Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Lapkričio 5 d. priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko Rudenėlio šventė „Rudens ratu“, kurią organizavo grupės mokytoja D. Levickienė. Vaikai, pasipuošę įvairių daržovių kaukėmis, parengė spektakliuką apie ūkininkus ir jų auginamas daržoves, sudainavo dainelę, pažaidė žaidimą. Renginį stebėjo ir vaikučiais džiaugėsi didelis būrys tėvelių.

Trumpos šios šventės akimirkos:Spalio 22 dieną „Aukuro“ vidurinės mokyklos grupė mokinių

paskutinę dieną prieš rudens atostogas jaukiai mokytojos L.Užomeckienės papuoštoje salėje paminėjo Vėlines. 7c klasės mokiniai, paruošti mokytojos A.Vaitkevičienės, pasakojo apie senovėje švęstą Ilgių laikotarpį, pasekė lietuvių liaudies sakmių, kurių klausydamiesi dalyviai išgirdo apie vietas, kur vėles galima sutikti, susipažino, kaip buvo suvokiamas pomirtinis gyvenimas, kaip reikia elgtis kapinėse, kokie draudimai, susiję su mirusiaisiais, galiojo. 8a klasės mokinės, pasipuošusios XII amžiaus lietuvių rūbais, pasiūtais mokytojos L.Užomeckienės, ne tik papuošė aplinką, bet ir rūbų autorei pasakojant leido mintimis persikelti į kitą laikotarpį. Mokytoja L.Janušauskienė kalbėjo apie šiam laikotarpiui būdingas dainas, visus dalyvius pakvietė išmokti lietuvių liaudies dainą „Augo kieme dagilėlis.“ Ramus stabtelėjimas prieš tą pačią dieną vyksiančias penktokų krikštynas ir prasidedančias atostogas leido visiems dalyvavusiems pamąstyti, maloniai pabendrauti, priminė, kokias senas ir gražias tradicijas turime.
Mokykloje vyksta stadiono ir sporto aikštelės rekonstrukcijos darbai...

Glaudžiai bendradarbiaujant su Kelmės rajono savivaldybės administracija bei pasinaudojus Lietuvos Respublikos ir Europos Ekonominės erdvės Norvegų finansinio mechanizmo parama pradėti mokyklos stadiono ir sporto aikštelės rekonstrukcijos darbai.

Esame garsūs mokinių sportiniais pasiekimais rajone ir respublikoje, dalyvaujame Lietuvos mokinių Olimpinio judėjimo programoje. Šiais metais net dvi komandos - tinklinio ir badmintono tapo mokinių Olimpinio festivalio nugalėtojais. Tikimės, kad pagerinę sporto bazę, galėsime pasiūlyti mokiniams ir vystyti kitas sporto šakas. Tai didins mokinių užimtumą po pamokų.

Bendradarbiavimas tęsiasi: klasės partnerės.

Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos 5b klasės mokiniams laišką ir dovanų iš Vokietijos spalio mėnesį parvežė Kelmės rajono meras K.Arvasevičius. Mūsų rajono delegacijos viešnagės Vartburgo apskrityje metu buvo susitikta su Dermbacho pagrindinės mokyklos penktokais. Nuo 2010 metų spalio mėnesio partnerystę tęsia ir bendrauja klasėmis Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos 5b klasės mokiniai ir Dermbacho pagrindinės mokyklos (Vokietija) 5a klasės mokiniai. Kol kas vaikai apsikeitė tik pirmais laiškais ir nuotraukomis bei saldžiomis dovanėlėmis, trumpai pristatė savo klases. Ateityje planuojami ne tik pasikeitimai laiškais, bet ir bendri gamtosauginiai projektai bei viešnagės. Klasių partnerystę koordinuoja mokytojos Ilse Pfaff ir Violeta Truncienė.
Spalio 18-28 dienomis mokyklos komanda dalyvauja programos "Veiklus jaunimas" jaunimo mainų projekte "Jaunimas prieš klimato kaitą". Projektas vyksta Sevilijoje, Ispanijoje. Dalyvauja Marius Juškys, Vaiva Penikaitė, Greta Balabonaitė, Linas Zavadskis, Augustas Jakaitis ir direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Viliūnienė. Šalys–partnerės - Bulgarija, Italija, Vengrija, Ispanija.
2010 m. spalio 22 d. vyko 5-okų „krikštynos“.

Su dideliu jauduliu visą savaitę penktokai laukė penktadienio vakaro. „Kas bus? Ką mums darys? Ką mes turėsime daryti?“ – klausimai, kurie skambėjo kasdien po kelis kartus. Pagaliau linksmybės prasidėjo. Dešimtokai tvarkingai surikiavo visus penktokus ir už kojos pririšo prie virvutės, kad kuris nors netyčia nepasimestų. Taip jie buvo vedžiojami po visus tris mokyklos aukštus Stabtelėję prie kabinetų dėkojo mokytojams, kurie juos mokys. Dešimt minučių pailsėję visi penktokėliai susirinko sporto salėje. Trys penktų klasių komandos po dešimt mokinių dalyvavo vikrumo rungtyje. Azartas buvo didžiulis, nepaisant to, kad rungties pabaigoje laukė „purvinas siurprizas“. Toliau renginys vyko aktų salėje: penktokai buvo pavaišinti bare „skaniais gėrimais“, atliko savo namų darbų užduotis – paruoštus šokius. Mokiniai buvo labai laimingi ir išdidūs gavę penktokų pasus. Krikštynos baigėsi bendra diskoteka 5-10 klasėms. Labai dėkojame dešimtokams ir jų auklėtojams už nuotaikingą renginį. Skolingi neliksime: pertraukų metu dešimtokams tikrai netrūks penktokų dėmesio.


Spalio 22 d. mokykloje vyko pradinių klasių netradicinė diena „Rudenėlio turtai“, kurią organizavo pradinių klasių vyr. mokytoja D. Paulauskienė ir mokytoja metodininkė S.Grišiuvienė.

Šiai dienai mokiniai ruošėsi visą savaitę: stebėjo, tyrinėjo ir grožėjosi gamta, mokėsi ją tausoti, rinko natūralią miško medžiagą, pajuto, kad gamta ne tik pilna įvairių gėrybių, bet ir yra nemokamas sveikatos šaltinis. Prie šios veiklos prisidėjo ir tėveliai. Jie kartu su savo vaikučiais darė įvairius darbelius, rudenines puokštes, gamino maisto patiekalus. Kiekviena klasė burtų keliu išsitraukė vaisių ar daržovę, kuria ir pasivadino. Rinko informaciją apie ją, kūrė plakatą, ruošė klasės prisistatymą. Iš surinktos miško medžiagos vėrė rudens karolius, kuriais papuošė mokyklos aktų salę. 10 val. visi sugužėjo į aktų salę, kur po klasių prisistatymų vyko smagus rudens mugės „Rudenėlio turtai“ šurmulys. Nuotaikingos liaudiškos muzikos melodijos į mugę atviliojo ne tik mokyklos mokytojus, vyresnių klasių mokinius, bet ir tėvelius, valgyklos bei techninio personalo darbuotojus. Pradinukai tapo jaunaisiais verslininkais. Jie siūlė, reklamavo, pardavinėjo savo prekes. Vyko linksmos derybos. Netradicinė diena „Rudenėlio turtai“ paliko visiems gerą įspūdį. Visi buvo laimingi: vieni pardavę savo prekes, kiti – jas nusipirkę. Pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos dėkoja visiems tėveliams prisidėjusiems prie šios įspūdingos šventės.


Spalio 20 d. mokykla organizavo akcija ,,Dek, žvakele...”

Prieš Vėlines tikybos mokytoja D.Druktenienė pakvietė penktokus dalyvauti kapinių tvarkymo akcijoje. Spalio popietę senosiose kapinėse susirinko 5 klasių mokiniai su auklėtojomis S.Domeikiene, V.Trunciene ir D.Butkuviene. Vaikai atsinešė grėblius, kibirus, šluoteles, kitus darbo įrankius. Pasidalinę teritorijomis, penktokai grėbė lapus, nešė juos į krūvas, gražiai sutvarkė neprižiūrimus kapus. Atlikus darbus, ant kiekvieno kapo buvo uždegtos atminimo žvakelės. Tikybos mokytoja padėkojo gausiai susirinkusiems mokiniams ir jų auklėtojoms už nuoširdų ir kruopštų darbą. Atsisveikinant visi kartu sukalbėjo maldelę už mirusiuosius.
2010–10–14 projekto „Higiena – mokinių psichinės sveikatos abėcėlė“ dalyviai apsilankė miške.

Išvykos tikslas susipažinti su medžiais donorais ir medžiais vampyrais. Projekto koordinatorė mokytoja D. Butkuvienė supažindino mokinius su medžių energetikos metodika. Sužinojome kurių medžių kaimynystės reiktų vengti, o kada ir su kokiais medžiais „bendrauti“, kaip su medžiais rekomenduojama bendrauti vyramas ir moterims. Išmokome patikrinti ar medis pasiruošęs su žmogumi pasidalinti savo energija. Praktiškai pajutome, kad medžiai donorai suteikia teikiamos energijos.