Nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja bendras Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymas Nr. V-807/V-726 ,,Dėl mokinių asmeninių mobiliųjų telefonų ir kitų informacinių technologijų įrenginių naudojimo ikimokyklinio ugdymo ir bendrojo ugdymo mokykloje rekomendacijų patvirtinimo“.
Pagrindinės nuostatos:
Tikslas – saugus ir atsakingas technologijų naudojimas, gerinantis mokinių savijautą ir ugdymo
kokybę.
Atvykus į mokyklą, mobilieji telefonai ir kiti informacinių technologijų įrenginiai paliekami specialiai tam įrengtose vietose (specialiose dėžutėse, asmeninėse spintelėse ir pan.).
Telefonai gali būti naudojami tik ugdymo tikslais, mokytojo ar švietimo pagalbos specialisto
leidimu.
Tvarkoje turi būti numatytos išimtys (pvz., dėl sveikatos ar skubių atvejų susisiekti su tėvais ar pagalbos tarnybomis).
Daugiau informacijos – ŠMSM pranešimas.
