Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Balandžio 12 d. mokyklos mokinių fotostudija dalyvavo Šiaulių jaunųjų technikų centro organizuotoje Respublikinėje mokinių fotografijos darbų parodoje-konkurse „Akimirka“.

Dalyvio diplomais apdovanoti: Jakaitis Augustas, Kančelskytė Milda, Miliauskaitė Bernadeta, Ramanauskaitė Vaiva, Ripinskytė Deimantė, Rulinskaitė Evelina, Valčiukaitė Gintarė. Laureato diplomu už fotografijas „Ruduo“, „Žiema“ apdovanota Laurutytė Aurelija. Vaištaraitė Eglė apdovanota Laureato diplomu už fotografiją „Smeigtukai“ ir jauniausiai dalyvei.Balandžio 11d. Palendrių šv.Benedikto vienuolyne vyko netradicinė pamoka – popietė „Šv.Velykos – dvasinio atgimimo metas“.

Išvykos tikslas – skatinti mokinius domėtis Gavėnios laikotarpiu, apmąstyti šv.Velykų prasmę. Popietėje dalyvavo 3 – 7 klasių mokiniai su mokytojomis D.Venckute, L.Bartkuviene ir D.Drukteniene. Vaikai apžiūrėjo vienuolyną, bažnyčią. Po to visi buvo pakviesti į svečių salę, kurioje vienuoliai bendravo su mokiniais, papasakojo apie Gavėnios laikotarpį ir šv.Velykų papročius. Susitikimo pabaigoje vienuoliai mokinius pavaišino jų pagamintais saldainiais ir padovanojo paveikslėlių.
Tikybos mokytoja Dalia Druktenienė
Balandžio 6 dieną mokykloje įvyko pradinių klasių mokinių angliškų dainelių popietė.

Mokiniai per anglų kalbos pamokas mokosi ne tik skaityti, kalbėti, klausytis, bet ir dainuoti.Todėl gimė idėja suorganizuoti pradinukams renginį, kuriame kiekviena klasė galėtų parodyti ką moka ir pažiūrėti kaip sekasi kitiems. Mokiniai padainavo po vieną anglišką dainelę, o intarpuose tarp klasių pasirodymų mokėsi karaoke dainelių, kurios buvo rodomos ant ekrano. Mokiniams buvo užduodami ir klausimai į kuriuos mokytoja sulaukdavo angliškų atsakymų. Pirmojo anglų kalbos popietė mūsų mažiausiems buvo smagi ir naudinga. Renginį organizavo ir vaikus moko anglų kalbos mokytojos Sigita Domeikienė, Vida Katkauskienė ir Ilona Janušauskienė.
Kovo mėnesį mokykloje vyko netradicinė akcija, skirta nuo nelaimių nukentėjusios Japonijos vaikams paremti. Akcijos metu mes visi kartu mokėmės supratimo ir atjautos kito žmogaus skausmui, nelaimei. Surinkta pinigų suma pervesta į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus sąskaitą. Šia auka prisijungėme prie tūkstančių geraširdžių Lietuvos žmonių, kurie neliko abejingi tolimos tautos tragedijai.

Tegul gerumas mus visada vienija....Balandžio 7d. mokykloje vyko metodinė – kūrybinė konferencija Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms paminėti.

Iš pat ryto į mokyklą rinkosi mokiniai ir mokytojai iš rajono mokyklų – Tytuvėnų, Kražių, J.Graičiūno gimnazijų, Pakražančio vidurinės, Meno mokyklos. Pirmoje konferencijos dalyje mokiniai ir mokytojai skaitė pranešimus apie M.K.Čiurlionio biografiją ir kūrybą. Meno mokyklos mokiniai parodė įspūdingus koncertinius numerius. Antroje dalyje vyko viktorina tarp mokyklų komandų. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, klausėsi muzikinių užduočių, atliko vaidybines kompozicijas. Kūrybinei užduočiai atlikti buvo suburta mišri komanda – po du mokinius iš kiekvienos komandos. 10 mokinių dailės kabinete interpretavo M.K.Čiurlionio paveikslus viename dideliame lape. Konferencijos pabaigoje buvo paskirtos nominacijos. Čiurlioniškiausia išrinkta Kražių gimnazijos komanda, linksmiausia – Pakražančio vidurinė, moksliškiausia – J.Graičiūno gimnazija, artistiškiausia – mūsų mokyklos, kūrybiškiausia - Tytuvėnų gimnazijos. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė ir 11a klasės mokinė Kristina Gočelkytė. Konferenciją organizavo Virginija Čiužienė, Laima Daunienė, Aušra Vaitkevičienė, Virginija Balabonienė, Danutė Janavičienė, Valentinas Lukonas. Konferencijos vadovė mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, koordinatorė Dalia Viliūnienė.

Dailės mokytoja Virginija Čiužienė

12 a klasės mokinys Edgaras Marcinkus pateko į šių metų balandžio 30 d. Vytauto Didžiojo universitete, Ekonomikos ir vadybos fakultete įvyksiančią 17-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadą. SVEIKINAME EDGARĄ!!! Ruošė mokytoja I.Maleckienė.

Balandžio 4 d.organizavome akciją „Sutikime paukščius“ Aukštmiškyje ir prie mokyklos.

Mokiniai su technologijų mokytoju V. Lukonu pagamino kelias dešimtis inkilų zylutėms, musinukėms, geniams. Į Aukštmiškį mus lydėjo jaunųjų miško bičiulių būrelio globėjas girininkas Egidijus Želvys. Inkilus zylėms iškėlėme kas 30 - 50 metrų, 3 - 4 metrų aukštyje. Keletą inkilėlių iškėlėme mokyklos teritorijoje. Tikimės, kad mūsų iškeltuose inkiluose sparnuočiai netrukus perės ir augins jauniklius, slėpsis nuo lietaus, vėjo, šalčio.

Biologijos mokytoja metodininkė D.Butkuvienė

Balandžio 1 dieną vyko rajoninis aštuntokų LIK-as. Jame jame dalyvavo „Aukuro“ vidurinės, „Kražantės“ pagrindinės mokyklų bei Kražių gimnazijos komandos.

Renginį pradėjo grupe „Scorpions“ persirengusios vienuoliktokės. Kiekviena komanda paruošė po prisistatymą, atsakinėjo į klausimus apie Kelmės kraštą. Visos komandos turėjo paruošti namų darbus – sugalvoti klausimą priešininkų komandai ir parengti pasirodymą. Dalyvius aktyviai palaikė sirgaliai. Galų gale nugalėjo draugystė, visiems buvo įteikti padėkos raštai. Po aštuntokų LIK'o vyko didkoteka. Tikimės, kad šis renginys taps gražia tradicija ir kiekvienais metais pritrauks daugiau dalyvių. Renginį vedė vienuoliktokės Greta Balabonaitė ir Greta Steponaitytė. Ačiū Joms.

Orinta Sakaitė, 8a kl.


Kovo 31 d. minėjome Tarptautinę Knygos Dieną. ... Plačiau...

Kovo 31 d. vyko tradicinis LIK-as 4–ųjų klasių mokiniams ir jų tėveliams.

Programa, skirta Tarmių metams. Pasiskirstę į komandas, kurias sudarė vaikai ir tėvai, galvojo pavadinimą ir prisistatė. Atliko kūrybinį darbelį „Pavasario saulė prašvito meiliai“, pristatė mūsų mokyklą (reklamą). Dvi užduotys buvo susijusios su pantomima. Kiekviena komanda atsakė į 3 klausimus. Po to dainavo karaokė dainas. Kūrė akrostiką žodžiui TARMĖ. Žaidė estafetes, liaudies žaidimus. Ketvirtokai buvo patenkinti, kad visas užduotis reikėjo atlikti kartu su tėveliais.