Įtrauktis: nuo 2024 metų Lietuvos mokyklos atsiveria visiems vaikams — turintiems skirtingų galių ir negalių, poreikių, gebėjimų, gyvenimo istorijų. Mokiniai laukiami jiems artimiausioje bendrojo ugdymo mokykloje. Atmintinė mokykloms

Plačiau: itrauktis.lt

Atmintinė

Įtraukiojo ugdymo link: vertybės. požiūris, susitarimai“ 

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Respublikiniu priklausomybės ligų centru parengė 10 informacinių videofilmų, skirtų tėvams, vaikų pasichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos tema.
 
Trumpų animuotų 10 informacinių videofilmų tikslas – suteikti tėvams naudingos informacijos ir suprasti, kalbėti su vaikais ir spręsti situacijas, susijusias su psichoaktyviosiomis aplink.  Videofilmai yra trumpi – iki 90 s trukmės, kurioje pateikta pagrindinė informacija atskiromis aktualiomis temomis. Kiekvieno videofilmo pabaigoje pateikiama nuoroda, kur galima rasti daugiau informacijos nagrinėjama tema.
Stiprus ryšys tarp tėvų ir vaikų, pagrįstas dėmesiu, išklausymu ir nuoširdžiu parodiju, kaip vaikas  rūpi tėvams, kurie yra pasiruošę padėti ir palaikyti, net ir labai sunkiose situacijose gali apsaugoti  vaikus nuo rizikingo elgesio, tokio kaip psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas.
Nors mokykloje mokiniai gauna informacijos bei žinių apie  psichoaktyviųjų medžiagų poveikis ir vartojimo pasekmes, tėvų vaidmuo ypač svarbus.

Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikatos ministerija kartu su Jaunųjų psichiatrų asociacija ragina tėvus, artimuosius, ugdymo įstaigų darbuotojus būti budriais ir pastebėti vaikų ir jų paauglių aktyvumo įsitraukimą į socialinius tinklus ir susidomėjimą juose plintančiais pavojingais iššūkiais. Dalis šių žaidimų gali atrodyti kaip pramoga ar išbandymas, tačiau tikrai gali būti pavojingo vaiko ar aplinkinių sveikatai ar net gyvybei.

Gairės tėvams, kaip apsaugoti nuo pavojingų iššūkių socialiniuose tinkluose

Gairės tėvams po krizinio įvykio, kaip padėti savo vaikui išgyventi sunkų laikotarpį

Vasario 6 d. pradėjo veikti nemokama policijos pasitikėjimo linija „Narkotikams – Ne”.
❗️Žinai apie asmenis, kurie platina narkotines medžiagas?
📞Netylėk – paskambink policijos pasitikėjimo linija 8 700 60 777 ir pranešk apie tau žinomus atvejus.
➡️Skambučių linija veiks darbo dienomis – nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.
👮Kiekvienoje apskrityje paskirti atsakingi pareigūnai, kurie gautą informacija patikrins per vieną darbo dieną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Pagalba mokiniui, mokytojui, mokyklai, organizuoja ir vykdo žinių bei gebėjimų testavimą ir egzaminavimą.

 


Dingo vaikas? Skambink 116 000. Visoje ES veikiantis NEMOKAMAS pagalbos telefonas, skirtas dingusių vaikų artimiesiems. www.116000.lt