Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Birželio 5–9 d. mokykloje vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Atostogauk, sportuok, sveikai gyvenk!“, kurioje dalyvavo 2-5 klasių mokiniai. Stovykla buvo organizuojama pagal Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programą. Stovyklos metu mokiniai susitiko su asmenimis, propaguojančiais sveiką gyvenimo būdą, vyko į turistines išvykas, sportavo.

Pirmą dieną visi stovyklautojai apsilankė Kelmės jaunimo centre. Čia Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistė A. Palubinskienė mokė vaikus, kaip reikia teikti pirmąją pagalbą atsitikus nelaimingam įvykiui. Vėliau su mokyklos choreografijos mokytoja mokėsi linijinių šokių, su jaunimo centro specialistais žaidė stalo ir judriuosius žaidimus. Antrą dieną prie Kražantės įvyko susitikimas su KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės savanoriais. Kariškiai suorganizavo keturis punktus, kuriuose vaikai, suskirstyti į komandas, turėjo atlikti įvairias užduotis. Kitą dieną visi stovyklautojai aplankė Minaičiuose (Šiaulių rajonas) įsikūrusį Rūtos Petkauskienės ūkį „Rūtos žolelės“. Ten apžiūrėjo vaistažolių lauką „Meditacinis laukasׅ“, kuriame susipažino su tradicinėmis ir retesnėmis vaistažolių rūšimis. Akmenų rate paliko visas blogybes ir mintis bei pasikrovė teigiamos energijos. Išsirinkę patikusių žolelių, gėrė arbatą Žolelių namelyje, o išvykos pabaigoje visi dalyviai prisiminimui gavo po mažą arbatos dovanėlę. Ketvirtą dieną vaikai susitiko su gen. Povilo Plechavičiaus Šaulių 6-osios rinktinės 605 Tytuvėnų kuopos jaunaisiais šauliais. Buvo suorganizuotos sportinės varžybos – estafetės, komandos nugalėtojos apdovanotos diplomais. Paskutinę dieną buvo organizuojama išvyka į Tytuvėnų regioninį parką. Vaikai pramogavo prie Bridvaišio ežero, o po to dalyvavo edukacinėje programoje - žaidime „Aktyvus protas“: atliko užduotis gamtoje, susijusias su gamtos pažinimu, matematika ir fiziniu aktyvumu.

Stovyklos metu mokiniai turiningai praleido laiką. Edukacinės bei turistinės išvykos, sportiniai žaidimai, susitikimai, buvimas gryname ore sustiprino jų sveikatą bei norą sveikai gyventi. Didėjo pasitikėjimas savimi, savikontrolė, valia, gebėjimas laikytis taisyklių ir kiti gyvenimo įgūdžiai. Stovykloje dirbo mokyklos švietimo pagalbos teikimo specialistai ir sveikatos priežiūros specialistė. /Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė/
Paskutinė mokslo metų diena mokykloje skirta netradiciniam ugdymui „Kartu į sveiką ir saugią vasarą“. Birželio 2 dieną mokiniai Iš pat ryto rinkosi klasių kabinetuose, bendravo su auklėtojomis, užbaigė tvarkyti reikalus. Vėliau vienų laukė sveikos gyvensenos protmūšis „Kartu į sveikesnį rytojų“, kitų užsiėmimas „Interaktyvieji kubai“.

Vidurdienį pakviesti dešimtokų mokytojai, mokiniai rinkosi aktų salėje į šventinį renginį – paskutinę pamoką. Pirmiausia aštuntokai labai gražiai padėkojo mokytojams, auklėtojoms už praleistus mokykloje metus, apdovanojo atminimo dovanėlėmis, nes ne visi toliau tęs mokymąsi „Aukure“. Po to dešimtokus baigus pagrindinio ugdymo pakopą pasveikino devintokai, nustebinę originaliomis dovanėlėmis-pačių keptais skanėstais. Dešimtokai, jau ryte pradžiuginę mokytojus sveikinimais, dabar kvietė pedagogus pademonstruoti, kaip parengė iš anksto skirtas užduotis. Vieni rodė mokėjimą kurti eiles, kiti aiškino svetimų kalbų tekstus, sprendė užduotis, mokė ritmo, vaizdžiai paaiškino, kas yra kompiuteris ir atsinešė parodyti pelę (žaisliukas). Mokytojams atlikus namų darbus, dešimtokai dainavo, sveikino ir nuoširdžiai dėkojo savo auklėtojai S.Rukaitei-Kalytienei, visiems mokytojams, įteikė gėlių.

Šventė buvo nuoširdi ir jauki, puikia nuotaika užbaigę mokslo metus mokiniai išeina atostogauti. Tiems, kas rengė šventę, kas tęs mokymąsi kitose ugdymo įstaigose, nuoširdi padėka ir kuo geriausi linkėjimai. Gražios vasaros ir sėkmingų kitų mokslo metų.

Gegužės 31 d. pasaulis jau 28-ąjį kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako, prie kurios paminėjimo prisidėjo ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla vykdydama akciją „Obuolys vietoj cigaretės“. Tą dieną mokyklos stendą papuošė mokinių sukurti koliažai, kuriuos etikos ir tikybos pamokų metu kūrė mūsų mokyklos mokiniai, pateikdami daug išsamios ir naudingos informacijos apie tabako bei elektroninių cigarečių daromą žala sveikatai, grožiui ir aplinkai. Akcijos metu 7b klasės mokiniai dalino skrajutes „Obuolys vietoj cigaretės“ bei vaišino mokinius obuoliais. Renginio tikslas paskatinti rinktis sveiką gyvenimo būdą bei atsikratyti žalingų ir sveikatai pavojingų įpročių, juk nerūkymas – svarbiausia ir pigiausiai kainuojanti sveikatos išsaugojimo priemonė. /Sveikatos priežiūros specialistė Rita Stonienė/Gegužės 30 d. mokykloje vyko 1–4 ir 5–10 klasių mokinių šventinės asamblėjos bei 1-5 klasių mokinių Netradicinio ugdymo diena „Mokslo metai baigės“, kurios metu 1-4 klasių mokiniai dalyvavo susitikime „Saugi vasara“ su sveikatos priežiūros specialiste Rita Stoniene, stebėjo mokyklos neformaliojo švietimo „Žodžio ir dainos studijos“ spektaklį „Jausmų jūra“ (vadovės Audronė Narbutienė ir Aldona Baškienė) pagal Nijolės Balužytės ir Ingridos Ūsienės scenarijų „Jausmai spalvų jūroje“. Tuomet penktų klasių mokiniams vyko netradicinės pamokos ir veiklos.

Tądien vyko 1-4 klasių mokinių šventinė asamblėja, skirta 2016-2017 mokslo metų pabaigai paminėti. Mokyklos direktorė Asta Zavadskienė džiaugėsi, kad gali visus pasveikinti sėkmingai įveikus mokslo metus, dėkojo mokytojoms už kantrybę, rūpestį, nuoširdų atsidavimą. Taip pat pasveikinimo asamblėjoje dalyvavusius tėvus bei dėkojo už jų bendravimą bei bendradarbiavimą, siekiant geresnių mokinių rezultatų. Geriausiai besimokantiems buvo įteikti Garbės raštai ir padėkos, o ketvirtokams – bendrojo ugdymo pradinės programos baigimo pažymėjimai. Šventėje dalyvavę svečiai Vytautas Barkauskas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininkas ir Janina Skeberdienė, Kelmės rajono nevyriausybinių organizacijų asociacijos vadovė, mokyklos bibliotekai padovanojo po keletą egzempliorių įvairių knygų be to J.Skeberdienė įteikė Seimo nario Juozo Rimkaus įsteigtą asmeninę dovaną trečiokui Herkui Masalskiui už nuolatinį dalyvavimą ir puikius pasiekimus miesto, rajono, apskrities pasakorių konkursuose.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė dėkojo mokiniams už mokyklos vardo garsinimą bei aktyvų mokinių įsitraukimą į įvairius renginius, veiklas ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų, džiaugėsi mokinių pasiekimais ir sveikino mokytojas išugdžius gražius, sveikus ir atsakingus mokinius. Šventės pabaigoje mokyklos mokinių prezidentė Alginija Mickūnaitė sveikino mokinius su gražiais pasiekimais, džiaugėsi puikiai jų rezultatais ir linkėjo smagios, saugios, kupinos įdomių akimirkų vasaros ir kvietė visus sugrįžti pailsėjusius. Šventinė 1-4 klasių mokinių asamblėja baigėsi mokyklos himno giedojimu bei mokyklos vėliavos išnešimu.

Kiek vėliau į paskutinę, šventinę asamblėją rinkosi ir 5–10 klasių mokiniai, kuria baigė ne tik šiuos mokslo metus, bet ir mokyklos jubiliejui skirtus renginius. Mokyklos direktorė A. Zavadskienė pasveikino visus ir pakvietė pasidžiaugti pasiekimais, kurie, kaip sakė mokyklos vadovė, yra ne tik pažymiai, bet įvairūs sporto pasiekimai, dalyvavimas įvairiose veiklose. Pavaduotojui V.Parnarauskui padedant buvo įteikta nemažai Garbės raštų, padėkų. Aštuntos klasės mokinės Estera Pelenytė ir Evelina Grigalaitytė pasirašė mokyklos Garbės knygoje, to nusipelnė ne tik už labai gerą mokymąsi, bet ir už aktyvų dalyvavimą įvairiose dalykinėse ir kitokio pobūdžio veiklose. Prizas už geriausią lankomumą pasiliko 5a klasės rankose, nes niekam nepavyko pralenkti jų rezultato. Direktorė priminė, kad praeitą asamblėją kai kurioms klasėms buvo įteikti paslaptingi vokai su užduotimis ir pakvietė gavusius atskleisti , kas juose buvo. Sužinota, kad vienų užduotis buvo pagerinti klasės lankomumą, kitų pažangumą, dar kiti turėjo sugalvoti, kaip išmokyti vaikus uždarinėti duris (ant jų atsirado kūrybingi priminimai). Visiems, tegu ir ne tobulai, užduotis pavyko atlikti ir direktorė kiekvienai klasei įteikė savo įsteigtas dovanėles. Asamblėją linkėjimais sėkmingai užbaigti mokslo metus ir puikiai praleisti vasarą užbaigė mokyklos prezidentė A. Mickūnaitė. Sugiedojus himną pirmi išėjo penktokai, kurie iki rugsėjo atsisveikino su mokykliniu gyvenimu, o visi toliau tęsti darbą, kad atostogos būtų ramios. /I.Siliūnė ir A.Vaitkevičienė/
Gegužės 30 d. 10a klasės merginos Jurgita, Eglė, Laura ir Kamilė dalyvavo susitikime su profesijos atstovais, susipažino su kirpėjos ir kosmetologės–visažistės profesijomis. Mokiniai lankėsi grožio salone „Salomėja“ ir susitiko su kirpėja bei salono savininke Salomėja Šlentneriene, taip pat kosmetologe Kristina Augiene. Mergaitės stebėjo profesionalų darbą ir bendravimą su klientais, aptarė kokios charakterio savybės reikalingos dirbant šį darbą, ar sunkus ir įdomus šis darbas. /Profesijos patarėja I.Makauskienė/1b klasės mokiniai ruošėsi „Abėcėlės“ šventei. Kiekvienas mokinukas išmoko eilėraštukus apie raideles iš kurių sudėjo svarbiausius žodžius: mama, tėtis, močiutė, senelis, mokykla. Gegužės 26 d. vyko pati šventė. Dainavome daineles, šokome, vaidinome. Įvyko graži šventė, į kurią pasikvietėme tėvelius, senelius, sesutes ir broliukus. Šventės pabaigoje pasirašėme po tikro mokinio pasižadėjimu. Kiekvienam buvo įteiktas abėcėlės baigimo pažymėjimas. /Mokytoja Marytė Parnarauskaienė/.


2 a ir 2 b klasių mokiniai ruošėsi anglų klb. „Abėcėlės“ šventei, o gegužės 24-25 d. vyko pati šventė, į kurią pasikvietėme tėvelius, senelius, broliukus ir sesutes. Kalbėjome angliškai, žaidėme ir šokome kartu su svečiais. Kiekvienam antrokėliui buvo įteiktas angliškos abėcėlės baigimo pažymėjimas. /Mokytojos Ilona Janušauskienė ir Vida Katkauskienė/.

Gegužės 23 d. vyko Kelmės rajono pagrindinių mokyklų žaidynių lengvosios atletikos varžybos: 60 m bėgimas – 2 vieta – Ema Staševičiūtė (8a), 3 vieta – Klaidas Pluščiauskis (10a). Šuolis į tolį – 1 vieta – Kristupas Gečas (8b), 3 vieta – Aina Rimkutė (8a). Kamuoliuko metimas – 2 vieta – Kamilė Buožytė (6a), 2 vieta – Eligijus Ancius (9a). 800 m bėgimas – 3 vieta – Nedas Kasparas (6a). SVEIKINAME NUGALĖTOJUS IR PRIZININKUS!

Kelmės „Aukuro“ mokykla tarptautiniame Erasmus+ projekte „Mokyklos kviečia: nenaikinkime – mažiau vartokime“. Antrasis tarptautinis mokyklų partnerių susitikimas Ispanijoje. Nuo 2016 m. spalio 1 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla įgyvendina tarpmokyklinės strateginės partnerystės Erasmus+ projektą „Mokyklos kviečia: nenaikinkime – mažiau vartokime“, kuriame dalyvauja 7 mokyklos iš 6 šalių: Turkijos, Graikijos, Ispanijos, Rumunijos, Italijos ir Lietuvos. Projekto trukmė - 24 mėnesiai (iki 2018–09–30). Tikslas – bendradarbiaujant su kitų šalių mokyklų bendruomenėmis mokytis atsakingai taupyti gamtinius išteklius ir spręsti gamtosaugos problemas.

Nuo projekto pradžios dalyviai įvykdė 3 susitikimus. 2016 m. lapkričio 21–25 d. įvyko pirmasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas Turkijoje Konijos mieste. 2017 m. kovo 13–17 d. mokyklos atstovai vyko į tarptautinį mokymosi ir mokymo susitikimą, kuris vyko Karditsos mieste Graikijoje. 2017 m. gegužės 14-19 d. vyko antrasis tarptautinis projekto partnerių mokyklų susitikimas Ispanijoje, Pobra Do Caraminal mieste. Susitikime „Aukuro“ mokyklą atstovavo pavaduotoja ugdymui, Ieva Siliūnė, kuri yra ir projekto koordinatorė mokykloje, mokyklos direktorė Asta Zavadskienė, etikos mokytoja Vilma Vipartienė ir informacinių technologijų bei matematikos mokytoja Irina Kasparienė. Susitikimo metu mokyklų partnerių atstovai lankėsi Ies De Pobra Do Caraminal mokykloje, kurioje vykdė įvairias, su projektu susijusias, veiklas.

Projekto tikslas – taupyti gamtinius išteklius, mažinti vartojimą, tad veiklos Ispanijoje buvo susijusios su gamtos išteklių ir visų rūšių energijos taupymu. Mokyklų partnerių atstovai pristatė savo veiklas mokyklose nuo projekto pradžios, kurios buvo pateiktos naujienlaikraščio pavidalu. Projekto nariai, ispanai, pasakojo apie šiuo metu labai aktualią Galicijoje unikalaus miško išsaugojimo problemą, dėl kurios vyksta streikai, nes stambi elektros kompanija nori iškirsti dalį miško teritorijos, kad galėtų nutiesti elektros energijos liniją. Mokyklų partnerių atstovai vyko į Sotavento eksperimentinį vėjo jėgainių kompleksą, kur lankėsi pavyzdiniame ekologiškame ir ekonomiškai naudojančiame gamtinius išteklius name. Jame demonstruojamos šiuolaikinės, pažangios saulės, vėjo energijos, lietaus vandens panaudojimo buityje technologijos; alternatyvūs namo šildymo būdai; vandens, elektros, šilumos, buitinių prietaisų taupymo technologijos. Projekto nariai lankėsi miesto Pobra do Caraminal savivaldybėje, kur vyko susitikimas su meru Jose Luis Pineiro Garcia. Meras pasakojo, kad pats yra studijavęs biologijos mokslus, todėl jam aplinkosaugos problemos yra labai artimos ir svarbios. Po susitikimo projekto dalyviai tradiciškai sodino medelius miesto centre bei mokyklos teritorijoje.

Laisvalaikio metu buvo organizuojamos edukacinės išvykos. Projekto dalyviai vyko į Galicijos regiono sostinę Santiago de Compostela, kuri nuo XI a. garsėja kaip piligrimų centras, o 2000 m. tapo Europos kultūros sostine. Lankėsi miesto įžymybėje – Kompostelos Santjago katedroje (XI–XIII a.), sudėtingame šiuolaikinės architektūros Galicijos Kultūros ir Pramogų komplekse, kuris buvo sukurtas derinant paveldo išsaugojimą su mokslinių tyrimų, gamybos, kūrimo ir vartojimo kultūros tikslais. Lietuvos delegacijai labai patiko edukacinė išvyka laivu į Atlanto vandenyno įlankoje įrengtas moliuskų (midijų) auginimo plantacijas. Linksmas ir temperamentingas gidas labai įdomiai pasakojo kaip midijos prisitvirtina prie vandenyje vertikaliai pakabintų virvių, kurios tvirtinamos prie stacionarios ar plūdriosios konstrukcijos (plausto). Moliuskai pilnai užauga per 12 mėnesių. Išvykose į gamtą grožėjomės unikaliais paplūdimiais iš natūraliai susiformavusių katedrų (Playa de las Catedrales), kur atoslūgio metu galima vaikščioti po paplūdimius ir stebėti juose stūksančias keistų formų uolų sienas, urvus, arkas, siekiančias virš trisdešimt metrų aukščio. Potvynio metu paplūdimius užlieja vandenynas. Lankėme prieš 1000 metų ant vandenyno uolų egzistavusio kaimelio griuvėsius, skanavome tradicinius ispanų patiekalus: paeliją (ryžių troškinys su jūros gėrybėmis), karpccio (šalta pertrinta daržovių sriuba), tortiliją (virtų bulvių ir kiaušinių apkepas). Mokyklų partnerių atstovų susitikimas baigėsi iškilminga dalyvių pažymėjimų įteikimo ceremonija ir bendra šventine vakariene. Visi žinome, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Dalyvaudami Erasmus+ projekte Ispanijoje, susipažindami su kita šalimi, žmonėmis, jų kultūra, gilinome profesines žinias, pasisėmėme asmeninės patirties bendraudami su užsienio kolegomis ir dabar galėsime perkelti gerosios praktikos pavyzdžius į savo kasdienę veiklą, pasidalyti gauta patirtimi su mokiniais ir kitais mokytojais.

/Etikos mokytoja Vilma Vipartienė ir IT mokytoja Irina Kasparienė/.Jau kelintą pavasarį prie mokyklos žydinčių tulpių alėja džiugina visų mokinių, mokytojų, kitų bendruomenės narių bei miesto gyventojų akį. Šitokio grožio neįmanoma nepastebėti, juo nesižavėti ir neįamžinti foto nuotraukoje. Todėl gegužės 19 d. visi mokyklos mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai rinkosi prie tulpių bendrai nuotraukai. Kadangi šiemet mokykla švenčia 30-tį, buvo pasiūlyta idėja nuotraukoje visiems „užrašyti“ žodį „AUKURUI 30“.

Gegužės 18 dieną Liolių kultūros namuose vyko Žaliųjų vėliavų įteikimo šventė. Įvykdžius Aplinkosauginio fondo keliamus reikalavimus Liolių pagrindinei mokyklai pirmą kartą, Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinei mokyklai ketvirtą kartą, Elvyravos ir „Aukuro“ pagrindinėms mokykloms dvyliktą kartą Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje Renaldas Rimavičius įteikė Žaliąsias vėliavas ir tarptautinius Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatus. Visos mokyklos 2016-2017 m. m. gamtosauginę veiklą pristatydamos stendiniuose pranešimuose įrodė, jog ne veltui gavo apdovanojimus. Šeimininkai parodė meninę kompoziciją apie Žemę. Mokyklas šia proga pasveikino Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, girininkas Adolfas Kaubrė, Liolių pagrindinės mokyklos direktorius Albertas Pumputis. Dėkoju šeimininkams už šiltą priėmimą, o savo mokyklos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą vykdant Gamtosauginių mokyklų programą. /Mokytoja Danutė Butkuvienė/Gegužės 18 dieną būrelio „Senolių paveldas“ mokinių grupelė su dviračiais keliavo po vaizdingas Kelmės apylinkes. Išvyką pradedant buvo karšta, tad nekantriai laukėme, kol įvažiuosime į miško keliukus, kur malonus pavėsis, paukščių čiulbėjimas teikė malonumą. Keliaudami grožėjomis gamta, apžiūrėjome medžiotojų bokštelius ir iš jų atsiveriantį peizažą, vabalų gaudykles, įdomesnius pastatus, užkandžiavome. Vieningai nutarėme, kad tokio išvykos naudingos ir kūnui, ir dvasiai, tad tie numinti kilometrai bus ne paskutiniai. /A.Vaitkevičienė/.