Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Spalio 25 d. Kelmės „Aukuro” pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ I–asis etapas. Šis konkursas organizuojamas jau ketvirtą kartą. Šiais metais jame dalyvavo 18 komandų iš viso Kelmės raj., kurios buvo suskirstytos pagal amžiaus grupes. Iš mūsų mokyklos dalyvavo trys klasės: 4b klasė - vadovė mokytoja A.Narbutienė, 6a klasė - vadovė V.Vipartienė, 8a klasė – vadovė S.Rukaitė – Kalytienė. Konkursą pradėjo „Žodžio ir dainos studija“, kuriai vadovauja mokytojos A.Baškienė ir A.Narbutienė, atlikdami „Sveikuolio dainelę“. Kiekviena konkurse dalyvavusi komanda paruošė išradingus bei šmaikščius prisistatymus, atlikinėjo praktines, teorines užduotis, susijusias su sveikata, jos stiprinimu, bei dalyvavo linksmoje sportinėje estafetėje. Pedagogai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai taip pat turėjo galimybę uždirbti komandoms papildomų taškų teisingai atsakydami į gautus klausimus. Konkursą vedė „Aukuro“ 8b klasės mokiniai V.Nacaitė ir N.Nekrašas. Pralaimėjusių nebuvo, nes visi dalyvavusieji šiame konkurse patyrė gerų emocijų, įgavo žinių ir patirties bei buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis atminimo dovanėlėmis. /Sveikatos priežiūros specialistė R.Stonienė/.
Spalio 23 dieną 6 b klasės mokiniai, lydimi mokytojų D.Ramanauskienės ir I. Visockienės, lankėsi Kražiuose. Edukacijos metu susipažinome su Kražių bažnyčių istorija, aplankėme Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią ir kitų bažnyčių stovėjimo vietas bei Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą. Dėkojame buvusiam mūsų mokyklos mokiniui, dabar kultūros centro darbuotojui Vygandui Mažonui už įdomų pasakojimą. Siūlome ir kitiems apsilankyti - nustebsite, kokie kultūros, istorijos, dailės lobiai visai šalia... /Kl. auklėtoja D.Ramanauskienė/.
Nuo 2016 m. spalio 1 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla dalyvauja tarpmokyklinės strateginės partnerystės Erasmus+ projekte „Mokyklos kviečia: Nenaikinkime – mažiau vartokime“. Projekto trukmė 24 mėnesiai. Tikslas – susipažinti su Europos Sąjungos aplinkosaugos politika ir prisidėti prie šios politikos įgyvendinimo. Projekte dalyvauja 7 mokyklos iš šešių šalių: dvi mokyklos iš Turkijos, po vieną mokyklą iš Italijos, Ispanijos, Rumunijos, Graikijos ir Lietuvos. Bendradarbiaudamos minėtų šalių mokyklų bendruomenės mokosi atsakingai taupyti gamtinius išteklius ir spręsti gamtosaugos problemas.

2016 m. lapkričio 21-25 dienomis Turkijos mieste Konijoje įvyko pirmasis mokyklų partnerių susitikimas. Antrasis tarptautinis mokyklų partnerių susitikimas vyko 2017 m. gegužės 15-22 dienomis Ispanijoje Galicijos regiono IES de Pobra do Caraminal miesto mokykloje. O šių metų spalio 16–20 dienomis Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 3 mokytojų delegacija dalyvavo trečiajame tarptautiniame mokyklų partnerių susitikime Rumunijos Galati mieste. Lietuvos komandai vadovavo projekto koordinatorė mokykloje, mokyklos direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė, taip pat vyko mokytojos Ingrida Makauskienė ir Milda Jucevičienė.

Mokytojų delegacija aplankė Galati miestą, svečiavosi technikos mokykloje „Traian Vuia“. Susitikimo metu projekto partneriai vykdė įvairias su projekto tikslu susijusias veiklas, susipažino su rumunų kultūra, tradicijomis, istorija. Lankėsi Galati miesto universiteto inžinerijos fakultete, gamtos inžinerijos ir aplinkosaugos departamente, kur baigiamojo kurso studentai pristatė ir atliko laboratorinius tyrimus: vandens valymą ir filtravimą natūraliu būdu, vandens PH ir garso lygio stiprumo nustatymą. Mokytojai apžiūrėjo ir susipažino su mobiliąja meteorologine stotimi. Taip pat aplankė Galati miesto Istorijos, Etnografijos, Vandens augalijos ir gyvūnijos muziejus. Visa projekto delegacija plaukiojo laivu antroje pagal ilgį Europoje Dunojaus upėje.

Erasmus+ projekte dalyvaujanti Rumunijos technikos mokykla turi partnerį ikimokyklinio ugdymo įstaigą – vaikų darželį „Pinocchio“. Darželio vaikai ir auklėtojos delegacijos nariams surengė žaismingą madų šou „Kostiumai iš antrinių žaliavų“. Projekto komandų nariai susižavėjo mažaisiais modeliais ir dar ilgai dalinosi įspūdžiais apie pasirodymą. Tarptautinė projekto partnerių delegacija lankėsi didžiausioje pietrytinėje Europos dalyje perdirbimo įmonėje „Green Group“, kuri šiukšles paverčia ištekliais. Buzau miesto įmonė užsiima tokių antrinių žaliavų, kaip šaldytuvų, televizorių, baterijų, spausdintuvų, plastiko, stiklo, metalo įrankių, lempučių, laidų, perdirbimu ir panaudojimu buityje.

Projekto Rumunijoje metu Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytojų komanda sužinojo apie mokyklų partnerių atliktas veiklas mokyklose nuo projekto pradžios, patys pristatė savąsias. Be to, lankėsi savivaldybėje, kur susitiko su miesto vicemerais Sorin Enache ir Picu Apostol Roman. Miesto vicemerai džiaugėsi projekto svarba ne tik Rumunijai, bet ir pasauliui, linkėjo sėkmingo veiklų įgyvendinimo ir tęstinumo pasibaigus projektui. Paskutinėmis viešnagės dienomis projekto partneriai susipažino su Rumunijos lankytinomis vietomis. Lankėsi Brano pilyje arba Drakulos pilyje, kuri yra nacionalinis paminklas, įsikūręs Brano mieste. Tvirtovė išsidėsčiusi tarp Transilvanijos ir Valakijos regionų. Projekto partneriai taip pat apžiūrėjo vieną nuostabiausių architektūrinių pastatų visoje Europoje „Peleš“ pilį, kuri yra netoli Sinaia miestelio Prohovo regione. Pilies sienas puošia talentingiausių Europos menininkų darbai, o teritorija žavi nuostabiais fontanais ir paminklais, alsuojančiais senove. Ši pilis yra Rumunijos karališkosios šeimos nuosavybė.

Mokyklų partnerių atstovų susitikimas Rumunijoje baigėsi oficialiu renginiu Sinaia miestelyje. Renginio metu buvo įteikti susitikimo dalyvio pažymėjimai, projekto komandos apsikeitė simbolinėmis dovanėlėmis, dėkojo Rumunijos technikos mokyklos „Traian Vuia“ direktoriui Gelu Homner, projekto koordinatorei mokykloje Elli Vurlis ir kitiems bendruomenės nariams už jaukų priėmimą savo šalyje, mieste, mokykloje. Po pažymėjimų įteikimo ceremonijos vyko šventinė vakariene. Vakarienės metu projekto dalyviai dalinosi susitikimo įspūdžiais, šoko, dainavo. /Projekto koordinatorė mokykloje, mokyklos direktoriaus pavaduotoja Ieva Siliūnė/

Spalio 21 d. jau šeštą kartą (nuo 2015 m.) mūsų mokyklos mokiniai – savanoriai dalyvavo respublikinėje „Maisto banko“ akcijoje. Jie kartu su Kelmės Samariečiais budėjo miesto parduotuvėje „Iki“ ir, pasitikę pirkėjus, dalino jiems skrajutes, prašydami paaukoti ilgai negendančių maisto produktų. Paaukotas maistas vėliau atitenka nepasiturinčioms šeimoms. Akcijoje dalyvavo mokininės Eva Narbutaitė, Kamilė Stonytė, Erika Gedvilaitė, Donata Valošinaitė (7b klasė), Viktorija Jankauskaitė, Evelina Petravičiūtė, Emilija Tavoraitė, Deimantė Bertašiūtė, Justė Urbonaitė(8a klasė), Viltė Nacaitė, Gabija Jokubauskaitė, Gabrielė Povilaitytė (8b klasė). /Socialinė pedagogė D. Kančiauskienė/.
Spalio 16-20 dienomis Lietuvoje vyko įvairūs renginiai skirti vokiečių kalbos savaitei. Mūsų mokykloje ši savaitė taip pat buvo šiek tiek kitokia. Rytais mokinius pasitiko plakatas su šios akcijos logotipais, prieš pamokas skambėjo vokiškos dainos, vokiečių kalbos pamokų metu mokiniai atliko įvairias veiklas susijusias su šia akcija. Trečiadienį mokyklos atstovai, 7-ų klasių mokinių komanda, dalyvavo rajoniniame renginyje „Deutsche Schule“. Vyresnių klasių mokiniai paruošė stendą „Kodėl verta mokytis vokiečių kalbos“, į kurį sudėjo įžymių žmonių mintis apie tai, ką jiems davė vokiečių kalbos mokėjimas. 6a klasės mokinių komanda pirmadienį apsilankė Kelmės miesto įstaigose ir organizacijose, kur atliko apklausą apie vokiečių kalbos mokėjimą suaugusių žmonių tarpe, o penktadienio rytą aplankė pradinių klasių mokinius ir vaikams, kurie mokosi vokiečių kalbos, padovanojo akcijos lipdukus. /Mokytoja V.Truncienė/.
Spalio 19 d. mūsų mokyklos mokiniai Alginija Mickūnaitė, Viltė Nacaitė, Gabija Jokubauskaitė ir Paulius Leščauskas dalyvavo rajoniniame renginyje „Eina saulelė aplinkui dangų“, kuris vyko Kelmės Etninės kultūros tradicinių amatų skyriuje. 9 komandos pristatė namų darbą -pranešimą konferencijai tradicinių amatų tema. Mūsiškiai kalbėjo apie kankles ir jų gamybą. Renginio dalyviai mokėsi senoviško virvelių vijimo amato. Šį renginį kasmet organizuoja „Kražantės“ progimnazija. /Mokytoja D.Ramanauskienė/.

Spalio 17 d. vyko mokyklos bendruomenės tulpių sodinimo akcija „Pasitikime pavasarį su tulpių žydėjimu“. Šiemet tulpes prie mokyklos 5-10 klasių mokiniai sodino jau ketvirtus metus. Džiugu, kad visa mokyklos bendruomenė noriai dalyvauja ir remia šią gražią iniciatyvą. Tikėkime sulaukti ankstyvo pavasario, o su juo ir nuostabaus tulpių žydėjimo, kuris džiugintų kiekvieną žmogų./ D.Butkuvienė/
Spalio 17 d. 6a klasės mokiniai apsilankė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 1-oje ir 3-oje komandose.Ugniagesiai gelbėtojai ne tik parodė mokiniams mašinas, įvairią gelbėjimo techniką, bet ir papasakojo apie savo profesiją. Mokiniai turėjo galimybę patys išbandyti kai kurias fizinio pasirengimo rungtis, pasimatuoti ugniagesių kovinę aprangą bei pamėginti išlaikyti purškiantį vandens švirkštą. Antra išvykos dalis vyko Aušros muziejuje, kur mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Archeologiniai kasinėjimai“. Istorikas archeologas mokinius supažindino su savo darbu. Po to vaikai patys galėjo atkasti, surasti ir pagal atitinkamus reikalavimus lentelėje sužymėti savo archeologinius radinius. /6a kl. auklėtoja V.Truncienė/.Spalio 16 d. mokykloje vyko renginys, skirtas Pasaulinei psichikos dienai. 5-10 kl. mokinių grupės aktų salėje, skambant ramiai muzikai, gamino plakatus tema „Gerų emocijų versmė“. Plakatuose atsispindėjo, kas žmogui teikia gerą nuotaiką bei geras emocijas, tai šypsena, nuoširdus bendravimas, sportas, draugai... /Socialinė pedagogė D. Kančiauskienė/.
Spalio 13 dienos popietę mokykloje lankėsi Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ muzikantai. Teatralizuotame koncerte – edukacinėje programoje „Piemenėlių išdaigos“ skambėjo liaudies dainų melodijos, piemenėlių erzinimai, pasakojimai apie ganymo papročius ir tradicijas. Pailgintos dienos grupės mokiniai susipažino su piemenėliams būdinga amunicija - švilpynėmis, botkočiais, botagais./Lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskienė/.


Spalio 12 d. vyko integruotos pamokos „Daržovės mūsų maistas ir vaistas“ 5 klasių mokiniams. Mokiniai į pamoką atsinešė daržoves – „gamtos išdaigas“, pačių sukurtus darbelius iš daržovių ir puokštes „Rudens spalvos“. Sveikatos priežiūros specialistė R. Stonienė supažindino su Lietuvoje augančių daržovių poveikiu sveikatai, organizavo žaidimą „Verdam sriubą“. Biologijos mokytoja D.Butkuvienė organizavo viktoriną, varžytuves, minė mįsles apie daržoves. Aktyviausių mokinių laukė degustacija iš siurprizų maišelio ir raudoni obuoliukai - gudobelių vaisiai. /Mokytoja D.Butkuvienė/.Spalio 10 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokiniai vyko į Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje įsikūrusią jaunimo inovatyvią erdvę (JIE). Čia mokiniai mokėsi kompiuteriu maketuoti savo sugalvotus daiktus ir juos atsispausdinti 3D spausdintuvu. Taip pat vaikai turėjo unikalią galimybę pabandyti piešti 3D pieštuku bei pasilinksminti stengdamiesi kuo tiksliau atkartoti šokio judesius. Daug džiaugsmo vaikai patyrė žaisdami žaidimus, atlikdami įvairias užduotis interaktyvioje skaitmeninėje žaidimų ir mokymosi vietoje – ant interaktyvių grindų. Antrokėliai susipažino su naujovėmis, naujais žmonėmis, patyrė malonių įspūdžių bendraudami ir bendradarbiaudami su klasės draugais bei mokytojais. /Mokytoja Jūratė Laurutienė/.