Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

2010 m. spalio 22 d. vyko 5-okų „krikštynos“.

Su dideliu jauduliu visą savaitę penktokai laukė penktadienio vakaro. „Kas bus? Ką mums darys? Ką mes turėsime daryti?“ – klausimai, kurie skambėjo kasdien po kelis kartus. Pagaliau linksmybės prasidėjo. Dešimtokai tvarkingai surikiavo visus penktokus ir už kojos pririšo prie virvutės, kad kuris nors netyčia nepasimestų. Taip jie buvo vedžiojami po visus tris mokyklos aukštus Stabtelėję prie kabinetų dėkojo mokytojams, kurie juos mokys. Dešimt minučių pailsėję visi penktokėliai susirinko sporto salėje. Trys penktų klasių komandos po dešimt mokinių dalyvavo vikrumo rungtyje. Azartas buvo didžiulis, nepaisant to, kad rungties pabaigoje laukė „purvinas siurprizas“. Toliau renginys vyko aktų salėje: penktokai buvo pavaišinti bare „skaniais gėrimais“, atliko savo namų darbų užduotis – paruoštus šokius. Mokiniai buvo labai laimingi ir išdidūs gavę penktokų pasus. Krikštynos baigėsi bendra diskoteka 5-10 klasėms. Labai dėkojame dešimtokams ir jų auklėtojams už nuotaikingą renginį. Skolingi neliksime: pertraukų metu dešimtokams tikrai netrūks penktokų dėmesio.


Spalio 22 d. mokykloje vyko pradinių klasių netradicinė diena „Rudenėlio turtai“, kurią organizavo pradinių klasių vyr. mokytoja D. Paulauskienė ir mokytoja metodininkė S.Grišiuvienė.

Šiai dienai mokiniai ruošėsi visą savaitę: stebėjo, tyrinėjo ir grožėjosi gamta, mokėsi ją tausoti, rinko natūralią miško medžiagą, pajuto, kad gamta ne tik pilna įvairių gėrybių, bet ir yra nemokamas sveikatos šaltinis. Prie šios veiklos prisidėjo ir tėveliai. Jie kartu su savo vaikučiais darė įvairius darbelius, rudenines puokštes, gamino maisto patiekalus. Kiekviena klasė burtų keliu išsitraukė vaisių ar daržovę, kuria ir pasivadino. Rinko informaciją apie ją, kūrė plakatą, ruošė klasės prisistatymą. Iš surinktos miško medžiagos vėrė rudens karolius, kuriais papuošė mokyklos aktų salę. 10 val. visi sugužėjo į aktų salę, kur po klasių prisistatymų vyko smagus rudens mugės „Rudenėlio turtai“ šurmulys. Nuotaikingos liaudiškos muzikos melodijos į mugę atviliojo ne tik mokyklos mokytojus, vyresnių klasių mokinius, bet ir tėvelius, valgyklos bei techninio personalo darbuotojus. Pradinukai tapo jaunaisiais verslininkais. Jie siūlė, reklamavo, pardavinėjo savo prekes. Vyko linksmos derybos. Netradicinė diena „Rudenėlio turtai“ paliko visiems gerą įspūdį. Visi buvo laimingi: vieni pardavę savo prekes, kiti – jas nusipirkę. Pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos dėkoja visiems tėveliams prisidėjusiems prie šios įspūdingos šventės.


Spalio 20 d. mokykla organizavo akcija ,,Dek, žvakele...”

Prieš Vėlines tikybos mokytoja D.Druktenienė pakvietė penktokus dalyvauti kapinių tvarkymo akcijoje. Spalio popietę senosiose kapinėse susirinko 5 klasių mokiniai su auklėtojomis S.Domeikiene, V.Trunciene ir D.Butkuviene. Vaikai atsinešė grėblius, kibirus, šluoteles, kitus darbo įrankius. Pasidalinę teritorijomis, penktokai grėbė lapus, nešė juos į krūvas, gražiai sutvarkė neprižiūrimus kapus. Atlikus darbus, ant kiekvieno kapo buvo uždegtos atminimo žvakelės. Tikybos mokytoja padėkojo gausiai susirinkusiems mokiniams ir jų auklėtojoms už nuoširdų ir kruopštų darbą. Atsisveikinant visi kartu sukalbėjo maldelę už mirusiuosius.
2010–10–14 projekto „Higiena – mokinių psichinės sveikatos abėcėlė“ dalyviai apsilankė miške.

Išvykos tikslas susipažinti su medžiais donorais ir medžiais vampyrais. Projekto koordinatorė mokytoja D. Butkuvienė supažindino mokinius su medžių energetikos metodika. Sužinojome kurių medžių kaimynystės reiktų vengti, o kada ir su kokiais medžiais „bendrauti“, kaip su medžiais rekomenduojama bendrauti vyramas ir moterims. Išmokome patikrinti ar medis pasiruošęs su žmogumi pasidalinti savo energija. Praktiškai pajutome, kad medžiai donorai suteikia teikiamos energijos.
Spalio 14 – derliaus diena. Tradicinėje šventėje – konkurse „Daržovės – mūsų maistas ir vaistas“ dalyvavo trys penktos klasės.

5a klasė pasivadino – „Vitaminai C“, 5b – „Daržoviukai“, 5c – „Moliūgai“. Mokiniai parengė parodėlę „Gamtos išdaigos“, pagal aprašytas maistines ir vaistines savybes spėjo daržoves, kūrė eilėraščius. Reikėjo atspėti daržoves, esančias ryšulėliuose, nupiešti paveikslus augaliniais dažais. Penktokai spėjo mįsles, žaidė ir dainavo. Labiausiai sėkmė lydėjo„ Moliūgų“ komandą . Visoms komandoms įteiktos padėkos.

Spalio 10-oji - Pasaulinė psichinės sveikatos diena.

Ta proga grupė mokinių vyko į Šiaulių priklausomybės ligų centrą ir Jaunųjų gamtininkų centrą, kadangi šiemet mūsų mokykloje įgyvendinamas projektas „Higiena – mokinių psichinės sveikatos abėcėlė“. Priklausomybių ligų centre vyr. gydytojas psichiatras Elmantas Pranas Zevertas aiškino apie narkotinių medžiagų žalą augančiam organizmui. Kalbėjo apie legalius ir nelegalius narkotikus, priminė sveikos gyvensenos principus, išsamiai atsakė į mokinių klausimus. Jaunųjų gamtininkų centre aplankėme egzotinių gyvūnų ir gėlių kampelį. Įsitikinome, kad gyvūnai ir augalai yra tarsi vaistai be recepto ir atgaiva mūsų sielai. Katinų muziejuje, kuris šiemet švenčia savo dvidešimtmetį, mus pasitiko gyvi eksponatai: direktorius katinas Mikis ir ponia direktorienė Filomena. Provizorės Vandos Kavaliauskienės įkurtame muziejuje puikuojasi per tūkstantį eksponuojamų katinų iš įvairių pasaulio kampelių. Lankydamiesi Jaunųjų gamtininkų centre, supratome, kad augintiniai skatina atsipalaidavimą ir yra puiki priemonė išvengti streso. Kelionėje mokinius lydėjo projekto koordinatorė biologijos mokytoja Danutė Butkuvienė, socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė, technologijų mokytojas Valentinas Lukonas.Mokytojo diena – pati gražiausia diena. Ji atkeliauja pasidabinusi nuostabiomis rudeniškomis spalvomis. Gal toks yra ir mokytojo kelias į mokinio širdį dalinant žinias ir save po dalelę... Plačiau...