Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 19-21 dienomis 11a klasės mokinės Agnė Savickaitė ir Kristina Gočelkytė varžysis su visos Lietuvos jaunaisiais mokslininkais dėl teisės atstovauti Lietuvą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Helsinkyje.

Jų darbas „Dėmesio perkėlimo sąsajos su mokymusi ir veiksniai, turintys įtakos dėmesio koncentracijai“ kovo 21-23 dienomis vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame I etape pripažintas vienu geriausių ir atrinktas dalyvauti baigiamajame etape. Pirmasis etapas vyko Vilniuje Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos bei Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre, kur savo mokslinius darbus gynė daugiau kaip 300 mokinių. Antrajam etapui mokinės turi parengti stendinį pristatymą, turi gebėti pristatyti savo darbą ir diskutuoti su komisijos nariais ne tik gimtąja, bet ir užsienio kalba. Taigi, Agnės ir Kristinos laukia atsakingas darbas. Linkime joms sėkmės!
Kovo 14 - 17 dienomis vyko tiksliųjų mokslų savaitė.

Buvo organizuotos penktų, šeštų klasių popietės „Į skaičių šalį“ ir „Matematikos pasaulyje“. Mokiniai sprendė galvosiūkius, dėliojo deliones, sprendė kryžiažodžius, kūrė ketureilius apie matematiką, prisiminė kokias žino geometrines figūras. Kapitonai atsakinėjo į pateiktus klausimus, piešė matematinius plakatus. Savaitės metu vyko tarptautinis konkursas „Kengūra 2011“. Jame dalyvavo 33 mokiniai. Tą savaitę mokytojai vedė netradicines pamokas.
Kovo 17 d. mokykloje vyko tradicinė rajoninė lietuvių kalbos šventė-viktorina „Gerbkime žodį“, skirta Tarmių metams. Renginio metu atskleista, kad tik tarmėse - tikroji kalbos gyvastis. Išdžiūvus tarmių šaltiniui, nuseks, sunyks ir lietuvių kalba, jos turtai...

Renginyje dalyvavo 8 mokyklų komandos: „Aukuro“ vidurinė mokykla, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija, Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinė mokykla, Šaukėnų V.Pūtvio-Putvinskio vidurinė mokykla, Karklėnų, „Kražantės“, Liolių, Elvyravos pagrindinės mokyklos. Komandos turėjo įveikti įvairias užduotis: prisistatyti, paruošti sceninį vaizdelį tarmiškai, atlikti testą iš dialektologijos, kalbines užduotis, tarmiškai išvardinti Lietuvos upes, vardus, profesijas ir kt., atlikti kūrybinį darbelį apie pavasarį, sukurti akrostiką „TARMĖ“. I vieta atiteko „Kražantės“ pagrindinei mokyklai (mokytojos A.Žičkienė, Irena Stanevičienė); II vieta – Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinei mokyklai (mokytoja Felicija Vasiliauskienė); III vieta – Karklėnų pagrindinei mokyklai (mokytoja Angelė Miteleva). Mokyklos apdovanotos prizais, kuriuos įsteigė Kelmės rajono savivaldybės švietimo skyrius (vedėja I.Janušienė ir vyresnioji specialistė D.Stonienė) bei Kelmės „Aukuro“ vidurinė mokykla (direktorė A.Zavadskienė, pavaduotoja I.Gedvygienė, technologijų mokytoja L.Užomeckienė).Kovo 15 d. vyko netradicinė Gamtos ir Tiksliųjų mokslų diena. Tai viena iš Tiksliųjų mokslų savaitės, vykusios kovo 14- 18 d., dienų. Šią dieną 5-10 kl. mokiniams buvo netradicinės fizikos, matematikos ir chemijos pamokos, per biologijos pamokas mokiniai atliko gamtamoksliškiausio mokinio testą. Netradicinė penkta pamoka mokinius sukvietė į salę, kur „Pirmosios pagalbos“ pamoką pravedė Kelmės rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė.

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – mokykloje paminėta netradiciškai: ketvirtadienį, kovo 10 d., į orą paleisti trijų spalvų – mūsų tautinės vėliavos – oro žibintai. Kartu su žibintais į orą pakilo mokyklos bendruomenės svajonės ir linkėjimai LIETUVAI...

Kovo 8 d. mokyklą aplankė Užgavėnių persirengėliai, šėliojo mokykloje ir visus kvietė į žiemos palydas ir pavasario sutiktuves. Šventė tęsėsi prie Kultūros centro.

Kovo 4 d. priešmokyklinio ugdymo grupėje, vyko raiškiojo skaitymo konkursas, poezijos šventė „Lietuvėle, tu graži“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės paminėjimui. Konkurso tikslas - plėtoti meninės kompetencijos gebėjimus. Dalyvavo 11 PUG vaikų. Deklamavo eilėraščius apie Tėvynę, Lietuvą.

Išrinkta komisija nustatė, kad gražiausiai deklamavo Baranauskas Gabrielius (E.Selelionis „Gimtinės spalvos“), Buožytė Kamilė (V.Nemunėlis „Mano Vytis ir trispalvė“), Tamašauskis Nojus (A.Matutis „Apie gimtinę“). Po konkurso vaikučiai dainavo dainas, žaidė žaidimus. Renginyje dalyvavo vaikų tėveliai.

Kovo 10 dieną PU grupės atstovai dalyvaus rajoniniame PU grupių raiškiojo skaitymo konkurse darželyje-mokykloje „Kūlverstukas“.

Pavaduotoja I. Gedvygienė