Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Lapkričio 17 d. mūsų mokykloje vyko 11-12 klasių monopolio turnyras. Turnyre dalyvavo: Linas Pilipavičius (11c), Mantas Vilkočius (11c), Viktorija Samuilytė (11c), Dovydas Bernotas (12b), Gintas Vainius (12b), Edgaras Jasulaitis (12b), Edvinas Goris (12b). Po 2,5 valandos laiko nugalėjo EDGARAS JASULAITIS! Sveikiname!!!!

Lapkričio 16-oji Tarptautinė Tolerancijos diena.

Mūsų mokykla prisijungė prie visoje Lietuvoje vykusios pilietinės akcijos, skirtos Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti, „Tolerancijos apyrankė“, kurią inicijavo Tarptautinė istorinio teisingumo komisija. Šią dieną per pirmą pamoką visose klasėse mokytojai vedė Tolerancijos pamokėlę, joje buvo kalbama, kas yra Tolerancija, kada pradėta minėti ši diena Pasaulyje ir Lietuvoje, skaitė žymių žmonių ir mokinių mintis apie toleranciją. Vėliau vaikams, mokytojams, kitam, mokykloje dirbančiam personalui ir praeiviams gatvėje, buvo dalijamos Tolerancijos apyrankės, kurias gamino mūsų mokyklos mokiniai. Šią akciją organizavo lietuvių k., istorijos, dorinio ugdymo, technologijų mokytojos, socialinė pedagogė ir psichologė. Akimirkos iš renginio:
Lapkričio 15 d. mokykloje svečiavosi Vilniaus universiteto fizikos fakulteto Alumnio draugijos trečiakursiai studentai, jie vedė renginį kurio tema „Nuo gremžtuko iki interneto“. Renginio metu 8a, 11-12- tų klasių mokiniai stebėjo interaktyvius chemijos eksperimentus ir buvo sužavėti netikėtais eksperimentų rezultatais: veržėsi spalvotos putos, formavosi „žaibas mėgintuvėlyje“, stebino „chameleono“ spalvos ir daug kitų spalvinių reakcijų. Buvo smagus reginys visiems besidomintiems chemija.

Lapkričio 15 d. mūsų mokyklos ketvirtų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos metodininkės Sonatos Rimkuvienės, dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose.

Varžybos vyko Tytuvėnuose Kelmės VJSM salėje. Po atkaklių kovų mūsų mokyklos sportininkai užėmė III vietą. Mokyklos garbę gynė šie mokiniai: Norutis Kristupas 4b, Apočkinas Dominykas 4b, Levickis Dovydas 4b, Jankauskas Karolis 4a, Simanauskas Dovydas 4a, Valantiejus Ardas 4a, Baranauskas Aurimas 4a, Kasparas Tadas 4a, Aleksandravičiūtė Dijana 4a, Rimkutė Gabrielė 4b, Liaudanskytė Šalnė 4b, Andruškaitė Vasarė 4b, Tifenzenaitė Dovilė 4a, Truncytė Rugilė 4a, Zdanavičiūtė Monika 4a. Šie mokiniai ir toliau pasiruošę lankyti neformaliojo ugdymo užsiėmimus „Sportuok ir būsi sveikas“, bei atstovauti mūsų mokyklą kitose varžybose.
Lapkričio 12 dieną 7c klasės mokiniai, tėvai, sesutės ir broliukai, auklėtoja sporto salėje susirinko kartu pavakaroti, pasivaržyti, kas taikliau mėto kamuolį, žaidžia kvadratą ar futbolą. Plačiau...

Akimirkos iš renginio:
Lapkričio 5 d. priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko Rudenėlio šventė „Rudens ratu“, kurią organizavo grupės mokytoja D. Levickienė. Vaikai, pasipuošę įvairių daržovių kaukėmis, parengė spektakliuką apie ūkininkus ir jų auginamas daržoves, sudainavo dainelę, pažaidė žaidimą. Renginį stebėjo ir vaikučiais džiaugėsi didelis būrys tėvelių.

Trumpos šios šventės akimirkos:Spalio 22 dieną „Aukuro“ vidurinės mokyklos grupė mokinių

paskutinę dieną prieš rudens atostogas jaukiai mokytojos L.Užomeckienės papuoštoje salėje paminėjo Vėlines. 7c klasės mokiniai, paruošti mokytojos A.Vaitkevičienės, pasakojo apie senovėje švęstą Ilgių laikotarpį, pasekė lietuvių liaudies sakmių, kurių klausydamiesi dalyviai išgirdo apie vietas, kur vėles galima sutikti, susipažino, kaip buvo suvokiamas pomirtinis gyvenimas, kaip reikia elgtis kapinėse, kokie draudimai, susiję su mirusiaisiais, galiojo. 8a klasės mokinės, pasipuošusios XII amžiaus lietuvių rūbais, pasiūtais mokytojos L.Užomeckienės, ne tik papuošė aplinką, bet ir rūbų autorei pasakojant leido mintimis persikelti į kitą laikotarpį. Mokytoja L.Janušauskienė kalbėjo apie šiam laikotarpiui būdingas dainas, visus dalyvius pakvietė išmokti lietuvių liaudies dainą „Augo kieme dagilėlis.“ Ramus stabtelėjimas prieš tą pačią dieną vyksiančias penktokų krikštynas ir prasidedančias atostogas leido visiems dalyvavusiems pamąstyti, maloniai pabendrauti, priminė, kokias senas ir gražias tradicijas turime.
Mokykloje vyksta stadiono ir sporto aikštelės rekonstrukcijos darbai...

Glaudžiai bendradarbiaujant su Kelmės rajono savivaldybės administracija bei pasinaudojus Lietuvos Respublikos ir Europos Ekonominės erdvės Norvegų finansinio mechanizmo parama pradėti mokyklos stadiono ir sporto aikštelės rekonstrukcijos darbai.

Esame garsūs mokinių sportiniais pasiekimais rajone ir respublikoje, dalyvaujame Lietuvos mokinių Olimpinio judėjimo programoje. Šiais metais net dvi komandos - tinklinio ir badmintono tapo mokinių Olimpinio festivalio nugalėtojais. Tikimės, kad pagerinę sporto bazę, galėsime pasiūlyti mokiniams ir vystyti kitas sporto šakas. Tai didins mokinių užimtumą po pamokų.

Bendradarbiavimas tęsiasi: klasės partnerės.

Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos 5b klasės mokiniams laišką ir dovanų iš Vokietijos spalio mėnesį parvežė Kelmės rajono meras K.Arvasevičius. Mūsų rajono delegacijos viešnagės Vartburgo apskrityje metu buvo susitikta su Dermbacho pagrindinės mokyklos penktokais. Nuo 2010 metų spalio mėnesio partnerystę tęsia ir bendrauja klasėmis Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos 5b klasės mokiniai ir Dermbacho pagrindinės mokyklos (Vokietija) 5a klasės mokiniai. Kol kas vaikai apsikeitė tik pirmais laiškais ir nuotraukomis bei saldžiomis dovanėlėmis, trumpai pristatė savo klases. Ateityje planuojami ne tik pasikeitimai laiškais, bet ir bendri gamtosauginiai projektai bei viešnagės. Klasių partnerystę koordinuoja mokytojos Ilse Pfaff ir Violeta Truncienė.
Spalio 18-28 dienomis mokyklos komanda dalyvauja programos "Veiklus jaunimas" jaunimo mainų projekte "Jaunimas prieš klimato kaitą". Projektas vyksta Sevilijoje, Ispanijoje. Dalyvauja Marius Juškys, Vaiva Penikaitė, Greta Balabonaitė, Linas Zavadskis, Augustas Jakaitis ir direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Viliūnienė. Šalys–partnerės - Bulgarija, Italija, Vengrija, Ispanija.