Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Sausio 19 d. po pamokų nemažas būrelis 12-okų dalyvavo J. Gimnazijoje paskaitoje: „Ar mokymasis daro mus laimingesniais?

Kaip mokytis, kad mokymasis būtų efektyvus ir teiktų malonumą?“. Paskaitą vedė ISM Universiteto dėstytoja – psichologė Rima. Mokiniai sužinojo labai daug įdomių dalykų apie mokymąsi, kaip reikia mokytis, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Paskaitos metu mokiniai aktyviai ir daug diskutavo su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria mokantis. Užsiėmimo metu atliko įvairias užduotis grupėse, jas analizavo.

PIT patarėja I. Maleckienė


Sausio 12 dieną Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos vienuoliktokai su istorijos mokytojomis Janina Každailiene ir Roma Masiuliene turėjo neeilinę progą pabuvoti Lietuvos Respublikos Seime. Kodėl neeilinę? Ogi todėl, kad tokios ekskursijos tiek po Seimą, tiek po lankytinas sostinės vietas būna tik vieną kartą metuose, o gal ir gyvenime.

Pirmoji aplankyta vieta buvo barokinė Šv.Petro ir Povilo bažnyčia, vėliau gotikinė Šv. Onos bažnyčia, pasigrožėjome ir Vilniaus Katedra bei nauju Lietuvai statiniu – Valdovų rūmais, deja, tik iš išorės. Apžiūrėję architektūrinius paminklus, Signatarų rūmuose klausėmės gidų pasakojimo. Seime praėjus itin griežtą apsaugą, mus pasitiko seimo nario Kęstučio Masiulio padėjėjas Jonas Petukauskas. Jis mums aprodė kiekvieną svarbią vietą Seime, parodė, kur vyksta posėdžiai, papasakojo įvairių juokingų atsitikimų. Laikas Seime neprailgo, mat galėjome apžiūrėti daugybę stendų, susijusių su prieš 20 metų vykusiais kruvinaisiais įvykiais, stebėti renginius, skirtus paminėti Sausio 13-ąją. Turbūt visa grupė sutiks, jog vienas įspūdingiausių reginių buvo Lietuvos kariūnų pasirodymas, rikiuotės. Išgirdome Seimo pirmininkės Irenos Degutienės, Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės ir Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio kalbas. Nepamiršime ir apsilankymo prie televizijos bokšto, kur galėjome uždegti žvakelę už Lietuvos laisvės gynėjus. Nors namo grįžome vėlai, tačiau buvome kupini įspūdžių ir žinių. Galime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos direktorės Astos Zavadskienės dėka iš arti pamatėme tai, ką kiti galėjo matyti tik per televiziją.

Greta Steponaitytė (11a kl.)


2011 m. uždegdami žvakutes, paminėjome Sausio 13-osios įvykius pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, prisiminėme tų dienų įvykius.
Lapkričio pradžioje laikraščio „Kelmiškiams“ leidėjai paskelbė konkursą „Kalėdinis atvirukas vienišam žmogui“. Darbelių atlikimo technika galėjo būti įvairi. Svarbiausia, atviruke turėjo būti pavaizduoti Kelmės rajoną reprezentuojantys objektai (statiniai, paminklai, vietovės ir pan.) bei kitoje darbelio pusėje užrašytas sveikinimo tekstas. Dalyviai buvo skirstomi į dvi amžiaus grupes-neturintys 18 metų ir sulaukę pilnametystės.

Šiame konkurse dalyvavo ir „Aukuro“ vidurinės mokyklos mokiniai. Tikybos mokytoja Dalia Druktenienė kartu su mokiniais atrinko keletą pagamintų atvirukų, geriausiai atitinkančių konkurso nuostatus. Prieš šv. Kalėdas redakcijos sudaryta komisija išrinko po tris geriausius darbus kiekvienoje amžiaus grupėje. Jaunieji rajono gyventojai buvo patys aktyviausi, tad jų darbelių buvo daugiausia. Pirmoji vieta atiteko mūsų mokyklos penktokei Monikai Norkutei, kuri piešė kalėdinę eglutę, papuoštą miesto centre. Antroji vieta paskirta Kelmės „Kražantės“ pagrindinės mokyklos šeštokui Simonui Strazdui, o trečioji-Vaiguvos V.Šimkaus vidurinės mokyklos vienuoliktokei Justinai Bružaitei. Visiems nugalėtojams atiteko laikraščio „Kelmiškiams“ dovanos. Mokinių pagamintos atvirutės buvo nuvežtos į Liolių senelių namus.

Nuotraukose – mūsų mokyklos mokinių M.Norkutės, U.Čepkauskaitės ir V.Bartkutės pagamintos atvirutės.Gruodžio 22 dieną mokykloje organizuota netradicinio ugdymo diena „Kalėdos mokykloje“ 5-12 klasių mokiniams. Šių metų tema "Epochos". Vakaro vedančiųjų Karalienės ir Juokdario vedami apsilankėme pas „laukinius“, „piratus“, „kaubojus“, nusikėlėme į Akmens amžių, šokome letkį, disko, rokenrolą, tvistą. Sulaukėme kompetetingos komisijos įvertinimų apie klasių papuošimus, sužinojome, kas parašė šauniausius kalėdinius laiškus. Vakaro neaplenkė ir Kalėdų Senelio dovanos.

Trumpos akimirkos:
Gruodžio 20 d. PUG ir pradinių klasių netradicinio ugdymo diena. „Kalėdų belaukiant...“

11a klasės mokinė Greta Steponaitytė ir jos anglų kalbos mokytoja Laima Miestauskienė buvo pagerbtos Kelmės rajono savivaldybės Mero Kosto Arvasevičiaus atminimo dovanėlėmis. Greta garsino mokyklą ir rajoną laimėjusi I-ąją vietą respublikiniame anglų kalbos rašinio konkurse.