Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Vasario 3 d. Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos dvyliktokai išvyko į Vilnių, studijų mugę „Mokymasis studijos karjera 2011“.

Litexpo parodų centre susirinko visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, profesinės mokyklos, užsienio universitetai. Mokiniai visą kelionę diskutavo apie būsimas studijas, kokius klausimus užduos ir pan. Studijų mugėje dalyvavo tūkstančiai abiturientų iš visos Lietuvos. Visi vaikštinėjo prie stendų, uždavinėjo klausimus atstovams, apžiūrinėjo parodas, rinkosi lankstinukus ir kitą reikalingą informaciją, dalyvavo konferencijoje, kurią vedė švietimo ministras G.Steponavičius. Mokiniai džiaugėsi daug sužinoję apie savo būsimas profesijas, gavo dovanų, išsamios informacijos apie stojimo sąlygas, reikalingus egzaminus. Ši išvyka daugeliui dvyliktokų padėjo apsispręsti dėl būsimų studijų pasirinkimo.

PIT patarėja Ingrida Maleckienė


Sausio 28 dieną Raseinių „Šaltinio“ vidurnėje mokykloje vyko KKSC Raseiniu Badmintono turnyras N.Kalikaitės taurei laimėti.

Į varžybas susirinko Tauragės, Raseinių, Šakių ir Kelmės vaikinų ir merginų komandos. Mūsų mokyklos mokinė Greta Palubinskytė (7c kl.) vieneto kategorijoje užemė 3-iąją vietą, dvejeto kategorijoje poroje su Monika Viliūnaite (7a kl.) užemė 2-ąją vietą pralaimėjusios Tauragės komandos merginom. Monika Viliūnaitė vienete iškovojo 7-ą vietą. Justas Pupius (7a kl.) laimėjęs prieš Karolį Reimerį (7a kl.) iškovojo 5-ą vietą, Karolis Reimeris užemė 6-ą vietą. Berniukai, neatsilikdami nuo mergaičių, dvejete labai stengėsi ir taip pat užemė 2-ąją vietą. Mūsų komandai taip pat neblogai sekėsi mišriam dvejete. Greta Palubinskytė ir Karolis Reimeris, pralaimėję du kartus iš eilės Raseinių komandoms, galutinai užėmė 4-ąją vietą , o Monika Viliūnaitė kartu su Justu Pupiu žaisdami dėl 6-os vietos laimėjo prieš Šakių komandos žaidėjus. Varžybų pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.
Sausio 17-21d. vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai, skirti Tarmių metams. Jų metu siekėme, kad mokyklos bendruomenė puoselėtų gimtosios kalbos grožį ir tarmių įvairovę. Išleidome stendą apie tarmes. Mokiniai vedė pamoką mokytojams, kurie turėjo pakalbėti tarmiškai. Jau pirmadienio rytą žaismingomis ir šmaikščiomis užduotimis mus pasitiko lietuvių kalbos mokytojos.

Savaitei įsibėgėjus ėmėmės rimtų užduočių. Buvo organizuojami raštingiausio mokinio rinkimai - rašėme diktantą. Nemažai literatūros žinių pareikalavo rajoninė Lietuvių kalbos olimpiada. Ketvirtadienį susirinkome į meninio skaitymo popietę. Paskutiniąją dieną – penktadienį apibendrinome visus savaitės renginius, paskelbti raštingiausieji mokiniai. Ypatingai buvo graži šventės pradžia. Choreografijos ir muzikos mokytojos parengė mokinius, kurie dainavo ir šoko. Paskui buvo demonstruojamos skaidrės apie tarmes bei mokinių sukurtas filmas „Ar dar kalbame tarmiškai?“ Ypač įdomūs mokinių parengti tarmiški vaizdeliai. Visą savaitę mokykloje didžiausias dėmesys buvo skirtas gimtajai kalbai, tarmėms, nes jos - lobis, grožis ir tautos savitumas. Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytojos S.Gerčienė, A.Vaitkevičienė, D.Ramanauskienė, K.Rūkštelienė, J.Gedvygienė, V.Balabonienė, muzikos mokytoja L.Daunienė ir choreografijos mokytoja D.Bakšienė.

Guoda Pelenytė, 12a kl.


Mieli svetainės lankytojai, mūsų mokykla dalyvauja konkurso „Kelmės jaunimo apdovanojimai 2010“ balsavime. Nominacijos: „MOKYKLA“, „MOKYTOJAS“, „LYDERIS“, „PROJEKTAS“.

Kviečiame aktyviai balsuoti adresu: www.kelmiskiams.lt

Sausio 20 d. po pamokų nemaža neformalaus ugdymo būrelio „Teatras ir diskusijos“ mokinių grupė kartu su mokytojais I. Maleckiene ir V. Špokausku vyko į Šiaulius, Akropolio „Forum cinemą“ kinoteatrą. Ten vyko respublikinio moksleivių videofilmų konkurso apdovanojimai.

Labai džiaugiamės, kad mes taip pat gavome pakvietimą į šį renginį. Renginio metu komisija pristatė 12 geriausių sukurtų filmukų iš 37. Buvo be galo smagu, kai didžiuliame ekrane pamatėme ir savo sukurtą filmuką „Mūsų karta“. Renginio pabaigoje mūsų komanda gavo diplomą už geriausią temos interpretaciją. Grįžome kupini pakilios nuotaikos, pilni įspūdžių bei naujų idėjų ruoštis kitiems metams. Mūsų filmuką galite pamatyti www.etaplius.lt

Monika Maleckaitė, 8a kl.


Sausio 19 d. po pamokų nemažas būrelis 12-okų dalyvavo J. Gimnazijoje paskaitoje: „Ar mokymasis daro mus laimingesniais?

Kaip mokytis, kad mokymasis būtų efektyvus ir teiktų malonumą?“. Paskaitą vedė ISM Universiteto dėstytoja – psichologė Rima. Mokiniai sužinojo labai daug įdomių dalykų apie mokymąsi, kaip reikia mokytis, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Paskaitos metu mokiniai aktyviai ir daug diskutavo su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria mokantis. Užsiėmimo metu atliko įvairias užduotis grupėse, jas analizavo.

PIT patarėja I. Maleckienė


Sausio 12 dieną Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos vienuoliktokai su istorijos mokytojomis Janina Každailiene ir Roma Masiuliene turėjo neeilinę progą pabuvoti Lietuvos Respublikos Seime. Kodėl neeilinę? Ogi todėl, kad tokios ekskursijos tiek po Seimą, tiek po lankytinas sostinės vietas būna tik vieną kartą metuose, o gal ir gyvenime.

Pirmoji aplankyta vieta buvo barokinė Šv.Petro ir Povilo bažnyčia, vėliau gotikinė Šv. Onos bažnyčia, pasigrožėjome ir Vilniaus Katedra bei nauju Lietuvai statiniu – Valdovų rūmais, deja, tik iš išorės. Apžiūrėję architektūrinius paminklus, Signatarų rūmuose klausėmės gidų pasakojimo. Seime praėjus itin griežtą apsaugą, mus pasitiko seimo nario Kęstučio Masiulio padėjėjas Jonas Petukauskas. Jis mums aprodė kiekvieną svarbią vietą Seime, parodė, kur vyksta posėdžiai, papasakojo įvairių juokingų atsitikimų. Laikas Seime neprailgo, mat galėjome apžiūrėti daugybę stendų, susijusių su prieš 20 metų vykusiais kruvinaisiais įvykiais, stebėti renginius, skirtus paminėti Sausio 13-ąją. Turbūt visa grupė sutiks, jog vienas įspūdingiausių reginių buvo Lietuvos kariūnų pasirodymas, rikiuotės. Išgirdome Seimo pirmininkės Irenos Degutienės, Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės ir Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio kalbas. Nepamiršime ir apsilankymo prie televizijos bokšto, kur galėjome uždegti žvakelę už Lietuvos laisvės gynėjus. Nors namo grįžome vėlai, tačiau buvome kupini įspūdžių ir žinių. Galime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos direktorės Astos Zavadskienės dėka iš arti pamatėme tai, ką kiti galėjo matyti tik per televiziją.

Greta Steponaitytė (11a kl.)


2011 m. uždegdami žvakutes, paminėjome Sausio 13-osios įvykius pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, prisiminėme tų dienų įvykius.
Lapkričio pradžioje laikraščio „Kelmiškiams“ leidėjai paskelbė konkursą „Kalėdinis atvirukas vienišam žmogui“. Darbelių atlikimo technika galėjo būti įvairi. Svarbiausia, atviruke turėjo būti pavaizduoti Kelmės rajoną reprezentuojantys objektai (statiniai, paminklai, vietovės ir pan.) bei kitoje darbelio pusėje užrašytas sveikinimo tekstas. Dalyviai buvo skirstomi į dvi amžiaus grupes-neturintys 18 metų ir sulaukę pilnametystės.

Šiame konkurse dalyvavo ir „Aukuro“ vidurinės mokyklos mokiniai. Tikybos mokytoja Dalia Druktenienė kartu su mokiniais atrinko keletą pagamintų atvirukų, geriausiai atitinkančių konkurso nuostatus. Prieš šv. Kalėdas redakcijos sudaryta komisija išrinko po tris geriausius darbus kiekvienoje amžiaus grupėje. Jaunieji rajono gyventojai buvo patys aktyviausi, tad jų darbelių buvo daugiausia. Pirmoji vieta atiteko mūsų mokyklos penktokei Monikai Norkutei, kuri piešė kalėdinę eglutę, papuoštą miesto centre. Antroji vieta paskirta Kelmės „Kražantės“ pagrindinės mokyklos šeštokui Simonui Strazdui, o trečioji-Vaiguvos V.Šimkaus vidurinės mokyklos vienuoliktokei Justinai Bružaitei. Visiems nugalėtojams atiteko laikraščio „Kelmiškiams“ dovanos. Mokinių pagamintos atvirutės buvo nuvežtos į Liolių senelių namus.

Nuotraukose – mūsų mokyklos mokinių M.Norkutės, U.Čepkauskaitės ir V.Bartkutės pagamintos atvirutės.Gruodžio 22 dieną mokykloje organizuota netradicinio ugdymo diena „Kalėdos mokykloje“ 5-12 klasių mokiniams. Šių metų tema "Epochos". Vakaro vedančiųjų Karalienės ir Juokdario vedami apsilankėme pas „laukinius“, „piratus“, „kaubojus“, nusikėlėme į Akmens amžių, šokome letkį, disko, rokenrolą, tvistą. Sulaukėme kompetetingos komisijos įvertinimų apie klasių papuošimus, sužinojome, kas parašė šauniausius kalėdinius laiškus. Vakaro neaplenkė ir Kalėdų Senelio dovanos.

Trumpos akimirkos: