Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Spalio 20 d. mokykla organizavo akcija ,,Dek, žvakele...”

Prieš Vėlines tikybos mokytoja D.Druktenienė pakvietė penktokus dalyvauti kapinių tvarkymo akcijoje. Spalio popietę senosiose kapinėse susirinko 5 klasių mokiniai su auklėtojomis S.Domeikiene, V.Trunciene ir D.Butkuviene. Vaikai atsinešė grėblius, kibirus, šluoteles, kitus darbo įrankius. Pasidalinę teritorijomis, penktokai grėbė lapus, nešė juos į krūvas, gražiai sutvarkė neprižiūrimus kapus. Atlikus darbus, ant kiekvieno kapo buvo uždegtos atminimo žvakelės. Tikybos mokytoja padėkojo gausiai susirinkusiems mokiniams ir jų auklėtojoms už nuoširdų ir kruopštų darbą. Atsisveikinant visi kartu sukalbėjo maldelę už mirusiuosius.
2010–10–14 projekto „Higiena – mokinių psichinės sveikatos abėcėlė“ dalyviai apsilankė miške.

Išvykos tikslas susipažinti su medžiais donorais ir medžiais vampyrais. Projekto koordinatorė mokytoja D. Butkuvienė supažindino mokinius su medžių energetikos metodika. Sužinojome kurių medžių kaimynystės reiktų vengti, o kada ir su kokiais medžiais „bendrauti“, kaip su medžiais rekomenduojama bendrauti vyramas ir moterims. Išmokome patikrinti ar medis pasiruošęs su žmogumi pasidalinti savo energija. Praktiškai pajutome, kad medžiai donorai suteikia teikiamos energijos.
Spalio 14 – derliaus diena. Tradicinėje šventėje – konkurse „Daržovės – mūsų maistas ir vaistas“ dalyvavo trys penktos klasės.

5a klasė pasivadino – „Vitaminai C“, 5b – „Daržoviukai“, 5c – „Moliūgai“. Mokiniai parengė parodėlę „Gamtos išdaigos“, pagal aprašytas maistines ir vaistines savybes spėjo daržoves, kūrė eilėraščius. Reikėjo atspėti daržoves, esančias ryšulėliuose, nupiešti paveikslus augaliniais dažais. Penktokai spėjo mįsles, žaidė ir dainavo. Labiausiai sėkmė lydėjo„ Moliūgų“ komandą . Visoms komandoms įteiktos padėkos.

Spalio 10-oji - Pasaulinė psichinės sveikatos diena.

Ta proga grupė mokinių vyko į Šiaulių priklausomybės ligų centrą ir Jaunųjų gamtininkų centrą, kadangi šiemet mūsų mokykloje įgyvendinamas projektas „Higiena – mokinių psichinės sveikatos abėcėlė“. Priklausomybių ligų centre vyr. gydytojas psichiatras Elmantas Pranas Zevertas aiškino apie narkotinių medžiagų žalą augančiam organizmui. Kalbėjo apie legalius ir nelegalius narkotikus, priminė sveikos gyvensenos principus, išsamiai atsakė į mokinių klausimus. Jaunųjų gamtininkų centre aplankėme egzotinių gyvūnų ir gėlių kampelį. Įsitikinome, kad gyvūnai ir augalai yra tarsi vaistai be recepto ir atgaiva mūsų sielai. Katinų muziejuje, kuris šiemet švenčia savo dvidešimtmetį, mus pasitiko gyvi eksponatai: direktorius katinas Mikis ir ponia direktorienė Filomena. Provizorės Vandos Kavaliauskienės įkurtame muziejuje puikuojasi per tūkstantį eksponuojamų katinų iš įvairių pasaulio kampelių. Lankydamiesi Jaunųjų gamtininkų centre, supratome, kad augintiniai skatina atsipalaidavimą ir yra puiki priemonė išvengti streso. Kelionėje mokinius lydėjo projekto koordinatorė biologijos mokytoja Danutė Butkuvienė, socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė, technologijų mokytojas Valentinas Lukonas.Mokytojo diena – pati gražiausia diena. Ji atkeliauja pasidabinusi nuostabiomis rudeniškomis spalvomis. Gal toks yra ir mokytojo kelias į mokinio širdį dalinant žinias ir save po dalelę... Plačiau...
Spalio 4 dieną organizuotas renginys 5 klasių mokiniams, ... Plačiau...

Spalio 1 d.Lietuvoje vyko konstitucijos egzamino I turas. Jame dalyvavo 38 Kelmės „Aukuro“ vidurinės mokyklos mokiniai.

Egzamino dalyviai buvo suskirstyti į atskiras grupes pagal amžių. Į antrą turą, kuris vyks spalio 15 d. pateko: Eisvydas Krauza (6b kl.), Domantas Ivanauskas (7a kl.), Andrius Lideikis (8b kl.), Gediminas Norkus ir Linas Užuomeckas (10 a kl.).
Rugsėjo pabaigoje vyko teatralizuota istorijos pamoka Kražiuose... Plačiau...

Rugsėjo 24 d. vyko netradicinio ugdymo diena, skirta Europos kalbų dienai. Šio renginio akimirkos: