Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Asamblėja

Kelmės „Aukuro“ vidurinėje mokykloje vasario 17-ąją, trečiadienį, vyko šventinė asamblėja, skirta paminėti vasario 16-ajai ir aptarti pirmojo pusmečio rezultatus.

Visų pirma, giedojome valstybės himną, išklausėme ištraukas apie Nepriklausomybės akto pasirašymą, prisiminėme signatarų pavardes. Tądien mokykloje lankėsi svečiai: Seimo narys Kęstutis Masiulis, Nepriklausomybės akto signataras Antanas Račas. Pastarasis, sveikindamas mokinius ir mokytojus su šia svarbia Lietuvai diena, prisiminė istoriją ir jos svarbą mūsų gyvenime, sakė, kad ir dabar yra ko pasimokyti iš kadaise gyvenusiųjų. Kęstutis Masiulis kalbėjo apie tai, ką pats patyrė, kaip jis supranta laisvę. Jis paneigė dažnai senelių ir močiučių lūpose skambančius žodžius: „prie rusų buvo geriau“. Manau, ir mokiniai suprato, kokia laimė mokytis, studijuoti ten, kur nori, skaityti ką nori, tikėti tuo, kuo nori. Taip pat man pasirodė labai teisingi jo žodžiai: „...jei nori ieškoti kaltų — pažvelk į veidrodį, jei ieškai nusipelnusiųjų — pro langą.“

Aptarėme pirmojo pusmečio rezultatus, įvertinome, ko pasiekėme per penkis mėnesius. Prizines vietas olimpiadose, konkursuose užėmę mokiniai gavo padėkos raštus. Kadangi apklausa parodė, kad didžioji dalis mokinių norėtų dėvėti uniformas, pamatėme įvairių firmų siūlomus pavyzdžius. Dabar belieka nuspręsti, kuris variantas pats priimtiniausias. Nuo kitų mokslo metų visi rengsimės vienodai, tvarkingai, o išsiskirsime iš kitų mokyklų moksleivių tuo, kad uniformose bus mūsų mokyklos emblema.

Asamblėja baigėsi sugiedojus mokyklos himną. Visi išsiskirstė į klases supratę, kokia svarbi laisvė ir kiek dėl jos verta aukotis, laimingi dėl savo ir draugų pasiekimų.