Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Vasario 10 d. Kelmės „Aukuro“ vidurinėje mokykloje vyko 5-6 kl kompiuterinių strateginių žaidimų varžybos. Varžybose dalyvavo 10 mokinių. Po dviejų valandų atkaklių kovų nugalėtojais tapo Gustas Buivydas ir Mantvydas Samušis iš 5a klasės. Sveikiname nugalėtojus!

Vasario 7 d. jaunieji miško bičiuliai organizavo akciją „Baltasis badas“.

Šiemet gausiai prisnigo, todėl žvėreliams miške sunku rasti maisto. Jiems pagalbos ranką ištiesė mūsų mokyklos mokiniai, paskatinti Jaunųjų miško bičiulių. Visi, kas neabejingi miško grožiui, kas supranta žvėrelių alkį atnešė bulvių, morkų, runkelių, grūdų, šieno, kukurūzų, kruopų, kopūstų, obuolių, burokėlių. 5 – 9 klasių mokiniai šias gėrybes nuvežė į pastovias šėryklas Žukiškės miške. Kelmės girininkijos girininkas Egidijus Želvys papasakojo apie kanopinių žvėrių mitybos ypatumus, padėkojo mūsų mokyklos bendruomenei už paramą. Jūsų gerumas sugrįš, kai pamatysite prabėgusią stirnaitę, kai galėsite nufotografuoti išdidų briedį, kai nustebsite, pamatę laputę…

Jaunųjų miško bičiulių vadovė D. Butkuvienė

Mokykla dalyvauja ES projektuose „Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas“, „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“.

Šių projektų dėka įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos mokytojams bei atnaujinta mokyklos skaitykla.
Vasario 3 d. Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos dvyliktokai išvyko į Vilnių, studijų mugę „Mokymasis studijos karjera 2011“.

Litexpo parodų centre susirinko visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, profesinės mokyklos, užsienio universitetai. Mokiniai visą kelionę diskutavo apie būsimas studijas, kokius klausimus užduos ir pan. Studijų mugėje dalyvavo tūkstančiai abiturientų iš visos Lietuvos. Visi vaikštinėjo prie stendų, uždavinėjo klausimus atstovams, apžiūrinėjo parodas, rinkosi lankstinukus ir kitą reikalingą informaciją, dalyvavo konferencijoje, kurią vedė švietimo ministras G.Steponavičius. Mokiniai džiaugėsi daug sužinoję apie savo būsimas profesijas, gavo dovanų, išsamios informacijos apie stojimo sąlygas, reikalingus egzaminus. Ši išvyka daugeliui dvyliktokų padėjo apsispręsti dėl būsimų studijų pasirinkimo.

PIT patarėja Ingrida Maleckienė


Sausio 28 dieną Raseinių „Šaltinio“ vidurnėje mokykloje vyko KKSC Raseiniu Badmintono turnyras N.Kalikaitės taurei laimėti.

Į varžybas susirinko Tauragės, Raseinių, Šakių ir Kelmės vaikinų ir merginų komandos. Mūsų mokyklos mokinė Greta Palubinskytė (7c kl.) vieneto kategorijoje užemė 3-iąją vietą, dvejeto kategorijoje poroje su Monika Viliūnaite (7a kl.) užemė 2-ąją vietą pralaimėjusios Tauragės komandos merginom. Monika Viliūnaitė vienete iškovojo 7-ą vietą. Justas Pupius (7a kl.) laimėjęs prieš Karolį Reimerį (7a kl.) iškovojo 5-ą vietą, Karolis Reimeris užemė 6-ą vietą. Berniukai, neatsilikdami nuo mergaičių, dvejete labai stengėsi ir taip pat užemė 2-ąją vietą. Mūsų komandai taip pat neblogai sekėsi mišriam dvejete. Greta Palubinskytė ir Karolis Reimeris, pralaimėję du kartus iš eilės Raseinių komandoms, galutinai užėmė 4-ąją vietą , o Monika Viliūnaitė kartu su Justu Pupiu žaisdami dėl 6-os vietos laimėjo prieš Šakių komandos žaidėjus. Varžybų pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.
Sausio 17-21d. vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai, skirti Tarmių metams. Jų metu siekėme, kad mokyklos bendruomenė puoselėtų gimtosios kalbos grožį ir tarmių įvairovę. Išleidome stendą apie tarmes. Mokiniai vedė pamoką mokytojams, kurie turėjo pakalbėti tarmiškai. Jau pirmadienio rytą žaismingomis ir šmaikščiomis užduotimis mus pasitiko lietuvių kalbos mokytojos.

Savaitei įsibėgėjus ėmėmės rimtų užduočių. Buvo organizuojami raštingiausio mokinio rinkimai - rašėme diktantą. Nemažai literatūros žinių pareikalavo rajoninė Lietuvių kalbos olimpiada. Ketvirtadienį susirinkome į meninio skaitymo popietę. Paskutiniąją dieną – penktadienį apibendrinome visus savaitės renginius, paskelbti raštingiausieji mokiniai. Ypatingai buvo graži šventės pradžia. Choreografijos ir muzikos mokytojos parengė mokinius, kurie dainavo ir šoko. Paskui buvo demonstruojamos skaidrės apie tarmes bei mokinių sukurtas filmas „Ar dar kalbame tarmiškai?“ Ypač įdomūs mokinių parengti tarmiški vaizdeliai. Visą savaitę mokykloje didžiausias dėmesys buvo skirtas gimtajai kalbai, tarmėms, nes jos - lobis, grožis ir tautos savitumas. Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytojos S.Gerčienė, A.Vaitkevičienė, D.Ramanauskienė, K.Rūkštelienė, J.Gedvygienė, V.Balabonienė, muzikos mokytoja L.Daunienė ir choreografijos mokytoja D.Bakšienė.

Guoda Pelenytė, 12a kl.


Mieli svetainės lankytojai, mūsų mokykla dalyvauja konkurso „Kelmės jaunimo apdovanojimai 2010“ balsavime. Nominacijos: „MOKYKLA“, „MOKYTOJAS“, „LYDERIS“, „PROJEKTAS“.

Kviečiame aktyviai balsuoti adresu: www.kelmiskiams.lt

Sausio 20 d. po pamokų nemaža neformalaus ugdymo būrelio „Teatras ir diskusijos“ mokinių grupė kartu su mokytojais I. Maleckiene ir V. Špokausku vyko į Šiaulius, Akropolio „Forum cinemą“ kinoteatrą. Ten vyko respublikinio moksleivių videofilmų konkurso apdovanojimai.

Labai džiaugiamės, kad mes taip pat gavome pakvietimą į šį renginį. Renginio metu komisija pristatė 12 geriausių sukurtų filmukų iš 37. Buvo be galo smagu, kai didžiuliame ekrane pamatėme ir savo sukurtą filmuką „Mūsų karta“. Renginio pabaigoje mūsų komanda gavo diplomą už geriausią temos interpretaciją. Grįžome kupini pakilios nuotaikos, pilni įspūdžių bei naujų idėjų ruoštis kitiems metams. Mūsų filmuką galite pamatyti www.etaplius.lt

Monika Maleckaitė, 8a kl.


Sausio 19 d. po pamokų nemažas būrelis 12-okų dalyvavo J. Gimnazijoje paskaitoje: „Ar mokymasis daro mus laimingesniais?

Kaip mokytis, kad mokymasis būtų efektyvus ir teiktų malonumą?“. Paskaitą vedė ISM Universiteto dėstytoja – psichologė Rima. Mokiniai sužinojo labai daug įdomių dalykų apie mokymąsi, kaip reikia mokytis, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Paskaitos metu mokiniai aktyviai ir daug diskutavo su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria mokantis. Užsiėmimo metu atliko įvairias užduotis grupėse, jas analizavo.

PIT patarėja I. Maleckienė


Sausio 12 dieną Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos vienuoliktokai su istorijos mokytojomis Janina Každailiene ir Roma Masiuliene turėjo neeilinę progą pabuvoti Lietuvos Respublikos Seime. Kodėl neeilinę? Ogi todėl, kad tokios ekskursijos tiek po Seimą, tiek po lankytinas sostinės vietas būna tik vieną kartą metuose, o gal ir gyvenime.

Pirmoji aplankyta vieta buvo barokinė Šv.Petro ir Povilo bažnyčia, vėliau gotikinė Šv. Onos bažnyčia, pasigrožėjome ir Vilniaus Katedra bei nauju Lietuvai statiniu – Valdovų rūmais, deja, tik iš išorės. Apžiūrėję architektūrinius paminklus, Signatarų rūmuose klausėmės gidų pasakojimo. Seime praėjus itin griežtą apsaugą, mus pasitiko seimo nario Kęstučio Masiulio padėjėjas Jonas Petukauskas. Jis mums aprodė kiekvieną svarbią vietą Seime, parodė, kur vyksta posėdžiai, papasakojo įvairių juokingų atsitikimų. Laikas Seime neprailgo, mat galėjome apžiūrėti daugybę stendų, susijusių su prieš 20 metų vykusiais kruvinaisiais įvykiais, stebėti renginius, skirtus paminėti Sausio 13-ąją. Turbūt visa grupė sutiks, jog vienas įspūdingiausių reginių buvo Lietuvos kariūnų pasirodymas, rikiuotės. Išgirdome Seimo pirmininkės Irenos Degutienės, Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės ir Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio kalbas. Nepamiršime ir apsilankymo prie televizijos bokšto, kur galėjome uždegti žvakelę už Lietuvos laisvės gynėjus. Nors namo grįžome vėlai, tačiau buvome kupini įspūdžių ir žinių. Galime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos direktorės Astos Zavadskienės dėka iš arti pamatėme tai, ką kiti galėjo matyti tik per televiziją.

Greta Steponaitytė (11a kl.)