Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Asamblėja

Mokytojo dieną mokykloje organizavo mokinių savivalda. Į mokyklą skubėjo ne tik mokiniai, nešini gėlėmis, bet ir nemažas būrys garbių svečių. Pamokas vedė 11-12 klasių mokiniai, o vieną pamoką mokytojais tapo įvairių Kelmės rajono organizacijų vadovai – Kelmės raj.savivaldybės administracijos direktorius G.Karklelis, švietimo skyriaus vedėja I.Janušienė, VĮ vyr.gydytojas R.Kavaliauskas, Policijos komisariato viršininkas D.Popovas, prevencijos poskyrio vyr.specialistė V.Ancikevičienė, Kelmės miesto seniūnas R.Atkočaitis, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas V.Ramanauskis, visuomenės sveikatos skyriaus vedėja A.Monkauskaitė, IĮ „Agrotech“ savininkas P.Račkauskas, Swedbank ir DnB NORD bankų valdytojai A.Steponkevičius ir A.Šlefendorfas, krašto muziejaus direktorė D.Žalpienė, laikraščio „Bičiulis“ korespondentas A.Geštautas ir Mažojo teatro aktorė D.Tiškovaitė.

Netradiciškai mokytojų kambaryje šeimininkavo dvyliktokai, o mokytojai laikinai apsistojo mokyklos skaitykloje. Pertraukų metu sveikinimo žodžiai skambėjo iš Priešmokyklinio ugdymo grupės mokinių, 10-okų lūpų. Ketvirtąją gyvenimo pamoką vedė svečiai, kurie prisipažino, kad ji buvusi nelengva. Apibendrindami šios dienos veiklas, kaip pajuokavo patys, ir naktis buvusi nerami. Visi pabrėžė, kad mokinių elgesys ir mąstymas labai pasikeitęs nuo tų dienų, kai patys sėdėjo mokyklos suole. Todėl sveikindami mokytojus linkėjo kantrybės, ištvermės, kūrybiškumo. Mokyklos direktorė A.Zavadskienė dėkojo, kad savo dienotvarkėje svečiai rado laiko atvykti į mokyklos šventę. Ji pabrėžė, kad šiandien būti mokytoju, tai reiškia pastatyti save nuolatiniam iššūkiui – mokytis pačiam, būti kūrybingam ir pavyzdingam, nes iš mokytojo tikimasi ir laukiama. Naujiesiems mokytojams įteiktos atminimo dovanėlės – mokyklos emblemos. D.Tiškovaitė išreikšdama pagarbą ir padėką savo mokytojams padainavo ariją iš Verdžio operos „Traviata“.

Šventę vainikavo tradiciniai mokytojų metų apdovanojimai. Žaismingos ir šmaikščios nominacijos įteiktos didžiajai daliai mokytojų. Gražius žodžius pedagogams skyrė mokyklos mokinių prezidentė Viktorija Penikaitė, dvyliktokai.

Mokykla džiaugiasi puikia švente ir tikisi, kad ateityje „mokytojo duonos“ sutiks paragauti ir rajono tarybos nariai.