Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla registravosi ir buvo atrinkta dalyvauti 3 ugdymo dienų trukmės praktiniame integruoto turinio pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo kurse 9 klasės mokiniams. 9a klasės mokiniai ir klasės vadovė L. Daunienė dalyvavo šiuose mokymuose.

Mokymus, kurie vyko 2023 m. birželio 14-16 d., įgyvendino Lietuvos šaulių sąjungos specialistai Julius Urbonas ir Benas Čepaitis bendradarbiaudami su mokykla. Mokiniai supažindinti su pilietiškumo vaidmeniu valstybės gynyboje, su higiena, maitinimusi lauko sąlygomis, laužo įkūrimo reikalavimais naudojantis ugnies skeltuvu, palapinių statymo būdais, pirmąja medicinine pagalba, šaudyba. Mokiniai ne tik sukaupė teorinių žinių, bet viską išbandė praktiškai. Tad 10 kilometrų žygio metu užduotis atliko žygio stotelėse ir viską, ką sužinojo per dvi pratybų dienas, pritaikė praktiškai.

Mokiniai sukaupė daug žinių ir praktinės patirties. Tą pripažįsta projekto dalyviai ir dėkoja Lietuvos šaulių sąjungos specialistams už išsamų, įdomų, aktualų susitikimą. Penktadienį buvo įteikti Lietuvos šaulių sąjungos organizuotų 21 val. trukmės Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursų pažymėjimai. /9a klasės vadovė L. Daunienė/

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest