Kokia diena buvo balandžio 3-oji Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje? Tai diena, kai rajono ugdymo įstaigų pradinių klasių mokiniai atvyko į tradicinį meninio skaitymo konkursą „Ir žodžiai turi sparnus“. Tai diena, kai suteikėme žodžiams sparnus ir leidome jiems skristi. Tai diena, kai iš širdies skambėjo skaitovų eilės Tau, Kelme. Kanklių garsais žiūrovus ir 25 konkurso dalyvius pasveikino penktokė Rusnė, mokytojos Linos Kasparienės eilėraštį „Kelmė“ padeklamavo Neilana, Luknė ir Armandas, o chorelio vaikai padainavo skambias daineles (vadovė Laima Daunienė). Visus susirinkusius pasveikino ir dalyviams sėkmės palinkėjo mokyklos pavaduotoja ugdymui Ieva Siliūnė.
Pranešėjai Luknė ir Armandas, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos trečiokai, kvietė konkurso dalyvius į sceną.
Dalyvių pasirodymus vertino komisijos nariai: Sandra Zakarienė, Kelmės mažojo teatro direktorė; Danguolė Garnienė, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo –informavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė; Janina Baškienė, Briuselio II Europos mokyklos mokytoja metodininkė. Nugalėtojai apdovanoti Kelmės švietimo pagalbos tarnybos diplomais, Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atminimo dovanėlėmis, specialiaisiais rėmėjų prizais, o visi dalyviai – „Aukuro“ pagrindinės mokyklos padėkomis.
I-ąją vietą užėmė mūsų mokyklos trečiokė Skaistė Griciūtė (mokyt. A. Baltrušaitienė),
II-ąją vietą – pirmokas Domantas Kančiauskas (mokyt. A.Baškienė), III-ąją vietą užėmė antrokė Aura Buzytė (mokytoja V.Valauskienė).
Skatinamuosius prizus konkurso dalyviams skyrė „Aukuro“ pagrindinė mokykla ir Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka. Konkurso organizatoriai dėkoja skaitovams už puikias emocijas, pradinių klasių mokytojams už mokinių parengimą konkursui.
Nuoširdus ačiū konkurso rėmėjams: Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriui, Kelmės švietimo pagalbos tarnybai, Kelmės Žemaitės viešajai bibliotekai, Kelmės knygynui, VšĮ Kelmės turizmo ir verslo informaciniam centrui, „Aukuro” pagrindinei mokyklai ir picerijai „G-pica“.

                                                                                          Konkurso organizatorės A. Baškienė ir S. Grišiuvienė