokykloje viešėjo svečiai iš Vokietijos, Erfurto paramos fondo "Kinder in Litauen" tarybos narys ponas Malur su žmona ir fondo atstovas ponas Daniel su žmona. Ponas Malur mūsų mokykloje lankosi jau trečią kartą. Pirmus du kartus jis buvo rajoninės vokiečių kalbos šventės svečias ir mokinių meninių programų vertintojas. Šio vizito tikslas - apsilankyti pamokose, pamatyti mokinių darbą ir gebėjimus. Svečiai stebėjo vokiečių kalbos pamokas 6a ir 7b klasėse. Jie liko maloniai nustebinti ramia ir darbinga atmosfera pamokų metu, mokinių aktyvumu ir gebėjimu demonstruoti geras vokiečių kalbos žinias. Ponas Daniel ne tik pristatė mokiniams savo policininko profesiją, bet ir atsakė į įvairius mokinių klausimus. Ponas Malur paaiškino vaikams, kodėl jie šį kartą į svečius atvyko rudenį, o ne, kaip jau įprasta, pavasarį: paramos fondas "Kinder in Litauen" rugsėjo 22 dieną Vilniuje šventė savo veiklos - paramos vaikams ir šeimoms Lietuvoje 25 metų jubiliejų. Atsisveikindami svečiai palinkėjo mokiniams gerai išmokti kuo daugiau užsienio kalbų bei būti kultūringais ir atsakingais savo šalies ir Europos piliečiais. O paskatinimas už gerą darbą vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams: Haribo saldumynai ir kelionė į kalėdinį Vilnių. /Mokytoja V. Truncienė/.Rugsėjo 18 dieną mūsų mokyklos 4a klasės mokiniai lietuvių kalbos ilgojoje pamokoje skaitėme eilėraščius, klausėmės etnografinio ansamblio dainuojamos „Lek gervė, lek gervelė“. Pasaulio pažinimo pamokoje prisiminėme ekskursiją Tytuvėnų regioniniame parke - draustinyje. Gebėjimas kurti ir keisti aplinką – tai individualus, dinamiškas, kūrybiškas procesas. Mokymosi aplinkos – tai edukacinę vertę turinčios žmonių gyvenimo bei veiklos erdvės, įgalinančios individo asmeninį tobulėjimą, realizuojamą per mokymosi pastangas. Integruotos temos plėtojimas vyko mokyklos tinklinio aikštelėje, kuri virto didžiuliu molbertu, ant kurio buvo 16 didelių „smėlio lapų“. Dailės ir technologijų pamokoje iš smėlio, juodžemio, akmenukų, džiovintų šermukšnių kekių gimė tikra gervelių buveinė. Pasidžiaukime mūsų darbo rezultatais. /Mikalina Puidokienė, 4a klasės mokytoja/.


Rugsėjo 1-osios skambutis sukvietė Kelmės ,,Aukuro“ mokyklos mokytojus, mokinius ir jų tėvelius į mokslo metų pradžios šventę. Netradicinio ugdymo diena pavadinta ,,Spalvotais takais į žinių šalį“. Visus susirinkusius su Mokslo ir žinių diena pasveikino mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, turiningų mokslo metų linkėjo mokyklos tarybos pirmininkė Edita Tamašauskienė.

1-4 klasių mokiniams vyko pirmasis bendras ryto ratas „Aš esu rugsėjis - rudens nešėjas, o Tu, vaike, būki mokinys“. Vyresniųjų klasių mokiniai rašė spalvotus linkėjimus savo mokyklai, prisiminė saugaus elgesio kelyje taisykles. Šventė tęsėsi vakare. Po Šv. Mišių Kelmės bažnyčioje dalyvavome rajono mokyklų vėliavų eisenoje. Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, linkėdamas sėkmingų mokslo metų, kiekvienai mokyklai įteikė Lietuvos valstybinę vėliavą. Linksmai nuteikė šventinis koncertas prie A.Lipeikos menų mokyklos. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.2017 – 2018 mokslo metai