Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla
Naujienos

Sausio 13 d. mokykla dalyvavo pilietinėje visuotinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Šią diena visi Lietuvos žmonės prisimena žuvusiųjų už tėvynės laisvę auką, džiaugiasi savo šalimi ir laisvės teikiamomis galimybėmis. Mūsų mokykla taip pat įsijungia į atminties žvakelės uždegimo akciją, kuri vyksta visoje šalyje. Mokyklos languose žibančios liepsnelės vienija žmones ir tarsi sujungia praeitį ir dabartį.Vieningumo ir atminties simbolį šią dieną dovanų gavo visi,įeinantys į mokyklą, iš pat ryto pasitiko mokiniai su popieriniais eužmirštuolių žiedeliais, kuriuos prisegė prie krūtinių. Mūsų mokinių rankomis karpytus žiedelius grupė mokinių su istorijos mokytoja V.Ivanauskiene dovanojo ir Kelmės bendruomenei: aplankė knygyną, policiją, gaisrinę, savivaldybės ir Darbo biržos darbuotojus. Taip vieni kitiems primename, kokia brangi laisvė, mokomės ją branginti. /A.Vaitkevičienė/.

„Knygų Kalėdos“ mokykloje.

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Mūsų mokykloje irgi vyko „Knygų Kalėdų“ akcija. Mus rėmė fondas „Švieskime vaikus“ ir padovanojo 31 naują knygą, kurias į mokyklą atvežė Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė ir Kelmės rajono tarybos narys Vytautas Barkauskas. Prie akcijos prisidėjo mokyklos bendruomenė, padovanojusi 32 naujas knygas už 193 €. Keletas mokinių asmeniškai dovanojo knygas.

Tris dienas vyko dovanotų knygų pristatymai mokyklos bendruomenei. Tikimės, kad naujos knygos padės maloniai leisti laiką, suteiks džiaugsmo ne vienam skaitytojui. Džiaugiamės, kad mokinių savivaldos iniciatyva rengti tokią akciją mokykloje gyvuoja šeštus metus. Dėkojame visiems, kurie rėmė šią akciją. /Danutė Janavičienė, mokyklos bibliotekininkė/.


Gruodžio 23 d. mūsų mokykloje vyko šventinė mokinių asamblėja. Ją pradėjo L.Daunienės vadovaujamas chorelis ir mokytojos J.Žakarienės paruošti šokėjai. Su Kalėdomis sveikino mokyklos direktorė A.Zavadskienė, išradingai pasveikinti ir klasių auklėtojai, kuriems po gražų kalendorių įteikė klasių seniūnai iš direktorės gavę nuorodas, kaip tai padaryti. Socialinė pedagogė D.Kančiauskienė apžvelgė mokykloje vykusią Gerumo akciją, džiaugėsi mokinių gerais darbais.

Bibliotekininkė D.Janavičienė dėkojo visiems, įsitraukusiems į akciją „Knygų Kalėdos“ ir dovanojusiems knygų mokyklos bibliotekai, pristatė svečius J.Skeberdienę (Seimo nario J.Rimkaus padėjėja) ir V.Barkauską (rajono Tarybos narys). Įgalioti Labdaros ir paramos fondo svečiai padovanojo mokyklai net 31 knygą įvairaus amžiaus skaitytojams. Asamblėją pratęsė pavaduotojas V.Parnarauskas, kuris pristatė mokinių išrinktą geriausių mokyklos sportininkų penketuką: pirmoji vieta atiteko imtynininkui K.PLuščiauskiui (10a), antroji – taip pat imtynininkui P.Leščauskui (6a), trečioji - lengvosios atletikos sportininkui N.Kasparui (6a), ketvirtoji – badmintonininkei G.Dembskytei (6a) ir penktoji – tinklininkui E.Bartkui (8a).Penketukas apdovanotas prizais. Tiek išrinkti sportininkai, tiek dalyvavę šiuose rinkimuose pasveikinti garsiais plojimais. Su artėjančiomis šventėmis sveikino mokyklos mokinių prezidentė Alginija Mickūnaitė. /A.Vaitkevičienė/.

Gruodžio mėnesį mokykloje buvo vykdoma gerumo akcija „Kalėdinė pasaka visiems“. Kiekviena klasė gerais darbais prisidėjo prie šio sumanymo. Mokyklos tėvų komiteto pirmininkė E.Tamašauskienė pasiūlė Kalėdoms papuošti Kelmės ligoninės vaikų skyrių ir pasveikinti ten besigydančius pacientus bei personalą artėjančių švenčių proga. Taigi visi pradinukai karpė ir gamino dekoracijas, kuriomis puošėme ligoninės langus bei koridorius. Dailės mokytoja pagamino puikų Senį besmegenį, kuris „atsistojo“ šalia kalėdinės eglutės vaikų skyriaus koridoriuje. Pradinių klasių (2b, 3b, 4a kl.) ir vyresnių klasių mokiniai gamino kalėdinius atvirukus, kuriuos įteikėme ligoninėje besigydantiems suaugusiems pacientams ir darbuotojams. Kalėdų senelio mokinys, Snieguolė ir Nykštukai (6a, 6b ir 8a kl. mokiniai) parengė sveikinimo programėlę, kurią padovanojo ligoninės vaikų skyriaus vaikučiams ir jų mamytėms, visus pasveikino dovanėlėmis - pačių mokinių keptais sausainiais. Kitos klasės taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos. Penktokai pačių pagamintais atvirukais sveikino Kelmės miesto gyventojus gatvėse, 4a kl. mokiniai dalyvavo ir sveikino vienišus senelius per bendrą Kūčių vakarienę parapijos namuose, 8b ir 10a kl. mokiniai aplankė vaikučius Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelyje - darželyje. 9a klasė su auklėtoja vyko į Šiaulių gyvūnų globos namus ir nuvežė ėdalo ten gyvenantiems gyvūnams, jo parūpino visi mokyklos mokiniai. Nuoširdžiai dėkojame visai mokyklos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą ir norą visus pasveikinti su artėjančiomis šventėmis, pradžiuginti tuos, kuriems trūksta dėmesio, meilės ir artumo. /Socialinė pedagogė D. Kančiauskienė/.


Gruodžio 22 d. 9a kl. mokiniai su auklėtoja L.Dauniene vyko į Šiaulių gyvūnų globos namus. Ten mus draugiškai pasitiko gyvūnų globos namų prižiūrėtoja, kuri išsamiai papasakojo apie šią organizaciją, kaip ji įsikūrė ir kaip veikia, taip pat atsakė į mus dominančius klausimus. Vėliau supažindino su gyvūnais, jų gyvenamosiomis patalpomis ir trumpai papasakojo apie jų charakterius ir kokia yra gyvūnų patekimo į globos namus istorija.

Žmogiškumas, užuojauta, meilė – vienos iš pagrindinių žmogaus vertybių. 9a klasės mokinė Kamilė Bankovskaitė savo namus ir, svarbiausia, širdį kiek anksčiau atvėrė šių beglobių gyvūnų namų šuniukui, todėl ir mums pasiūlė apsilankyti prieglaudoje. Gyvūnų globos namų darbuotoja džiaugėsi šiuo poelgiu ir minėjo, kad tokių laimingų istorijų yra tūkstančiai. Žinoma, gyvūnams atvežėme ne tik šiltas emocijas, meilę, bet ir skanėstus, kuriuos prieš kelionę surinkome iš mokyklos mokinių bei mokytojų. Prieglaudos darbuotojai ir mes, devintokai, dėkojame direktorei, parėmusiai kelionę, socialinei pedagogei ir visiems 1-10 kl. mokiniams bei mokytojams, prisidėjusiems prie šios akcijos. Iš globos namų išvykome linkėdami, kad čia esantys šunys ir katės kuo greičiau rastų naujus šeimininkus./9a kl. auklėtoja L.Daunienė/.Gruodžio 22 dieną mokykloje vyko Kalėdinis vakaras. Šventės programoje – filmų parodijos. Pasirodė visos klasės, scenoje matėme ir veiksmo filmų, ir pasakų, ir animacinių filmukų veikėjus: pirmiausia pasimankštinome su „Karibų jūros piratais“ (9b), pasimokėme su 10a „Gatvės šokių“, „plaukėme „Titaniku“, tik pagrindinė veikėja, pasirodo, labiau mylėjo ne vaikiną, o picą (8b). Dar sužinojome, kad Snieguolę išgelbėjo žavus vaikinas, o jiems „nelemta būti kartu (7a), su 7b klase apsilankėme vampyrų restorane („Saulėlydis“), kur pagrindinis patiekalas - šviežias kraujas iš kaklo. 6b klasė parodė „Šuriko nuotykius, bet nuotykiai greit baigėsi, nes „Grinčas Kalėdas vogė“ (5a), gerai, kad „Savižudžių būrys“ (8a) visus išgelbėjo ir nušovė Tingulį ir Nuobodulį. Dar svečiavosi „Šrekas“ su savo šalies fėjomis, o po to apsilankė Komisija ir visus apdovanojo, tik labai gerai, kad vietų neskirstė, nes tai būtų buvę neįmanoma - visi stengėsi ir visiems pavyko! /A.Vaitkevičienė/Gruodžio 21 d. vyko tarpmokyklinis berniukų (3x3) krepšinio turnyras „Aukurui – 30“ taurei laimėti, skirtas mokyklos 30 – čiui paminėti

Trumpos akimirkos iš šio renginio:Gruodžio 13 d. devintokai ir dešimtokai mokyklos skaitykloje rinkosi į integruotą lietuvių kalbos ir tikybos pamoką „Biblijos tiesos jaunam“. Šią pamoką maloniai sutiko vesti parapijos klebonas Mindaugas Grigalius. Svečias supažindino su Biblijos sudėtinėmis dalimis, užsiminė apie dažniausias metaforas, uždavė klausimus , kas yra Dievas ir kaip jis apsireiškia… Tikimės, kad dažnas po pamokos dar kartą susimąstys, kokia žmogaus prigimties esmė. /Lietuvių kalbos mokytoja D.Ramanauskienė/.

Gruodžio 8 d. pažangiausi mokyklos mokiniai vyko į direktorės Astos Zavadskienės padovanotą edukacinę išvyką „Mokslas, kultūra, estetika – išsilavinimo pagrindas" į Šventinį Vilnių.


Gruodžio 5 d. mokykla kvepėjo jaunu žaliu mišku. Justė ir Ričardas Vaičiuliai mokyklai padovanojo 25 kalėdines eglutes, kurios, švenčių belaukiant, puoš mokyklos klases. Dėkojame rėmėjams J. ir R. Vaičiuliams.