Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 7d. mokykloje vyko metodinė – kūrybinė konferencija Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms paminėti.

Iš pat ryto į mokyklą rinkosi mokiniai ir mokytojai iš rajono mokyklų – Tytuvėnų, Kražių, J.Graičiūno gimnazijų, Pakražančio vidurinės, Meno mokyklos. Pirmoje konferencijos dalyje mokiniai ir mokytojai skaitė pranešimus apie M.K.Čiurlionio biografiją ir kūrybą. Meno mokyklos mokiniai parodė įspūdingus koncertinius numerius. Antroje dalyje vyko viktorina tarp mokyklų komandų. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, klausėsi muzikinių užduočių, atliko vaidybines kompozicijas. Kūrybinei užduočiai atlikti buvo suburta mišri komanda – po du mokinius iš kiekvienos komandos. 10 mokinių dailės kabinete interpretavo M.K.Čiurlionio paveikslus viename dideliame lape. Konferencijos pabaigoje buvo paskirtos nominacijos. Čiurlioniškiausia išrinkta Kražių gimnazijos komanda, linksmiausia – Pakražančio vidurinė, moksliškiausia – J.Graičiūno gimnazija, artistiškiausia – mūsų mokyklos, kūrybiškiausia - Tytuvėnų gimnazijos. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė ir 11a klasės mokinė Kristina Gočelkytė. Konferenciją organizavo Virginija Čiužienė, Laima Daunienė, Aušra Vaitkevičienė, Virginija Balabonienė, Danutė Janavičienė, Valentinas Lukonas. Konferencijos vadovė mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, koordinatorė Dalia Viliūnienė.

Dailės mokytoja Virginija Čiužienė

12 a klasės mokinys Edgaras Marcinkus pateko į šių metų balandžio 30 d. Vytauto Didžiojo universitete, Ekonomikos ir vadybos fakultete įvyksiančią 17-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadą. SVEIKINAME EDGARĄ!!! Ruošė mokytoja I.Maleckienė.

Balandžio 4 d.organizavome akciją „Sutikime paukščius“ Aukštmiškyje ir prie mokyklos.

Mokiniai su technologijų mokytoju V. Lukonu pagamino kelias dešimtis inkilų zylutėms, musinukėms, geniams. Į Aukštmiškį mus lydėjo jaunųjų miško bičiulių būrelio globėjas girininkas Egidijus Želvys. Inkilus zylėms iškėlėme kas 30 - 50 metrų, 3 - 4 metrų aukštyje. Keletą inkilėlių iškėlėme mokyklos teritorijoje. Tikimės, kad mūsų iškeltuose inkiluose sparnuočiai netrukus perės ir augins jauniklius, slėpsis nuo lietaus, vėjo, šalčio.

Biologijos mokytoja metodininkė D.Butkuvienė

Balandžio 1 dieną vyko rajoninis aštuntokų LIK-as. Jame jame dalyvavo „Aukuro“ vidurinės, „Kražantės“ pagrindinės mokyklų bei Kražių gimnazijos komandos.

Renginį pradėjo grupe „Scorpions“ persirengusios vienuoliktokės. Kiekviena komanda paruošė po prisistatymą, atsakinėjo į klausimus apie Kelmės kraštą. Visos komandos turėjo paruošti namų darbus – sugalvoti klausimą priešininkų komandai ir parengti pasirodymą. Dalyvius aktyviai palaikė sirgaliai. Galų gale nugalėjo draugystė, visiems buvo įteikti padėkos raštai. Po aštuntokų LIK'o vyko didkoteka. Tikimės, kad šis renginys taps gražia tradicija ir kiekvienais metais pritrauks daugiau dalyvių. Renginį vedė vienuoliktokės Greta Balabonaitė ir Greta Steponaitytė. Ačiū Joms.

Orinta Sakaitė, 8a kl.


Kovo 31 d. minėjome Tarptautinę Knygos Dieną. ... Plačiau...

Kovo 31 d. vyko tradicinis LIK-as 4–ųjų klasių mokiniams ir jų tėveliams.

Programa, skirta Tarmių metams. Pasiskirstę į komandas, kurias sudarė vaikai ir tėvai, galvojo pavadinimą ir prisistatė. Atliko kūrybinį darbelį „Pavasario saulė prašvito meiliai“, pristatė mūsų mokyklą (reklamą). Dvi užduotys buvo susijusios su pantomima. Kiekviena komanda atsakė į 3 klausimus. Po to dainavo karaokė dainas. Kūrė akrostiką žodžiui TARMĖ. Žaidė estafetes, liaudies žaidimus. Ketvirtokai buvo patenkinti, kad visas užduotis reikėjo atlikti kartu su tėveliais.Kovo 31 dieną pradinių klasių mokiniams vyko netradicinė tikybos pamoka „Aš - pasaulio šviesa...(Jn 8,12)“

Renginys skirtas Gavėnios laikotarpiui paminėti. Ramybei, rimčiai ir susikaupimui nuteikė ketvirtokės Gabrielės Rimkutės žodžiai apie tylą. Tikybos mokytoja pakvietė kiekvieną vaikutį priimti tylą, kaip ypatingą svečią, į savo mažas širdeles. Susitikimo metu mokiniai prisiminė Jėzaus gyvenimo istoriją, po to jiems buvo parodytas filmas „Jėzus jo laikmečiu gyvenusių vaikų akimis“.
Mūsų mokykla kovo 21 - 25 d. dalyvavo respublikinėje akcijoje „Savaitė be patyčių“.

Savaitė prasidėjo pradinių klasių piešinių paroda „Patyčios gali liautis“, o 5-10 klasių mokiniai per klasės valandėles piešė plakatus „Mes prieš patyčias“, visi plakatai buvo iškabinti mokyklos koridoriuje. Per dorinio ugdymo pamokas mokiniai žiūrėjo filmus „Mokykla be uniformos“ ir „Patyčios: atpažink, išvenk, sustabdyk“, juos aptarė, nagrinėjo situacijas, ieškojo sprendimo būdų, kaip būtų galima išspręsti problemas be patyčių ir pažeminimų. Technologijų mokytojos su vaikais lankstė tolerancijos simbolį - gerves ir papuošė mokyklos fojė. Mokyklos psichologė ir socialinė pedagogė 1-4 klasių mokiniams vedė gyvenimiškų įgūdžių ugdymo pratybas „Gyvenkime be patyčių“. Vaikai klausėsi paskaitėlės, kas yra patyčios, kaip elgtis, kai susiduri su jomis, kuo skiriasi pagalbos prašymas nuo skundimosi, kaip sumažinti patyčias tarp vaikų. Po to atliko praktinę užduotį: „statė namą“, ant kurio „plytų“ rašė, kaip reikia bendrauti be patyčių . Per specialiąsias pratybas mokiniai iš popieriaus kirpo saulutes ir ant jų rašė žodžius apie gerumą, „Gerumo saulutės“ papuošė mokyklos stendą. Paskutinę akcijos dieną mokiniai kartu su socialine pedagoge vaikams dalijo skrajutes „Netylėk, jei tave skriaudžia“, jose rado informaciją, kur gali kreiptis, jeigu yra skriaudžiami, patiria patyčis. Akcija baigėsi bendru flahsmob‘e - mokyklos kieme vaikai ir mokytojai sustojo į veiduko su šypsena formą ir garsiai sušuko „Gyvenimas be patyčių“.Balandžio 19-21 dienomis 11a klasės mokinės Agnė Savickaitė ir Kristina Gočelkytė varžysis su visos Lietuvos jaunaisiais mokslininkais dėl teisės atstovauti Lietuvą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Helsinkyje.

Jų darbas „Dėmesio perkėlimo sąsajos su mokymusi ir veiksniai, turintys įtakos dėmesio koncentracijai“ kovo 21-23 dienomis vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame I etape pripažintas vienu geriausių ir atrinktas dalyvauti baigiamajame etape. Pirmasis etapas vyko Vilniuje Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos bei Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre, kur savo mokslinius darbus gynė daugiau kaip 300 mokinių. Antrajam etapui mokinės turi parengti stendinį pristatymą, turi gebėti pristatyti savo darbą ir diskutuoti su komisijos nariais ne tik gimtąja, bet ir užsienio kalba. Taigi, Agnės ir Kristinos laukia atsakingas darbas. Linkime joms sėkmės!