Lapkričio 13-17 dienomis mokykloje vyko veiklos, skirtos Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, pakantumą, gėrį, kuris turi įveikti blogį.

Visą savaitę mokiniai per dorinio ugdymo, dailės pamokas gamino žibintus, kuriais vėliaupapuošė mokyklos stendą. Klasių valandėlių metu visose klasėse vyko pokalbiai apie toleranciją ir jos reikalingumą. Mokiniai žiūrėjo filmukus ir juos aptarė. 1-2 kl. mokiniai su švietimo pagalbos specialistais dalyvavo respublikiniame projekte „Knyga moko priimti“. Šio projekto pagrindinė mintis- gebėjimas priimti kitokius.

Tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip jis nori. Tačiau tas žmogus, jo gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių. Tolerancijanėra absoliuti – ji baigiasi tada, kai pažeidžiamos kito žmogaus teisės ar užsiimama nusikalstama veikla. /Socialinė pedagogė Dalia Kančiauskienė/

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest