Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 14 d. mokykloje vyko Respublikinis metodinis-praktinis renginys „Mokyklinės dienos Partitūra-2011". Plačiau...Balandžio 15 d. mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Darom 2011“. Mūsų mokyklos bendruomenė akcijoje DAROM dalyvavo trečią kartą. Šiemet tvarkėme Ramybės slėnį ir Kražantės upės pakrantes. Akcijoje dalyvavo virš dviejų šimtų 5 – 12 klasių mokinių ir 35 mokytojai. Aktyviausiai akcijoje dalyvavo 5a, 6a, 8b klasės.


Balandžio 14d. mūsų mokykloje įvyko Kelmės rajono 5-tų klasių anglų kalbos konkursas „Happy English“.

Konkurse dalyvavo 3 komandos: „Aukuro“ vid. mokykla, „Kražantės“ pagr. mokykla ir Tyvuvėnų gimnazija. Čia penktokai demonstravo savo anglų kalbos žinias ir linksmai leido laiką. Po įtemptos kovos paaiškėjo rajono stipriausia komanda ir ja tapo „Kražantės“ pagr. mokykla. Antra vieta atiteko „Aukuro“ vid. mokyklai, o trečioji – Tytuvėnų gimnazijai. Mokiniams įteikti prizai, o mokytojams – padėkos raštai. Labai džiaugiamės savo penktokais, kurie atkakliai ir ryžtingai kovojo. Mūsų mokyklos komandą sudarė: Kornelija Atkočaitytė, Gintarė Kančiauskytė, Mantvydas Samušis, Viktorija Žalpytė (5a kl.), Mantas Ivanauskas (5b kl.), ir Gabija Kušeliauskytė (5c kl.). Sveikiname juos užėmusius garbingą II-ąją vietą.
Balandžio 14 d. Kelmės krašto muziejuje buvusio Kelmės dvaro restauruotame svirne atidaryta rajono mokyklų technologijų mokytojų ir moksleivių kūrybos darbų paroda. Parodoje eksponuojami mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų Valentino Lukono, Ingridos Makauskienės, Vidmanto Radzevičiaus darbai.
Balandžio 12 d. mokyklos mokinių fotostudija dalyvavo Šiaulių jaunųjų technikų centro organizuotoje Respublikinėje mokinių fotografijos darbų parodoje-konkurse „Akimirka“.

Dalyvio diplomais apdovanoti: Jakaitis Augustas, Kančelskytė Milda, Miliauskaitė Bernadeta, Ramanauskaitė Vaiva, Ripinskytė Deimantė, Rulinskaitė Evelina, Valčiukaitė Gintarė. Laureato diplomu už fotografijas „Ruduo“, „Žiema“ apdovanota Laurutytė Aurelija. Vaištaraitė Eglė apdovanota Laureato diplomu už fotografiją „Smeigtukai“ ir jauniausiai dalyvei.Balandžio 11d. Palendrių šv.Benedikto vienuolyne vyko netradicinė pamoka – popietė „Šv.Velykos – dvasinio atgimimo metas“.

Išvykos tikslas – skatinti mokinius domėtis Gavėnios laikotarpiu, apmąstyti šv.Velykų prasmę. Popietėje dalyvavo 3 – 7 klasių mokiniai su mokytojomis D.Venckute, L.Bartkuviene ir D.Drukteniene. Vaikai apžiūrėjo vienuolyną, bažnyčią. Po to visi buvo pakviesti į svečių salę, kurioje vienuoliai bendravo su mokiniais, papasakojo apie Gavėnios laikotarpį ir šv.Velykų papročius. Susitikimo pabaigoje vienuoliai mokinius pavaišino jų pagamintais saldainiais ir padovanojo paveikslėlių.
Tikybos mokytoja Dalia Druktenienė
Balandžio 6 dieną mokykloje įvyko pradinių klasių mokinių angliškų dainelių popietė.

Mokiniai per anglų kalbos pamokas mokosi ne tik skaityti, kalbėti, klausytis, bet ir dainuoti.Todėl gimė idėja suorganizuoti pradinukams renginį, kuriame kiekviena klasė galėtų parodyti ką moka ir pažiūrėti kaip sekasi kitiems. Mokiniai padainavo po vieną anglišką dainelę, o intarpuose tarp klasių pasirodymų mokėsi karaoke dainelių, kurios buvo rodomos ant ekrano. Mokiniams buvo užduodami ir klausimai į kuriuos mokytoja sulaukdavo angliškų atsakymų. Pirmojo anglų kalbos popietė mūsų mažiausiems buvo smagi ir naudinga. Renginį organizavo ir vaikus moko anglų kalbos mokytojos Sigita Domeikienė, Vida Katkauskienė ir Ilona Janušauskienė.
Kovo mėnesį mokykloje vyko netradicinė akcija, skirta nuo nelaimių nukentėjusios Japonijos vaikams paremti. Akcijos metu mes visi kartu mokėmės supratimo ir atjautos kito žmogaus skausmui, nelaimei. Surinkta pinigų suma pervesta į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus sąskaitą. Šia auka prisijungėme prie tūkstančių geraširdžių Lietuvos žmonių, kurie neliko abejingi tolimos tautos tragedijai.

Tegul gerumas mus visada vienija....Balandžio 7d. mokykloje vyko metodinė – kūrybinė konferencija Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms paminėti.

Iš pat ryto į mokyklą rinkosi mokiniai ir mokytojai iš rajono mokyklų – Tytuvėnų, Kražių, J.Graičiūno gimnazijų, Pakražančio vidurinės, Meno mokyklos. Pirmoje konferencijos dalyje mokiniai ir mokytojai skaitė pranešimus apie M.K.Čiurlionio biografiją ir kūrybą. Meno mokyklos mokiniai parodė įspūdingus koncertinius numerius. Antroje dalyje vyko viktorina tarp mokyklų komandų. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, klausėsi muzikinių užduočių, atliko vaidybines kompozicijas. Kūrybinei užduočiai atlikti buvo suburta mišri komanda – po du mokinius iš kiekvienos komandos. 10 mokinių dailės kabinete interpretavo M.K.Čiurlionio paveikslus viename dideliame lape. Konferencijos pabaigoje buvo paskirtos nominacijos. Čiurlioniškiausia išrinkta Kražių gimnazijos komanda, linksmiausia – Pakražančio vidurinė, moksliškiausia – J.Graičiūno gimnazija, artistiškiausia – mūsų mokyklos, kūrybiškiausia - Tytuvėnų gimnazijos. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė ir 11a klasės mokinė Kristina Gočelkytė. Konferenciją organizavo Virginija Čiužienė, Laima Daunienė, Aušra Vaitkevičienė, Virginija Balabonienė, Danutė Janavičienė, Valentinas Lukonas. Konferencijos vadovė mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, koordinatorė Dalia Viliūnienė.

Dailės mokytoja Virginija Čiužienė