Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Sugrįžome iš Belgijos... Baigėsi klasių mainų projektas su Roeselari vidurinės mokyklos mokiniais.

Klasių mainai kėlė daug tikslų - susipažinti su kitos valstybės kultūra, papročiais, palyginti jaunimo kasdieninį gyvenimą, aptarti iškylančias problemas, aplankyti istorines vietas, bendrauti anglų kalba ir ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. Visi jie įgyvendinti su kaupu. Kovo 9-12 dienomis mokykloje svečiavosi 25 mokiniai ir 3 mokytojai iš Belgijos, o balandžio 28 – gegužės 4 dienomis mūsų 24 mokiniai ir direktorės pavaduotoja ugdymui D.Viliūnienė lankėmės Roeselari vidurinėje mokykloje. Įspūdžių daug: belgų mokiniai labai išsamiai pristatė savo šalį, susitikome su Roeselari miesto mero pavaduotoju, lankėmės Brugge, Gente, Briuselyje, atlikome praktines užduotis, dalyvavome ekskursijoje ES parlamente, mokėmės kepti Briuselio vaflius, lankėmės šeimose, aktyviai įsijungėme į jaunimo kasdienį gyvenimą, važiavome dviračiais, traukiniais, skridome lėktuvu. Ir nuolat bendravome anglų kalba! Išsiskiriant riedėjo ašaros... Ir pagrindinis klausimas – kada kitas projektas? Nes tai, ką patiri gyvendamas naujoje šeimoje, su kuria susibendravai per labai trumpą laiką, niekada nepatirsi vykdamas į turistines keliones ir gyvendamas viešbutyje. Pamatysi gal ir daugiau, bet... Projektą parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Viliūnienė ir anglų kalbos mokytojas Bart Georg, talkino mokytojai Laima Miestauskienė, Bart Depestel ir Stephanie Seys.Balandžio 28 d. Kelmės „Aukuro“ vidurinė mokykla kartu su Kelmės r. savivaldybės suaugusiųjų mokymo centru organizavo respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „MOKYKLOS IR ŠEIMOS VAIDMUO VAIKO EMOCINIO INTELEKTO UGDYMUI“. Akimirkos iš renginio:

Dėmesio!!! Balandžio 19-23 dienomis mokykla prisijungia prie Pasaulinės veiksmo savaitės „PAMOKA VISIEMS“, organizuodama ATVIRŲ DURŲ SAVAITĘ ir akcentuoja UNESCO programos „Švietimas visiems“ tikslus: 3-ias – švietimas, suteikiantis gyvenimui reikalingų įgūdžių, 6-as – švietimo kokybės svarba. ATVIRŲ DURŲ SAVAITĖS PROGRAMA.

Pirmosios akimirkos:
Balandžio 24 d. – „Badmintono diena“:
Balandžio 23 d. – „Pamokų visiems diena“:

Balandžio 22 d. – „Gamtosauginės mokyklos diena“:Balandžio 21 d. – „Olimpinio judėjimo diena“:
Balandžio 20 d. –„Menų, projektinės veiklos ir neformaliojo ugdymo diena“:Balandžio 19 d. – „Sveikos ir saugios mokyklos diena“:Balandžio 16 dieną, po pamokų, apie tris šimtus 5 – 11 klasių mokinių ir mokytojų tvarkė Kelmės pušyną. Daugiau nei šimtas pradinių ir PUG klasių mokinių su savo mokytojomis tvarkė Kelmės krašto muziejaus teritoriją. Idėja rengti „DAROM“ 2008 m. kilo grupei Estijos savanorių. Akcija „DAROM 2010“ - pernai vykusios akcijos „DAROM 2009“ tęsinys. Mūsų mokyklos bendruomenė vėl buvo labai aktyvi. Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams už sąmoningumą ir pilietiškumą, įgyvendinant ekologišką idėją. 8a klasė aktyviausia akcijojos „DAROM 2010“ dalyvė. Dalyvavo 90 procentų šios klasės mokinių.

Balandžio 15 d. mūsų mokykloje įvyko jau 2-asis rajoninis 5 kl. konkursas HAPPY ENGLISH. Jame dalyvavo 5 komandos iš Kražantės ir Karklėnų pagr. mokyklų, Vaiguvos ir Aukuro vid. m-klų ir Tytuvėnų gimnazijos. Buvo renkama geriausiai anglų kalbą žinanti komanda. Nugalėtojais tapo mūsų mokyklos komanda. Konkurso iniciatorė yra mokytoja A.Bilienė. Konkursą rengti padėjo mokytojos Z.Petraitienė, I.Janušauskienė, S.Domeikienė ir A.Kančelkytė.

Kovo 26 d. mokyklos aktų salėje vyko ketvirtokų ir jų tėvelių LIK-as, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečiui paminėti.

Todėl koncertinė programa ir daug užduočių buvo skirta Lietuvai, gimtinei, Tėvynei. Visi ketvirtokai ir jų tėveliai pasiskirstė į 6 komandas, galvojo komandoms pavadinimus ir įveikė daug užduočių. Nugalėtojais tapo „Margučių“ komanda – I vieta, „Spartukų“ 0 II, „Bitučių“ –III vieta.Kovo 24 d. Tytuvėnų gimnazijoje vyko Kelmės rajono rusų kalbos šventė 6-11 klasių mokiniams „Reikia gyventi, reikia mylėti, reikia tikėti " (L. Tolstojus). Joje su programa „Kaip Pagrandukas pavasarį pasitiko" pasirodė 6c klasės mokiniai. Visi mokiniai puikiai pasirodė, bet ypač sužavėjo Gabrieliaus Šurnos vaidyba.
Kovo 26 d. Tytuvėnų gimnazijoje vyko jau 3-iasis anglų kalbos dainų konkursas. Mūsų mokyklos mergaičių ansamblis „Septintokės“ užėmė II vietą 5-8 kl. amžiaus grupėjė.

Jos buvo apdovanotos Švietimo skyriaus diplomu. Mergaites parengė muzikos mokytoja L.Daunienė ir anglų klb. mokytoja I.Janušauskiene.Kovo 13 dieną Šiauliuose vyko Lietuvos Olimpinio festivalio mokinių tinklinio finalinės varžybos,

kuriose dalyvavo zoniniame ir tarpzoniniame etape pirmąją vietą laimėję Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos tinklininkai. Kelmiškiai rungtyniavo prieš: Šiaulių, Marijampolės ir Šalčininkų mokyklas. „Aukuro“ moksleiviai rezultatu 2-0 nugalėjo visas tris finalo dalyves ir tapo Lietuvos Mokinių Olimpinio Festivalio tinklinio čempionais. Čempionate Kelmės tinklininkai nepralaimėjo nei vieno seto. „Aukuro“ mokyklos gretose žaidė: G. Kerpė, L. Buivydas, R. Urbelis, M. Burneikis, I. Barauskas, K. Račas, A. Dambrauskas, A. Galkontas, M. Ralovėcas. Žaidėjai apdovanoti diplomais ir medaliais.Mūsų mokykla dalyvauja UNESCO projekte. Kovo 22-oji yra Pasaulinė vandens diena.

Šią dieną 6 kl mokiniai dalyvavo akcijoje “Water for life“. 6a ir 6c mokiniai, padedami dailės mokytojos V.Čiužienės, piešė bendrą piešinį „Water for life“. Anglų k. mokytojos S. Domeikienė ir A. Bilienė paaiškino 6 klasių mokiniams anketos klausimus. Anketų atsakymai bus siunčiami į Life-link biurą Upsalos mieste, Švedijoje.