Mokiniai kūrė pokyčius mokykloje: įgyvendinamas dalyvaujamojo biudžeto projektas. Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos bendruomenėje sėkmingai įgyvendintas mokinių dalyvaujamojo biudžeto projektų atrankos etapas, kurio iniciatorė Kelmės rajono savivaldybė. Ši iniciatyva suteikė mokiniams galimybę ne tik siūlyti idėjas mokyklos erdvių gerinimui, bet ir realiai dalyvauti sprendimų priėmime, projektų rengime bei demokratiniame balsavimo procese.
Dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos tikslas – skatinti mokinių pilietiškumą, kūrybiškumą, finansinį raštingumą, atsakomybę bei aktyvų įsitraukimą į mokyklos gyvenimą. Projekto metu mokiniai kūrė idėjas, rengė projektų pasiūlymus, skaičiavo numatomas išlaidas, pristatė savo sumanymus bendruomenei ir dalyvavo viešoje projektų atrankoje.
Šiais metais mokiniai pateikė net devynias skirtingas idėjas, tačiau kylant sunkumų dėl kai kurių jų įgyvendinimo, komisija atrinko šešias:
„Pertrauka kitaip“
„Judėk ir mąstyk“
„Žaidimų kampelis“
„Futbolo ir mini Pulo stalai“
„CHILL zone“
„Krepšinio žaidimų stalai“
Gegužės 6 d. mokykloje organizuotas renginys, kurio metu komisijos atrinkti projektai buvo kūrybiškai ir išradingai pristatyti visai mokyklos bendruomenei. Mokiniai pristatymams naudojo vaizdinę medžiagą, argumentavo savo idėjų naudą, kvietė bendruomenę palaikyti jų projektus. Renginys tapo puikia pilietiškumo, bendradarbiavimo ir viešojo kalbėjimo pamoka.
Po pristatymų vyko slaptas mokinių balsavimas. Iš viso balsavo 185 mokiniai. Daugiausia bendruomenės palaikymo sulaukė 7a klasės (auklėtoja J. Leščauskienė) projektas „CHILL zone“, surinkęs net 98 balsus ir užėmęs pirmąją vietą!
Laimėjęs projektas orientuotas į jaukios, modernios ir mokinių poilsiui bei bendravimui skirtos erdvės kūrimą mokykloje. Tikimasi, kad ši zona taps vieta, kur mokiniai galės kokybiškai leisti pertraukas, atsipalaiduoti, bendrauti ir stiprinti tarpusavio ryšius.
Dalyvaujamojo biudžeto projektas mokiniams suteikė vertingos praktinės patirties: jie mokėsi dirbti komandoje, planuoti veiklas, argumentuoti savo nuomonę, atsakingai priimti sprendimus bei suprasti, kaip veikia biudžeto planavimo procesai. Tuo pačiu stiprėjo mokyklos bendruomeniškumas, mokinių iniciatyvumas ir atsakomybė už savo aplinką.
Nuoširdžiai dėkojame Kelmės rajono savivaldybei už galimybę mokiniams dalyvauti šioje prasmingoje iniciatyvoje, kuri skatina jaunų žmonių pilietiškumą, kūrybiškumą ir aktyvų įsitraukimą į savo mokyklos kūrimą. Tokios iniciatyvos leidžia mokiniams suprasti, kad jų balsas yra svarbus, o idėjos gali tapti realiais pokyčiais mokyklos gyvenime. /Koordinatorė Reda Karpenkienė/.
