Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Vasario 2 dieną 5 b klasės mokinė Aina Ralytė dalyvavo rajoniniame Meninio skaitymo konkurse ir laimėjo pirmąją vietą 5-8 klasių mokinių grupėje. Ji skaitė ištrauką iš Nijolės Kepenienės apysakos „Vasarnamis saulės zuikučiams“. Mokinę konkursui ruošė lietuvių kalbos mokytoja Aušra Vaitkevičienė.
Sausio 29 dieną mokykloje lankėsi „Misija Sibiras 2017“ dalyvis geografas Laimis Kasperavičius. Jis pasakojo apie dvi savaites trukusią ekspediciją Irkutsko srityje. 16 jaunuolių tvarkė tremtinių kapines ir susitiko su iki šiol tose apylinkėse gyvenančiais lietuviais bei jų palikuonimis Ekspedicijos dalyviai, kaip ir kasmet, buvo kruopščiai atrinkti. Jiems teko ne tik pildyti specialias anketas, bet ir dalyvauti bandomajame žygyje. Misijos komanda buvo atrinkta iš 900 pretendentų. Šios misijos esmė – surinkti, išsaugoti ir grįžus paskleisti istorijas, pasakojimus, potyrius ir patirtis. /Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ramanauskienė/.Sausio 26 dieną mūsų mokykloje pristatytas projektas „Aštuntų klasių mokinių matematikos pasiekimų gerinimas Kelmės rajono partnerinėse mokyklose“. Projekto trukmė dveji metai. Dalyvauja Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla ir mokyklos partnerės – Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio–Putvinskio, Kražių Žygimanto Liauksmino ir Pakražančio gimnazijos. Šio projekto tikslas – pagerinti aštuntokų matematikos pasiekimus diegiant Valdorfo pedagogikos metodų ir modelio elementus aštuntos klasės matematikos pamokose. Apie projekto svarbą kalbėjo projekto vadovė, mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, savo įžvalgomis pasidalino projekto mokyklų konsultantas Algirdas Ališauskas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas. Projekto uždavinius ir veiklas apžvelgė projekto administratorė, matematikos ir informatikos mokytoja Irina Kasparienė, veiklų kalendorių aptarė projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė. Apie bendradarbiavimo svarbą mokant aštuntokus matematikos kalbėjo mokyklų partnerių atstovai.

Sausio 25 dieną Kelmės SMC vyko Raštingiausio mokinio konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo penktokės Urtė Linkevičiūtė, Aina Ralytė, šeštokės Danielė Domeikytė, Aušrinė Tamašauskaitė, septintokai Kastytis Burba ir Agnė Ralovėcaitė, aštuntokės Viltė Nacaitė ir Alginija Mickūnaitė. Labai gerai diktantą parašė Urtė Linkevičiūtė – III vieta, Agnė Ralovėcaitė – I vieta. Raštingiausia tapo aštuntokė Alginija Mickūnaitė. Sveikiname!!!


Sausio 24 d. Pakražančio gimnazijos sporto salėje vyko rajono mokyklų žaidynių stalo teniso varžybos. Dalyvavo Elvyravos, „Aukuro“, Liolių pagrindinių mokyklų ir J.Graičiūno, Pakražančio gimnazijų berniukų komandos. Mūsų mokyklos komanda (N.Tamašauskis (7a kl.), D.Nausėda, K.Ramanauskas (7b kl.), M.Simanauskas (8b kl.)) 3:0 nugalėjo Elvyravos, Liolių, J.Graičiūno stalo tenisininkus, o finale 3:2 Pakražančio komandą ir iškovojo 1-ą vietą.Sausio 17 d. mokinių grupė kartu su istorijos mokytoja Virginija Ivanauskiene dalyvavo pilietiškumo pamokoje „Pokario rezistencinis judėjimas Kelmės krašte“. Ši pamoka vyko Kelmės krašto muziejuje ir buvo skirta Jūros srities štabo 65-ųjų sunaikinimo metinių datai atminti.6 b ir 8 a klasės mokiniai pokario rezistentų atminimą pagerbė uždegdami žvakutes prie Atminimo kryžiaus partizanų užkasimo vietoje Tyliojoje gatvėje netoli mokyklos. /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.

Šiemet pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ vyko sausio 12 dieną, penktadienį. Mūsų mokykla jungėsi prie šios kilnios iniciatyvos. Uždegėme žvakutes, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. 1991 metų sausį tauta atsilaikė ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Artėjanti Laisvės gynėjų diena yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien tauta yra vieninga ir pasiruošusi apginti iškovotą laisvę. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.Gruodžio 22 diena – netradicinio ugdymo diena „Kalėdos mokykloje“. Renginys prasidėjo šventine asamblėja. Po nuotaikingų šokėjų pasirodymų sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, pavaduotoja Ieva Siliūnė įteikė padėkas ir saldžias dovanas už kabinetų puošimą pasakų tema, socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė priminė kalėdinės Gerumo akcijos „Kalėdinė pasaka visiems“ gerus darbus, o direktoriaus pavaduotojas Vidimantas Parnarauskas paskelbė geriausių sportininkų penketuką. Tai Paulius Leščauskas (7a kl. imtynės), Nedas Kasparas (7a kl. lengvoji atletika), Domantas Gediminas (8a kl. imtynės), Aina Ralytė (5b kl. badmintonas), Gabija Keraitė (8b kl. žolės riedulys). Sveikiname!

Pradinių klasių mokiniai stebėjo Drakoniuko teatro spektaklį „Kalėdos kvepia cinamonu“, o 5-10 klasių mokiniams pagal iš anksto susidarytą tvarkaraštį vyko įvairios veiklos mokyklos erdvėse. Buvo galima ir Kūčių burtus išbandyti, ir protmūšyje ar žaidime „Taip ir Ne“ dalyvauti, ir kalėdinę snaigę iš šieno pasigaminti, ir kitų metų orus spėti, ir naujų įspūdžių patirti kalėdinėje laboratorijoje ar dėliojant mozaiką iš smėlio, ir šventes pasitikti zumbos ritmu... /Mokytoja Danutė Ramanauskienė/.


Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai kiekvienais metais tradiciškai mokykloje organizuoja kalėdinę Gerumo akciją „Kalėdinė pasaka visiems“. Jau antrus metus gaminame dekoracijas ir papuošiame Kelmės ligoninės vaikų skyrių. Taip pat rengiame pasveikinimo koncertą ten besigydantiems vaikams ir medicinos personalui. Prieš pat Kalėdas lankome Šiaulių gyvūnų globos namų augintinius ir vežame jiems maisto. Dėkojame dailės mokytojai Mildai Jucevičienei, įvairių klasių mokiniams ir mamytei EditaiTamašauskienei už dekoracijų gaminimą bei 6b kl. mokiniams ir auklėtojai Danutei Ramanauskienei už ligoninės skyriaus papuošimą. Gruodžio 20 d. ligoninės vaikų skyriaus pacientus ir darbuotojus koncertu bei saldžiomis dovanėlėmis pasveikinome su artėjančiomis šventėmis. Dėkojame mokytojoms Ingridai Makauskienei, Aušrai Vaitkevičienei, Laimai Daunienei, Virginijai Balabonienei bei 7a, 7b, 8b ir 5b kl. mokiniams už paruoštą programėlę ir pagamintas „saldžias dovanėles“ sergantiems vaikams, jų tėveliams ir skyriaus darbuotojams. Taip pat nuoširdų ačiū tariame 9-10 kl. mokiniams, jų auklėtojoms Virginijai Ivanauskienei ir Laimai Daunienei už suorganizuotą išvyką į Šiaulių gyvūnų globos namus ir nuvežtą jiems maistą, kurį dovanojo mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Yra sakoma, kad Kalėdos- tai stebuklų metas. Taigi, nuoširdus AČIŪ visiems, kurie padėjote sukurti šį stebuklą. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/

Gruodžio 15 d. mokyklos mokinių savivalda kvietė visus į valgyklą pasivaišinti arbata ir šitaip paminėti Tarptautinę arbatos dieną. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti daug informacijos apie įvairias arbatų rūšis, vaistažoles, jų svarbą žmogaus sveikatai. Savivaldos nariai pilstė dviejų skonių arbatą, dalino ją norintiems. Į pagalbą mokiniams suskubo socialinė pedagogė D. Kančiauskienė ir medicinos priežiūros specialistė R. Stonienė. /Alginija Mickūnaitė, 8a klasės mokinė/.