Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Projektas

Baigėsi I-asis klasių mainų etapas su Belgijos Roeselari vidurinės mokyklos mokiniais. Klasių mainai kelia daug tikslų -susipažinti su kitos valstybės kultūra, papročiais, palyginti jaunimo kasdieninį gyvenimą, aptarti iškylančias problemas, aplankyti istorines vietas, bendrauti anglų kalba ir ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. Projektą parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Viliūnienė ir anglų kalbos mokytojas Bart Georg, talkino mokytojai Laima Miestauskienė, Bart Depestel ir Stephanie Seys. Dalyviai - 8-11 klasių mokiniai.

Kovo 9-12 dienomis mokykloje svečiavosi 25 mokiniai ir 3 mokytojai iš Belgijos. Viena iš projekto sąlygų buvo įvykdyta - dalyviai gyveno šeimose. Projektas Lietuvoje truko 4 dienas ir jos buvo kupinos įvairios veiklos, kurioje dalyvavo abiejų pusių klasių mainų dalyviai: mokėmės mūsų mokyklos himno, surengtas „Apskritas stalas“, kurį generavo mūsų mokyklos mokiniai, dalyvauta lietuvių kalbos pamokoje, kurią vedė mokytoja Virginija Balabonienė, šokta folkloro stovykloje, dalyvauta Vilniuje Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 20 –mečio renginiuose, įkopta į Gedimino pilies kalną, aplankyta Trakų pilis, apžiūrėtos Raganų kalno skulptūros Juodkrantėje, žvalgytasi nuo Parnidžio kopos Nidoje, vaikščiota Baltijos pajūriu, vaišintasi lietuviškais patiekalais „HBH pas Juozapą“, rungtasi badmintono ir krepšinio turnyruose, melstasi prie Kryžių kalno. Ekskursijas Vilniuje ir Nidoje vedė ir belgų, ir „Aukuro“ mokyklos mokiniai.

Belgai Lietuvoje lankėsi pirmą kartą ir neatsistebėjo, kad šioje jiems naujoje Europos dalyje sutiko labai europietiškus ir komunikabilius mokinius. Bendravome tik anglų kalba, bet mokėmės ir mokėme vieni kitus savo gimtųjų kalbų – lietuvių ir olandų (belgai iš olandiškosios Belgijos dalies). Susipažinę su mūsų kultūra, tradicijomis liūdnai prisipažino, kad belgai nebeturi nacionalinio patiekalo (didžiuojasi tik šokoladu), nemoka savo valstybės himno, nebešoka liaudiškų šokių ir t.t.

Labai susidraugavome, todėl buvo sunku skirtis.

Jau ruošiamės mūsų grupės kelionei į Belgiją balandžio 29-gegužės 04 dienomis.